Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu mają nie pokazać? Od razu trzeba go pod DI czy LN2 pakować? Wystarczy, ze pojawi się jakiś screen z danymi co procki mogą na 1.4V to wtedy będzie jakaś wykładnia do OC niższych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i masz 4 ghz i powiedz w czym to wykorzystujesz?

argumentem jest uzyskac wysoka wydajnosc i niskie zuzycie energii a do tego temperatury na poziomie niewiele wyzszym niz stock......dlatego dalem swojego e8200 na fsb 400 - mam 3.2 i kompletnie w niczym nie zamula....i tak wszystko ogranicza dysk...a ry karta graficzna mimo ze slaba nie jest(gf9600gt) - nie nastawialem sie na bicie rekordow czy chwalenie sie na forum tylko na zwykle codzienne korzysci

 

a juz napewno nie szlalabym na wysokim woltarzu i mocnym chlodzeniu bo i po co?

 

renderujesz filmy hd?liczysz zaawansowana fizyke?pewnie 3/4 dnia to siedzenie w necie a tu te twoje 4 ghz napewno sie przydaja.....

 

ps.mozna kupic ferrari na polskie drogi tylko po to by.....rozpieprzyc sie na slupie....

 

 

ps.marcin 5.7ghz?przemnozyles przez ilosc rdzeni czy tyle wykreciles????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zbynia - sądzę, że na tym forum, skupiającym ludzi o określonych zainteresowaniach, znaczenie zużycia energii jest na n-tym miejscu :). Dlatego kręcenie w większości przypadków jest sztuką dla sztuki, zabawą, dla niektórych łechtaniem własnego ego, a jeszcze dla innych zwykłym hobby, gdzie liczy się ostateczny wynik liczony w GHz lub czasie SPi. Wiele razy na tym forum poruszano tę kwestię i nie ma sensu do tego wracać.

 

BTW - wynik marcin255A jest jak najbardziej prawidłowy. Nikt nie powiedział, że na AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 i to co w podpisie, do 3.6ghz idzie bez zmian V a pozniej 4.2 przy 1.42V :/ czyli tak bez rewelacji ale zle nie jest..

Ja mam jeszcze w domu Q817 i moj to straszna lipa. Juz go nie uzywam i jestem w trakcie sprzedazy. Moj na 3,6 potrzebowal juz 1,296 (bios 1,312 ) a na 4,0 juz 1,44 (bios 1,465). Wiec jak widac nawet batch nie oddaje prawdziwosci tego jak sie podkrecaja poszczegolne sztuki. Tak czy inaczej uwazam ze 45 nm to lipa.... przynajmniej do podkrecania (chyba ze ma sie szczescie albo pracuje sie sklepie ;))

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem mojego nowego e8400 ma jakis 1 dzien :P.

 

Wyglada to tak :

Dołączona grafika

 

Jak widac napiecie to 1,176 i tak jakos dziwne skacze do 1,184 to normalne ? Ze tak skacze sobie?

 

A podkrecilem go przez ASUS AI Suite.

 

Temp. w spoczynku to 35C a w stresie 44-52C, duzo malo ?

 

ZOstawic go ?

 

Katowac dalej ORTHOSEM ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nagle napiecie zmienilo mi sie na 1,344? To normalne ? Samo zmienilo sie ...

 

A co do procka, 3,5GHZ-3,6GHz wystarczy mi ...chce zeby chodzil tak 24/7

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOstawic go ?

Katowac dalej ORTHOSEM ?

Cisnij go dalej smialo idz w 420 na dzien dobry... i wtedy go Orthosem, jak przejdzie 10-20min dawaj dalej ....

nie boj sie, masz zasilke dobra, chlodzenie to cisnij do gory!!

Pozniej kroczkami po 10mhz... powininens podejsc pod 450 przy dobrych wiatrach jak nie daj wiecej V na CPU do 1.28 leciutko i krec dalej cepa :P

Edytowane przez Tunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOS'ie jakie napięcie widnieje? Bo możliwe, że programy pokazują błędne.

 

 

PS: W Orthos'ie dobrze byłoby ustawić wyższy priorytet rzędu 9-10. Dzięki temu bardziej obciąży proca.

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego jak teraz te 8400 to takie padła ze zal. Wlasnie zmontowalem E8400 boxa Q818 zal.pl.... moge tylko jedno powiedziec, dojechalem do 1.3V z biosu i nie dziala stabilnie....mozna sie tylko poplakac. Moja wczesniejszy, ktory sprzedal do 3.6 to na defie dochodzil. Teraz mam e8500ES'a i tez robi ponizej 1.3V ale 4.0Ghz.

A ten Q818 to jest normalnie padło przez duze P. odechcialo mi sie go podkrecac i oddaje kompa niepodkreconego bo az sie odechciewa wszystkiego jak sie pracuje z takim badziewem. Ci co czekali na dobre i tanie procki..... hmmmm chyba sie troche przeliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie - czy ten nowy steeping E0 w ogóle coś daje na normalnym AC wysokiej klasy? Czy tylko do rekordów azotowo kadkadowych jest odczuwalna różnica? Macie jakieś info na ten temat? Ewentualnie jakieś statystyki :P

Edytowane przez Opson6667
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez disaster3 nie strasz :/ . Tak sie sklada, ze mam Q818, ale jakos jeszcze nie bylo okazji do krecenia. Do ilu MHz dojechales na tym 1.3V?

nie dojechalem bo mi sie odechcialo juz z nim cokolowiek robic. 1.3V nie chcial 3.6Ghz zrobic (9x400) i tak chcialem zostawic zeby pamieci chodzily rowno na jakims dzielniku. Nic innego nie ustawilam bo mi sie nie chcialo. A plyta tez slaba nie byla bo to nowy Asus P5Q-E (P45). Normalnie procek zenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na nowych ustawieniach Orthos powiedzial :

Test 5, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M392119 using 20K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 2 hours, 43 minutes 52 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Co to oznacza w swiatku overclockerow?

Dla mnie to system jest mega stabilny skoro orthos wywala dopiero po prawie 3h ale dla innych pewnie juz nie.

Co wy sadzicie na ten temat? Jak mam to rozpatrywac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na nowych ustawieniach Orthos powiedzial :

Test 5, 270000 Lucas-Lehmer iterations of M392119 using 20K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 2 hours, 43 minutes 52 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Co to oznacza w swiatku overclockerow?

Dla mnie to system jest mega stabilny skoro orthos wywala dopiero po prawie 3h ale dla innych pewnie juz nie.

Co wy sadzicie na ten temat? Jak mam to rozpatrywac ? :)

Jak sam widzisz jednak stabilnie nie jest :) Moze napiecie jedno oczko wyzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nagle napiecie zmienilo mi sie na 1,344? To normalne ? Samo zmienilo sie ...

 

A co do procka, 3,5GHZ-3,6GHz wystarczy mi ...chce zeby chodzil tak 24/7

Wiesz co ty lepiej wyłącz to A.I. Suite i baw się biosem bo z tego co ja widziałem na moich 2 ostatnich Asusach to że na AUTO votage jest zawyżony bo płyta automatycznie dobiera V do FSB. a z tego automatu to taka mała lipa bo ręcznie ustawisz niżej a to oznacza też niższe temperatury. Pewnie też dlatego pokazywało Ci przez chwile 1,187v kiedy naprawdę proc dostawał dużo więcej. Pewien nie jestem czy to przez A.I. ale jak już kręcisz to rób to porządnie. Wiem jedno kiedy pozwalasz płycie przy ustawieniu AUTO na zarządzanie napięciem procesora, ręcznie można ustawić również napięcie ale o wiele niższe niż to AUTO daje. Wymaga to tylko prób i trochę cierpliwości. A jak testujesz orthosem to na początek 30 min jak jest ok to powinno działać a jak masz czas to optymalnie jest 6-12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ty sam oceniasz kiedy system jest dla Ciebie mega stabilny, ale moim zdaniem nieważne czy po 3h, czy po 8h, ale nie ma prawa wywalić wogóle.

a to moja perełka q807 (meeron edition :) )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie - czy ten nowy steeping E0 w ogóle coś daje na normalnym AC wysokiej klasy? Czy tylko do rekordów azotowo kadkadowych jest odczuwalna różnica? Macie jakieś info na ten temat? Ewentualnie jakieś statystyki :P

Na AC szaleje jak głupie przy niskim V, a niektóre egzemplarze mają problem z działaniem na wysokich napięciach (takich np azotowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni e8400 BOX + chłodzenie ThermalRight SilentTower, płyta Gigabyte GA-EP43P-DS3, RAM DDRII 2x2GB Patriot 800Mhz.

Do 3,6 Ghz (9x400) potrzebuje 1,29 w biosie (realnie 1,24 - 1,26), tylko 10 min. Orthos testowałem - nie wiem czy full stable. Ale mam inny problem: nie mogę przekroczyć fsb 420 :blink: . Nawet przy mnożniku 6x (2,52 Ghz), vcore 1,3 ram 840 przy 2,1 i 5-6-6-15, MCH core 1,4 system po restarcie nie odpala. A na fsb 419 bez problemu odpala na defaultowym MCH core, 2,0V 5-5-5-12 ram i 3,77 Ghz. Co to moze być? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ty sam oceniasz kiedy system jest dla Ciebie mega stabilny, ale moim zdaniem nieważne czy po 3h, czy po 8h, ale nie ma prawa wywalić wogóle.

a to moja perełka q807 (meeron edition :) )

 

Dołączona grafika

Z którego roku i tygodnia ten procek ? ;) Bo ja za miesiąc kupuje ten model i zastanawia mnie to, czy te nowe już tak często trafiają się padaki, czy można jednak trafić na jakąś dobrą sztuke która dociągnie do 4GHz przy w miare normalnym voltarzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 tydzień

z tymi nowymi to chyba już tylko coraz gorzej. miałem ostatnio q815 i 4GHz nie robił nawet na 1.42 a wyżej już nie patrzyłem, bo to mnie i tak już nie interesowało

z kolei q811 robił 4GHz na 1.4, ale trzymając go dłużej na tym napięciu po pewnym czasie osłabł i już nie był taki stabilny jak na początku. osobiście sie przekonałem, że 1.4 na codzień to już za wiele dla e8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...