Skocz do zawartości
Gość wolfszary

D9 Vs Promos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wolfszary

Czy pamieci na kosciach Micron D9 sa duzo lepsze do OC od proMOSa? Czytalem, ze Team Xtreme Dark na proMOSie kreca sie wysmienicie podobnie jak D9. Prosze o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamieci na kosciach Micron D9 sa duzo lepsze do OC od proMOSa? Czytalem, ze Team Xtreme Dark na proMOSie kreca sie wysmienicie podobnie jak D9. Prosze o wypowiedzi.

Team Xtreme Dark to bardzo dobrze (jak nie najlepiej) podkrecajace sie pamieci na kosciach Promos. Reprezentuja poziom podobny do wysokich serii opartych o kosci D9. Nie mniej jednak wysoko bindowane D9 zbudowane na dobrej jakosci PCB podkrecaja sie duzo lepiej (oczywiscie jezeli 100MHz na pamieciach mozna nazwac duzo lepiej) niz wyzej wymieniane Promosy w Darkach. Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam akurat u siebie komplecik Xtreem Dark 2x1GB. Ogólnie jeszcze ich nie rozgryzłem ale są dość dziwne. Może mi sie tylko tak wydaje bo poprzednie 6 kości miałem na D9 :wink:

 

CL4 nie testowałem bo mi coś kaprysiły. Na 5-5-5-15 robia 1000MHz przy napięciu 2,1V z biosu, nie zapuszczałem spi, orthosa, ale 2h gry w CS:S chyba wystarczy ;) Przy 1050@2,3V policzyły SPI32m, do 1100 potrzebują już 2,4V i radiatory są wtedy dość ciepłe. Dalej sie będę bawić jak winde nową postawie. Jestem dobrej myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście moimi ulubionymi kośćmi na co dzień są właśnie ProMOSy. Nie padają od napięcia, tolerują je do ok. 2.5v (dobrze się skalują), są chłodne, świetnie się podkręcają i ogólnie gwarantują bezawaryjną pracę. Team Dark należą do jednych z najlepszych (8 warstwowe PCB, choć HJ MI i z doświadczenia wiem, że jest gorsze od BP 6 warstwowego), ale jakoś większe przekonanie mam do G.skill PK (bo te miałem w swoich łapkach :D) - robiły 520 CL4 stable / 605 CL5.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D9 czy ProMOS? To zależy do czego. Jak do OC i benchy to dobre D9, jak pamięci na codzień to imho ProMOS- trochę pokręcisz i przede wszystkim mniejsza awaryjność. Ja przy wyborze RAMków szukałem ProMOSów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś troche więcej czasu poświęciłem na zabawe z memkami i oto co z tego wyszło:

Screen

2,4V

To jeszcze nie koniec ;)

A coz to wnosi do dyskusji? Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wnosi do dyskusji, że Promosy też dają rade ;)

Mogles dopisac wczesniej, ze to sa Promosy, nie kazdy jest wrozka :wink:

 

EDIT

 

Wybaczcie zdawalo mi sie, ze czytam uwaznie ;)

 

A wynik potwierdza, ze darki sa bardzo dobre :)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam akurat u siebie komplecik Xtreem Dark 2x1GB. Ogólnie jeszcze ich nie rozgryzłem ale są dość dziwne. Może mi sie tylko tak wydaje bo poprzednie 6 kości miałem na D9 :wink:

Mogles dopisac wczesniej, ze to sa Promosy, nie kazdy jest wrozka :wink:

ogarnij sie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProMOS_y dobre są, wiadomo "nieco" gorzej wypadają od D9 ale... ja osobiście posiadam Corsair_y XMS2 5300C4 na ProMOSie i dają rade. Moja mini recka http://www.frazpc.pl/b/195526.

Jak myślicie, co było by lepszym wyborem:

1. http://www.allegro.pl/item223834344_a_data...me_edition.html

2. http://www.allegro.pl/item224763044_team_g...e_dark_oc_.html

 

ProMOS vs D9 (D9GCT/D9GMH)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogles dopisac wczesniej, ze to sa Promosy, nie kazdy jest wrozka :wink:

 

EDIT

 

Wybaczcie zdawalo mi sie, ze czytam uwaznie ;)

 

A wynik potwierdza, ze darki sa bardzo dobre :)

Wynik słaby niestety :cry: Jeśli to jest max - słaba parka. Dobry Promos robi ~ 520 - 530 4-4-4-12 2.4v stabilnie. Obecne D9 średnie (typu XP2 i HZ) robią 540 4-4-4-12 2.4v stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict

 

jak na pamęci za 275zl to źle nie jest (chyba ;) ) moze będą działać 5-5-4-12 ale nie testowałem na dłuższą mete więc nie potwierdzam, że stabilnie. A co do pytania A-data vs Dark to co radził byś ?!

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik

Nie licz na to że Vitesty 800 będą na D9... bo się przeliczysz :P Lepiej zainwestuj w te Teamy. Kupowałem prawdopodobnie od tego samego sprzedawcy co linka podałeś ;]

 

PS: jak narazie 1020 na w/w timingach i napięciu. Jeszcze się nimi pobawie... kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że Vitesty 800 będą na D9... bo się przeliczysz :P ....

A to dlaczego?!

Patrząc tu http://www.jmax-hardware.com/bdd/BDD_Puces_DDR2.htm to A-datu 6500 robionę sa tylko na D9. Chyba, ze już zdążyli wsadzić jakiś nwy wynalazek do nich :(

 

Co do TeamGroup to wcale tak rewelacyjnie nie wypadają. Osiągają dość niskie timingi przy 800-1000mhz ale to raczej dobre dla AMD, na intelu bardzie bym ładował w mhz (co też zrobiłem na swoich corsarzach)

 

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1045

http://www.overclockersonline.net/index.ph...les&num=871

 

Dołączona grafika

 

Np tu nędznie to wypada, co z tego, że ladne timingi jak ja mam na corsarzach wydajniej przy 1100 5-5-5-15. Dlaczego nie dali wecje jak 2,2V i timingów 5-5-5-15? ProMOS nie lubi więcej papu jak 2,2??!!

 

Dołączona grafika

Tu już lepiej ale...1100 nie przebili (wiem 5-5-5-8 vs moje 5-5-5-12 ale...;) ) i tylko 2,1V z tego co zrozumiałem to większe V nie pozwala na nic większego.

Jednak z tego co można zobaczyć tu

http://www.overclockersonline.net/index.ph...=871&pnum=7

jednak moja teoria o mhz dla intela sie niezbyt sprawdza. Najlepiej wyniki przy 800 4-4-4-12 WTF?!

 

Aaa zauważyłem, iż przy 1080mhz -5-5-5-8 jest nizej taktowany proc, ale w testach samego ramu nie powinno chyba mieć to przecierz aż tak duzżego znaczenia (w sandrze, w everku jużtak różowo nie jest), no niby kontroler w procku.... ehh to pupy test mogli zrobić 800mhz 4-4-4-12 vs 1080mhz 5-5-5-8 przy takim samym taktowaniu proca. Mi to nigdy nie dogodzi ;)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to ja właśnie sprzedaje te Teamy i zaręczam że idą przy CL4 na 1000mhz 2.3V -2.4V,jednak sam miałem problemy z takimi osiągami na AMD (C2D praktycznie bez problemów),musiałem bawić się timingami i ciągle DFI coś siadało ale w końcu zmieniłem procka na Windsora (a to dowód na połówkach coś jest nie tak z OC) i osiągnołem CL4 1000mhz,przeszedł całe SP32MB i nawet pograłem sobie w MW z 40min :D (ale nudna gra) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler

 

No wiesz, dla mnie wyznacznikiem stabiności memek jest Orthost przez3-4godz i gold memory.

 

Byłbyś ak miły i sprawdził 5-5-5-12/5-5-5-8 na ile póją?

Albo najlepiej 5-5-5-15 :)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler

 

No wiesz, dla mnie wyznacznikiem stabiności memek jest Orthost przez3-4godz i gold memory.

 

Byłbyś ak miły i sprawdził 5-5-5-12/5-5-5-8 na ile póją?

Albo najlepiej 5-5-5-15 :)

od razu mówię 1100 2.3V-2.4V 5-5-5-15,chętnie bym zapodał testy ale pamięci mam oryginalnie zapakowane i że tak powiem później nie chce mieć problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler

Hmmm to sprzedasz na allegro jako selekcionowane, z gwarantowanym OC ;P ... a jak pójdą 1200mhz to możę bym sam wzioł, tylko musiał bym sie rozstać z corsairkami a zaczeły mi sie podobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler

Hmmm to sprzedasz na allegro jako selekcionowane, z gwarantowanym OC ;P ... a jak pójdą 1200mhz to możę bym sam wzioł, tylko musiał bym sie rozstać z corsairkami a zaczeły mi sie podobać :)

nie za duże masz wymagania 1.2ghz ???? :-P i może kupisz ?? :D sorry ale teamy tyle nie pójdą lepiej szykuj na jakieś dobre D9 i nie za 375zl ale za jakieś 500zł albo nawet wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler

No troche mnie poniosło hehe ale to dlatego że ram za 275zl zrobił mi 1100 i jestem nim nprawde zadowolony, pewnie jakbym sie pobawiłtimingami 6-6-6-18 i alpha timingami to 1200 by stukneło ale...imho nie ma sensu. Wole jechać na 1100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie produkowane A-Daty Vitesty Extreme 800Mhz są tylko na ProMOSach czy są jakieś serie robione na gorszych kościach (nie ProMos :blink: ) bo znalazłem coś takiego

AD2800E001GMU-64X8 1GB A-DATA DDR2 800+ 1GB MAJOR U-DIMM 64MX8

AD2800E001GOU-64X8 1GB A-DATA DDR2 800+ 1GB OWN BRAND U-DIMM 64MX8

link w sekcji "order info"

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzkie - co masz na myśli :D

 

(uprzedzę pytanie - w SPI nie przegonią D9 przy tych samych taktach) :D

Ludzkie znaczy sie: 4-4-4-4-4-4-21-21-9(lub lepiej 8 )-9-4-8-4-4-1 (od gory w Memsecie 3.3 final na 965 :P) na 500 :D, ale jak w SPi nie przegonia to nie pozostaje mi nic innego jak cieszyc sie 6400HZ maja byc niedlugo u mnie :P Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...