Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, 15 minut pierwszego logowania sie na tej stronie, juz sie robi fajnie

Witajcie

Przewertowałem "caly"internet w poszukiwaniu jakiejkolwiek informacji na temat transformacji swojego komputera jaka mam ochote zrobic.

I [gluteus maximus], gdzies cos rzuca, gdzies cos bekna a zadnej konkretnej informacji na ten temat poprostu nie ma.

Chodzi o cos takiego:

Kupilem sobie jakis czas temu kompa, c2d 6300, p5n32 sli premium na ktore wywalilem wtedy z 800 zł i zaczelo sie oc, ta oc, zaczelo i szybko skonczylo bo wiadomo, zresztą wtedy nie wiedzialem ale juz wiem ze na nf4 nie po"oc"uje sobie za bardzo, 340 max icon_smile3.gif

Zmienilem plyte, na ip35, wyprzedaz z komputroniku byla to nabylem za niecale 200 pln.

Moj c2d 6300 idzie na nim na 450, ale doszedlem do wniosku ze pora zmienic procesor. Zakupilem wiec nowszy, rzekomo lepszy E8500, tylko pech (lub wrecz odwrotnie) chcial ze trafila mi sie rewizja e0, no bo w sumie takiej szukalem, ale kupilem w ciemno.

W poniedzialek mam zrobic przelew za procka ale mam obawy, bo mam pytanie

 

Czy na abit ip35 pojdzie E8500 rewizji e0 po updejcie biosu do 18 ktory juz zrobilem?

 

Widze ze zagladaja tu ludzie którzy sa obcykani w temacie, prosze was o pomoc abym sie nie wjebal z tym prockiem. Wtajemniczeni wiedza skad wziely sie moje obawy.

 

Piszcie co wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja energooszczedna, 1,120V i takty wystarczajace wg mnie do pracy codziennej - 44*C stress

temp. ładne (stress to pewnie Orthos a nie IntelBurnTest?). Xeon quad to samo (3,6GHz) robi na napieciu o 0.3v wyższym ....

 

i pamieci coś nisko ..i nawet nie 1:1 jak przystało na 24/7

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 4GHz jest jakiś takim wyznacznikiem możliwości OC proca.

Mój właściwie nigdy na tyle nie chodził. Postanowiłem sprawdzić.

Vcore=1.15V real  :blink: :blink: :blink: , ramy 4x1GB 2.22V real, temp stress ~43*C

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie problem - mam e8400 rev. E0 + tr 120 extreme + arctic silver 5 + btf 120 pro - zacząłem się bawić w oc na p5q pro - bios najnowszy. Jak na razie podniosłem FBS = 500 i vcore lata na jakoś 1.424 V - wiec raczej dużo, ale do rzeczy. Orthost wywala babola - vcore jest juz przeciez dosć wysokie - moze zmienic inne napiecie na tym mobasku tylko ktore i na ile? wiem, że nikt wróżką nie jest, lae nie orientuje sie wcale co do V na nb, sb i innych - prosze o jakies + i - co zmienic. Co do ramów - kiedyś mi smigały na 1066 Mhz - teraz nawet smigaja na 100 Mhz w celu sprawdzenia co i jak - jak widac nie ich wina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie da się utrzymać sensownych temperatur proca na AC przy Vcore 1.42V. Nigdy nie miałem porządnego AC ale chyba zbyt wysokie loty.

Obniż vcore i FSB - zrób testy i jak będzie stabilne to kręć wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Szukam szukam i nie moge się doszukać. Jakie powinny być defaultowe temperatury na E8500 na boxie? (default 1.2V?). Wydaje mi się, że ogólnie mam za wysokie temp. Mógłby ktos tylko rzucić okiem? Interesują mnie wartości Core Voltage i temp procesora. Jeżeli przy takim OC są one w normie to ide po Thermaltake'a 120 Extreme ;)

 

Aha Core Voltage i Vdrop są chyba za duże i zapewne to wina zasilacza? W biosie CPU Voltage Control mam ustawione na 1.15V. Chyba pora zmienić zasiłke? (teraz jest 450W Tracer For Life :D ) Ale jak widać daje rade :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Może jeszcze podsumowanie, żeby nie skakać po obrazkach.

Płyta GA P31-DS3L, FSB 400, 2.4Ghz, Bios CPU Voltage 1.5V, chłodzenie BOX + pasta Zalman STG-1.

IDLE:

- temp 40/39

- Core Voltage 1.104V

STRESS 3.8Ghz:

- temp 60/61

- Core Voltage 1.024V.

 

Z gory dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry koleś ale pogięło cię kręcić na tracerze....

Miałeś na stosunkowego drogiego procka, ale na zasilacz juz nie ? Baardzo inteligentne.... poradź rodzinie żeby jeżdzili na oleju opałowym bo jest przecież tańszy od ropy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry koleś ale pogięło cię kręcić na tracerze....

Miałeś na stosunkowego drogiego procka, ale na zasilacz juz nie ? Baardzo inteligentne.... poradź rodzinie żeby jeżdzili na oleju opałowym bo jest przecież tańszy od ropy....

To jest tani komputer za 1100zl (procek nówka kosztował mnie 340zł;) ) Planuje zakupić Antec Neopower 550W ;) Ale on kosztuje prawie 1/4 zestawu :)

 

Mi tylko chodzi o wyniki, które przedstawiłem :) Zresztą bardzo fajnie, że E8500 ciągnie przy prawie 1V :)

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tani komputer za 1100zl (procek nówka kosztował mnie 340zł;) ) Planuje zakupić Antec Neopower 550W ;) Ale on kosztuje prawie 1/4 zestawu :)

No jak widac za jakosc trzeba placic, zeby potem nie bylo placzu ze zasilacz umrzyl calego kompa.

 

A co do vdropa to chyba nie mierzyles go cpu-z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego grzyba do taniego zestawu e8500 ? Jakiś e7200 by starczył, a już szczytem rozpasania był by e8200. Normalny zasilacz potrafiący to napędzić to jakiś modecom mc-350/400 lub chieftec 350-400w. Kosz to to całe 100-150 zł max.... Od tego czegoś już bym wolał jakaś deltę/fortrona z allegro parę lat leżakowanego, możliwe że łatanego ale wszystko lepsze od takich crapów...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do vdropa to chyba nie mierzyles go cpu-z?

Chyba tak :damage_wall: Ale to taki poglądowy "pomiar" :) Nie chce mi sie miernika wyciągać. Chodziło o porównanie tego, co pokazują inni tutaj na forum. Tylko tyle.

 

To po jakiego grzyba do taniego zestawu e8500 ? Jakiś e7200 by starczył, a już szczytem rozpasania był by e8200. Normalny zasilacz potrafiący to napędzić to jakiś modecom mc-350/400 lub chieftec 350-400w. Kosz to to całe 100-150 zł max.... Od tego czegoś już bym wolał jakaś deltę/fortrona z allegro parę lat leżakowanego, możliwe że łatanego ale wszystko lepsze od takich crapów...

E8500, bo nie miałem innego wyboru :) E8600 za >500zł, albo Quad za ~750. Dlatego jest jak jest. Niemniej jednak, czy ktoś mógłby tylko powiedzieć coś o tempach na BOXie, który mam? Lub podzielić się linkiem, gdzie ktoś o tym wspominał (a którego nie znalazłem - oczywiście chodzi o rzetelne informacje). Nie chce wam zaśmiecać za bardzo tematu. I prosze nie linczujcie :) Albo chociaż lekko :)

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box nie nadaje sie do kręcenia, Twój zasilacz wybitnie nie nadaje się do kręcenia...

Bez wymiany tego dał bym sobie siana.

Do ostrego o/c nie nadaje się twoja płyta i zapewne pamięci więc nadal nie widzę sensu kupna tego procka chyba że bardzo okazyjnie...

Przy okazji do grania obecnie przydaje się już więcej niż 2gb ramu....

 

Reasumując masz niezłego procka kosztem całej reszty kompa- gratuluję... nie ma to jak dobrze dobrana konfiguracja....

Gdybyś wział tańszego procka to prawdopodobnie starczyło byy i na zasialacz, i na 4gb ramu i może nawet na dorzucenie paru dyszek do plyty bo masz chyba najtańsze co warto jeszcze kijem ruszyć i nawet ma jakieś w maire normalne o/c

 

Zrobisz jak uważasz, ale potem nie wymagaj od nas pomocy w temacie spalił mi się komputer albo kolejnym z serii jak to mój e8400/8500 marnie się kręci....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury masz w normie jak na boxa

a co do zasilki to pozdrawiam ;)

Dziękuje :)

 

widze ze nikt florkowi nie odpowiedzial na pytanie dotyczace temperatur :D

 

tak na boxie sa one w normie ale zasilke zmieniaj odrazu jak ci juz mowili wczesniej

Również dziękuje :) O to chodziło :)

 

Box nie nadaje sie do kręcenia, Twoj zasilacz wybitnie nie nadaje się do kręcenia...

Bez wymiany tego dał bym sobie siana.

Do ostrego o/c nie nadaje się twoja plyta i zapewne pamięci więc nadal nie widzę sensu kupna tego procka chyba że bardzo okazyjnie...

 

Zrobisz jak uważasz, ale potem nie wymagaj od nas pomocy w temacie spalił mi się komputer albo kolejnym z serii jak to mój e8400/8500 marnie się kręci....

Tak, było okazyjnie, pisałem wyżej. Nie wymagam od Was nic poza informacjami i nie będe miał żalu. Spali się to sie spali. Kupi sie nowy. Byle chata się nie zajeła :) Dzięki za odpowiedź. W poniedziałek wybiore się na zakupy ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury masz w normie jak na boxa

a co do zasilki to pozdrawiam ;)

 

Dziękuje :)

 

 

Tak, było okazyjnie, pisałem wyżej. Nie wymagam od Was nic poza informacjami i nie będe miał żalu. Spali się to sie spali. Kupi sie nowy. Byle chata się nie zajeła :) Dzięki za odpowiedź. W poniedziałek wybiore się na zakupy ;)

 

Pozdrawiam.

No nic każdy ma swoje podejście do życia- szkoda tylko że na te części prawdopodobnie zarobili Twoi rodzice nie Ty- ktoś , kto ciężko musiał na to zarobić zwykle szanuje wydane pieniądze trochę bardziej....

 

tym kończę wypowiadanie się tutaj bo widzę i tak to nic nie da....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic każdy ma swoje podejście do życia- szkoda tylko że na te części prawdopodobnie zarobili Twoi rodzice nie Ty- ktoś , kto ciężko musiał na to zarobić zwykle szanuje wydane pieniądze trochę bardziej....

 

tym kończę wypowiadanie się tutaj bo widzę i tak to nic nie da....

Akurat mylisz się :) Jakby rodzice płacili, to miałbym High End ;) Swego czasu posiadałem (i dalej posiadam) Abit'a BP6 (i pozdrawiam wszystkich, którym ten sprzęt jeszcze chodzi) jak Ci to coś mówi :) Niemniej jednak Wasze rady są cenne i o to mi chodziło. Przynajmniej będzie mobilizacja na kolejne zmiany zaraz po wypłacie :) Nie oceniajcie ludzi po tym jakie mają komputery ;) Dobrze, że są tacy jak Wy, którzy się znają lepiej i można się do Was zwrócić :) Ale nie róbmy już OT. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męcze się z E8400 . Obecnie pękło 4.4GHz na Vcore 1.43V a temparaturka oscyluje w granicy max. 60 przy orthosie. potrzebuję zbić ją troszke o ile to realnie na powietrzu. NA moim rdzeniu siedzi TT Big Typhoon i mysle ze trudno go czym zastapić , no ale .... Jakieś sugestie? zarwe te 5 stopni czy będzie ciężko <_<

post-125336-1227456174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli ma te 65 stopni w stresie to i tak spoko tymbardziej przy 4,4ghz...chociaz z drugiej strony napiecie troche wysokie jesli ma to chodzic 24/7.

 

A jesli chodzi o tajfuna to mozesz ewentualnie zmienic wentyl na nim...chociaz wydajniejszy od tego standardowego = suszarka ;)

 

btw. proc E0 czy C0?

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męcze się z E8400 . Obecnie pękło 4.4GHz na Vcore 1.43V a temparaturka oscyluje w granicy max. 60 przy orthosie. potrzebuję zbić ją troszke o ile to realnie na powietrzu. NA moim rdzeniu siedzi TT Big Typhoon i mysle ze trudno go czym zastapić , no ale .... Jakieś sugestie? zarwe te 5 stopni czy będzie ciężko <_<

obnizysz znacznie tempy jak wyszlifujesz na lustro podstawke Bigtypa - wlasnie od 5 do 10 st C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli ma te 65 stopni w stresie to i tak spoko tymbardziej przy 4,4ghz...chociaz z drugiej strony napiecie troche wysokie jesli ma to chodzic 24/7.

 

A jesli chodzi o tajfuna to mozesz ewentualnie zmienic wentyl na nim...chociaz wydajniejszy od tego standardowego = suszarka ;)

 

btw. proc E0 czy C0?

Procek to C0 a wentyl standardowy na procku wydaje mi się b.dobry. Mam Akasa Amber i Scythe Slip Stream do porównania i jedyna różnica to chyba to że brak jest drgań po założeniu scythe. A wypolerować moge jesli gra warta jest 5 stopni bo to dużo. OK. Ustawiłem TJ max na 100. teraz jest 65 stopni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprobuj wypolerowac - to jakies 3-5 godzin roboty. Musisz jechac papierami wodnym od gradacji 300 do 1500-2000.

 

Ja na E6750 1.53V mam 60 st. C pod Orthosem i 70 st. C pod Intel Burn Test.

Mierzone w Core Temp z TJunction 100 st. C.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprobuj wypolerowac - to jakies 3-5 godzin roboty. Musisz jechac papierami wodnym od gradacji 300 do 1500-2000.

 

włóknina jest dobra i polerka ale trzeba uważać... A porównując go do Ultra 120 extreme 775 ? Dodam że ja mam tego starego TT na normalnym backplate i na śruby a nie śmieszne zapinki jak te nowsze miały. Intel Burn test-a nie odpalam bo się przywędzi hehe <_<

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego BigTypa tez nie ma na standardowych zapinkach tylko na srubach z Backplatem od Thermalrighta. Do tego nakretki samokontrujace zeby sie nie odkrecal. Po tych wszystkich zabiegach powiem śmiało, że mozna go przyrownac do stockowej Ultra Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...