Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak se czytam i czytam i widzę że co poniektórzy mają bardzo fajne selekcjonowane procki. I tak się zastanawiam skąd wy je bierzecie? Coś mi się wydaje że macie dostęp do sprzętu zaprzyjaźnionych/własnych sklepików i tam se przebieracie w prockach jak w ulęgałkach :D Jak już traficie selekcika to sru na sprzedaż po zawyżonej cenie. A jak się trafi padaka to co zaklejacie plombę? (da radę żeby nie było widać?)

 

Tak mieć dostęp do magazynu centralnego takiego komputronika lub innego Agito :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sector skąd ma?

 

A ceny pierwszych serii jak to przy nowościach bywa jest zazwyczaj zawyżona na początku i teraz jak już ceny opadły to nie opłacałoby się ich sprzedawać pomimo tego że są selektami z dobrego tygodnia

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak se czytam i czytam i widzę że co poniektórzy mają bardzo fajne selekcjonowane procki. I tak się zastanawiam skąd wy je bierzecie? Coś mi się wydaje że macie dostęp do sprzętu zaprzyjaźnionych/własnych sklepików i tam se przebieracie w prockach jak w ulęgałkach :D Jak już traficie selekcika to sru na sprzedaż po zawyżonej cenie. A jak się trafi padaka to co zaklejacie plombę? (da radę żeby nie było widać?)

 

Tak mieć dostęp do magazynu centralnego takiego komputronika lub innego Agito :D

Nikt nie broni dostępu do sprzętu, a tym bardziej sprzedawanie selektów po dobrej cenie.Jeśli się nie mylę selekty zawsze były droższe.jak chcesz to kup proca w sklepie i będziesz miał loterię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ceny pierwszych serii jak to przy nowościach bywa jest zazwyczaj zawyżona na początku i teraz jak już ceny opadły to nie opłacałoby się ich sprzedawać pomimo tego że są selektami z dobrego tygodnia

Ceny E8400 na poczatku byly o dobre 150zł niższe niż obecnie, a do tego świetnie się kręciły. Miałem troche tych proców z pierwszego wypustu, najsłabszy z nich robił 4GHz na vcore 1.2x-1.3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni dostępu do sprzętu, a tym bardziej sprzedawanie selektów po dobrej cenie.Jeśli się nie mylę selekty zawsze były droższe.jak chcesz to kup proca w sklepie i będziesz miał loterię :P

no ja wiem że nikt nie broni i że cena selektów jest wyższa to oczywiste (za coś w końcu się płaci), tak tylko się zastanawiam nad potencjalnymi źródłami pozyskiwania selektów, rynek nieukształtowany można powiedzieć nisza (poważne firmy czymś takim raczej na pewno się nie będą zajmować), mała konkurencja (nie licząc Sectora) :D , piękne marże - czego chcieć więcej ? :-P , trza by tylko upolować dostawę bulkową od intela z dobrego tygodnia przeselekcjonować i rozprowadzić - może ktoś ma doświadczenie , którym chciałby się podzielić ? (Sector ? :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Okej, mój E8200 robi 4GHz. Stabilnie jest przy 1.4V (naprawdę 1.37V). Czy to nie za dużo dla tego proca?

 

 

Chyba stabilnie, orthos raptem na kilka minut ; ).

nie za dużo ale orthosa puść na dłużej - kilka godzin minimum

 

Seria Q808 robi 3800 @1,3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma doświadczenie , którym chciałby się podzielić ? (Sector ? :D )

najgorsze to ze nie mzona sobie wybrac serii ktora jest jakas super... pierwsze tygodnie z produkcji nowego produktu sa zazwyczaj najlepsze i naprawde oplaca sie kupowac "swiezynki" pozniej jest tylko gorzej, i pod koniec prodkukcji tez zauwazylem ze bywaja lepsze sztuki...

 

Seria Q808 robi 3800 @1,3v

No i przede wszystkim nie mozna mowic ze jakastam seria robi 4,0 @ xxx bo kazdy proc niestety kreci sie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<!--SPOILER BEGIN--><div onClick="openClose('543b0b24734544aec6de33091e70ee9d')" style="font-weight: bold">» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «</div><div id="543b0b24734544aec6de33091e70ee9d" style="display:none"><!--SPOILER END-->

Moj najlepszy Q743 jest teraz w usa, drugi nieco szlabszy w szwecji. Sapera i pasjansa mam odinstalowanego ;)

 

Generalnie mialem juz z 10 sztuk 45nm, wiekszosc Q743 :P

widzę że dystrybucja selektów sięga daleko poza granice kraju :razz:

 

ps : ktoś pisał , ale nie mogę znaleźć cytatu że chyba na 15 (?) przetestowanych proców z 2008 10 to padaka , czyli jednak interes selekcjonowania kwitnie :razz:

 

zastanawia mnie tylko jedno jak już sie wszystek przeselekcjonuje to w takim sklepiku to jak ktoś pójdzie tam kupować to najlepsze co może trafić to średniak z przewagą padak... z drugiej strony większość ludzi, którzy kupują proce nie obchodzi OC i to czy proc ma potencjał do OC czy nie :rolleyes: a może się mylę...

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

najgorsze to ze nie mzona sobie wybrac serii ktora jest jakas super... pierwsze tygodnie z produkcji nowego produktu sa zazwyczaj najlepsze i naprawde oplaca sie kupowac "swiezynki" pozniej jest tylko gorzej, i pod koniec prodkukcji tez zauwazylem ze bywaja lepsze sztuki...

 

 

 

No i przede wszystkim nie mozna mowic ze jakastam seria robi 4,0 @ xxx bo kazdy proc niestety kreci sie inaczej.

 

hyhy- powiem tak - miałem sporo Q748, miałem dużo Q747 i średnia we wszystkich była ta sama. Oczywiście zdarzały sie perełki ale żadna taka jak choćby słabiak Q739 ...

i tak samo teraz z Q848 - niby każdy proc kręci sie inaczej a jednak wszystkie to samo pokazują :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega Majkel też handluje prockami - :razz: też się zastanawiam nad takim handelkiem (mam parę pomysłów) tylko jestem zupełnie zielony (brak exp), może ktoś z Was poszukuje dobrego pracownika do handlu selektami? jakby co to wiadomość proszę na PM, zeby nie robić OT) koniec OT

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Teoria co do tygodniy w jakims tam stopniu sie potwierdza,napewno potwierdza sie procentowo ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony większość ludzi, którzy kupują proce nie obchodzi OC i to czy proc ma potencjał do OC czy nie :rolleyes: a może się mylę...

Zwracanie do sklepów padak jest moim zdaniem mocno nie fair.

Q739 ...

Skad takiego dorwałeś w pl :blink:

i tak samo teraz z Q848

:blink: :blink:

 

Teoria z tygodniami jest dziwna, bo dwa najlepsze E8400 na swiecie to średni, 46 tydzien :lol:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem postępowanie niektórych chcących zarobić. Spróbujcie ocenić jakie mam szanse na zakupić w ciemno ze stanów 8400? Bo swojego 6850 też kupiłem w ciemno na giełdzie i śmiga na 3,87. Wprawdzie muszę mu dać ostro prądu ale przy wydajnym chłodzeniu daje radę. Ostatnio sprzęt nie chodzi 24/7 ale wcześniej mu się zdarzało i od roku zero kłopotów. Stąd pytanie - czy selekty to po prostu modele, które wymagają seryjnego lub trochę podniesionego napięcia do osiągnięcia wyższego taktowania jednocześnie gwarantujące dłuższe, bezawaryjne działanie? Bo ja selekta 6850 nie mam i pewnie gdyby nie seryjne chłodzenie SB/NB to może był dobił do 4G na AC.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem postępowanie niektórych chcących zarobić. Spróbujcie ocenić jakie mam szanse na zakupić w ciemno ze stanów 8400? Bo swojego 6850 też kupiłem w ciemno na giełdzie i śmiga na 3,87. Wprawdzie muszę mu dać ostro prądu ale przy wydajnym chłodzeniu daje radę. Ostatnio sprzęt nie chodzi 24/7 ale wcześniej mu się zdarzało i od roku zero kłopotów. Stąd pytanie - czy selekty to po prostu modele, które wymagają seryjnego lub trochę podniesionego napięcia do osiągnięcia wyższego taktowania jednocześnie gwarantujące dłuższe, bezawaryjne działanie? Bo ja selekta 6850 nie mam i pewnie gdyby nie seryjne chłodzenie SB/NB to może był dobił do 4G na AC.

Ja bym sobie raczej dal spokoj ze sciaganiem takiego sprzetu ;) jezeli trafisz na slabszy egzemplarz, to zeby przekroczyc te 3.87 ghz moze potrzebowac sporego napiecia ;) a z 45nm zbyt duzego na codzien nie mozesz dac, bez wzgledu na chlodzenie ;) Zreszta, poczytaj troche wstecz ten topic. Ludziom potrafia sie coraz slabiej krecic/wiekszego napiecia potrzebowac ;) Te procki poki co sa zagadka, takze sam ocen czy warto ryzykowac dla 200 zl ;] Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Temp to 46* w Idle i 75 full stress.

 

I jeśli 1.4V to za dużo, to ile można dać?

1,34 REAL i po 3 m-cach zero ubocznych skutków ,zresztą wystarczy poszukać ile bo było wałkowane pare razy w tym temacie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sobie odpalić na 4ghz przy 1,375(cpu-z : 1.328) orthos sypał błędami wiec sobie odpuściłem poczekam na lepszą obudowę i chłodzenie:]

Ale niechciało mi sie mieć dalej 3,6 wiec mam 3,8 :> narazie stabilnie przy real 1,28 Super pi mi słabo wychodzi 6min 16s... Pamięci mulą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPO/Batch#: Q745A677

 

Tydzień 45 roku '07

a to jest napisane na pudelku??( jesli tak to w ktorym miejscu?? (spod,boki).pytam bo pewnie niektorzy sprzedawcy nie beda wiedziec gdzie to. wiec bede musial im powiedziec gdzie patrzyc)

Edytowane przez globi-wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...