Skocz do zawartości
dandi20

Laptop Do 3,5k Grafika Komputerowa, Od Corela Do 3ds Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam taki rebus...

 

Chce kupić lapka do 3,5k, potrzebny mi będzie do tworzenia grafiki od photoshopa i corela po programy takie jak 3D S(tudio) Max :D ale również do rozrywki (filmy, gry, muzyka - dobrze by było wykorzystać głośniki 6.1 :) )

 

Jeszcze mam trochę czasu bo dopiero kupiłbym go we wrześniu, najpóźniej w październiku, ale już się rozglądam. Ewentualnie jeżeli nie znajde sensownej pozycji w lapach to poprostu kupie dobrą stacjonarke, wolałbym być mobilny, ale z drugiej strony do budy będe jeździł dwa razy w miesiącu po 3 dni, ale pozostańmy przy lapach.

 

Znalazłem Acera 9414 ale daje sobie sopkój jeżeli mam go odesłać odrazu do serwisu (50/50 szans), Acery odpadają, więc są Asusy (znalazłem kilka modeli, ale zobacze co mi zaproponujecie), nie aż tak drogie ale oferujące dość dobre rozwiązania i HP Compaq już troszkę droższe (tu mało co można znaleźć w tej cenie). Zależy mi na nie aż tak drogim, ale dobrym sprzęcie z powodu ograniczonych funduszy...

 

Interesuje mnie to żeby znajdował się w nim jak najlepszy proc (tu dumam nad Intel Core 2 Duo), tak samo z grafą i sporo RAM'u... minimum minimum to 1024 mb bo to ewentualnie można dokupić...

 

Grafika minimum ATI X1600 lub GF 7600, znalazłem też lapki z grafą taką jak ATI X2300 (jeżeli się nie myle) i GF 8600GS (tylko tu problem bo słyszałem że ludzie narzekają na stery które są niekompatybilne z Win XP)

Która ewentualnie z tych grafik była by lepsza?

 

Dziękuje z góry za propozycje i podpowiedzi w wyborze lapa.

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś od Compala? np model FL90, procek santa rosa T7xxx, ram od 1GB, grafa 8600gt, dysk 120-160. w tej cenie się wyrobisz na pewno.

linki dla przykładu

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=222091249

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=226586853

 

jest to platforma VBI (verified by intel), jakość gwarantuje intel

 

coś z bardziej markowych lapków to tylko dell vostro przychodzi mi na myśl, ale tam grafika to 8400gs i w tej cenie procki T5470 bodajże.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek :)

 

Wiesz, że jak bym mógł przeznaczyć 5k na lapa to też 3DS Max mógłby renderować różne fajne rzeczy... :D ale niestety nie mam tyle kasy narazie :mur: a może poprostu dać sobie pokój z tym lapem i kupić dobrą stacjonarke :huh: :damage_wall: :D tylko wtedy zero mobilności ze sprzętem... ewentualnie na jakiegoś lan'a można by było go zabrać... :lol2: te nie przespane noce... to było coś można by kiedyś powtórzyć B-) musze Cię odwiedzić kiedyś... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Haquim :)

 

Też tak myśle... że ceny polecą...

 

Narazie w cenie 3500zł (tzn licze na to że spadną do tej ceny do września/października) na oku będe miał:

 

Asmobile S96Jm

Ekran: 15,4" 1280x800

Procesor: Core 2 Duo T7200 2,0

Wielkość dysku: 160GB

Wielkość pamięci RAM: 2GB

Napęd optyczny: DVD RW

Waga: 2,96kg

System operacyjny: BRAK

Sieć bezprzewodowa WLAN: b/g

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1600

 

lub Asmobile S96S z GF 8600

 

COMPAL FL90

Ekran: 15,4" 1280x800

Procesor: Core 2 Duo T7100 1,8 / Core 2 Duo T7300 2,0

Wielkość dysku: 120GB / 160GB

Wielkość pamięci RAM: 1GB / 2GB

Napęd optyczny: DVD RW

Waga: 2,7kg

System operacyjny: BRAK

Sieć bezprzewodowa WLAN: a/g/n

Karta graficzna: nVidia GeForce 8600M GT

 

( Opcje po "/" w zależności jak ceny polecą w ciągu następnych 2 miechów)

 

Co do grafiki:

 

GF 7600

ATI X1600

GF 8600GT

 

Z tego co czytałem GF 7600 jest porównywalny wydajnością z ATI X1600, no ATI wypada delikatnie lepiej.

 

GF 8600GT to już nowa generacja kart grafiki + DX10

 

A właśnie co do oznaczeń GF 8xxx, czy jest jakaś różnica między np.

GF 8600 GT

GF 8600M GT

GF Go8600

GF 8600M

 

czy to tylko jakiś błąd kolesia który wpisuje specyfikację karty graficznej.

Tzn. wiem że zasadniczo różni się GF 8xxx GT od zwykłego GF 8xxx ale co oznacza to np. M ?

 

Jeżeli możecie przytoczyć swoje argumenty za i przeciw lapom które mam na oku to bardzo bym był wdzięczny. Bardziej jakoś mnie korci ten Compal ze względu na karte grafiki...

 

Oczywiście nadal nie wykluczam kupna stacjonarki, ale pozostaje narazie przy pomyśle kupna lapa :)

Pozdrawiam

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...