Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie wiem jak to się dzieje, że ja też mam najnowsze wersje i Realtemp ma Tjmax ustawiony na 95 defaultowo, w każdym razie teraz wiem już na pewno, że jednak Tjmax to 100. THX

djtomas, w RealTemp, wejdź w ustawienia i w polu "Idle Calibration" wpisz "-0.6", i Apply.

Temp 2 rdzenia powinna Ci się przestwić na temp o jeden stopień wyższy niż pierwszego (bo tak przeważnie jest).

zrobiłem tak jak mówiłeś teraz:

 

Core 0: Sensor Movement: 7

Core 1: Sensor Movement: 2

 

a za drugim powtórzeniem:

 

Core 0: Sensor Movement: 9

Core 1: Sensor Movement: 3

 

i tak na zmiane...

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. tak na szybkiego... Ma ktoś płyte "asus p5k premium" i w niej e8600?? na dzien dobry uistawilem 1,35v i dalem na 4,5ghz.. wsio chodzi... wrecz zapie... zaproponujcie jakies ustawienia w biosie zeby max wycisnoac. sorka ale chwilowo loguje sie przez koma na necie (5gr za 10kb!!) i nie bardzo mi sie widzi przegladac poprzedmie strony. z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, w wypadku ustawienia Tj.Max niższego niż 100 odczyt będzie zaniżony. U mnie przy ustawieniu 100, wskazania RT pokrywają się idealnie z CT i everestem. Najprawdopodobniej mylisz w ev. odczyt czujnika znajdującego się na mobo, (zwykle zaniżony) z odczytem sensorów umieszczonych w procu. Stąd wg Ciebie odczyt pokrywa się z everestem, dopiero po przestawieniu Tj. Max na 85... Innej opcji nie widzę.

Edytowane przez .:Fallen Angel:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pokrywają się ale tylko wtedy gdy w realtemp ustawie tjmax na 85. W przeciwnym przypadku temperatury w realtemp są większe

A nie mniejsze?

 

Ja mam tak:

Everest:

C0: 35

C1: 36

 

CoreTemp:

C0: 35

C1: 36

 

RealTemp (Tjmax=95*):

C0: 30

C1: 31

 

RealTemp (Tjmax=100**):

C0: 35

C1: 36

 

* - Default

** - Ręcznie ustawione

 

Everest i CoreTemp Mają ustawione Tjmax=100 i dla rdzenia pierwszego Tjmax distance = 65 czyli: 100-65=35

Realtemp ma ustawione na def. Tjmax 95 więc liczy: 95-65=30, przestawieniu jest tak jak w innych programach.

 

Jeśli obniżyłeś Tjmax to temp musiała się zwiększyć, chyba, że jakimś cudem RealTemp miał ustawiony Tjmax poniżej 85, wtedy mogły się zdarzyć wyższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obniżyłeś Tjmax to temp musiała się zwiększyć, chyba, że jakimś cudem RealTemp miał ustawiony Tjmax poniżej 85, wtedy mogły się zdarzyć wyższe temperatury.

Przy obniżaniu Tjmax odczyty temp cpu są mniejsze. Przy zwiększaniu... rosną. I jest tak i na najnowszje becie, jak i na starszych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obniżaniu Tjmax odczyty temp cpu są mniejsze. Przy zwiększaniu... rosną. I jest tak i na najnowszje becie, jak i na starszych wersjach.

 

A żeś odkrycie zrobił :lol2:

 

 

Nie no mowie, jak zmienie TJMax na 85 w Realtemp to temperatury sa identyczne jak w everescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeś odkrycie zrobił :lol2:

A czy ktoś tu gdzieś mówił o odkryciu? Sam teraz taki temu "tytuł" nadałeś... luz chłopie. <_< Z takim podejściem daleko nie zajdziesz.

I była to odpowedź @Piterro. A w sprawie ustawień tjmax i prawidłowości odczytów sam już sobie odpowiedziałeś, jeżeli wiesz że tjmax dla 45nm cpu wynosi 100.

 

edit: literówka

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :)

Widzę, że moje E8600@4.7GHz zagrożone. Ten proc chyba wyżej poleci.

niestety wadą tego "drania" była temp. WC odkręcone na maxa nie dawało rady i proc powyżej 1,3 Vcore gotował się

poszedł w ludzi (niestety)

z ciekawostek :

4,00 GHz Vcore BIOS 1,0675 vol.(ORTHOS SMALL PRIO 8 )

4,34 GHz Vcore BIOS 1,2100 vol.(ORTHOS SMALL PRIO 8 )

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wadą tego "drania" była temp. WC odkręcone na maxa nie dawało rady i proc powyżej 1,3 Vcore gotował się

poszedł w ludzi (niestety)

Skoro się gotował już przy w orthosie, to co by było w linx :unsure: . Miał krzywy ihs? Pewnie tak... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, woda w układzie była poprostu więcej niż ciepła , dziwny przypadek i tyle.Proc niby chodził przy 4,5 GHz i 1,29 ale po 2-3 godzinach grania potrafił się wywalić :sad:

"mój "domowy" niby robi te 4,4 GHz na 1,34 vcore ale ma w stresie 60-64c a nie 75-80 a przy tym śmiga 24/7 jak skała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, woda w układzie była poprostu więcej niż ciepła , dziwny przypadek i tyle.Proc niby chodził przy 4,5 GHz i 1,29 ale po 2-3 godzinach grania potrafił się wywalić :sad:

"mój "domowy" niby robi te 4,4 GHz na 1,34 vcore ale ma w stresie 60-64c a nie 75-80 a przy tym śmiga 24/7 jak skała

Wiesz, programy typu orthos/sp2004, prime 95 czy occt lub linx, etc, to jeszcze nie wyznaczniki stabilności (nawet jeżeli pracują przez kilka czy kilkanaście h na wysokim priotytecie z testami dla cpu). Wiele osób już się o tym zdążyło przekonać (o czym zresztą nieraz pisali)... ja i ty zresztą też. Co mi po tym, że cep przejdzie kilka h testów w tych programach, jak raz na jakiś czas wywali się pod przeglądarką czy w czasie gry. Typowe użytkowanie to najlepsze testy na stabilność... albo inaczej niezbedne dopełnienie do powyższych testów.

Co do temp, skoro tak, to faktycznie grzał się niemiłosiernie.

btw: "jakie" masz wc?

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC jest w galerii

dokładnie to go zdegradowało, po pierwszej euforii przyszedł czas na sprawdzenie przydatności i ten test oblał ;/

z ciekawostek :

VID miał --> 1,1175v więc mniej od dzisiejszych serii --> 1,2125

Ok, już znalazłem ;). Co do vid-ów - mój ma vid 1,15V (stepping C0, seria slapl). W sumie jest to całkiem niezła sztuka, ale przy 4,2GHz z vcore >1,25V robi się dość ciepła.... Z. stg1 w ogóle się nie sprawadza, choć być może jest to wina, że nie jest pierwszej świeżości, ale z drugiej storny już nieraz miałem z nią problem, obecnie przesmarowałem ihs A. ceramiqe, którą o ironio mam 2x starszą od stg1, ale efekty są znacznie lepsze. Chyba czas już najwyższy, aby nałożyć IC Diamond 7, bo max. 65 st *C pod linX (realtemp 2.79.8/core temp 0.99.3 - tjmax 100) :unsure: i (56-57 pod 2xsp2004 - test small ffts) działa mi poważnie na nerwy (ustawienia z sygn.), jak na chłodzenie które posiadam. Zwiększanie docisku d-teka nic nie zmienia, blok przylega całkiem dobrze (pasta odbija się wyraźnie), układ oczywiście dokładnie jest odpowietrzony, ale imo coś ta temp cpu jest zdecydowanie "nie tages".

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc. też mnie lekko irytuje(chyba że to płyta).

E8400@4ghz fsb500...temp w iddle 49..stress 70.napięcie według cpu-z 1.232.(bios 1.268)

 

Wczoraj sobie bios wgrałem do płyty głównej ,i temp w iddle podskoczyła do 54,natomiast w stresie spadła do 66.

Obudowa B.dobrze wentylowana,zakładane dwa różne coolery.

Może gniazdo na cpu w płycie jest krzywo osadzone?..pasta wydaje się dobrze rozprowadzać.

Czapka na procku też raczej dosyć prosta(ewentualnie krawędzie lekko wklęśnięte)

 

4.3-4.4ghz na tym procku to pewnie z 90c by wyskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos moja sztuka jest w miare wytrzymala. Udalo mi sie osiagnac 4.23 bez wielkiego windowania temperatur. W Idle wahaja sie pomiedzy 33 - 35 - z krotkimi skokami do 41... W Linpackowym stresie: 65 (stale).

 

Czy te skoki w Idle to w miare normalne? Czy lepiej jednak zejsc z taktami do starych 4.05?

 

CPU-Z Validator

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększanie docisku d-teka nic nie zmienia, blok przylega całkiem dobrze (pasta odbija się wyraźnie), układ oczywiście dokładnie jest odpowietrzony, ale imo coś ta temp cpu jest zdecydowanie "nie tages".

Skoro STG1 ci się nie sprawdza to spróbuj może CLP?

Ja od dawna jadę na tej paście i nie zmienię na żadną inną. Rewelacja!

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro STG1 ci się nie sprawdza to spróbuj może CLP?

Ja od dawna jadę na tej paście i nie zmienię na żadną inną. Rewelacja!

Clp nie mam pod ręką. Mam za to tę nową diamentówkę - Ic diamond 7 carat.

Dołączona grafika

W testach wypada ~ mniej więcej na równi z clp. Od clp odstrasza mnie głównie to, iż trudno ją się później usuwa (chyba że o czymś nie wiem) oraz, że po kilku tyg. potrafi dość mocno zespoić ihs cpu ze spodem bloku. Przewodzenie prądu to też nie jest +. Clp to będzie ostateczność. Jak znajdę chwilę czasu, to zrobię testy.

 

@Ogi

Jakim programem dokonujesz u siebie pomiaru? Jakiej używasz pasty? Mam nadzieję, że cooler noctua do ihsu cpu przylega dość dobrze? Z drugiej strony... patrząc na to co mam teraz u siebie, to twoje wyniki mnie bardzo nie dziwią.

@Burdoror Nie uważsz że te skoki mogą wynikać z krótkotrwałej aktywności cpu? Przy zaśmieconym sytemie obciążenie cpu w idle waha się i nieraz dochodzi do kilku %.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach wypada ~ mniej więcej na równi z clp. Od clp odstrasza mnie głównie to, iż trudno ją się później usuwa (chyba że o czymś nie wiem) oraz, że po kilku tyg. potrafi dość mocno zespoić ihs cpu ze spodem bloku. Przewodzenie prądu to też nie jest +. Clp to będzie ostateczność. Jak znajdę chwilę czasu, to zrobię testy.

zespolić??? :blink: :blink:  nic z tych rzeczy.

Łatwo można rozdzielić przesmarowane części.

Pasta polerska i schodzi - podobno.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VID, na oryginalnym P5E mam 1.1125, na biosie od Rampage mam 1.2125, dosyć spora różnica. Jeżeli chodzi o pastę to z testów wynika, że ten diamond wypada lepiej od STG1, klasuje się między CLP a STG1, krócej się wygrzewa, ale jest jej trochę mało w opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ogi Jakim programem dokonujesz u siebie pomiaru? Jakiej używasz pasty? Mam nadzieję, że cooler noctua do ihsu cpu przylega dość dobrze? Z drugiej strony... patrząc na to co mam teraz u siebie, to twoje wyniki mnie bardzo nie dziwią.

Core temp 0.99.3 Tj.Max 100c.

Pasta to:Arctic Silver5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zespolić??? :blink: :blink:  nic z tych rzeczy.

Łatwo można rozdzielić przesmarowane części.

Pasta polerska i schodzi - podobno.

2-3 razy miałem taką sytuację ze spód bloku dosłownie zespolił sie z IHS-em , trzeba było siłowo odrywać ;/

p.s.

mam jeszcze deczko CLP więc może dam mu jeszcze jedną szansę (w stresie CLP zbija temp. o ok. 5-8C vide AS5) tak przynajmniej u mnie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawostka - http://techiton.blogspot.com/2008/09/intel...9800-p9600.html

 

Niezwykle prze dziwne oznaczenia, co do czego? Teoretycznie może zapowiadać się fajne OC, choć w praktyce może być zupełnie inaczej (wiadomo jak było z 45 W Athlonami).

 

P9600 miażdży, 25 W i taka wydajność. a wiadomo że pobierana moc będzie jeszcze niższa.

 

FSB 1066, super sprawa.

 

W sumie to nie jest to do końca pewne że są to desktopowe proce (główny pytajnik głównie ze względu na FSB, jak i na oznaczenia), jednak było by fajnie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zespolić??? :blink: :blink:  nic z tych rzeczy.

Heh... ja tylko powtarzam to co o niej czytałem... nawet na tym forum. Pamiętam że ktoś już jakiś czas temu pisał, że nie mógł po kilku miesiącach oderwać bloku (dawał chyba nawet zdjecia) od ihs'u cpu, ile w tym było prawdy... trudno mi powiedzieć. Być może niewiele.

 

edit: Racuch mnie uprzedził.:)

Łatwo można rozdzielić przesmarowane części.

Pasta polerska i schodzi - podobno.

Hm... może i tak. Ale pastą polerską raczej na pewno zetrzesz info z ihs'u. :unsure: Pamiętam że ktoś pisał też o paście do zębów, jaką skutecznej metodzie do późniejszej walki z clp, ale ile to daje - pojęcia nie mam.

 

Jeżeli chodzi o pastę to z testów wynika, że ten diamond wypada lepiej od STG1, klasuje się między CLP a STG1, krócej się wygrzewa, ale jest jej trochę mało w opakowaniu.

Przesmarowałem ihs wspominaną pastą diamentową. Ile się nameczyłem przy jej nakladaniu, to szkoda nawet gadać (wszystko to, co piszą w recenzjach o jej nakładaniu, to najszczersza prawda...). Jednak najgorsze jest to, że według czujników temp cpu praktycznie została bez zmian. Linx max 64, dwie instancje sp2004 - ok 56 st. (woda jest jeszcze letnia więc po nagrzaniu wyniki bedą pewnie identyczne z poprzednimi na A. Ceramic... masakra). Tego się nie spodziewałem... :blink: Prawie jak déjà vu.

 

Chyba pożyczę jeszcze od kumpla OCZ Freeze, ale co to da... cóż zobaczymy.

 

A co do newsa od Harry Lloyd - http://www.frazpc.pl/news/21686-Nowe_energ...rocesory_Intela Ale ktoś w komentach pisze że są to wersje tlko dla notków... :unsure:

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC Diamond sie naklada luksusowo w porownaniu do CLP ;)

najlepiej uzywac do rozsmarowywania czegos podobnego do grubszych foli ochronnych na wyswietlacze komorek...widac wtedy co sie smaruje,

natomiast do CLP uzywam patyczkow z wacikami...probowalem kiedys pedzelkiem ale pasta potrafila odprysnac :/

a Wy czego uzywacie? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...