Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

9s syci, nie lancu ;) ?

Oj syci :] Szczególnie, że zrobione bez udziału specjalnego zimna i na crapowatym MSI :)

To napiszcie jak myslicie

jest szansa na 4.4GHz na codzien ? przy znosnym Vcore ponizej 1.5

Jest i to duża. Kwestia tego jak się dany proc będzie skalował.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło selekty pytać Sectora, ale jak dzisiaj rozmawialiśmy to chyba coś takiego będzie możliwe :P

 

Różnica będzie, ale czy duża to ci nie powiem. Ja miałem przesiadke z E6600 @ 3.4Ghz ;)

 

BTW: Od 20 minut leci Orthos (priorytet 3 :P) @ 4.2Ghz @ 1.35v ;]]]

 

EDIT: Orthos się wywala jak temp wbija na powyżej 81*. No to mnie czeka wymiana bloczka ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

jakie masz chlodzonko w tej chwili i jakie temperatury pod orthosem

Cube 3 (już pisałem, że gorszy od BOX'a ? :lol: ) + BWA 123 + Prison GPU na 7300GT (zerowy wpływ na temp wody) + CR2.

 

4.0Ghz @ 1.266v @ Orthos 67/75*

4.1Ghz @ 1.297v @ Orthos 68/77*

4.2Ghz @ 1.350v @ Orthos 81/82* (ale identycznie śmiga na 1.337v, czyli wina temp, bo się wywala zawsze jak pochodzi 1,2 minuty przy tych 80*)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell jakie jest oznaczenie Twego procka.

I na jakim napięciu ten max poszedł??

Oznaczenia nie maja zadnego wplywu na oc. Mam 3 procki ktore roznia sie tylko dwoma ostatnimi cyframi na pcb i kazdy kreci sie zupelnie inaczej. Vcore okolo 1.65

 

Lanc, nie sycisz juz :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell a na jakim chłodzeniu trzymasz te napięcie - jakie masz temp. pod obciążeniem.

Dzięki że rozwiałeś me wątpliwości co do oznaczeń;]

Powiedz jakie jest średnie oc na każdym z testowanych procków przez Ciebie - pewnie zaspokoi to ciekawość wielu użytkowników

Pzdro :)

 

Wynik syyyyyci

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell a na jakim chłodzeniu trzymasz te napięcie - jakie masz temp. pod obciążeniem.

Dzięki że rozwiałeś me wątpliwości co do oznaczeń;]

Powiedz jakie jest średnie oc na każdym z testowanych procków przez Ciebie - pewnie zaspokoi to ciekawość wielu użytkowników

Pzdro :)

Pisalem juz wczesniej odnosnie temp i chlodzenia. Srednie oc to moja tajemnica, jednak zdarzały sie takie padaki ze masakra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie tak ciekawie jak co niektorzy oczekiwali :/

4.2Ghz @ 1.350v i temp ponad 80'C

nawet jak na slabe chlodzenie porownywalne do intelowskiego stockowego coolera to za duzo .

 

Zaluzmy dajemy lepsze chlodzenie ale i napiecie musimy podbic do 1.4

zeby cos wiecej stabilnie pocisnac , wyjdzie na to ze Vcore 1.4 zarezerwowane dla WC

i zeby miec 24/7 4,4/4,5GHz trza bedzie niezlego selekta trafic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia nie maja zadnego wplywu na oc. Mam 3 procki ktore roznia sie tylko dwoma ostatnimi cyframi na pcb i kazdy kreci sie zupelnie inaczej. Vcore okolo 1.65

 

Lanc, nie sycisz juz :(

img

Daj mi mobo, która zrobi normalne FSB razem z pamięciami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ludzie zdajecie sobie sprawę co wy mówicie wogóle?

 

Każdy sie cieszył jak jego E6750 chodził 3.6 GHz na default. Teraz za niższą cenę dostajemy szybsze procki, kręcące się o niebo lepiej, i jeszcze ludzie narzekają że padaki są bo 4.2 GHz na AC może być cieżko zrobić. Lol. Weźcie sie przejdzie do działu AMD, bo tam rzeczywiście jest na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ,że jednak na tym mobasie nie pokręcę sobie za bardzo +4.0ghz przy normalnym FSB. I nie wiem czy jest sens brać tego 8400 jak moje boje zakończą się na 4-4.2 ghz o ile trafi mi się dobra sztuka . Ehh za pięknie by było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...