Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

a ktory tydzien?

 

edit

 

a dobra nie widizlem syngy :P 11 hmmm to ladnie przy takich napieciach

 

tja ale 4.23Ghz juz potrzebuje 1.36V =/ jeszcze nie ustawialem GTli moze jak je ustwie to zejde z napiec troche... Te wyniki na Maximusie SE z niezwodowanym NB tylko na AIR. Niedlugo jak dostane blok na CPU zobacze jak to bedzie na P5Q Dlx

 

@FlywiN

a gdzie pytanie? 8)

chyba mu chodzi co ORT: ORT: wziąć 8.4k czy 9.3k eee? Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby byl E0 musi byc oznaczenie SLB9J a z twojego posta wynika tylko ze to 5 tydzien 08 roku :wink:

 

Edit: Oj sorry walnalem sie SLB9J ma byc w E8400 w E8500 nie wiem jakie ma byc ale zapewne za chwile ktos tutaj Ci to objasni.

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info , po przejrzeniu kurfa większości sklepów inetowych i allegro prawie nie ma 8400/8500 w E0, ja pitolę chyba tylko pozostały modły o jakiś dobry procek, wiem ze nie jest to dział co kupić(mea culpa) ale ten Xeon http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12191 z esc to będzie korzystniejszy wybór niż jakieś kiepy z allegro 8500/8400? tak żeby uciągnął do tych 4ghz bo mnie już krew zalewa:/ :blink: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby byl E0 musi byc oznaczenie SLB9J a z twojego posta wynika tylko ze to 5 tydzien 08 roku :wink:

to jest product code i wcale nie oznacza tygodnia produkcji,

co do oznaczenia to jak najbardziej musi byc takie jak podales dla serii E0,

 

edt:

dla E8500 musi byc SLB9K

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz rewizje z linka to masz napisane N/A czyli not available, bios niedostepny,

dopiero od rev. 2.0 wzwyz sa biosy ktore obsluguja E8xxx z tym ze tylko wersje C0, a wiec E8600 nie pojdzie, nie wiem jaka masz rewizje bo nie podales w sygnaturze,

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Biorę się za podkręcanie procka E8400.

 

Napiszę od razu co w środku:

 

- ASUS P5N72-T Premium (BIOS 0602 - najnowszy)

- Intel C2D E8400

- Chłodzenie procka - Mugen Scythe

- GeForce GTX280 (670@1150(2300))

- 4GB RAM (OCZ Reaper HPC)

- Zasilacz Chieftec 1000W

 

Oto co póki co robiłem:

 

Chcę podkręcić procesor na co najmniej 4GHz.

Standardowo wziąłem się za zmianę napięcia na procesorze, oraz zmianę FSB.

Ustawiłem FSB na 1780 a napięcie na 1.36V, i mnożnik na x9, ale komputer nie wstawał, więc musiałem wrócić do poprzednich ustawień.

Czytałem na stronie Intela, że 1.36 to taka górna granica bezpiecznych napięć, prawda? Nie wiem czy warto ustawiać więcej i czy to bezpieczne dla procesora.

Zmniejszałem FSB co 10, i w pewnym momencie boot screen przeszedł, ale znowu system nie chciał się załadować.

Wróciłem do poprzednich działająch ustawień, czyli FSB na poziomie 1550 przy mnożniku x9.

Nie wiem czy zwiększać napięcie do momentu aż komputer bez problemu wstanie?

Nie wiem również jak z napięciem na NB, nie wiem gdzie odczytać jaka jest obecna wartość (ani w CPU-Z, ani w EVEREST, nie ma o tym informacji).

 

Pamięci mam podkręcone na:

5-5-5-15, napięcie 2.1V przy 800Mhz.

Nie wiem czy nie zmienić na 1066?

 

Oto jak wyglądają te ustawienia u mnie w BIOS'ie:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

A tak mam obecnie ustawiony procek:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko - kręcenie proca to nie tylko FSB i Napięcie vcore.Poczytaj wątki o kręceniu , czy nawet ten wątek i zobaczysz.

jedno jest pewne, nic na płycie Asusa nie zostawiaj na AUTO - to niewskazane.

Memy zostaw na razie w spokoju i ustaw tak,żeby szły równo w FSB.

Na NB na pewno musisz podnieść napięcie, podnieść musisz również napięcie na FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach mam obecnie 800MHz ustawione, a resztę mam standardową.

 

Wracając do procka, to wiem właśnie że podczas OC trzeba ustawić wartość NB.

Jednak nigdzie nie mogę znaleźć odczytu tej wartości. We wszelkich programach czy w BIOS'ie.

Chyba, że inaczej się to jakoś nazywa? Ale wątpię.

 

Chce się trzymać wartości 1.36V bo to jest najbezpieczniejsza granica. Wyżej to już tylko chyba do nabicia sobie punkcików w benchmarkach i wrócić do standardowych ustawień.

A ja potzrebuję ustawień na dłuższą metę, i wiem, że na tym procku 4GHz to nic trudnego. Tylko jak widać problem z osiągnięciem tych 4GHz.

Dodam jeszcze, że podczas kręcenia tego procka pamięci miałem ustawione tak jak wyżej, może po powrocie do standardowych ustawień będzie lepiej to pracowało?

Będę musiał spróbować, ale może jeszcze się ktoś wypowie.

 

No i jak ustawić napięcie na FSB? W BIOS mam tylko 7 opcji jeśli chodzi o napięcia i nie widzę tam pod FSB.

Chyba, że znowu inaczej się to jakoś nazywa.

 

Czytałem już sporo wątków o kręceniu, i naprawdę już się pogubiłem w tym wszystkim.

W jednym piszą tak, zaś w drugim piszą tak. Tutaj żeby podkręcać pamięci, a tam żeby zostawić w spokoju.

W jednym piszą że trzeba podnieść tylko napięcie na procku, i będzie dobrze, a gdzie indziej, że na NB, a tutaj się dowiaduje jeszcze o napięciu o FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voltarz na sb tez by sie zdalo o jedno oczko do gory. oczywicie jak juz kolega wpomnial vnb oraz vfsb do tego pll [tak na 1,5] oraz gtl na 63. no i jedziem :P z fsb do gory podnoszac napiecia az do uzyskania stabilnosci. mysle ze namiecia mozna smialo podnoscic do 1,43-1,45. 4ghz powinno byc gdzies na 1,3 a nawet mniej

 

a jaki w ogole tydzien ten e8400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Przed chwilą próbowałem tak:

- CPU Voltage: 1.29 - 1.36V

- NB Voltage: 1.4

- FSB: 1780

- Mnożnik: x9

 

I za każdym razem po boot screen'ie walił system. Czyli, że źle podkręcone chyba, prawda?

Jak nie BOOTMGR error, to jakieś inne failure...no ale tak samo mi się działo kiedyś na XP'ku więc to chyba normalna sprawa.

 

Ustawienia przy kręceniu na FSB 1780 mam takie:

 

- CPU Voltage: 1.29V - 1.36V

- PLL: AUTO

- VTT: AUTO

- Memory: AUTO

- NB: 1.4V

- SB: AUTO

- 1.2 HT: AUTO

 

Jakbyście mogli, i powiedzieli jakie mniej więcej wartości w pozostałych ustawić, byłbym wdzięczny.

Kolega napisał, że PLL na 1.5V, ale reszty już nie mam pojęcia :)

 

Który tydzień mam tego procka? Chyba z niecały miesiąc, wcześniej miałem wersje E6750.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia przy kręceniu na FSB 1780 mam takie:

 

- CPU Voltage: 2.9V - 3.6V

 

- Memory: AUTO

 

Który tydzień mam tego procka? Chyba z niecały miesiąc, wcześniej miałem wersje E6750.

zobacz na pudelku ktory tydzien ;)

co do cpu voltage to chyba zapomniales dodac 1 przed tymi wartosciami :)

cpu voltage ustawilbym na sztywno 1.35V

dla pamieci 2.1V

i chipset podniosl o jedna wartosc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pack Date: 08/14/08

 

O to chyba chodzi?

Pisze coś jeszcze obok, 1.26V max, nie wiem o co chodzi :P

 

co do cpu voltage to chyba zapomniales dodac 1 przed tymi wartosciami

Hehe, tak już poprawiłem :)

 

Wracając do kręcenia, to byłbym wdzięczny jakbyście mogli pisać podobnie jak u mnie w BIOS'ie, albo mniej więcej napisać do której opcji dana wartość się odnosi.

Wiem, że w każdym BIOS'ie jest nieco inaczej, i dlatego takie problemy z rozeznaniem się póki co.

O ile wiem, że VFSB to VTT, to np. o podniesie jednej wartości na chipsecie, nie wiem za bardzo o co chodzi :)

 

Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.

 

EDIT:

 

No to ustawiłem tak:

 

Dołączona grafika

 

Z tym, że na CPU miałem 1.3V, a na PLL 1.50, i zaczął ładować mi się system.

Jednak pod koniec ładowania pokazał się BSoD, a już się cieszyłem, ponieważ było to już jakieś osiągnięcie.

Oczywiście wszystko przy FSB 1780.

 

I o ile wtedy byłem w kropce to teraz jestem w przysłowiowej d....

Myślałem, że podbicie napięcia na CPU pomoże, jednak podbijałem do 1.36 i nawet system nie zaczął się ładować.

Jak widać z PLL też próbowałem o jedno oczko wyżej i nic.

 

Nie wiem, którymi wartościami manipulować. Obecnie próbowałem tylko od CPU.

Reszty nie dotykałem, tyle co ustawiłem na początku.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...