Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Pamieci Sa cakiem OK w swojej cenie ale nie ze wszystkimi plytami fajnie chodza, asus w swojej seri P5K ma problem z tymi pamieciami przez parametr TRFC, maksymalnie mozna ustawic 42 a te pameici rozwijaja skrzydla powyzej 50..

 

Bardzo dobrze chodza z Gigabytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do sprzedanie te pamięci, troche mi żal, tym bardziej, że nieco na tym interesie strace, ale niezbyt sie lubiaz Corsairami 667 hehe :sad:

Zapraszam więc na aukcje

http://www.allegro.pl/item259969426_kingma...rantowane_.html

 

Cena do "małej" negociacji przez PM lub email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do sprzedanie te pamięci, troche mi żal, tym bardziej, że nieco na tym interesie strace, ale niezbyt sie lubiaz Corsairami 667 hehe :sad:

Zapraszam więc na aukcje

http://www.allegro.pl/item259969426_kingma...rantowane_.html

 

Cena do "małej" negociacji przez PM lub email.

obecnie ich cena w Proline z przesyłką - 284 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie, aktualnie za duala w Proline krzyczą 270 zł.

Swoją drogą zamówilem 4 szt./1GB, ciekawe jak będą się bujać w takim zestawieniu.

Zadowolony będę już przy 500MHz 5-5-5-15 2.1V, ale nie pogardzę lepszym wynikiem.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że cena "kup teraz" jest dosć wysoka ale mniej doświadczeni użytkownicy dostaja gratis pomoc online :) Zresztąwsio przetestowane bardzo dokładnie, mają kawe na ławe ;)

 

Pozatym cena kup teraz, to kup teraz, a minimalna to... minimalna :-P Zresztazawsze można trfaić na gorsze ;) (na lepsze też ale...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w poniedziałek 2 X 1 GB Kingmax 1066, dziś je dostarczono i jestem miło zaskoczony , na dzień dobry poszły 1100MHz(dzielnik 4:5) timingi 5-6-5-16, napięcie 2V , MCH + 0,1V, na razie 3 godzinne testy i wszystko stabilne , zaczynam poważnie rozważać sprzedaż moich Crucial AE na rzecz Kingmaxów i jeszcze kasy zostanie :) ( mało się grzeją i niższe napięcie - Crucial AE potrzebowały 2.3V i się grzały). Testy trwają......

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000MHz , 5-5-5-15 , 1:1

 

1125MHz , 5-6-5-16 , 4:5

 

1100MHz, 5-6-5-16 , 4:5

 

 

wszystko stabilnie i bez zbędnego grzania , dziś w Proline.pl podnieśli cenę kości ze 135 PLN na 145 PLN.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR próbowałeś je puszczać na CL4 ile idą stabilnie na jakim v i alfach bo coś mało info o niższych tajmingach na tych pamięciach , pytałem juz wczesniej ale wszyscy wody w usta nabrali :blink: Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR próbowałeś je puszczać na CL4 ile idą stabilnie na jakim v i alfach bo coś mało info o niższych tajmingach na tych pamięciach , pytałem juz wczesniej ale wszyscy wody w usta nabrali :blink:

...

 

920 4-4-4-16 2.1V goldmemory stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 1000 MHz i 4-4-4-12 oraz 2V od razu restart przy 5-5-5-15 wszystko ok ale u mnie wydajniej jest 5-6-5-15, na razie testuje ile pójdą max i na jakich ustawieniach , dziś zaczynam opuszczać napięcie i zobaczymy :), po nocy i wyłączonym kompie dziś wszystko się spoko uruchomiło przy 500 MHz FSB (1:1) a z Crucialem czasami od razu byl restart aż się rozgrzały - tu tego nie ma, być może spowodowane jest to parametrami jakie podaje płyta i samej współpracy pamięć-płyta(lepszej), kiedyś pisano, że D9 nie na wszystkich płytach chodzi jak należy. zobaczymy, na razie pamięć bardzo mi sie podoba (i jej cena :) )

 

1. właśnie obniżyłem im napięcie i przy 1000 MHz wystarczy im 1.85V :) a procesorowi 1.35V zamiast dotychczasowych 1.375V

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem twoje wyniki :). Tylko VIBOR nie wiedział, że na Powerchipach trzeba Tras poluzować :).

Takie małe pytanko do ciebie - spotkałeś się z Powerchipami, które nie lubią napięć powyżej 2V? Mam taką parkę Corsairów Value, która przy 2,2V kręci się gorzej niż na 1,8V.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem twinmosy twistery na starszych powerchipach - reagowały na napięcie do 2.4V. Corsair DDR2 XMS również na powerchipach łykał do 2.3V, to samo z kingmax 800 i kingston value, więc ogólnie powerchipy lubią napiecia w granicach 2.3V. Nowe powerchipy również działają z wysokim napięciem, przy czym praktycznie nic ono nie daje w kwestii osągania wyższych rezultatów.

 

Co do kostek nie lubiących wysokich napieć, to niektóre partie elpid nienawidziły napięcia >2V. Kiedyś bawiłem się z dwoma modułami samsunga - dokładnie to samo. Z takowymi powerchipami jeszcze się nie spotkałem.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja zanabyłem 2x1GB

 

5-5-5-16

+0.2V Vmem

+0.1V (G) MCH

1066MHz

 

Nie wiem jak producent przewidział 5-5-5-15 na 1.8V :blink: , komp nie startuje :lol2:

 

Sam producent nawet pisze aby przy 1066 ( nazywa to OC ) ustawić :

 

5-5-5-18 i +0.2V :blink:

 

LINK DO PDF

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja zanabyłem 2x1GB

 

5-5-5-16

+0.2V Vmem

+0.1V (G) MCH

1066MHz

 

Nie wiem jak producent przewidział 5-5-5-15 na 1.8V :blink: , komp nie startuje :lol2:

 

Sam producent nawet pisze aby przy 1066 ( nazywa to OC ) ustawić :

 

5-5-5-18 i +0.2V :blink:

 

LINK DO PDF

ja mam teraz ustawione na 1.8V w biosie opcja normal (w Everst pokazuje 1.87V) przy 1000MHz ,(G)MCH +0,1V ,(1:1) procesor wykręcony na 3500MHz juz 3 godziny Orthosa i test pamięci w S&M i zero błędów - wszystko stabilne, temperatury w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mam płytę - ASUS P5N-E SLI - w ktorej pisze ze są tylko obsługiwane pamięci 800 MHz - to moge wsadzić tego KingMax 1066 MHz ????? Nie znam sie może ktoś mi to wytłumaczyć ?

 

Ps - mam na sprzedanie nowa plyte główna - ASUS P5N32-E SLI NF680i S775 - cena 550 zł - z dowozem do nie ktorych miast za darmo -Moje gg- 3340389

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może tu mi ktoś pomoże, bo troche wypadłem z tematu. Szukam niedrogie 2x512MB, które będzie biegać na 900MHz 4-4-4-12 przy około 2V. Chcę dołożyć do obecnych 2x1GB Kingstonów, które widnieją w sygnaturce.

 

Te Kingstony dalej tak ładnie się kręcą http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+1GB+D2667+K

A może Kingmaxy http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+512+800

 

Ciekawe, czy te Kingmaxy są na tych samych kościach co te moduły 1GB 1066, wie ktoś może?

 

?????

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastuj, zejscie z 70nm na 65 i przejscie na 1Gb kostki czyli pameci o pojemnosci 1GB beda jedno stronne no i 2GB beda sie normalnie krecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...