Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Sprzęt:

 

C2D 8400

TT TrueBlack 120 + 120mm wiartrak

Gigabyte P45 DS4

Gtx 260

4 GB

Corsiar 650 W

 

Obecnie jade na następująych ustawieniach:

 

Proc.

 

9x 445 = 4 Ghz napięcie w Biosie 1.4125 CPU- Z pokazuje 1.376

Napiecie NB 1.140

 

Reszta auto.

 

ROCK SOLID. Stabilny - test GTA 4 - nie wywala nic sie nie dzieje Orthos - stabilny. Pi - liczy.

 

Temp.

Idle 44- 46

Stress 65 -67

 

Coś takiego.

 

Pytania:

 

Chciałbym chodzić na 9x500 = 4500. BTW. (6x500) chodzi stabilnie. CZyi problem z FSB i pamieciami i NB odpada. Zostaje proc i w związku z tym:

 

1. Biorąc pod uwage vdroop ile na jakim napieciu moze komp chodzić 1.4 ?/ 1.43 ??

2. Ilu z was ma 4500 na stałe na powietrzu?

3. Czy jest realne 4500 na co dzień.

4. Jakie ustawienia proponujecie

5. Czy może proca szlag trafic od takiego wyżyłowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie TEGO zalmana? mam zamiar wrzucić na swojego e8400

 

ew. TO, ale mogą być problemy z zmieszczeniem do mojej obudowy :sad:

 

 

ew. coś innego ale musi być na gral.pl lub komputronik.pl

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakamaqushi jak przy 4GHz potrzebujesz 1.41V to do 4.5GHz będziesz potrzebował 1.6V (tak lekko licząc)

 

1) u mnie chodzi na 1.4V 24/7 już chyba z 2 miechy, a niektórzy jadą na 1.4V prawie rok, zależy od procka

2) 0

3) nie wiem... zależy nie tylko od chłodzenia, zależy od proca

4) na codzień mam takie

Ai Overclock Tuner: MANUAL
OC From CPU Level Up: AUTO
Ratio CMOS Setting: 7.5x
FSB Frequency: 545
CPU Clock Skew: NORMAL
NB Clock Skew: NORMAL
FSB Strap to North Bridge: AUTO
DRAM Frequency: DDR2-1092MHz

DRAM CLK Skew on Channel A1: AUTO
DRAM CLK Skew on Channel A2: AUTO
DRAM CLK Skew on Channel B1: AUTO
DRAM CLK Skew on Channel B2: AUTO


DRAM Timing Control: AUTO 5-5-5-15

DRAM Static Read Control: Disabled
Dram Read Training : Disabled
MEM OC Charger : Disabled
Ai Clock Twister : AUTO
Transaction Booster : AUTO

PCIE Frequency: 100

CPU Voltage: 1.4
CPU PLL Voltage: 1.5265
FSB Termination Voltage: 1.2425
DRAM Voltage: 2.1
North Bridge Voltage: 1.312
South Bridge 1.5 Voltage: 1.5
South Bridge 1.1 Voltage: 1.1

CPU GTL Reference (0): AUTO
CPU GTL Reference (1): -45mv
CPU GTL Reference (2): AUTO
CPU GTL Reference (3): -45mv

NB GTL Reference: Auto
DDR2 ChA Reference Voltage: AUTO
DDR2 ChB Reference Voltage: AUTO
North Bridge DDR Reference: AUTO

Load-Line Calibration: Enabled
CPU Sread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled

chodziło mi o DRAM:FSB 1:1

 

5) tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki zakupilem do p5b (sprzedalem e2160 i 4x1gb 667) e8400 i 2x2 patrioty 4-4-4-12 800

Wiem ze plytka starawa (965) jednak po zmianie biosiku na najnowszy spokojnie wykryla procka i na 3ghz nie ma zadnych problemow.

No ale 3,6ghz to minimum jakie bym chcial...albo zmiania plyty:D

Niestety mam do tego freezera 7.

Na chwile obecna przy 1.275 (bios) 8x420 max temp jaka mam to 55stopni. No ale kurde Cpu-z pokazuje 1.176V....ile moge bezpiecznie na kijowym AC chociaz do testow (wiadomo PI+ orthos z godzine) zapodac V i jaka temp max?

 

Nie wiem czemu na 9x400 mam straszne problemy, vista sie wywala i za kazdym razem V-core wraca na auto:| w biose:|

 

NB

SB

I pamieci wykluczam (podnioslem V i poluzowalem timingi)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakamaqushi jak przy 4GHz potrzebujesz 1.41V to do 4.5GHz będziesz potrzebował 1.6V (tak lekko licząc)

 

1) u mnie chodzi na 1.4V 24/7 już chyba z 2 miechy, a niektórzy jadą na 1.4V prawie rok, zależy od procka

2) 0

3) nie wiem... zależy nie tylko od chłodzenia, zależy od proca

4) na codzień mam takie

Ai Overclock Tuner: MANUALOC From CPU Level Up: AUTORatio CMOS Setting: 7.5xFSB Frequency: 545CPU Clock Skew: NORMALNB Clock Skew: NORMALFSB Strap to North Bridge: AUTODRAM Frequency: DDR2-1092MHzDRAM CLK Skew on Channel A1: AUTODRAM CLK Skew on Channel A2: AUTODRAM CLK Skew on Channel B1: AUTODRAM CLK Skew on Channel B2: AUTODRAM Timing Control: AUTO 5-5-5-15DRAM Static Read Control: DisabledDram Read Training : DisabledMEM OC Charger : DisabledAi Clock Twister : AUTOTransaction Booster : AUTOPCIE Frequency: 100CPU Voltage: 1.4CPU PLL Voltage: 1.5265FSB Termination Voltage: 1.2425DRAM Voltage: 2.1North Bridge Voltage: 1.312South Bridge 1.5 Voltage: 1.5South Bridge 1.1 Voltage: 1.1CPU GTL Reference (0): AUTOCPU GTL Reference (1): -45mvCPU GTL Reference (2): AUTOCPU GTL Reference (3): -45mvNB GTL Reference: AutoDDR2 ChA Reference Voltage: AUTODDR2 ChB Reference Voltage: AUTONorth Bridge DDR Reference: AUTOLoad-Line Calibration: EnabledCPU Sread Spectrum: DisabledPCIE Spread Spectrum: Disabled
chodziło mi o DRAM:FSB 1:1

 

5) tak

 

 

Dziękuje!!! za odp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu na 9x400 mam straszne problemy, vista sie wywala i za kazdym razem V-core wraca na auto:| w biose:|

9x400 powinna robić bez zająknięcia, spróbuj na innym biosie nie koniecznie najnowszy równa się najlepszy, ostatnio się o tym przekonałem w przypadku mojej płyty.

 

a 9x400 = 3,6 GHz powinien proc zrobić bez podnoszenia napięcia, jeżeli masz EO

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x400 powinna robić bez zająknięcia, spróbuj na innym biosie nie koniecznie najnowszy równa się najlepszy, ostatnio się o tym przekonałem w przypadku mojej płyty.

 

a 9x400 = 3,6 GHz powinien proc zrobić bez podnoszenia napięcia, jeżeli masz EO

Nie prawda - może mieć płyta/procesor dziurę - ja tak miałem. Wtedy ładnie idzie np od 420 ;)

No ale to tyle ode mnie. Widzę że w moim problemie raczej nikt nie pomoże niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x400 powinna robić bez zająknięcia, spróbuj na innym biosie nie koniecznie najnowszy równa się najlepszy, ostatnio się o tym przekonałem w przypadku mojej płyty.

 

a 9x400 = 3,6 GHz powinien proc zrobić bez podnoszenia napięcia, jeżeli masz EO

robi 450...:)

proc na 9x450 polecial jednak problem z plyta i najnowszm biosem 2001.

Mam e8400 E0 i na stronie assusa pb5 wspiera tego proca wlasnie w tym najnowszym biosie:|

http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=670623

A mam wlasnie ten problem

Plyta botuje sie z ekstremalnie wysokim vcore i przestawia na auto, na dodatek resetuje mnoznik na 9:|

 

Kuzwa mac .... ma ktos jakis pomysl? Moze jakis nie oficjalny? Sprawdzony bios?:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie są szanse na 4GHz przy e8400 na płycie Gigabyte ds3-r?

Widzę, że tutaj wszyscy raczej jadą na P45...

Nie wiem czy pamięci mają tu duże znaczenie, ale są to 2x2GB Patrioty CL4.

Nie ma przeszkód , różnice między P45 i starszą wersją nie mają wpływu na OC .

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie podpowiedzcie co może być przyczyną - problem polega na tym, że jak ustawię szyne 533 to orthos się wywala po paru sekundach ale tylko na ramie. Test CPU przechodzi jak najbardziej pozytywnie.

Ram sprawdzałem na 2 różnych konfiguracjach - znaczy na moich A-datach i na geilach black dragon. W obu przypadkach jest tak samo.

Ustawienia biosu:

 

RAM: 2,3-2,45V

VTT: 1,26-1,28V

MCH: 1,36-1,54V

 

I nic się nie zmienia mimo ostrego dovoltowania :(

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Może się nie lubią? przy niższym FSB ramy stabilne?

Wyższe tRFC? Ramy w inne sloty? Niższy PL?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie TEGO zalmana? mam zamiar wrzucić na swojego e8400

 

ew. TO, ale mogą być problemy z zmieszczeniem do mojej obudowy :sad:

 

 

ew. coś innego ale musi być na gral.pl lub komputronik.pl

Ja mam Scythe Infinity Mugen i jestem bardzo zadowolony, jeżeli Ci się zmieści to bierz, ten zelman efektownie wygląda, ale wydajność na pewno niższa, a poza tym cena :blink: . A jeśli Ci się nie spieszy poczekaj już niedługo w sprzedaży będzie Scythe Infinity Mugen 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie lubią? przy niższym FSB ramy stabilne?

Wyższe tRFC? Ramy w inne sloty? Niższy PL?

Powiem tak - przy standardowym ustawieniu ramy stabilne. PLL nie mam jak obniżyć nie mam takiej opcji u siebie. TRFC próbowałem obniżyć nic nei dało. BTW kurde jakieś ramy przecież musi lubić płyta - 2 różne i ten sam efekt. Może to po prostu kres możliwości płyty?

 

Dzięki w ogóle za zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy kreceniu C2D E8200. A wiec tak procek E8200 plyta Asus P5K Pro ramy OCZ Rev. 2 800MHz. Chcialem kumplowi troche podkrecic procka tak do 3Ghz moze 3,2GHz a nie jestem obyty w OC. Nie chce zmieniac napiecia tylko samo FSB wiec robilem tak: wylaczylem w biose C1E i cos tam jeszcze(nie nazywa sie to EIST) zeby caly czas bylo maksymalne taktowanie (2,66GHz) ok, nastepnie wlaczylem manual zeby moc zmienic FSB z domyslnych 333 na wiecej, ramy ustawilem na 667 no i zwiekszylem FSB komp wlaczyl sie jedynie pzy FSB 350MHz przypomne moznik 8x wiec dalo to 2800MHz. Co zrobilem nie tak? Trzeba jeszce wylaczyc lub wlaczyc a moze zmienic jakas opcje w biose?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy kreceniu C2D E8200. A wiec tak procek E8200 plyta Asus P5K Pro ramy OCZ Rev. 2 800MHz. Chcialem kumplowi troche podkrecic procka tak do 3Ghz moze 3,2GHz a nie jestem obyty w OC. Nie chce zmieniac napiecia tylko samo FSB wiec robilem tak: wylaczylem w biose C1E i cos tam jeszcze(nie nazywa sie to EIST) zeby caly czas bylo maksymalne taktowanie (2,66GHz) ok, nastepnie wlaczylem manual zeby moc zmienic FSB z domyslnych 333 na wiecej, ramy ustawilem na 667 no i zwiekszylem FSB komp wlaczyl sie jedynie pzy FSB 350MHz przypomne moznik 8x wiec dalo to 2800MHz. Co zrobilem nie tak? Trzeba jeszce wylaczyc lub wlaczyc a moze zmienic jakas opcje w biose?

Wyłącz to jeszcze:

 

C1E Suppport: Disabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Vanderpool Technology: Disabled

CPU TM Function: Disabled

Execute Disable Bit: Disabled

PECI: Disabled

 

i druga sprawa (mam tą samą płytę, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie problemy z bootowaniem kompa powodowała opcja Transaction Booster. Spróbuj ją wyłączyć i zobacz wtedy...

 

Polecam jeszcze tą lekturę : http://forums.hexus.net/hexus-hardware/110...rs-p5k-add.html

 

PS. Ustaw Jeszcze:

 

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tRFC nie obniżyć tylko zwiększyć do 52-60

PL - Performance level, trd =10 lub 11 - masz taką opcję tylko o tym nie wiesz :)

Nie no stary co do trfc to oczywiście mówiłem w "przenośni"

Natomiast za podpowiedź co do pl faktycznie nie wiedziałem - możesz podpowiedzieć jakie ustawienia są stabilniejsze a jakie wydajniejsze w sensie PL.

I jak to jest powiedzcie jak jest mocno wykręcona szyna to mimo tego że ram powinien iść na 1066 to może sypać błedami?

 

EDIT:

Stary masz u mnie wielkie piwo!!!! Orthos ponad 2h leciał na fsb 533 i było ok. Teraz targam na 550 zobaczymy czy przejdzie jakiś czas.

BTW Jak to jest z wysokim FSB czy zaszkodzi jeśli napięcia są znośne?? Znośne znaczy CPU 1,35 ; VTT: 1,28 ; MCH 1,4

Bardzo proszę o opinie

 

PS

Jeszcze raz dzięki ta opcja ratuje moje OC!!! Ciekawe na jakim napięciu poleci mój 8200 aby uzyskał 4,4GHz

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie TEGO zalmana? mam zamiar wrzucić na swojego e8400

 

ew. TO, ale mogą być problemy z zmieszczeniem do mojej obudowy :sad:

 

 

ew. coś innego ale musi być na gral.pl lub komputronik.pl

 

mam takiego Zalmana i na E6300@2,8 na napięciu z biosu 1,36 wszystko w Chieftec BIG tower wentylator się nie kręci w idle 30c

 

w stresie max 42c i wtedy dopiero zaczyna startować do 600rpm

 

co do cenny wysoka ale w zestawie jest pasta komplet mocowań pod Inela jak i AMD a u konkurencji trzeba dopłacić za dodatkowe mocowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no stary co do trfc to oczywiście mówiłem w "przenośni"

Natomiast za podpowiedź co do pl faktycznie nie wiedziałem - możesz podpowiedzieć jakie ustawienia są stabilniejsze a jakie wydajniejsze w sensie PL.

 

Stary masz u mnie wielkie piwo!!!! Orthos ponad 2h leciał na fsb 533 i było ok. Teraz targam na 550 zobaczymy czy przejdzie jakiś czas.

BTW Jak to jest z wysokim FSB czy zaszkodzi jeśli napięcia są znośne?? Znośne znaczy CPU 1,35 ; VTT: 1,28 ; MCH 1,4

Bardzo proszę o opinie

 

baw się dobrze :)

Im niższe PL tym wyższa wydajność pamięci. Oprócz znosnych napięć zadbaj jeszcze o chłodzenie NB. Przy 1.4V na NB chyba będzie ciepło a może nawet gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baw się dobrze :)

Im niższe PL tym wyższa wydajność pamięci. Oprócz znosnych napięć zadbaj jeszcze o chłodzenie NB. Przy 1.4V na NB chyba będzie ciepło a może nawet gorąco.

Na całe szczęście jest tam heatpipe - generalnie muszę zdjąć go i tak i przesmarować mądrzejszą pastą - ale to pewnie jak będę chłodzenie wodne zakładał.

BTW jak to jest z szyna czy ona generalnie może zaszkodzić procesorowi czy tam płycie?? czy jak np będzie non stop 550fsb to "męczy" sprzęt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi 450...:)

proc na 9x450 polecial jednak problem z plyta i najnowszm biosem 2001.

Mam e8400 E0 i na stronie assusa pb5 wspiera tego proca wlasnie w tym najnowszym biosie:|

http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=670623

A mam wlasnie ten problem

Plyta botuje sie z ekstremalnie wysokim vcore i przestawia na auto, na dodatek resetuje mnoznik na 9:|

 

Kuzwa mac .... ma ktos jakis pomysl? Moze jakis nie oficjalny? Sprawdzony bios?:|

No panowie znalazlem rozwiazanie proc narazie lata 8.5 x480 1.264V i starczy mu do poki freezera na cos normalnego nie zmienie:)

A rozwizanie bylo proste kupilem MSI p45 NEO3 fir:) jednak p5b nie nadawalo sie zbytnio dla procka:)

 

ps. 71 w orthosie po godzinnej udrece nie za duzo na ustawienia 24/7?

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=479972

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o takim ustawieniu na co dzień?? Będzie bardzo męczyć kompa??

 

Dołączona grafika

RAM na 2,35V

VTT = 1,25V

MCH = 1,412V

 

Będzie bardzo bolało płytę??

Porób sobie testy wydajnościowe czy rzeczywiście ma to sens. Moim zdaniem nie ma. Przy odpowiednim chłodzeniu płycie nie powinno nic się stać.

Pl masz chyba 10 przy 1:1. Na innym dzielniku i przy FSB poniżej 500 uzyskasz niższe PL a co za tym idzie wyższą wydajność pamięci.

Pytanie tylko jaka będzie różnica. Musisz potestować różne ustawienia i na coś sie zdecydować.

Trochę spore Vcore jak na 3.8GHz. Niżej nie idzie?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...