Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde co jest z tymi temp na procku E8400, w biosie caly czas jest stala temp, obojetnie jak procek jest taktowany, a w programach typu core, everest jest tak samo <_<, bios mam najnowszy.

Soft niedopracowany i tyle...

 

Chociaż u mnie Everest Ultimate w wersji 4.20 pokazuje temp CPU ok (bo jeśli chodzi o temp core 0 i core 1 to nieporozumienie [; )

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę jednak,że są to błędne odczyty temperatur - podobnie jak jest z E2xxxx - też ludzie mają dziwne wskazania i procę są sporo cieplejsze od Quadów.

Poczekajmy na nowe biosy i sięzobaczy, może jakiś nowy CoreTemp niedługo wyjdzie :)

 

Bledne odczyty to nie sa... bo juz kiedys sprawdzalem termometrem bez zalozonego BOXA i termometr pokazywal to samo :) (minus jakies 5*C)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne te procki... ja moze mojego boxa dostane dzis... chyba ze mi znowu przedluza termin ;//////

 

a tak w ogole to jaki stosunek cpu:ram jest najlepszy? czy to nie ma znaczenia i ustawiac sobie pod ram? a moze jest tak ze na jakis tam 1:1 nie wiem 2:3 lepiej sie kreci proc... albo proc tak samo ale ram lepiej... jak to jest? moze ktos na priva mi odpowie ;) z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne te procki... ja moze mojego boxa dostane dzis... chyba ze mi znowu przedluza termin ;//////

 

a tak w ogole to jaki stosunek cpu:ram jest najlepszy? czy to nie ma znaczenia i ustawiac sobie pod ram? a moze jest tak ze na jakis tam 1:1 nie wiem 2:3 lepiej sie kreci proc... albo proc tak samo ale ram lepiej... jak to jest? moze ktos na priva mi odpowie ;) z gory dzieki :)

Nie ma różnicy jaki dzielnik, wydajność taka sama (no może są drobne różnice między poszczególnymi dzielnikami). Czasami na jednym dzielniku ram się kręci lepiej niż na drugim [; Wpływu na o/c proca nie ma żadnego, no chyba że FSB będzie bardzo wysokie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lanc miałeś może jakieś 8200, którymi się bawiłeś? ponieważ chcę kupić ram+proc+8800gt i mam 1500zł to starczy mi na 8200 tylko. Dlatego interesują mnie bardziej 82, a większość tutaj pisze o 84. No chyba, że ktoś inny miał go już i się nim porządnie pobawił w OC to prosiłbym o jakieś wyniki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledne odczyty to nie sa... bo juz kiedys sprawdzalem termometrem bez zalozonego BOXA i termometr pokazywal to samo :) (minus jakies 5*C)...

No 5 st C to sporo jak dla mnie.

Nie zapominajmy ,że te procki mają więcej tranzystorów i więcej cache - także ma się co grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj osiągnąć 4,0 na znośnym napięciu ;) tak by temperatury też nie poszły za wysoko :). jak coś będziesz miał to daj znać :).

Cos bedzie napewno dam znac. Kurde myslalem ze to bedzie chlodniejsze, a wychodzi na to ze to drugi P4/PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kosmos, idle - 40,41 jajka. stres - 58,59

 

Przy takim napieciu to jest poprostu paranoja.

 

Pisales ze napiecie 1.23

 

 

Czyli grzeje sie calkiem milo. Moj e6750 przy 1.45 mial tempy o gora 3-5 stopni wieksze przy taktach 3,8GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales ze napiecie 1.23

Czyli grzeje sie calkiem milo. Moj e6750 przy 1.45 mial tempy o gora 3-5 stopni wieksze przy taktach 3,8GHz

Calkiem mozliwe nie widzialem innych userow zeby porownac takty,napiecie i procka E8200. Wszyscy jak narazie E8400 maja.

Moj jest z 45 tygodnia BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj brat ma E8200 na Asus P5K-E WiFi/AP i chlodzenie idle tez cos kolo 4x *C

 

jesli chodzi o stres i OC to podam, jutro ew. w weekend

 

 

aha zapomnialem dodac jakie ma chlodzenie... jest to Tacens Gelus Pro + buda Tancens

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spi i 3dmark. Wlasnie jestem w trakcie testowania dalej. 9x 485 FSB zaliczone :)

dziękuje...wszystkie marki przechodzą?

rozpisz sie troszku :wink: Te wyniki to na WC?,jak wyglądają tempy w stresie ,przy tych 4.365,nadal 1.48 bios?

 

edit aha teraz się juz nie pisze WC,to ja po polskiemu CP:d

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he ;) odpaliłem,, na lajcie na gołym systemie 3600mhz 1,23v, puściłem na drugie jajko pi i temp mam 40*c :lol:

 

edit - ninja, fander @ 600rpm, pieknie wypaćkane CLP

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik

Pobaw sie ustawieniami...

Mi na autko dzialal spox, ale wczoraj zaczolem sie bawic i dostalem gratis w postaci 100mhz :D

Atak na 4,4 trwa !

490x9@1.475 - padlo po 30 minutach orthosa prio 10 - padlo core 0, a jak dotad, to zawsze mialem BSOD - jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak jak widzę zdecyduje się na 8200

 

Tutaj macie aukcje średnia cena to ok 585 zł :)

 

http://allegro.pl/search.php?string=e8200&category=4226

 

jak z tymi temp na rdzeniach porównując 8200 do 8400?

 

Czy ten procek będzie stabilny przy 3,5 GHz ?

Edytowane przez sztabanew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na ilu będzie mieć Walla no i na jakiej płycie masz zamiar kręcić. Co do temperatur to przejrzyj temat. Ktoś już podwał temp w IDLE i stresie w 8200 i 8400. Oczywiście ,że wyżej taktowany się troszkę bardziej poci.

 

Tu masz jeszcze taniej (565 PLN ) tylko u nich jak to zwykle bywa problem z dostępnością:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/41840

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...