Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzisz ja się nie podniecam temperaturami. Wyłączylem zabezpieczenia, ale wlącza mi się syrena z pc speakera, czyli co to jest? sygnał ostrzegający dawany przez sam procesor?

W tej chwili jest nas trzzch z praktycznie identycznymi temperaturami, nie jesteśmy noobkami, wiec prawdopodobieństwo, że każdy z nas spartolił założenie radiatora jest prawie niemożliwe.

 

edyta: A może one maja klejone glutem czapki, a nie spawane?, wyłączę dziś wentyl i sprawdze czy sie nagrzewa mocno samuraj

Powiem Ci że dziwnie się porobiło na tym forum. To że zadaje pytanie, że może radiator źle siadł ma świadczyć o tym że ktoś jest noobem, czy laikiem? Nie sądzę... Każdemu się może to zdarzyć. Moja wypowiedź odnosiłem bezpośrednio do jednej osoby. Jeżeli ktoś poczuł się urażony z tego powodu to przepraszam. :)

 

Wracjąc do głównego wątku dla mnie śmieszne trochę jest to jak wszyscy krzyczą że Wolf gorący. Tempy względem Conroe/Allendale spadły o kilka stopni. Nie wiem na co liczyli użytkownicy AC, że temperatura w stress nie przekroczy 40* na dodatek przy 4g i podwyższonych napięciach? Sorry ale bezsensu to trochę.

 

Co do syreny z pcspeakera to: jeżeli wcześniej miałeś Conroe to zapewne był on cieplejszy, a speaker nie grał.... Może nie tyle chodzi o twoje tempy i o ostrzeganie przed zbyt wysoką temp a po prostu o niedopracowany jeszcze BIOS mobasa?

 

Co do IHSów trudno powiedzieć, ale raczej nie sądzę żeby intel odwalił taki numer...

 

We wtorek powinienem mieć E8400 u siebie to powiem jak to wygląda u mnie. Sam jestem ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite

 

Bylo juz , 2-3 strony do tylu

 

Jak narazie stabilnie mieli na E8400 max 4.3GHz chyba VCore 1.4-1.475

tyle ze jakies dziwne odczyty temperatur , do 100'C :/

powyzej 85'C czeste zwisy itp

Trzeba czekac do polowy tygodnia wor peknie i bedzie testow do woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic ja kupilem dzisiaj uzywke Abita P35, za jakies smieszne pieniadze, do przesiadki na X48 spokojnie powinien pociagnac 8400 na 4 GHz - a potem sie zobaczy.Jak dobrze pojdzie w srode bede mial swojego porca.

 

MaSell a masz jeszcze jakiegos do sprzedania - 8400?????

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale to nie jest mój :wink: . Ja mam fajniejszego ;)

mówił ci ktoś że wredny jesteś :wink:

ludzie sie napalą zę takei fajne są te cepy a potem trafia takei co mają wall na 510 czy 520 fsb o napięciah nie wspomnę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wyjdzie na pewno jakaś selekcja niech się tylko w sklepach pojawia

w sumie to w ciemno bym tych procków nie brał straszą trochę te nierówne tempy no i oczekiwania wygórowane głupio się nadziać na padło jakieś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem u siebie Milansowego 8400 OEM i narazie leci od 15 minut Orthos na 4GHz 1.4V. Temp na Ninjy podchodza pod 80 wedlug CoreTemp ale procek dziala stabilnie...

Co ciekawe Ninja ledwo ciepla, heatpipe tez wiec pewnie zle odczyty... Ninja rev A, docisk odpowiedni, pasta AS5

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell @ powiedz i przedstaw co ta Twoja sztuka potrafi.

My tu przytaczamy info na temat Twego procka który nam pokazałeś na forum a Ty nam mówisz że masz fajniejszego...

No pokaż co on potrafi...

 

Jakiś orthosik by się przydał ta z godzinkę, cpu-z.

Czekamy - bynajmniej ja czekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max? 5g+

 

 

 

4.25G 1.33v box ;)

No nic ja kupilem dzisiaj uzywke Abita P35, za jakies smieszne pieniadze, do przesiadki na X48 spokojnie powinien pociagnac 8400 na 4 GHz - a potem sie zobaczy.Jak dobrze pojdzie w srode bede mial swojego porca.

 

MaSell a masz jeszcze jakiegos do sprzedania - 8400?????

Teraz do sprzedania... w dniu selekcji wieczorkiem ktoś mnie kwota przebil jaka moglem zaproponowac... a bylo tak blisko do sztuki 4.25G przy 1,35V :/

 

Zamontowalem u siebie Milansowego 8400 OEM i narazie leci od 15 minut Orthos na 4GHz 1.4V. Temp na Ninjy podchodza pod 80 wedlug CoreTemp ale procek dziala stabilnie...

Co ciekawe Ninja ledwo ciepla, heatpipe tez wiec pewnie zle odczyty... Ninja rev A, docisk odpowiedni, pasta AS5

co tak kiepsko?

1,4V i tylko 4G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce niech nie pokazuje.

 

Chwali sie jak dziecko , pisze ze nie pokaze chyba tylko po to zeby kazdy go o to prosil . Dziecinada.

 

I pozniej trzeba czytac takie glupoty . Zamiast w miare rzeczowa wymiane zdan na temat procesrow i ich osiagow

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca. Moze teraz przed premiera to i smieszne, ale jak emocje opadna i jakis statystyczny user bedzie chcial sobie przeczytac ten temat pelen postow w stylu "a ja cos mam ale nie pokaze" to mu wspolczuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

nie chce niech nie pokazuje.

 

Chwali sie jak dziecko , pisze ze nie pokaze chyba tylko po to zeby kazdy go o to prosil . Dziecinada.

 

I pozniej trzeba czytac takie glupoty . Zamiast w miare rzeczowa wymiane zdan na temat procesrow i ich osiagow

Coś w tym jest. Wczoraj chciałem się dowiedzieć jaką pł. główną kupuję bo właśnie zamierzam coś kupić dla siebie i dopiero po 5 wiadomościach napisał blitz. Widocznie niektórzy tak mają. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem u siebie Milansowego 8400 OEM i narazie leci od 15 minut Orthos na 4GHz 1.4V. Temp na Ninjy podchodza pod 80 wedlug CoreTemp ale procek dziala stabilnie...

Co ciekawe Ninja ledwo ciepla, heatpipe tez wiec pewnie zle odczyty... Ninja rev A, docisk odpowiedni, pasta AS5

Tak jak mowilem, temperaturami nie ma sie co sugerowac, skupmy sie na osiagach i niezbednych do ich osiagniecia napieciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell @ powiedz i przedstaw co ta Twoja sztuka potrafi.

 

Jakiś orthosik by się przydał ta z godzinkę, cpu-z.

Nie interesuje mnie orthos. Dla mnie to nie jest wyznacznik dobrego procesora

 

nie chce niech nie pokazuje.

 

Chwali sie jak dziecko , pisze ze nie pokaze chyba tylko po to zeby kazdy go o to prosil . Dziecinada.

 

I pozniej trzeba czytac takie glupoty . Zamiast w miare rzeczowa wymiane zdan na temat procesrow i ich osiagow

Dobrze panie dorosły, juz bede grzeczny :lol: . Tylko mnie nie bij :D . Czy 5min orthosa na 5ghz starczy? A moze jak pokaze powiedzmy 4.4 na 1.2 to wszyscy beda uradowani? Co to zmieni?

 

@cavarr

Bo co was wszystkich interesuje jaki ktos ma sprzet? Mnie nie intertesuje wydajnosc w grach czy stabilnosc, mam inne priorytety wiec troche inaczej wybieram sprzet. Nie chcialo mi sie juz z Toba bawic to ci powiedzialem i teraz pol forum bedzie wiedziec, a 20 osob bedzie zadawalo mi pytania po co i dlaczego tak zrobilem. Co za roznica jaka plyte wybierzesz, bo zakladam ze tak jak 9/10 uzytkownikow forum nie ogarniesz tej najprostrzej.

 

Dobrze ze sa 3 lub 4 modele blitza, a nie sprecyzowalem ktory [;

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inne priorytety

no widać, ze przedłużasz swojego e-penisa. Dzieki Twoim wypowiedziom wiemy, że masz super proca, ktorego nikomu nie pokażesz, a swoimi wypowiedziami zaśmiecasz jedynie temat.

 

Dzisiaj robiłem mały wstęp do badania stabilności, wyniki nastepujące:

3737MHz na 1,200 vcore (1h orthosa) CT 54st. C

4005MHz na 1,300 vcore (1h orthosa) CT 63st. C

4097MHz na 1,325 vcore (2h orthosa) CT 66st. C

 

Teraz staram sie 4200MHz, ale zaczyna sie chyba domagać znacznie wiecej papu.

Screeny jutro zapodam jak będzie jakiś całościowy przegląd możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...