Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie przeglądałem ustawienia mojego biosu i znalazłem pozycję FSB Strap to northbridge ustawione na AUTO z możliwością ustawienia wartosci 200 266 333 400 MHz i szczerze powiem ze nie wiem jaką tu mam wartość wprowadzić.

 

Kolejna sprawa o jaka chcę Was zapytać to moje ustawianie wartości VID - czy nie jest za wysoka? :blink:

post-116004-1224785597_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Strap najlepiej ustawić na AUTO bo wtedy na liście masz pokazane wszystkie możliwe dzielniki dla pamięci i możesz łatwo wybrać odpowiadające ci taktowanie.

 

A według specyfikacji Intela VID Voltage Range: 0.85 V – 1.3625 V (mowa o wartościach ustawianych w BIOS-ie, zakładajac że ma się normalną płyte która nie zawyża napięć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd

co do vol.

nie ma w 100% idealnych MOBO, czasem trzeba się dostosować, dodać lub odjąć Vcore żeby uzyskać zakładaną wartość , sprawdzałem miernikiem i moja DFI (LanParty LP UT P35 T2R) praktycznie zapodaje tyle ile się wyświetla na CPUZ choć w biosie daję mniej

ale to oczywista oczywistość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie są te punkty kontrolne dla twojej płyty (google może by pomogło), ale myślę że wiesz iż jeżeli zrobisz błąd, to możesz zrobić zwarcie... a przez to najprawdopodobniej "udupisz" już wtedy swoje mobo?

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale właśnie to co pokazuje CPU-Z powinno być niższe niż to co ustawimy w BIOS-ie. Dlaczego? Bo VID to max napięcie jakie może zostać podane procesorowi, i to napięcie jest podawane tylko przez ułamek sekundy, w momencie przechodzenia że tak powiem z trybu "stress" do trybu "idle". Wtedy następuje chwilowy skok napięcia, po czym wraca ono do pewnej stałej wartości. W momencie przechodzenia z trybu "idle" do trybu "stress" napięcię gwałtownie spada na ułamek sekundy, po czym stabilizuje się na pewnym poziomie. To jest właśnie ten Vdrop, który normalnie jest jak najbardziej prawidłowym zjawiskiem, jednak może przeszkadzać on przy podkręcaniu, gdyż na tą maleńką chwilę przy przechodzeniu w stan obciążenia napięcie może spaść poniżej tego przy którym procesor jest stabilny.

 

Ogólnie to płyta nie powinna podawać wyższego napięcia niż ustawiamy w BIOS-ie, bo mimo iż pomaga to przy podkręcaniu, to jest to sprzeczne z definicją VID, która po coś została ustalona. Z tego też powodu ja jestem przeciwnikiem takich wynalazków jak DFI czy EVGA i nigdy się do nich nie przekonam. Oczywiście nikomu nie bronię i wcale nie komentuję czyichś wyborów. Każdy sam podejmuje decyzję i nic mi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strap najlepiej ustawić na AUTO bo wtedy na liście masz pokazane wszystkie możliwe dzielniki dla pamięci i możesz łatwo wybrać odpowiadające ci taktowanie.

 

A według specyfikacji Intela VID Voltage Range: 0.85 V – 1.3625 V (mowa o wartościach ustawianych w BIOS-ie, zakładajac że ma się normalną płyte która nie zawyża napięć).

Harry to chcesz powiedzieć że moja płyta jest nienormalna skoro ma VID 1.22V? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie o to mi chodziło. Chodziło mi o zawyżanie napięć względem tego co się ustawiło w BIOS-ie. Czyli jak ustawisz 1.22 V to płyta nie powinna podawać napięcia wyższego niż 1.22 V (czyli stałe napięcie powinno być poniżej tego, gdyż po przejściu w idle nastąpi chwilowy skok do właśnie 1.22 V).

 

Jak ktoś dalej ma wątpliwości odnośnie VID i Vdropa to polecam odszukać artykuł o QX9650 na AnandTech.

 

A ten przedział co podałem określa bezpieczny VID dla 45 nm procesorów wg specyfikacji Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uważam że DFI jest wynalazkiem a tym bardziej słabym...

tym bardziej widać to po tym co ona pokazuje i jak jest popularna na zachodzie tam gdzie nie ma monopolu asusa i gigusa...

 

przy ustawionym V 1.325 w biosie CPU-Z pokazuje mi 1.35 V...

słyszałem kiedyś o tym, że CPU-Z nie do końca dobrze odczytuje...

 

uważasz że moja płyta jest XXX i podaje więcej niż jej pozwalam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. Chodziło mi o zawyżanie napięć względem tego co się ustawiło w BIOS-ie. Czyli jak ustawisz 1.22 V to płyta nie powinna podawać napięcia wyższego niż 1.22 V (czyli stałe napięcie powinno być poniżej tego, gdyż po przejściu w idle nastąpi chwilowy skok do właśnie 1.22 V).

 

Jak ktoś dalej ma wątpliwości odnośnie VID i Vdropa to polecam odszukać artykuł o QX9650 na AnandTech.

 

A ten przedział co podałem określa bezpieczny VID dla 45 nm procesorów wg specyfikacji Intela.

Dlatego jest Vdrop :P ustawia 1.22 + Vdrop i jest ok :P a jeżeli płyta trzyma wyższe napięcie i go nie zmienia to i tak jest to na + :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopadłem wolfa 8400 E0< powiedzcie mi panowie czy 1,30 volta i 4 ghz przy 24/7 nie zrobi mu kuku. Do tej pory używałem E6550 i ten hulał przy 1,45v na 3,4 ghz i było ok.

 

Nie wiem czy ciągnąc go dalej potencjał ma spory, ale nie chodzi mi max o oc do smarka, ale o o znalezienie bezpiecznej częstotliwości do pracy 24/7

Edytowane przez COA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nikt nie ma obowiązku sprzedać ci E0. Mają zapas ze starego zamówienia to muszą się najpierw tego pozbyć, dostałeś w pełni wartościowy produkt więc niestety nic nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kutewka...

 

czemu ja musiałem dostać C0 ? wogóle macie jakiś patent żeby np. napisać do agito, oficjalnie na rynku były już E0 i powinni mówić, że mają C0 czy coś w tym stylu ? xD

Jakby nie patrzeć, miałeś 10dni na zwrot towaru, sprzedać teraz C0, czekać na "umocnienie złotówki" ;) i kupić E0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ile pobiera Watów model E8400 ? Nie podkręcony ?

Poniżej 35 W pod ORTHOSem, zależnie od domyslnego VID. Pod Linpackiem lekko przekracza 35 W przy VID 1.25 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2-ch dni jadę tak:

starczy do gier i net-u

;-)

A moze jakis screen nie w idle? moj wstaje na 1.14V i tez moge powiedziec ze styknie do gier i netu... ale jak przychodzi co do czego to wywala po sekundzie w Orthosie, co prawda Orthosem sie nie gra, ale wole sprawdzic pod wiekszym obciazeniem niz nagle po kilku godzinach gry niesprawdzonym prockiem wkurzac sie gdy zacznie sie resetowac w najwazniejszych momentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...