Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku plyty DFI DK P35 T2RS z biosem 12.24.07 i cepem E8400 warto zmieniac vNB z defaultowego czyli 1.32 na np. oczko wyzej ? Moj cep z 48 tygodnia niestety nie robi stable na 1.37v --> 3907 ; ( Byc moze to wina GTL'i ktore sa na auto [ x 0.67 ].

Uzywalem wczesniej 0.61 / 0.63 / 0.57 i orthos wywalal sie po 1 -15 minutach ; (((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tej DFI, która posiadasz, najlepiej się sprawdza 3x po 0.67x. W innych przypadkach CPU traci stabilność. Również mam bios 12.24.07. Jutro jak mi się będzie chciało sprawdzę na nowszym, może coś poprawi oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takich ustawieniach jak mówicie to ładnie mi chodzi ale Q6600 ;-)

 

Polecam bios z lutego i niższe GTLe. A w ogóle były takowe w starych biosach?

 

Przy ustawieniach 0,57/0,57/0,61 miałem stable orthosa przez 10h na priorytecie 10.

 

Z drugiej strony na forum DFI większość osób ma 0,67. Tylko że to nie są jacyś rekordziści.

 

 

A może to zależy od egzemplarza procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dosłownie próbowałem wszystkie kombinajce z GTL`ami i czapa powyżej 4.0Ghz wywala Blend stress...

Napiecia windowałem do maxymalnych rozsądnych granic...

 

FSB sprawdziłem i wstaje przy 510, więc wygląda na to że procek złapał Wall`a :(

 

Pozatym nawet po tym jak Orthos przeszedł przez 3h na 9x447 - złapapal Reseta w STALKER`że :(

Nie wiem co jest grane?? :/ Albo to wina gry, albo...

Zasilacz? - No Way...

 

Qr - z 939 takich jazd nie miałem ;)

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dosłownie próbowałem wszystkie kombinajce z GTL`ami i czapa powyżej 4.0Ghz wywala Blend stress...

Napiecia windowałem do maxymalnych rozsądnych granic...

 

FSB sprawdziłem i wstaje przy 510, więc wygląda na to że procek złapał Wall`a :(

 

Pozatym nawet po tym jak Orthos przeszedł przez 3h na 9x447 - złapapal Reseta w STALKER`że :(

Nie wiem co jest grane?? :/ Albo to wina gry, albo...

Zasilacz? - No Way...

 

Qr - z 939 takich jazd nie miałem ;)

Blend test głównie sprawdza ram. Tak więc pobaw się timingami / napięciami memek oraz NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,... na ramy dawłem max 2.3v na NB 1.7v

Blend i Small FTS wywala na 933Mhz i timingach 6-6-6-16

Dziwne żeby była to wina ramu - bo na 9x447 i 1077Mhz ram - Blend stress przechodzi przez ponad 3h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cl6 łał ! to nic dziwnego ,że się wywala

...na 5-5-5-15 to samo ;)

ps. to w ddr2 sprawa ma się naodwrót ?? - im "ciaśniej" tym wyżej oO ?

 

PouIn: podnoszenie "na pałę" wszystkich możliwych napięć chyba nie musi dawać porządanych efektów ;- )

No tak do końca na pałę to nie ;) bo jechałem "stopniowo" do takich max wartości - niestety nie dało to wyników :(

I co bym nie robił to Blend stress... na 4.2Ghz nie przechodzi :(

Zresztą oto moje settingi...

 

FSB - 9x467

STRAP - 333 -> na Auto i na 400 wogóle nie wstaje powyżej fsb 450

DRAM Freq. - 933Mhz

DRAM Com. Rate -, Auto, 2T

Timing - 5-5-5-15, 6-6-6-16 -> na 4-4-4-14 nie wstaje powyżej 880Mhz

Reszta Timingów - Auto

DRAM Static Control - Auto

AI Clock Twister - Light, Moderate, Strong, Auto <- obecnie

Transaction Booster - Booster - 1 i 3 Relax - 1 i 3, Auto <- obecnie

vCore - 1.48 Max real, 1.40 real <- obecnie

CPU PLL - 1.60 max, 1.50v <- obecnie

FSB Term. - 1.40 max, 1.30v <- obecnie

DRAM Volt. - 2.30 max, 2.1v <- obecnie

NB voltage - 1.70 max, 1.55v <- obecnie

SB voltage - 1.20 max, 1.05v <- obecnie

Loadline cal. - Auto, Disabled, Enable <- obecnie

CPU GTL Ref. - Tutaj próbowałem "wydaje" mi się, że wszystkie kombinacje... Auto <- obecnie :blink: :mur:

NB GTL Ref. - Jak wyżej...

C1E Support - Enable, Disabled <- obecnie

CPU TM Funcion - Enable, Disabled <- obecnie

Vanderpool Tech. - Enable, Disabled <- obecnie

Execute disable Bits - Enable, Dsiabled <- enabled

Max CPUID Value Limit - Disable, Enabled <- obecnie

SpeedStep - Enable, Disabled <- obecnie

 

Przy kombinacjach jak wyżej - za chiny nie chce mi przejść Blend Stress... i Small/ Large FTS... :mur: :angry:

Przechodzi tylko Stress CPU with gromacs core, SuperPI 32M liczy kilka razy z rzędu, Smarki zapętlone też nie robią problemu, podobnie gry i programy :unsure: tzn. raz się zdażył reset ale to wina raczej STALKER`a

FSB Wall`a można wykluczyć - bo wstała przy szynie 520

 

Przypomne jak to wygląda przy 4.2Ghz ;)

Dołączona grafika

 

Co robić??

Olać ten Blend Stress... jak wszystko inne "chyba" :wink: stabilnie działa.

Dać na 9x447 i 1077Mhz RAM ? - gdzie jest "pełna" stabilność tzn. Blend stress, Small FTS itp... przez ~3h

Czy próbować jeszcze kombinować? - tylko już nie wiem jak :angry:

HELP

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na mnożniku 8 ile FSB wyciągniesz stabilnie?

O qrcze już tyle tego było, że się pogubiłem - ale chyba tak samo jak przy 9x - wywalało Orthos`a

Sprawdze dokładnie - jak wróce z pracy ;)

 

PoulN

włącz DRAM Static Control to twój problem zniknie.

Podobnie jak z FSB - wydaje mi się że włączałem i nic nie pomagało,

Ale dla pewności spradzę - każdy "trop" trzeba obadać...

 

Dziwnie to wygląda... poprostu od 9x450 już się wysypuje Blend Stress..., a wszystko inne śmiga

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcę kupić E8400 i wetknąć go w Gigabyte'a GA-X38-DS4. Fabrykant pisze, że BIOS F1 nie obsługuje E8xxx (dopiero F2 obsługuje). Nurtuje mnie co się stanie, gdy odpalę ten procesor w płycie z F1. Powiedzcie proszę, jak sądzicie: nie wstanie? Wstanie (ze źle wykrytymi napięciami, nazwą i taktowaniem) na tyle, żebym mógł uaktualnić BIOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie bywa jeżli płyta juz wczesniej miala wsparcie 45nm to powinien wykryc go ale może być podana inna nazwa CPU :P

 

lub wykryje i tylko się cieszyć i flashowac do nowego biosu

 

lub wcale nie wykryje i wtedy flash w sklepie lub zalatwiasz sobie inny CPU na czas Flashu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcę kupić E8400 i wetknąć go w Gigabyte'a GA-X38-DS4. Fabrykant pisze, że BIOS F1 nie obsługuje E8xxx (dopiero F2 obsługuje). Nurtuje mnie co się stanie, gdy odpalę ten procesor w płycie z F1. Powiedzcie proszę, jak sądzicie: nie wstanie? Wstanie (ze źle wykrytymi napięciami, nazwą i taktowaniem) na tyle, żebym mógł uaktualnić BIOS?

Będzie Hiroszima. Komp Ci wybuchnie :)

 

A tak poważnie to poza błędnym wyświetleniem w biosie jednej informacji (CPU Host Frequency), komp wstaje, Win XP się instaluje, update biosu do wersji F3 bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko :D

Orientuje się ktoś moze jaki mnożnik fsb:ram nadaje się najlepiej do kręcenia / jest najbardziej stabilny (oprócz 1:1) ?

 

ps: z tego co potestowałem to pamięci kręcą się lepiej na mnożniku 3:2 (266/800) niż na 5:3 (200/667) oraz 8:5 (333/1066). Ten ostatni jest najgorszy.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie pomogło :(

Dalej wywala Blend stress...

do czego Ci ten blend stress jest potrzebny,wywala Ci w grach,czy jak korzystasz z kompa?jak nie to wogole bym to olal,nie wiem czemu panuje moda na katowanie godzinami w orthosie,jak wlaczasz gre czy int i komp sie wiesza-hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego Ci ten blend stress jest potrzebny,wywala Ci w grach,czy jak korzystasz z kompa?jak nie to wogole bym to olal,nie wiem czemu panuje moda na katowanie godzinami w orthosie,jak wlaczasz gre czy int i komp sie wiesza-hehe

Obrabiasz lub kompresujesz czasem jakieś ważne dane, weźmy np. fotki? Dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wysypuje Ci podczas obrobki?

powiem tak: orthos sie nie sypie godzinami, gry sie nie sypia, a f@h sie sam wylacza ;) . Oczywiscie podniesienie vcore o jeden stopien do gory, czy 30mhz mniej rozwiazuje sprawe, ale jednak ;) Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No wlasnie staram sie to uswiadomic,ze katowanie orthosem to zaden wyznacznik,lepiej krocej,ale pare tesciw zapodac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wysypuje Ci podczas obrobki?

Mi na stabilnych ustawieniach żaden program sie nie wysypuje, zresztą nie musi się zawieszać żeby była kupa. Wole, żeby się np. Rar nie pomylił o jeden bit na początku archiwum...

 

Jak Orthos sie sypie - jest niestabilnie. Jak cokolwiek kiedykolwiek sie wywali - jest niestabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...