Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie. Obecnie posiadam 2140 podkrecony na @3.2 , mam mozliwosc zakupu E8200 od kolegi. Czy oplaca mi sie przesiadka czy zyskam na wymianie procesora? Dzieki

 

(Karta to 88GT, Asus P5K-wifi, 4GB )

Raczej tak, wszystko zależy od ceny. :-P Podgonisz go wyżej niż tego DC (pewnie minimum 3.6GHz) no i musisz pamiętać, że te proce przede wszystkim różnią się pojemnością cache'u (1MB vs 6MB), różnica spora, są to w zasadzie dwie zupełnie odrębne klasy wydajnościowe, w grach na pewno odczujesz kopa.

dzisiaj wpadł mi w łapki taki oto delikfent :

Vcore BIOS - 1,2375

 

gorący strasznie ;/

testy trwają ...........................................

Wow, b.fajna sztuka, gdyby nie wysoka temp, to fiu fiu, strach się bać. :) Edytowane przez .:Fallen Angel:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajde chwilke to podeślę jakieś obrazki

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------

e8600@4.5ghz 1.34v

asus p5q dlx

gainward 9800gx2 [lada chwila gtx 280 msi oc]

ocz reaper 2x2gb 1066 @1200 CL5

raptor 150gb

scythe ninja rev.b plus

5x 120mm acasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajde chwilke to podeślę jakieś obrazki

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------

e8600@4.5ghz 1.34v

asus p5q dlx

gainward 9800gx2 [lada chwila gtx 280 msi oc]

ocz reaper 2x2gb 1066 @1200 CL5

raptor 150gb

scythe ninja rev.b plus

5x 120mm acasa

Do tego czasu i ja w Photoshopie zrobie 6ghz :) - tak na zapas, by być lepszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem (nie moge ustabilizowac proca) puszczam procka np. 4ghz@ 1.35V spod biosu real ~1.33V i zapusczam orthosa i zdarza sie ze przechodzi 4 i pol godziny orthosa a potrafi sie wysypac przy firefoxie np. icon_sad3.gif i musze go katowac 1.368V icon_sad3.gif occt i intel burn test tez przechodzi na tym nizszym v, zastanawiam sie co moze byc nie tak napięcia mam takie:

 

vfsb= 1.24V, probowalem 1.34V i nic

vnb= 1.55V

Vpll= 1.5V, probowalem wieksze i nic

vsb= 1.125V

 

wydaje mi sie ze cos z plyta jest nie tak bo na innej plycie dziala na nizszym napieciu pomoze ktos??

 

probowalem tez na roznych zasilaczach i ramie i nic icon_sad3.gif

 

probowalem wylaczac i wlaczac eist i c1e i dalej nic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem (nie moge ustabilizowac proca) puszczam procka np. 4ghz@ 1.35V spod biosu real ~1.33V i zapusczam orthosa i zdarza sie ze przechodzi 4 i pol godziny orthosa a potrafi sie wysypac przy firefoxie np. icon_sad3.gif i musze go katowac 1.368V icon_sad3.gif occt i intel burn test tez przechodzi na tym nizszym v, zastanawiam sie co moze byc nie tak napięcia mam takie:

 

vfsb= 1.24V, probowalem 1.34V i nic

vnb= 1.55V

Vpll= 1.5V, probowalem wieksze i nic

vsb= 1.125V

 

wydaje mi sie ze cos z plyta jest nie tak bo na innej plycie dziala na nizszym napieciu pomoze ktos??

 

probowalem tez na roznych zasilaczach i ramie i nic icon_sad3.gif

 

probowalem wylaczac i wlaczac eist i c1e i dalej nic :cry:

Też miałem coś takiego ze swoim E8400 że się wysypywał np. po 5 godzinach Orthosa. Dopiero podniesienie napięcia *w moim przypadku o jeden w górę , sprawiło że Orthos leciał ponad 24h i nie zwrócił żadnego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie i tyle- co mamy ci poradzić ?

Kup sobie fc i trzymaj cepa na tempach ujemnych to zjedziesz z napięciem ?

Orthos nie zapewnia 100% pewnosci co do stabilności- znam przypadki gdy orthos fika 8h, a komp sie resetuje podczas pisania na gg :P

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to nie jest reset tylko hmmm tak jakby przejscie do stanu wstrzymania przed ktorym zacina sie dzwiek, pojawia sie czarny ekran i jest zwis :mur:

 

edit: w grach wlasnie tez nie wiem jakim cudem ale nie pada :mur: pewnie te benche mu zaszkodzily :/

 

Jeszcze zapomnialem dodac ze na innej mobo procek fika na 1.3V w windzie bez problemu.

 

Próbowałem też włączac C1E zeby spadaly takty i wylaczac eista zeby jednoczesnie nie spadal vcore i potrafi sie sypac 2.67ghz 1.3V :sad:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to nie jest reset tylko hmmm tak jakby przejscie do stanu wstrzymania przed ktorym zacina sie dzwiek, pojawia sie czarny ekran i jest zwis

Sporo rozmawialiśmy na ten temat. Mam jeszcze jeden pomysł:

Zainstaluj goły sys - bez sterowników i na nim potestuj. Wyłącz czasowo kartę dźwiękową.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassałem real tempa 2.75

idle na boxie E8400 bez OC, w pokoju 24*C i wentylowanej budzie mam:

 

core 0 - 38*C

core 1 - 41*C

 

stress:

 

oba core ok. 58-60*C

 

zrobiłem test czujników i wyszło, że:

 

core 0 Sensor Movement - 7

core 1 Sensor Movement - 0

 

jak rozumiem czujnik w drugim rdzeniu padnięty?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak drugi jest walnięty, choć z tego co wiem to źle taki pokazuje tylko w idle, w stresie już powinien działać normalnie. Choć mimo to nawet nie jest źle, możesz po prostu założyć, że zawyża Ci temperaturę o 2oC.

 

Choć nie do końca wiem, czy Real Temp pokazuje dobrą temperaturę, niektórzy piszą, że on jest lepszy przy 45nm, a inni że Tjmax dla tych procesorów to 100, czyli jednak CoreTemp lepszy, (choć nie do końca bo w RealTemp można sobie przestawić Tjmax z 95 na 100).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma różnicy w odczytach nowych wersji obu programów. RT od wersji 2.75 wzwyż ma ustawiony Tj.max dla 45nm CPU na 100*, właśnie od tej wersji wskazania są właściwe i pokrywają się z odczytami CT 0.99.3, nic więc nie trzeba przestawiać. Rzecz gustu który z nich wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak drugi jest walnięty, choć z tego co wiem to źle taki pokazuje tylko w idle, w stresie już powinien działać normalnie. Choć mimo to nawet nie jest źle, możesz po prostu założyć, że zawyża Ci temperaturę o 2oC.

 

Choć nie do końca wiem, czy Real Temp pokazuje dobrą temperaturę, niektórzy piszą, że on jest lepszy przy 45nm, a inni że Tjmax dla tych procesorów to 100, czyli jednak CoreTemp lepszy, (choć nie do końca bo w RealTemp można sobie przestawić Tjmax z 95 na 100).

realtemp, coretemp i everest pokazują to samo

wszystkich programów mam chyba najnowsze wersje

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to nie jest reset tylko hmmm tak jakby przejscie do stanu wstrzymania przed ktorym zacina sie dzwiek, pojawia sie czarny ekran i jest zwis :mur:

 

edit: w grach wlasnie tez nie wiem jakim cudem ale nie pada :mur: pewnie te benche mu zaszkodzily :/

 

Jeszcze zapomnialem dodac ze na innej mobo procek fika na 1.3V w windzie bez problemu.

 

Próbowałem też włączac C1E zeby spadaly takty i wylaczac eista zeby jednoczesnie nie spadal vcore i potrafi sie sypac 2.67ghz 1.3V :sad:

Sprawdź czy liczy super pi. U mnie jest podobnie orthos smiga a pi się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak to się dzieje, że ja też mam najnowsze wersje i Realtemp ma Tjmax ustawiony na 95 defaultowo, w każdym razie teraz wiem już na pewno, że jednak Tjmax to 100. THX

djtomas, w RealTemp, wejdź w ustawienia i w polu "Idle Calibration" wpisz "-0.6", i Apply.

Temp 2 rdzenia powinna Ci się przestwić na temp o jeden stopień wyższy niż pierwszego (bo tak przeważnie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...