Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Daj spokoj z tymi godzinami orthosow ;),czemu 3 a nie 4 albo 24?Przeciez juz przerabialismy to wielokrotnie,ze sam orthos nie jest wyznacznikiem stabilnosci,wiec katowanie godzinami jest nic nie warte.Lepiej pare innych progsow,ronego typu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No to jak działa we wszystkim, a Orthosa nie używasz na codzień to co się martwisz ?

otoz to nie ma co katowac proca jak wszystko dobrze smiega ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia taka ze podskoczy temp otoczenia o 2-3'C i nagle codzienne aplikacje zaczna obciazac proca jak orthos ;) Ja w ogole nie kumam idei trzymania proca na codzien na granicy stabilnosci :)

 

/post napisany z proca 2mhz wolniejszego niz stock :D /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia taka ze podskoczy temp otoczenia o 2-3'C i nagle codzienne aplikacje zaczna obciazac proca jak orthos ;) Ja w ogole nie kumam idei trzymania proca na codzien na granicy stabilnosci :)

 

/post napisany z proca 2mhz wolniejszego niz stock :D /

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moze wiecie..

czy newegg wysyla za granice..bo podczas rejstracji nie ma z jakiego kraju..tylko do wyboru sa miejscowosci (stany) w usa..

kupowal ktos tam?jak wyglada procedura?

 

bo tam kosztuje 8400 200$ czyli z wysylka bedzie kolo 480 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Przedewszystkiem nie mozesz tam nic kupic jak nie masz karty kredytowej z potwierdzonym adresem z USA,tez kiedys cos chcialem kupic i sie pocieszalem,ze mieszkam w irlandii-na darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego procka historii kontynuacja,, znowu musiałem zjechać w dół teraz siedzę na 3,8.. tak 4.2 -> 4,0,, i co ? zaraz 3,6 ? to chyba go przez okno wy..;]

 

4,0 śmigałem sobie na <1,3v z vtt 1,16

teraz 3,8 1,21

 

pocieszam się że proc coraz chłodniejszy :P

 

chyba się granica bezpiecznego v (24/7) lekko przesuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie na półkach sklepowych proców z takim oznaczeniem:

 

Q807A273

 

Kręcą się podobnie do 43 tyg na ac/wc (24/7) i dużo lepiej pod subzero (odwiedźcie temat superpi to zobaczycie :wink: ).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie. Opłaca mi sie zmieniac do E8200 mobo z obecnej na Asusa P5K-E lub DFI T2RS ? Strasznie mi sie pobobaja obie plyty :)

No na IP35-E to sobie nie pokręcisz tego E8200 :mur:

 

jak myslicie warto brac e8300es ( vdef - 1,000v 37st pod orthosem)

czy lepiej zwykle e8400 z poprzedniego roku??

A masz możliwość dostania dobrego E8400 z 2007 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na IP35-E to sobie nie pokręcisz tego E8200 :mur:

 

 

A masz możliwość dostania dobrego E8400 z 2007 ?

na allegro jest pelno..juz 3 sztuki przepuscilem bo mi jeszcze cena 630 nie odpowiadala...a byly z 44 tyg i 47...

 

i byla ta najnowsza rewelacja 805 -808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich. Wczoraj kupiłem procka E8400 box Q807A261 i na to wygląda że trafiła mi się fajna sztuka :lol:

post-143376-1208823572_thumb.jpg

 

 

 

 

Niestety zaniepokoiły mnie temperaturki. Procka testowałm na płycie Asus P5E, napięcie vcore 1.375 z biosu w stresie.... 78C w idllu mam 52C, 55C

Testy były przeprowadzone na WC ( blok D-Tek Fuzion, pmpka swiftech MCP655, pasta ocz Freeze)

Na po przednim procku E6600 na tej samej płycie i na tym samym chłodzeniu , kręcony na 3600 napięcie 1.531 miałem w stresie temp 44,46 w idllu 23,26

Coś tu nie gra, na to wygląda że te diody w prockach są dalej zwalone, albo coretemp zle odczytuje temperatury. Co o ty myśicie??

 

Ps Sprawdzałem na dotyk,blok zimny, chłdnica leciutko ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...