Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanko.czy jak podkrece e8200 do ok.3,5 ghz to on na 100% bedzie lepszy od niepodkreconego e8500??

E8500 tez sie podobno podkrecaja..

 

Dołączona grafika

 

starcie E8500 vs E8200

sprawę rozstrzygnie FSB (pomijam kwesie lepszego oc E8500, pamiecie i takich tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad12601

napij sie zielonej herbaty, przeczytaj jeszcze raz co napisalem i napisz po polsku jak ma sie twoja wypowiedz wyzej do mojej ;D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy trzeba jak sie robi oc fsb musi byc takie same jak czest.pamieci??? przeciez jak sie spowalnia pamieci to mniejsza przepustowosc chyba jest.tzeba chyba zwiekszac mi sie zdaje.

To jest DDR2 wiec mnożysz jako 2 x wiec 437x2 daje grubo ponad 800 :D a ustawia się dzielnik 1:1 co by pamięci się nie skończyły bo czasem FSB wynosi ponad 700 i w tedy pamięci muszą robić 1400MHz co jest już dość ciężkie do osiągnięcia :D wiec przy poznawaniu proca daje się pamięci 1:1 i kreci się co by być pewnym która cześć nie wyrabia :) no i radze się zapoznać z podstawami OC bo Ty i te 3.5GHz to kiepsko widzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOOOW,

w poniedzialek odbieram sprzet z podpisu.

Po przeczytaniu waszych bojow (ostatnie 12stron) z ostatnimy seriami E8400, zdecydowalem sie na E8500 (obnizka cen tez pomogla przy wyborze), teraz pytanko:

 

Czego mam sie ustrzegac przy odbiorze proca. Na miejscu w sklepie powinni miec conajmniej kilka sztuk i e8400 i e8500 do wyboru.

 

Przy ktorych mam krecic nosem a ktory mam wziazc.

(sklep jest w UK, tutaj nie maja pojecia o OC, dlatego mam nadzieje, ze moze jakims cudem trafie jakas starsza serie? -starsza czyli ktora?)

Pomozcie, bo juz sie boje a chce miec poprostu 4ghz przy ~1,2V. Czy za duzo moze wymagam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ghz przy ~1,2V

czyli chcesz trafić na najlepsza sztukę na rynku średnio to coś kolo 1.3 zamyka się 4 GHz,na 1.2 to super selekty idą :D na starsze egzemplarze już nie trafisz a z nowymi to super loteria :P zazwyczaj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8500 tez sie podobno podkrecaja..

 

LINK

 

starcie E8500 vs E8200

sprawę rozstrzygnie FSB (pomijam kwesie lepszego oc E8500, pamiecie i takich tam)

miruś wstyd bys przynajmniej zmienił strone w FF jak robisz screena albo zmieniłbyś to PS jak w PS zmieniasz wartości w Orthosie i CPU-Z ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miruś wstyd bys przynajmniej zmienił strone w FF jak robisz screena albo zmieniłbyś to PS jak w PS zmieniasz wartości w Orthosie i CPU-Z ;)

hahah, no i sie wydalooo <ups>

 

@meeron, a jak sytuacja wygląda po 2h na prio 9, lub 10?

postaram sie sprawdzic, z tym ze na wyzszych mhz : >

 

 

na XS zrobilem wklejke z valdka E8400 i mi nie uwierzyli :blink:

 

Voltage only 1.50V for hitting 5.1GHz? I don't think so

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze podejście i na razie spokojnie bez zmian napięcia 3.6ghz =)

muszę kupić jakieś lepsze chłodzenie na tego dziada bo na boxowym to nie poszaleje :|

Dołączona grafika

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test E8600 i nowego steppingu E0:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...2duo-e8600.html

 

//EDIT

 

"It is very pleasing to know that Core 2 Duo E8600 will be not the only CPU on E0 processor stepping in the market. Very soon Intel will start shipping the already existing Core 2 Duo E8500 and E8400 processors with the new E0 stepping."

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz E0 ale bez jakis wiekszych rewelacji, chyba ze nie umiem czegos poustawiac w BIOS'ie bo mam nowa plyte P5Q Deluxe'a ale widzialem screena tego proca z FSB 600 wiec wall jest w miare wysoko. Na codzien uzywam default'a a to grania ma taki profil

 

post-108832-1217274461_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak zwykle z problemem. Mam E8200 i przestał mi robić 4GHz na 1.22V. Tzn. robi, ale ma bardzo wysoką temperaturę (83 stopnie stress - real temp), przez którą się resetuje. Nie chcę uwalić takiego proca, więc pytam, czy zmiana pasty z silikonu na MX-2 da więcej niż 3 stopnie i czy warto zmienić chłodzenie z Akasy 965-BL? A jak tak, to na co?

 

Pozdrawiam,

kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmianę gluta pod wentylatorem to ciężko powiedzieć dokładnie ile da waha się to od 2-5* przynajmniej w moim odczuciu (edit as5) ;)

Popraw sobie przewiew w budzie na dobry początek jak nie pomoże to zastanów się nad którymś thermalrightem ;)

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem tak (na chłopski rozum):

 

Wywaliłem tylny wiatrak i ustawiłem chłodzenie wiatrakiem do tyłu i położyłem wiatraki an RAM i NB (ot tak, coby się nie grzało). Mam jeszcze wiatrak 25 cm od Akasy, wwalić go gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem tak (na chłopski rozum):

 

Wywaliłem tylny wiatrak i ustawiłem chłodzenie wiatrakiem do tyłu i położyłem wiatraki an RAM i NB (ot tak, coby się nie grzało). Mam jeszcze wiatrak 25 cm od Akasy, wwalić go gdzieś?

aleś namieszał :o

 

Ja przyznam szczerze dziś też się bawiłem ze swoimi wentylatorami i oto co mi wyszło / na procku mam póki co boxa a na grafice hr03

jak wentylator z pleców obudowy przełożyłem z wydmuchiwania powietrza na zewnątrz na wdmuchiwanie to temperatura lekko spadła a jak wentylator z przodu zmieniłem z wdmuchiwania na wydmuchiwanie to spadła o kolejne 3 stopnie /

tym sposobem na grafice spadło mi o 5* a na procku maxymalne obroty na jakie box wskoczył spadły z 2900rpm na 2500 a to już coś ;) maksymalna temperatura podczas stressu to 63* W IDLU ~40*

 

a tak btw mam jeszcze 80cm w ścianie obudowy i właściwie nie widzę różnicy między wdmuchiwaniem a wydmuchiwaniem jak uważacie ?

 

a tak właściwie to sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej się wywala przy 1.26V. Coś mi się zdaje, że Asus zaniża sporo napięcia, CPU-Z zaczął pokazywać dopiero 1.22. Jutro-pojutrze będzie MSI X48C Platinum, to popatrzę, może tam będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli im później kupie procesor ze sklepu tym większe prawdopodobieństwo że będzie sie gorzej kręcil? (hmm nad selektami sie zastanawiam zeby na def robily okolo 3,5Ghz ale znowu rzadko kto kurierem wysyla a poczcie nie ufam... btw >> 560zł +4000MHz @1,25V dobre bedzie? warto dozbierać?)

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...