Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Od dość dawena zamierzałem kupic amd, ale po wynikach E8200 zacząłem się wachać i zastanawiać.

Pytanie:

1/ Jakie ramy na jakiej szynie i opóźnieniach muszę dać do E8200 bez OC i po OC?

2/ Jaka płyta z P35 była by najlepsza i pozwoliła na OC, z uwagi na cenę procka dość znacznie przekraczającą moje zasoby to i płyta nie może być zbyt droga, im tańsza tym lepiej?

3/ Jakie ramy musze kupić? Czy Kingmax 1066 single puszczone w dual będą się nadawać (2*105zł), czy coś pewniejszego jak Kingston HyperX 1066 cl5 (2*155zł)?

Tak najbardziej przekonuje mnie energooszczędność nowego procesora, jest rewelacyjny z tymi 5A na idle. Czuje, że AMD dopiero za pół roku na 45nm będzie miało możliwość odpowiedzi a dla mnie to za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dość dawena zamierzałem kupic amd, ale po wynikach E8200 zacząłem się wachać i zastanawiać.

Pytanie:

1/ Jakie ramy na jakiej szynie i opóźnieniach muszę dać do E8200 bez OC i po OC?

2/ Jaka płyta z P35 była by najlepsza i pozwoliła na OC, z uwagi na cenę procka dość znacznie przekraczającą moje zasoby to i płyta nie może być zbyt droga, im tańsza tym lepiej?

3/ Jakie ramy musze kupić? Czy Kingmax 1066 single puszczone w dual będą się nadawać (2*105zł), czy coś pewniejszego jak Kingston HyperX 1066 cl5 (2*155zł)?

Tak najbardziej przekonuje mnie energooszczędność nowego procesora, jest rewelacyjny z tymi 5A na idle. Czuje, że AMD dopiero za pół roku na 45nm będzie miało możliwość odpowiedzi a dla mnie to za późno.

1. Napisane zostało na ostatniej stronie testu

2. Wybierz coś dla siebie - MSI P35 Neo2 FR bym odradzał ze względu na niską wydajność powyżej FSb 510 - 520 MHz - chyba, że nie planujesz takiego osiągać to będzie to równie dobra propozycja jak Foxconn P35 czy Abit Ip35(-e).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że tak :D

[W]=[A*V]

[V]= constans

stąd [W] jest wprost proporcjonalne do [A]

Najpierw piszesz zamiast 5,5W, 5A, bo rozumiem, że o tą wartość Ci chodziło, to jeszcze sie upierasz, że to jest to samo. Przestań, inni to czytają i jeszcze później gdzieś takie brednie powtórzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten "wentylek" zamontowany na tym 8200 to nie mogłem uwierzyć. Focus napisałeś ,że przy FSB powyżej 520 ta MSI nie wyrabia i to fakt. Ale czy to jest takie istotnie na wydajność ? Znaczy się czy bawiąc się mnożnikiem mogę to nadrobić ? Nie bardzo mi się uśmiecha zmieniać jeszcze płytę :?

 

No i czy te pamięci się nadają czy czeka mnie wymiana. Wyniki OC są naprawdę imponujące. Teraz bym sobie pluł w brodę jak za tyle, co teraz idą 8200, wziąłbym 6750. Jak dobrze ,że tego nie zrobiłem :|

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania:

 

1. Czy cena 620zł za E8400 Box jest cena dobra?

2. Jaka jest cena sugerowana przez Intel za E8400? Ja znalazłem cene sugerowana za E8400 183$. Warto czekać na premiere E8400 czy kopić już za 620zł? Dużo ceny spadna? Wiem ze nie jesteście wróżkami i nie macie kuli szklanej ale mniejwiecej/co myślicie.

3. Kiedy wyjdą tańsze wersje procesorów 4-rdzeniowych?

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten "wentylek" zamontowany na tym 8200 to nie mogłem uwierzyć. Focus piszesz ,że przy FSB powyżej 520 ta MSI nie wyrabia i to fakt. Ale czy to jest takie istotnie na wydajność ? Znaczy się czy bawiąc się mnożnikiem mogę to nadrobić ? Nie bardzo mi się uśmiecha zmieniać jeszcze płytę :?

 

No i czy te pamięci się nadają czy czeka mnie wymiana. Wyniki OC są naprawdę imponujące. Teraz bym sobie pluł w brodę jak za tyle, co teraz idą 8200, wziąłbym 6750. Jak dobrze ,że tego nie zrobiłem :|

Dorzuć parę złociszy i bierz E8400, wtedy FSB jest bez znaczenia - no chyba, że chcesz śmigać pow. 4,5GHz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuja Selekty E8400 ktore na defaultowym napieciu pojda na minimum 3,8GHz

oj bedzie sie dzialo

3.8ghz na 1.12v? Powodzenia w szukaniu ;) .

 

W ciagu najblizszych kilkudziesieciu godzin beda jakies selekty do sprzedania, obserwujcie dział giełda ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział na moje pytania :(

 

Mam trzy pytania:

 

1. Czy cena 620zł za E8400 Box jest cena dobra?

 

2. Jaka jest cena sugerowana przez Intel za E8400? Ja znalazłem cene sugerowana za E8400 183$. Warto czekać na premiere E8400 czy kopić już za 620zł? Dużo ceny spadną? Wiem ze nie jesteście wróżkami i nie macie kuli szklanej ale mniejwiecej/co myślicie.

 

3. Kiedy wyjdą tańsze wersje procesorów 4-rdzeniowych

 

Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten "wentylek" zamontowany na tym 8200 to nie mogłem uwierzyć. Focus piszesz ,że przy FSB powyżej 520 ta MSI nie wyrabia i to fakt. Ale czy to jest takie istotnie na wydajność ? Znaczy się czy bawiąc się mnożnikiem mogę to nadrobić ? Nie bardzo mi się uśmiecha zmieniać jeszcze płytę :?

 

No i czy te pamięci się nadają czy czeka mnie wymiana. Wyniki OC są naprawdę imponujące. Teraz bym sobie pluł w brodę jak za tyle, co teraz idą 8200, wziąłbym 6750. Jak dobrze ,że tego nie zrobiłem :|

Kupujesz 8400 i po problemie :)

nikt nie mógł przewidzieć, że niska wydajność powyżej 520 MHz FSB będzie istotnym problemem to i się tego nie nagłaśniało jakoś specjalnie - moim zdaniem płyta jest bardzo dobra i ja bym jej nie wymieniał - z pewnością nie w sytuacji gdy za 50 złotych więcej mam mniej problemów, a taką samą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

focus_ - boot @ 515 i setfsb >520, meeron bez modów NB dociągał spokojnie do 560 (a później prawdopodobnie FSB Wall proca E6750)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ - boot @ 515 i setfsb >520, meeron bez modów NB dociągał spokojnie do 560 (a później prawdopodobnie FSB Wall proca E6750)

NO ale to jest oczywiste. Chodzi o to, żeby windows startował z odpowiednią częstotliwością, a nie żebym przy każdym starcie kręcił jakimś softem - na tej zasadzie to większość płyt działa poprawnie i bez problemów. Ale czasy kiedy to kręciło się clockgenem minęły i mam nadzieję, że nie powrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w autostarcie skrót do setfsb z parametrem -s [wartość FSB]

Tak myślałem, że to napiszesz :)

Takie coś już robiłem przy Gigabyte'ach K8NF-9 czy K8NE - nie preferuję tej metody - niestety czasem się to wywalało - BIOS to jednak BIOS - choć oczywiście ktoś może mieć inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz zamiast 5,5W, 5A, bo rozumiem, że o tą wartość Ci chodziło, to jeszcze sie upierasz, że to jest to samo. Przestań, inni to czytają i jeszcze później gdzieś takie brednie powtórzą.

Nie to samo ale jedno wynika z drugiego tak samo jak byś powiedział, ze szklanka jest w połowie pusta zamiast powiedzieć, że jest w połowie pełna.

Jeżeli [V] jest const => [W] jest wprost proporcjonalne do [A]

A jeżeli chcesz zakwestionować, to co napisałem, to popiszmy na forum dortyczących fizyki a nie tutaj :D to by dopiero było odkrycie

Piszę w amperach bo w teście na egielda podano w amperach a do tego testu się odnoszę.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam jedno pytanko, czy moje ramy 667@885MHz MAX będą dobre do 8200 lub 8400 ? czy jednak będę musiał wymienić na szybsze ?

co wy tak z tymi ramami ?

tak beda dobre, bo niby czemu by mialy nie byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele niższe nie będą, po premierze ze 20zł spadna ceny i w ciągu kolejnego miesiąca o ile bedzie dobra dostępność góra kolejne 20zł. Ja wziąłem w bachkompie, jutro odbieram, szkoda, ze nie mam jeszcze mobacza, bo na ICFXa nie ma nowszych BIOSów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele niższe nie będą, po premierze ze 20zł spadna ceny i w ciągu kolejnego miesiąca o ile bedzie dobra dostępność góra kolejne 20zł. Ja wziąłem w bachkompie, jutro odbieram, szkoda, ze nie mam jeszcze mobacza, bo na ICFXa nie ma nowszych BIOSów

 

A to wersja BOX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...