Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

zacna sztuka !!

temp. się nie martw za bardzo bo i tak vcore w normie

mam podobnie choć po 30 min. orthosa chlodnice wyraźnie ciepławe są (były) wiec sprawdź te mocowanie, docisk

p.s.

bedzie ciężko wykoczyc na WC ponad te 4,5GHz pomimo ze zasilanie relatywnie małe , tempy go zjedzą ;/

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ale szczeże muwiąc spodziewał się dużo niższych temperatur.

istnie piekne babole ;)

sztuka Ci sie ladna trafila z takim vcore-no no sam bym takieg chcial,moze do 4.6Ghz dociagniesz,ale bedzie ciezko,chybaze przyatakujesz nad ranem przy otwartym oknie to bezie wiecej niz 4.6Ghz ;)

czyzby kolejny dowod na obalenie tezy tygodni?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mysle,ze na codzien duzo za duzo.Nie rozumiem czemu panuje tu takie dziwne rozumowanie,zeby trzymac na codzien proca na wyzylowanych ustawieniach???3.5-4.Ghz w zupelnosci do wszystkiego Ci wystarczy,bo po co wiecej??powiedz:)

Juz pare osob na tym forum sie skarzylo,ze ich procki nie kreca sie juz tak jak wczesniej i to zasluga trzymania podkreconego sporo cpu 24/7

Ja mam e8500 i tryka na codzien 350x9.5,bo wiecej nie mam potrzeby a jak chce cos pokrecic to zakladam FC lub bawie sie troszke delikatniej na LC-takie moje zdanie

Pytasz czy 4.5Ghz Ci styknie a jeszcze niedawno 4Ghz 65nm to bylo cos ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie można go zostawić z takimi taktami i temp na co dzień ??4500 mi styknie, a wyżej narazie nie będe prubował. Trochę się obawiam tych temperatur.

styknie ale twoja ortografia nie styka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie można go zostawić z takimi taktami i temp na co dzień ??4500 mi styknie, a wyżej narazie nie będe prubował. Trochę się obawiam tych temperatur.

znajdź takty na powiedzmy hmm 1,25 Vcore i ciesz się z płynnej grafy np. w saperze

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te temp są w normie? czy czujnik coś przekłamuje, bo jak na niekręcony to chyba za wysokie. chłodzenie BOX, pasta AS5

 

IDLE

Core1 45

Core2 42

 

Stress

Dołączona grafika

 

 

EDIT: odczyty z real temp - któremu wierzyć?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnie piekne babole ;)

sztuka Ci sie ladna trafila z takim vcore-no no sam bym takieg chcial,moze do 4.6Ghz dociagniesz,ale bedzie ciezko,chybaze przyatakujesz nad ranem przy otwartym oknie to bezie wiecej niz 4.6Ghz ;)

czyzby kolejny dowod na obalenie tezy tygodni?? :)

Zobacz jego post, ma Q807. A potem zobacz parę postów wyżej co pisał XA :)

 

czy te temp są w normie? czy czujnik coś przekłamuje, bo jak na niekręcony to chyba za wysokie. chłodzenie BOX, pasta AS5

 

IDLE

Core1 45

Core2 42

 

Stress

[/img]http://img181.imageshack.us/img181/1528/temp2gz7.jpg[/img]

 

 

EDIT: odczyty z real temp - któremu wierzyć?

 

[/img]http://img376.imageshack.us/img376/908/realtempsj9.jpg[/img]

Strasznie wysoko. U mnie na def CPU nie przekracza 42*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

real temp oblicza wg tjunction 95 i wtedy mam 33 - 37 stopni w IDLE a 60 w stresie

inne programy obliczają wg Tj 105 no i wtedy mam temp o 10 stopni wyższe.

 

pytanie, który program ma rację w tym przypadku

 

box'a mam już tego malutkiego.

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że wszyscy walczą z temp. trafil do mnie 85xx 48 tydz. nic specjalnego pozatym ,że ihs odstawal od bloku na rogach i w Idle na def. mial 55*C a po 2 min orthosa 75*C

 

musialem go poddać szlifowaniu-pomoglo do 1.38v potem masakra łapie 77-78 *C i koniec zabawy

 

procek robi na 1.34 V --miernikiem-- 4.4 ghz -przechodzi wprime 1024

na 1.39v robi 4.5 ghz ale tu koniec bo temp. skacze jak szalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin255A

trzeba trafić takiego co się skaluje z napięciem a przy okazji nie pali w łapy ;)

ciekaw jestem co jeszcze pokaże meeron B-)

p.s.

sm.1410

jedziesz dalej z koksem ..........................................

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze na codzien duzo za duzo.Nie rozumiem czemu panuje tu takie dziwne rozumowanie,zeby trzymac na codzien proca na wyzylowanych ustawieniach???3.5-4.Ghz w zupelnosci do wszystkiego Ci wystarczy,bo po co wiecej??powiedz:)

Juz pare osob na tym forum sie skarzylo,ze ich procki nie kreca sie juz tak jak wczesniej i to zasluga trzymania podkreconego sporo cpu 24/7

Ja mam e8500 i tryka na codzien 350x9.5,bo wiecej nie mam potrzeby a jak chce cos pokrecic to zakladam FC lub bawie sie troszke delikatniej na LC-takie moje zdanie

ja np nie rozumiem po co kręcić żeby sobie pokręcić i potem wracać do defulta,, sport dla sportu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Generalnie masz pare postow wyzej ;)

 

Forest.... krecic sobie mozna wiadomo w jakims celu,ale pytanie po co trzymac takie ustawienia wyzylowane na codzien,zeby byc elo czy jak?? ;),lekkie o/c czemu nie,ale max-bezsensu

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500x8.5 1.34v ram 1200 5-5-5-15 2.2V - 24/7

i o to chodzi - dla mnie bez sensu jest podkręcanie tylko po żeby się pochwalić w stopce, jak już kręcić to porządnie i na 24/7

( w tym przypadku dobrze by było dobić do 1,4v i 9x500)

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi - dla mnie bez sensu jest podkręcanie tylko po żeby się pochwalić w stopce, jak już kręcić to porządnie i na 24/7

( w tym przypadku dobrze by było dobić do 1,4v i 9x500)

Trzeba sobie wybrać Rybki (celowo z dużej, żeby nie było :D ) albo akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie...

 

ps. ja na codzien uzywam procka 6x533 1,1v @ 1066RAM 5-5-5-15 @ 1,8v i nie nazekam na brak wydajnosci :)

 

No fakt, proc się nie męczy, ale za to Mobo współczuję :P

Ja jadę 24/7 4 GHz i 1.4v real (1.368v - Bios) - jeśli wierzyć progsom bo do tej pory nie wiem jak zmierzyć napięcie miernikiem.

Myślę,że to bezpieczna granica i nic się wydarzyć złego nie powinno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...