Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sadze, radiator wyraznie cieplejszy i po przekroczeniu 85* nie ma szns na prace resety zaraz po odpaleniu. Cos mi sie wydaje ze do polski trafily jakies padaczki.

 

Najwiecej tego barachla jest w OEMach, jak narazie BOX duzo lepiej wypada

Pewnie dlatego iż BOX'a się ciężej przebiera ;) Nie oszukujmy się zanim te procesory trafią do nas przejdą przez nie jedne ręce, a co to może oznaczać chyba nie trzeba komentować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zyje i pamietam czasy mojego ostro kreconego Celka 300A

to nie pamietam zeby OEM'y sie lepiej krecily niz wersje Box .

Toz to wbrew logice , chyab jest :)

ale coz , w przyrodzie wszystko mozliwe ,czasami 2+2 = 5

i nie poradzisz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego iż BOX'a się ciężej przebiera ;) Nie oszukujmy się zanim te procesory trafią do nas przejdą przez nie jedne ręce, a co to może oznaczać chyba nie trzeba komentować...

 

I tu sie z toba zgodze, kumpel wczoraj odebral dwa oemy na ktorych beszczelnie byla zostawiona jescze pasta termo. Ktos ewidentnie przy tym paluchy maczal

 

 

EDIT:

 

OEM z 43 tygodnia, czyli standard nad wisla:

 

Temp w IDLE, proc niekrecony. O zle zalozonym chlodzeniu nie mam mowy, bo za chwile zaloze tak samo e6750 i niekrecony bedzie mial gora 38*

 

O co biega to ni wiem skad takie tempy i radiator wyraznie cieplejszy przy e8400

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell @ powiedz i przedstaw co ta Twoja sztuka potrafi.

Dołączona grafika

 

nie chce niech nie pokazuje.

 

Chwali sie jak dziecko , pisze ze nie pokaze chyba tylko po to zeby kazdy go o to prosil . Dziecinada.

 

I pozniej trzeba czytac takie glupoty . Zamiast w miare rzeczowa wymiane zdan na temat procesrow i ich osiagow

ulżyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widze te teksty pod wiejskimi zabawami "hej bejbe mam w domu łulfdejla na pięć zero" :D :D :D

Nie musisz sie chwalić jak spędzasz wolny czas ;)

 

Racuch cos tam mowil o zabawie z pifastem, to ja tez cos na szybko pokaze :) : http://hwbot.org/signature.img?iid=78915&thumb=false

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sie chwalić jak spędzasz wolny czas ;)

 

Racuch cos tam mowil o zabawie z pifastem, to ja tez cos na szybko pokaze :) : http://hwbot.org/signature.img?iid=78915&thumb=false

 

Opolanki na to nie leca, ale duzo jezdze w teren, a jak kazdy wie, na wyjezdzie liczy sie podwojnie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co moj e8200 stabilnie pracuje na 3850mhz przy 1,4v,

na 4Ghz startuje winda ale wysypuje sie 3dmark06. Dalsze testy jutro...

A jakie temperatury notujesz w najnowszym CT 96.1 i w jakim srodowisku (chlodzenie, temp otoczenia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury w idle 50-57stopni dla core#0 i 42-52 dla core#1, w stresie dochodza do 78stopni. Chlodzenie Asus silent square, w pokoju mam cieplo wiec temp otoczenia ponad 20 stopni ;p

Cel osiagnac magiczna liczbe 4Ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat lepiej kupić OEM'a E8400 43tydzień produkcji czy kupić BOX'a E8400 z allegro? Co teoretycznie powinno się lepiej kręcić? OEM czy BOX?

 

Czy gdzieś są procki dostępne od ręki? Oprócz allegro?

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze dywagacje na temat... czy OEMy czy BOXy kreca sie lepiej nie maja sensu... z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze to jest raczej dzielo przypadku... i juz na wszystkie sposoby chcialem rozszyfrowac oznaczenia intelowskie i zadna hipoteza sie nie sprawdzala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat lepiej kupić OEM'a E8400 43tydzień produkcji czy kupić BOX'a E8400 z allegro? Co teoretycznie powinno się lepiej kręcić? OEM czy BOX?

 

Czy gdzieś są procki dostępne od ręki? Oprócz allegro?

Q743xxx się będzie lepiej kręcił ;)

 

Czyli opcja 1. Ale wątpie, że jeszcze gdzieś znajdziesz 43 tydzień [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat lepiej kupić OEM'a E8400 43tydzień produkcji czy kupić BOX'a E8400 z allegro? Co teoretycznie powinno się lepiej kręcić? OEM czy BOX?

Nalezy samemu sobie zadac pytanie :

Co latwiej przetestowac pracujac w hurtowni , Zapieczentowanego Boxa ?? czy Oem'a z ramki ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przesadzacie z tym przebieraniem procków ;]

 

Tutaj trochu info o krętliwości poszczególnych tygodni CPU: http://ocxtreme.org/forumenus/showthread.php?t=2453

 

No i wychodzi na to, że Q743 się fajnie kręcą, maja niski VID, ale za to są dosyć ciepłe... http://ocxtreme.org/forumenus/showthread.php?t=2452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i generalnie jest kupa. Dobrze ze jeszcze nie kupilem. Widac ze trzeba poczekac, bo to jaka paranoja z tymi tempami. Poczekam az wyjdzie jakas teoria na temat serii, rewizji, itd. I na pewno nie kupie OEM'a tylko i wylacznie Box'a nie otwieranego. Jeszcze na tym nigdy zle nie wyszlem.

swojego E2180 tez kupilem za 250 PLN "nowke" jak chodzil po 320 PLN BOX'a. Zaden selekt 1-sza lepsza sztuka z M0 (bo gdzies taka niby jakies teorie byly ze M0>L2 - pozniej okazalo ze nie do konca tak jest ale nie wazne)

8x400 Mhz robi na 1.4V. Wiem ze nie jest to jakis super wynik ale juz widzialem duzo postow i lamentow ludzi ktorym seria E2XX0 robila max. ~ 300 Mhz i dalej [gluteus maximus]. A mi 400Mhz w zupelnosci wystarczy max. stable doszedlem do 429 Mhz. Jak juz mowilem nie licze SPI tylko mam kompa do netu, filmow i gier (na ktore ostatnio nie mam czasu).

Kurde faktycznie mialo byc tak pieknie a wyszlo jak zwykle ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info - w PL jest również dostępny 45 i 46 tydzień BOX. Szukajcie :)

 

BTW - ciekaw jestem skd te BOXy skoro launch zaczyna sie od 48 tygodnia....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q743xxx się będzie lepiej kręcił ;)

 

Pewny jestes, miales kreciles?

 

Mam dwa OEMy z dokladnie takim oznaczeniem i jest padka totalna. Jeden konczy sie na 3.7GHz a drugi idzie na 4GHz ale przy 1.5750 z BIOSU. Ze wgledu na to iz prockito badziew wracaja dzis tam skad przyszly bo ewidentnie jakas menda przy nich grzebala, nawet nie umial z prockow wyczyscic pasty termo.

 

Na zachodzie takie praktyki sa nie do pomyslenia, a u nas kupujac nowego oema, mozemy miec pewnosc ze juz kilka plyt glownych odwiedzil. Szkoda slow.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch i MaSell też mają Q743A770 [;

 

NO napewno sa to pierwsze z brzegu procki. Maja dobre bo robili taka selekcje ze caly watek o tym trabi. Jakbym miale wybierac z 10 czy 20 prockow to tez bym pewnie trafil na dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO napewno sa to pierwsze z brzegu procki. Maja dobre bo robili taka selekcje ze caly watek o tym trabi. Jakbym miale wybierac z 10 czy 20 prockow to tez bym pewnie trafil na dobrego.

żałosny jesteś, Racuch miał pierwszą z brzegu sztukę a te twoje 'mizerne' procki to raczej na 'mizerne' próby OC wyglądają niż na 'mizerne' sztuki. :mur: Kolejny nawiedzony, który liczył na 4,5GHz przy def vcore zapewne i to jeszcze na BOX... a że takich nie ma to wina parszywych polskich hurtowników i sklepikarzy, którzy siedzą po nocach i przebierają procki... a świstak siedzi i zawija je w sreberka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO napewno sa to pierwsze z brzegu procki. Maja dobre bo robili taka selekcje ze caly watek o tym trabi. Jakbym miale wybierac z 10 czy 20 prockow to tez bym pewnie trafil na dobrego.

 

Zapewniam Cie ze na Zachodzie tez mieszkaja ludzie , tez sa Overclockerzy

i jak maja sposobnosc to selekcjonuja proce szczegolnie OEM'y .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO napewno sa to pierwsze z brzegu procki. Maja dobre bo robili taka selekcje ze caly watek o tym trabi. Jakbym miale wybierac z 10 czy 20 prockow to tez bym pewnie trafil na dobrego.

No tak...

Racuch ma selekta, ja mam selekta, Kean ma selekta ... :lol:

 

Z tego co mi wiadomo to wybranego procka ma tylko MaSell i nikt więcej [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałosny jesteś, Racuch miał pierwszą z brzegu sztukę a te twoje 'mizerne' procki to raczej na 'mizerne' próby OC wyglądają niż na 'mizerne' sztuki. :mur: Kolejny nawiedzony, który liczył na 4,5GHz przy def vcore zapewne i to jeszcze na BOX... a że takich nie ma to wina parszywych polskich hurtowników i sklepikarzy, którzy siedzą po nocach i przebierają procki... a świstak siedzi i zawija je w sreberka!

Slepy zaptrzony w Intela? Nie martw sie o moje umiejestnosci w OC i nie licze na cuda na def vcore. Mam (mialem) e6750 ktory bez problemu smigal na 3,9GHz przy znosnych tempach. Mam tez Q6600 3,7GHz ktory jest chlodniejszy niz e8400 na def vcore. Nie rozsmieszaj mnie. Przy tym e8400 ni ma co nawet za bardzo podnosic vcore bo proca wykanczaja tempy przekraczajace 85*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę jednak,że są to błędne odczyty temperatur - podobnie jak jest z E2xxxx - też ludzie mają dziwne wskazania i procę są sporo cieplejsze od Quadów.

Poczekajmy na nowe biosy i sięzobaczy, może jakiś nowy CoreTemp niedługo wyjdzie :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nikt nie zagwarantuje, ze nie jest robiona selekcja "pod stołem ". Z pewnością są tacy co wykorzystali sytuacje i możliwości szerokiego dostępu do OEM. Niestety nikt nie ma prawa im tego zabronić - takie życie i pogódźcie sie z tym.

 

Racuch sie w tym wszystkim nie liczy, bo on ma włączona opcje "Come, Baby, Come" i choćby było 30 prockow, a on by brał ostatni to i tak trafi w ciemno najlepszy :D. Największy magnes na sprzęt do OC EVER! Pozazdrościć :)

 

Właśnie przyszedł mój - Q746A496

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co jest z tymi temp na procku E8400, w biosie caly czas jest stala temp, obojetnie jak procek jest taktowany, a w programach typu core, everest jest tak samo <_<, bios mam najnowszy.

Edytowane przez zaba1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...