Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

DMM - nawet nabylem... ale len ze mnie o nie chce mi sie w budzie grzebac i celowac zeby sprawdzic napiecie - podalem wiec z biosa ustawienie :P Dziala :?: Dziala :!: No to o co chodzi :?: :D:D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio E8400, chcialbym pobawić sie w jakies wieksze oc. Podkręcilem do 4GHZ, wszystko jest ok na niewielkim napieciu, przy wyzszych częstotliwosccciach zaczynaja sie schody. Prosze o jakies wskazówki jak regulować napięcia VTT i GTL. Plyta Asus P5K Deluxe. Nie chce mi sie przebijac przez czaly watek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie przebijac przez czaly watek..

A nam się nie chce ponownie na takie pytania odpowiadac.

Jak regulowac?

Tak zeby bylo dobrze.

Tzn zeby VTT nie bylo wieksze niz 1,3V oraz nie bylo wieksze od VCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nam się nie chce ponownie na takie pytania odpowiadac.

Jak regulowac?

Tak zeby bylo dobrze.

Tzn zeby VTT nie bylo wieksze niz 1,3V oraz nie bylo wieksze od VCore.

Nie wypowiadaj sie, skoro nie masz o czyms zielonego pojecia. Twoja druga czesc teorii jest smieszna - VTT nie bylo wieksze niz 1,3V oraz nie bylo wieksze od VCore - mam 2 procesory które tak pracuja i nic im nie jest.

 

Sam widze na forum czesto banalne dla mnei pytanai i na nie odpowiadam, nie wywyzszam sie jak niektorzy. ;) Odpusc sobie dalsze komentarze na ten temat.

 

Postaram sie przegladnac topic, jednak panuje tu niezly smietnik i mimo wszystko prosze o rzeczowe wyjasnienei mi egulacji GTL/VTT, bo wiem ze w przypadko 45nm Intelow os jednak daje, a na chybił trafił nie mam zamiaru tego ustawiac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadaj sie, skoro nie masz o czyms zielonego pojecia. Twoja druga czesc teorii jest smieszna - VTT nie bylo wieksze niz 1,3V oraz nie bylo wieksze od VCore - mam 2 procesory które tak pracuja i nic im nie jest.

Moze chodzilo o lekture 3041923[/snapback]

Sam widze na forum czesto banalne dla mnei pytanai i na nie odpowiadam, nie wywyzszam sie jak niektorzy. ;) Odpusc sobie dalsze komentarze na ten temat.

ale piszac ze "nie chce Ci sie przebijac przez caly waterk" i troszke poszukac w temacie :?: Wybacz ale tyle moglbys uszanowac...

Postaram sie przegladnac topic, jednak panuje tu niezly smietnik i mimo wszystko prosze o rzeczowe wyjasnienei mi egulacji GTL/VTT, bo wiem ze w przypadko 45nm Intelow os jednak daje, a na chybił trafił nie mam zamiaru tego ustawiac. :)

Po dokladne zrozumienie GTL/VTT zapraszamy tutaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzszy artykul (GTL) widzialem juz wczesniej, jednak nie potrzebuje kosmicznie rozbudowanej wiedzy. Do mojego oc wystarczy ta przekazana w 2-3 zdaniach, jednak dla was to trudne. Wydawalo mi sie, ze froum sluzy do pomocy, a nie podawania skomplikowanych artykulów, komus, kto potrzebuje podstaw. Widze , ze pomocy musze poszukac na innym boardzie.

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzszy artykul (GTL) widzialem juz wczesniej, jednak nie potrzebuje kosmicznie rozbudowanej wiedzy. Do mojego oc wystarczy ta przekazana w 2-3 zdaniach, jednak dla was to trudne. Wydawalo mi sie, ze froum sluzy do pomocy, a nie podawania skomplikowanych artykulów, komus, kto potrzebuje podstaw. Widze , ze pomocy musze poszukac na innym boardzie.

Skrocona pomoc: dopasuj tak GTL, aby bylo ok przy zadanym VTT/VMCH.

 

Zycze powodzenia w szukaniu informacji na innych forach. Tutaj dostales w mozliwie najprostrzy sposob drogowskaz do kopalni wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja tu pomocy nie widze, tylko robienie sobie kpiny z kogos.

 

Dalej zachodze w głowe dlaczego podawane sa GTL np 70/69/70 , skoro na moim Asusie regulacja GTL to zmiana jednej wartosci.

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 64 64 60 (lub 62 62 62, poszukaj troche bo nikt tego nie wie jak kreci sie Twoj proc) VTT 1,2V i nie marudz ze nikt nie chce pomagac.

A co do VTT wiekszego niz 1,3V na codzien to zycze powodzenia. Czy ja powiedzialem ze to nie bedzie dzialac? Sam bawie sie w duzo wyzsze napiecia i taktowania, wiec sory ale ja pisze to w kontekscie 24/7 bo wiekszosc ludzi tylko w takich ramach sie tutaj porusza.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kurde 64 64 60 (lub 62 62 62, poszukaj troche bo nikt tego nie wie jak kreci sie Twoj proc) VTT 1,2V i nie marudz ze nikt nie chce pomagac.

A co do VTT wiekszego niz 1,3V na codzien to zycze powodzenia. Czy ja powiedzialem ze to nie bedzie dzialac? Sam bawie sie w duzo wyzsze napiecia i taktowania, wiec sory ale ja pisze to w kontekscie 24/7 bo wiekszosc ludzi tylko w takich ramach sie tutaj porusza.

Ale on nie ma DFI, trzeba mu wyjasnic po Asusowemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja tu pomocy nie widze, tylko robienie sobie kpiny z kogos.

 

Dalej zachodze w głowe dlaczego podawane sa GTL np 70/69/70 , skoro na moim Asusie regulacja GTL to zmiana jednej wartosci.

Co prawda Asus inaczej podszedl do tematu niz DFI, ale warto poczytac ten artykul... Teraz jasne skad takie liczby :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U DFI sa takie wartosci. Nie jest to % bo mozna ustawic ponad 100, a poziom referencyjny ponad 100% VTT to raczej ciezko.

Wiec pewnie to sa miliwolty 60 = 600mV.

Dobrze mysle?

 

Co do tego VTT wiekszego niz Vcore...

VTT zwane tez VFSB to jest napiecie FSB - czyli im wieksze jest to napiecie tym wieksza stabilnosc i skutecznosc rozpoznawania sygnalow binarnych (wieksze szumy sa dopuszczalne, powstale na skutek zwiekszenia taktowania magistrali).

Jednak jesli dobrze o tym mysle, to musi to byc jakas wartosc ktora CPU przetrawi, wiec gdzies jest kres podnoszenia tego.

Niech ktos kto sie w tym DOBRZE orientuje zda tutaj relacje lub mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U DFI sa takie wartosci. Nie jest to % bo mozna ustawic ponad 100, a poziom referencyjny ponad 100% VTT to raczej ciezko.

Wiec pewnie to sa miliwolty 60 = 600mV.

Dobrze mysle?

 

Co do tego VTT wiekszego niz Vcore...

VTT zwane tez VFSB to jest napiecie FSB - czyli im wieksze jest to napiecie tym wieksza stabilnosc i skutecznosc rozpoznawania sygnalow binarnych (wieksze szumy sa dopuszczalne, powstale na skutek zwiekszenia taktowania magistrali).

Jednak jesli dobrze o tym mysle, to musi to byc jakas wartosc ktora CPU przetrawi, wiec gdzies jest kres podnoszenia tego.

Niech ktos kto sie w tym DOBRZE orientuje zda tutaj relacje lub mnie poprawi.

W Asusie jak i w tanszych DFI masz ustalone kilka wartosci, powiedzmy ze to "mnoznik". W DFI LP wybierzesz sobie dokladnie jaka chcesz wartosc VTT i GTL od VTT, a tutaj masz VTT x mnoznik (np. 0.67x) = GTL VTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusie jak i w tanszych DFI masz ustalone kilka wartosci, powiedzmy ze to "mnoznik". W DFI LP wybierzesz sobie dokladnie jaka chcesz wartosc VTT i GTL od VTT, a tutaj masz VTT x mnoznik (np. 0.67x) = GTL VTT.

To akurat wiedzialem, ale zastanawialem sie jak to wyglada u DFI - co reprezentuja te liczby. Dimek jednak rozwial moje watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Czyli jak dobrze zrozumiełem:

 

45nm processors require that this percentage be closer to 61%-63%, again for both CPU and the NB. For example, for a VTT of 1.10V a 45nm processor would require a GTL reference voltage in the region of about 0.671V (61% of VTT) to 0.693V (63% of VTT).

 

To na moim Asusie moge sobie tybrać tylko 2 wartości x0.61 , x0.63 które beda miały sens (oczywiscie VTT reguluje)? I GTLe ustawia sie tak jak w tej tabelce podanej na stronie?

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Czyli jak dobrze zrozumiełem:

 

45nm processors require that this percentage be closer to 61%-63%, again for both CPU and the NB. For example, for a VTT of 1.10V a 45nm processor would require a GTL reference voltage in the region of about 0.671V (61% of VTT) to 0.693V (63% of VTT).

 

To na moim Asusie moge sobie tybrać tylko 2 wartości x0.61 , x0.63 które beda miały sens (oczywiscie VTT reguluje)? I GTLe ustawia sie tak jak w tej tabelce podanej na stronie?

Ustawiasz x0.61 albo x0.63 w zaleznosci ktora wartosc uznasz za bardziej stabilna, a Vtt w zaleznosci od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

Intel Core 2 Duo E8600 zaczyna krążyć po wschodniej części Europy. Mimo że procesory te nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane i wprowadzone na rynek, już zaczynają zdobyć respekt.

 

Jeden egzemplarz najnowszego produktu Intela - Core 2 Duo 8600 - opierającego się na rdzeniu Wolfdale trafił do komputera z płytą główną DFI LanParty UT P35, 4 GB pamięci RAM (DDR2), kartą graficzną ATI Radeon HD 4870 oraz chłodzeniem wykorzystującym ciekły azot.

 

Domyślnie taktowany zegarem 3,33 GHz procesor Core 2 Duo E8600 udało się podkręcić do 6146,9 MHz! Zegar osiągnięto poprzez podniesienie zegara taktującego magistralę FSB, z domyślnych 333 MHz do 614 MHz (mnożnik CPU jest równy 10).

 

Dokonał tego japoński user z serwicu Coolaler.com :blink:

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, niewiem czy to procek czy płyta. Komputer działa ciągle 9*450 1.22v , gdy ustawie go 8*500 czasami przy właczaniu komputer nie chce sie zabotowac, kilka razy trzeba próbować aby się uruchomił, czasami dopiero pomaga reset biosu. Jak myslicie jest to wina procka czy płyty. Zauważyłem ,że na 4.3ghz 9*477 też czasami sie to stanie, a na 9*450 nigdy. Gdy już się właczy 8*500 to niema problemu, orthosy wszystko przechodzi i jest w pełni stabilny. Procek z 43tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, niewiem czy to procek czy płyta. Komputer działa ciągle 9*450 1.22v , gdy ustawie go 8*500 czasami przy właczaniu komputer nie chce sie zabotowac, kilka razy trzeba próbować aby się uruchomił, czasami dopiero pomaga reset biosu. Jak myslicie jest to wina procka czy płyty. Zauważyłem ,że na 4.3ghz 9*477 też czasami sie to stanie, a na 9*450 nigdy. Gdy już się właczy 8*500 to niema problemu, orthosy wszystko przechodzi i jest w pełni stabilny. Procek z 43tyg.

Mobacz z podpisu? Chipsety nV nigdy nie byly jakos specjalnie fajne pod tym wzgledem - dzieja sie rozne czary mary i nikt nie wie czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tydzien to gorszy, jakies fajny podobno tydzien jest q814, do mojego kumpla aktualnie przyszedl q815 ciekawe jak sie bedzie krecil.

Moj jest z q808 i 4005Mhz robi na 1.3V, takze nie jest jeszcze tak zle. W stresie mam 52*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...