Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet mnie nie strasz. W pudełku nadal leży nieodpakowany z reklamacji Q817, bo PCP robi sobie jaja z moją mobo. Czyżby serie po Q814 były aż tak słabe? Jeśli okaże się, ze ten nie jest przynajmniej tak konkretny jak poprzedni (Q742, 4 GHz 1,25V) to chyba go przez okno wypier.....

Od 6 lipca jest info na stronie że sklep i serwis będzie nie czynny od 14 do 1 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT - Po pierwsze, mobo jest tam już miesiąc, po drugie nawet jeśli zamykają lokal na remont to nic nie zwalnia ich od tego by załatwiać serwis. ZUS-owi też powiedzą , ze składek nie zapłacą bo firma stoi? Bądźmy poważni... Nawet jeśli Asus trzyma się pełnego okresu serwisowania to chyba istnieje coś takiego jak telefon czy e-mail by się dowiedzieć co się z mobo dzieje, a oni nie mają bladego pojęcia co jest.

 

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Hanu raczy byc marzycielem - jestesmy w polsce i wszyscy zlewaja klienta rowno. jesli obiecuaj ze zadzwonia to na pewno tego nie zrobia, jesli mowia ze cos bedzie na czas to na pewno terminu nie dotrzymuja. kontakt na telefon albo emaila? no nie, to juz by bylo totalne rozpasanie i przyzwyczajanie klienta do luxusu. to mi przypomnialo ze czas zadzwonic do uke, na policje, do tepsy, do dialogu - w kazdej z tych instytucji mam jakas sprawe i to ja musze sie ciagle dowiadywac jak sie rzeczy maja, nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleś mu powiedział :lol2: :lol2:

 

 

 

Pierwszy raz słyszę, żeby jeden dysk ograniczał procesor, a w raidzie dawał mu ogromnego kopa... :rolleyes: :rolleyes: Ale może jestem niedoinformowany??

to wypakuj sobie jakiegos 5 gigowego rara na jednym dysku ,na dwoch w raidzie i na 4 - o ile przy dwoch mozna to jeszcze zniesc(obciazenie dochodzilo mi do 70%) to na jednym procek sie leni.....

przeciez tu nie ma zadnej filozofii i tak naprawde od zawsze ograniczeniem sa zbyt wolne dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wypakuj sobie jakiegos 5 gigowego rara na jednym dysku ,na dwoch w raidzie i na 4 - o ile przy dwoch mozna to jeszcze zniesc(obciazenie dochodzilo mi do 70%) to na jednym procek sie leni.....

przeciez tu nie ma zadnej filozofii i tak naprawde od zawsze ograniczeniem sa zbyt wolne dyski

zalezy jakiego rodzaju operacje masz na mysli, komputery potrafia znacznie wiecej niz dekompresja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, moj E8200 (niby selekt od sectora na 3.9 1.23V), nie jest taki rewelacyjny. 4GHz 1.3V i 70*C @Orthos na dosc dobrym WC :damage_wall:

to rzeczywiście masz kozackie WC :lol2: Kup AC tal jak ja zrobiłem:D i będziesz miał chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście masz kozackie WC :lol2: Kup AC tal jak ja zrobiłem:D i będziesz miał chłodniej

To musiales miec naprawde kozackie WC, jak na AC masz chlodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakiego rodzaju operacje masz na mysli, komputery potrafia znacznie wiecej niz dekompresja

większośc operacji prócz ewentualnych renderingów obrazu z ramu polaega na mieleniu dyskiem - wiec na jedno wychodzi - cdlubie troszke w montazu AV - nie ma szans - dyski nie wyrabiaja....system tez na tym korzysta i to bardzo

zreszta bardzo malo jest zadan dla przecietnego uzytkownika w ktorych ograniczy go procesor a nie dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiales miec naprawde kozackie WC, jak na AC masz chlodniej.

 

wiesz ryba, box cooling i masz ujemne temp :lol:

 

oczywiście żart Gem ;)

no ,chłodniej to nie jest ,ale wygodniej,zresztą zawsze mogę lekko skropić AC ln :lol2:

ale 70C......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma wydajność E8400 do E8500?? Czy wyższa wersja tego procesora jest poprostu podkręcona w stosunku do niższej? Bo w jednym sklepie praktycznie za tą samą kase można kupic oba procesory... 483zł za E8500 i nie wiem który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma wydajność E8400 do E8500?? Czy wyższa wersja tego procesora jest poprostu podkręcona w stosunku do niższej? Bo w jednym sklepie praktycznie za tą samą kase można kupic oba procesory... 483zł za E8500 i nie wiem który wybrać.

W którym sklepie po tyle są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie 8500 zawsze to wyzszy mnoznik troszke. Tylko sprawdz czy Twoja plyta obsługuje mnozniki połówkowe

Zamierzam kupić dopiero całego kompa, płyte chce P5Q Pro bądź E

 

W którym sklepie po tyle są?

http://techplanet.pl/?gk=0&k=3&id=16159&v=zo&ord=nazwa&f=more&filtr=szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 330zł? To chyba niemożliwe. Chcę zakupić właśnie E8400 i nie wiem, którą wersję mam brać. Batch number Q815..., Q817.. czy Q818...? Proszę o szybką pomoc. Dziś muszę się zdecydować! Który z nich lepiej się kręci? :wink:

Edytowane przez kolajev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przyznam sie że nie sledze ostatnio rynku procesorów ale natknąłem się na coś czego wcześniej nie było a mianowicie Intel E8300. Posiadacie wiedzę na temat jego OC, to nowa rev czy porostu teraz dotarły do nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przyznam sie że nie sledze ostatnio rynku procesorów ale natknąłem się na coś czego wcześniej nie było a mianowicie Intel E8300. Posiadacie wiedzę na temat jego OC, to nowa rev czy porostu teraz dotarły do nas?

http://www.purepc.pl/45nm_wedlug_intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj również trafiłem Q815A 616, ale moja mobo coś niedomaga :P Na P35 proc wchodził do windy na 1.23v i 4GHz na więcej nie miałem czasu sie bawić, no i jakies słabiutkie goodramy tam były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem procesor E8400 z batch #: Q815A***, ponieważ znalazłem taki pliczek:

http://users.pandora.be/OAP/wolfdaleOClist.xls

thx, że nikt mi wcześniej nie pomógł :wink:.

wiesz, zazwyczaj jest tak ze chwala sie ci co trafili na fajne sztuki

sama idea takiej listy nie najgorszym pomyslem jednak jest :)

zycze dobrego OC na tym 15 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wlasnie przeszedl 2h 45min na 3,7GHz na real napieciu (CPU-Z) 1.336V, BIOS 1,35V. Nie wiem czy opłaca sie walczyc o 3.8GHz ;)

 

post-140846-1216915661_thumb.jpg

 

EDIT.

Wlasnie atakuje 3,8GHz. 1,375V BIOS (real 1,360V). Na razie 5 minut Orthosa :P Tylko chłodzenie cos nie wyrabia wg. Real Temp 72/70C :/

W 20 min Orthos sie wysypał. Musialbym zwiekszyc napiecie o oczko wyżej, niestety na tym chlodzeniu to juz koniec zabawy. Temp 74/74C jest zbyt wysoka do dalszej zabawy.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam C2D E8400 Q815A406 i na razie udalo mi sie uzyskac 3.6GHz@1.35V ajkoś wiecej nie moglem uzyskac.

Moze cos nie tak robie za male napiecia ustawiam czy cuś, moze ram za slaby? Chcialbym chociaz uzyskac te 4GHz.

Czy moj klocek moze krecic sie tak samo jak tego gościa (ma taki sam CPU)? http://www.eonet.ne.jp/~yossya/E8400q815a406.html

 

//Edit

Udało mi sie uzyskac 3.6GHz na napieciu 1.275V, VTT 1.24V i GTL 0.85V :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jeste bezpierczna wartosc VTT i GTL na cpu? I jaka jest bezpieczna warosc napiecia na MCHi GTL na MCH??

Czy temperatura na chipsecie (mam 48') nie jest czasami za wysoka?

Prosze o odpowiedz na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...