Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mój robi 4ghz 1.216V i 4.2ghz 1.264V, pokazałbym B-) ale nie mam na czym (mobo) B-) :unsure: :lol:

A ile wyciagnales (stabilnie) na obecnej, zestepczej plycie? Ja za cholere nie moge wysc poza to, co mam w sigu. Nawet pol herca... BIOS po prostu nie wstaje.

No na tym mobo nie moge przekroczyć fsb 400 bo mi przestaje wykrywać dzwiekowke na pcie 1x :lol2: :mur:

U mnie niestety ale wszystko wskazuje na to, ze ram jest do d..., a może płyta? a może jedno i drugie? :damage_wall: Otóz nie ma postowania przy FSB 350...360...380, jedynie wstaje przy 340x9 oraz 400x9 i wtedy można pracować. Co ciekawe, zapostował przy 450x9 i tyle. Teraz pytanie: jaki kupić ram? Czy te polecane G.Skille 800 wystarczą? a może kupić 1066?

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gwarancji : co się dzieje w przypadu jak E8200 padnie - gwarancyjnie oczywiście (zostało jeszcze ponad 2 lata), bo jak wiadomo już nie są w sprzedaży. Czy wymieniają na E8400 czy E7xxx czy może mają zapasy E8200 na takie przypadki?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest domyślne napięcie dla E8400? Core temp wskazuje 1,1V, tak samo bios płyty głównej. Jednak żeby proc wystartował muszę ustawić 1,15V a żeby to było stabilnie 1,175V dla 3GHz. Zastanawiam się czy proc się nadaje na gw, bo obiło mi się o uszy że def V powinno wynosić 1,2V. Nie wiem gdzie tu przekłamanie. Moja płytka to MSI P35 NEO2-FR z najnowszym biosem.

 

Mam pytanie odnośnie gwarancji : co się dzieje w przypadu jak E8200 padnie - gwarancyjnie oczywiście (zostało jeszcze ponad 2 lata), bo jak wiadomo już nie są w sprzedaży. Czy wymieniają na E8400 czy E7xxx czy może mają zapasy E8200 na takie przypadki?

Zależy od 2 rzeczy. Ile kosztował wtedy twój procesor. Jeżeli w tej samej (lub niższej) cenie jest teraz E8400, powinni wymienić ci na ten właśnie model.

Jeżeli E8200 był sporo tańszy to zaproponują ci niższy model, albo korektę na procka (zwrot pieniędzy). Dużo zależy od tego gdzie kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest domyślne napięcie dla E8400? Core temp wskazuje 1,1V, tak samo bios płyty głównej. Jednak żeby proc wystartował muszę ustawić 1,15V a żeby to było stabilnie 1,175V dla 3GHz. Zastanawiam się czy proc się nadaje na gw, bo obiło mi się o uszy że def V powinno wynosić 1,2V. Nie wiem gdzie tu przekłamanie. Moja płytka to MSI P35 NEO2-FR z najnowszym biosem.

 

 

 

Zależy od 2 rzeczy. Ile kosztował wtedy twój procesor. Jeżeli w tej samej (lub niższej) cenie jest teraz E8400, powinni wymienić ci na ten właśnie model.

Jeżeli E8200 był sporo tańszy to zaproponują ci niższy model, albo korektę na procka (zwrot pieniędzy). Dużo zależy od tego gdzie kupiłeś.

kupiony w Komputroniku za 618 pln ( 29 stycznia 2008), teraz E8400 kosztuje 699 pln a E7500 609pln a to nie te same procesory (E8xxx szyna 1333 a E7xxx Fsb 1066 no i połowa cachu) nawet nie ta sama seria a tym bardziej parametry ,więc powinni raczej wymienić na E8400 wg mnie ale chcę się upewnić. Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od 2 rzeczy. Ile kosztował wtedy twój procesor. Jeżeli w tej samej (lub niższej) cenie jest teraz E8400, powinni wymienić ci na ten właśnie model.

Jeżeli E8200 był sporo tańszy to zaproponują ci niższy model, albo korektę na procka (zwrot pieniędzy). Dużo zależy od tego gdzie kupiłeś.

Chyba coś ci się pomieszało. W takiej sytuacji albo dostanie taki sam procesor jak ten który padł czyli E8200 jesli będzie dostępny, jeśli nie to powinnien dostać produkt o takich samych parametrach bądz lepszy czyli E8400 no albo zwrot kasy. Nie istotne jest ile w danej chwili kosztuje produkt, liczy się kwota zakupu, dlatego dyby sklep miał oddać kasę to powinnien oddać tyle za ile towar/produkt był kupiony.

 

 

 

woj84 jesli chodzi o domyślne napięcie to kwestia vid. moj E8400 ma vid 1.225 ale są procki E8400 co mają np. 1,15 itd o ilę się nie myle, jeżeli ci nie działa stabilnie na domyslnym vcore to możesz reklamować tylko jest pytanie czy to napewno wina procka czy może płyta sobie nie radzi z takim niskim vcore(sama zaniża napięcie albo ma dużego vdroopa)

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj84 jesli chodzi o domyślne napięcie to kwestia vid. moj E8400 ma vid 1.225 ale są procki E8400 co mają np. 1,15 itd o ilę się nie myle, jeżeli ci nie działa stabilnie na domyslnym vcore to możesz reklamować tylko jest pytanie czy to napewno wina procka czy może płyta sobie nie radzi z takim niskim vcore(sama zaniża napięcie albo ma dużego vdroopa)

Dokladnie sa dwie wersje

Rewizje E0 i C0:) E0 jest lepsza:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie sa dwie wersje

Rewizje E0 i C0:) E0 jest lepsza:)

Czyli jestem gorszy bo jestem użytkownikiem C0 :blink:

 

 

Dzisiaj w sumie wpadł mi jeden pomysł odnośnie moich problemów z oc powyżej 4ghz jednak sprawdze to dopiero po powrocie do domu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E0. Płyta ma na pewno vdropa (około 0,04V), ale żeby proc nawet się nie budził :/ Nawet licząc vdropa, to płyta nie wstaje na 1,1V. A właśnie 1,1V płyta pokazuje na auto i core temp.

 

 

A teraz co do reklamacji, bo trochę pokrętnie to wytłumaczyłem. Generalnie nie masz co liczyć na E8400. Będzie zwrot kasy (w twoim przypadku 618zł) lub jeżeli się zdecydujesz to wymienią ci na inny model w podobnej cenie do twojego E8200 (czyli któregoś z E7xxx).

To na co wymienią liczone jest od aktualnej ceny danego produktu w komputroniku. Jeżeli E8400 kosztował by 618 zł ub mniej, dostał byś E8400.

Na E8200 oczywiście też nie masz co liczyć, bo od dawna w hurtowniach go nie ma.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz co do reklamacji, bo trochę pokrętnie to wytłumaczyłem. Generalnie nie masz co liczyć na E8400. Będzie zwrot kasy (w twoim przypadku 618zł) lub jeżeli się zdecydujesz to wymienią ci na inny model w podobnej cenie do twojego E8200 (czyli któregoś z E7xxx).

To na co wymienią liczone jest od aktualnej ceny danego produktu w komputroniku. Jeżeli E8400 kosztował by 618 zł ub mniej, dostał byś E8400.

Nie wiem czy kiedyś cos reklamowałeś ale zawsze o ile reklamacja zostaje uwzględniona dostajesz taki sam towar jak miałeś, o takich samych parametrach lub lepszych lub zwrot kasy w wysokości takiej ile się płaciło za towar. Jezeli komuś sklep wciska np. zamiast 9800gtx 9800GT to już problem reklamujacego że się daje nabijac w butelke chociaż osobiście reklamowałem sprzet w idealpc w łodzi, pcserwis z wawy, komputronik, vobis,mediamarkt i kilka razy miałem wymieniony sprzet na taki sam model, raz miałe zwrot zapłaconej kasy i raz za swoim przyzwoleniem i dopłatą różnicy wymieniony na lepszy(9800se na 9800pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kiedyś cos reklamowałeś ale zawsze o ile reklamacja zostaje uwzględniona dostajesz taki sam towar jak miałeś, o takich samych parametrach lub lepszych lub zwrot kasy w wysokości takiej ile się płaciło za towar. Jezeli komuś sklep wciska np. zamiast 9800gtx 9800GT to już problem reklamujacego że się daje nabijac w butelke chociaż osobiście reklamowałem sprzet w idealpc w łodzi, pcserwis z wawy, komputronik, vobis,mediamarkt i kilka razy miałem wymieniony sprzet na taki sam model, raz miałe zwrot zapłaconej kasy i raz za swoim przyzwoleniem i dopłatą różnicy wymieniony na lepszy(9800se na 9800pro)

 

Ehhh, chyba mnie nie rozumiesz. W każdym razie jeżeli chodzi o reklamacje w komputroniku to jestem bdb. w nich obeznany i mówię ci jak jest.

Nie dostanie takiego samego towaru, bo E8200 się już nie produkuje, nie ma go w hurtowniach, po prostu go nie wyczarują.

E8400 (699zł) też nie dostanie bo jest aktualnie droższy od procesora który był zakupiony wcześniej (E8200 - 618zł).

W tym przypadku najprawdopodobniej będzie zwrot pieniędzy (618 zł). Wątpię żeby sklep dopłacał do E8400, bo to im się nie opłaca.

Mogą też zaproponować E7500 o ile klient się zgodzi, ponieważ teraz kosztuje mniej więcej tyle co rok temu E8200.

 

 

woj84 - programami to sobie mozesz mierzyc te napiecia...

Nie mierzę napięć programami, skąd ten pomysł?

Mówię że 1.1v bios pokazuje na wartości "auto".

Z Core Temp odczytuję vid, czyli niby domyślne napięcie procesora, też 1.1v.

Dlatego zakładam że takie jest def v procesora.

Jak dam w biosie 1.150v, to realnie jest to około 1.1v. Ale komputer też wtedy się nie budzi.

Stąd moje podejrzenia że coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, chyba mnie nie rozumiesz. W każdym razie jeżeli chodzi o reklamacje w komputroniku to jestem bdb. w nich obeznany i mówię ci jak jest.

Przecież to nie komputronik jest gwarantem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie komputronik jest gwarantem...

Dla klienta końcowego gwarantem jest ktr.

Może niech kolega VIBOR zareklamuje produkt, a potem będziemy gdybać co dostanie, a czego nie dostanie, bo opcji jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ciekawostka :)

 

Na wschodzie już jest. Oficjalna premiera miała miejsce w styczniu bieżącego roku, a do dziś znalezienie go w sklepach graniczyło z cudem. Core 2 Duo E8700 firmy Intel zapowiadał się tak smakowicie, że mało kto miał okazję go spróbować.

 

Najwięksi dystrybutorzy w USA i w Unii Europejskiej do dziś oferują model E8600, za około 250-270 dolarów.

 

Jak zwykle nasi skośnoocy przyjaciele ze wschodu pierwsi dostają to, na co reszta świata wciąż czeka. Core 2 Duo E8700 pojawił się w ofercie kilku chińskich sklepów (np. w sklepie PCPop). Układ wyceniono na równowartość 256 dolarów.

 

E8700 to produkowany w wymiarze technologicznym 45 nm dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 3,5 GHz. Mnożnik procesora to 10,5x, a magistrala FSB pracuje z częstotliwością 1333 MHz. Odpowiedni mnożnik sprawia, że procesor jest w polu zainteresowań entuzjastów podkręcania.

 

Warto zauważyć też, że mimo bardzo wysokiego zegara (3,5 GHz), TDP procesora wynosi 65 W.

trzeba bedzie dopisac 8700 do topica ;)

 

ps. 3.5 Ghz na stocku daje niezla alternatywe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam pare stopni mniej na wc :blink: Kurde rozumiem zę bloczki misia to nie jst swif czy dtek ale mimo wszytko :blink:

Ustawienia cepa takie same....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym screenie timingi są z marszu bez kombinacji, na drugim są zacieśnione aby zyskać kilka cennych setnych sekundy. A poza tym jak widać na screenach memset pokazuje złą wielkość zainstalowanej pamięci. Mam dwie kości 1024MB (2048MB) a on uparcie wskazuje 3072MB.

Z tego co widzę proc potrafi więcej bo pi policzył na powietrzu przy 4717MHz.

To moje stanowisko testowe:

 

Dołączona grafika

 

A co do "chłodu" to teraz został zwodowany a temp. w stresie ma po 50*C. W idle czy to woda czy powietrze pokazuje 39 i 45*C.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się męczę, żeby wyciągnąc stabilne 3600 bo 4000 to tylko postuje :( Kolega pavel54 chyba jednak miał rację - ciężko na tym mobo coś osiągnąć (zastanawiam się jeszcze nad lepszymi ramami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się męczę, żeby wyciągnąc stabilne 3600 bo 4000 to tylko postuje :( Kolega pavel54 chyba jednak miał rację - ciężko na tym mobo coś osiągnąć (zastanawiam się jeszcze nad lepszymi ramami).

Na tym mobo da rade osiągnąć 4ghz ja na biosie F10a przy podbiciu na max vfsb, vnb itp. osiagnalem te 4 tylko mowie slot pcie1x mi przestał działać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam E8400 Q818A149 i z tego co czytalem to jest to najgorsza partia jaka mogla byc :/

Procek po lekkim oc (3.2GHz), chlodzenie box, tempy wedlug realtemp 3.0 w idle to 49-50 stopni :blink: troche dziwne gdyz dotykalem palcem radiator i jest ledwo cieply (niektore miejsca obudowy sa cieplejsze). Natomiast w stresie po 2 min 30 sec chodzenie orthosa temp 87 i przy okazji wywala fatal errora gdzie jednoczesnie piszczy komputerowy glosniczek, przy stresie takze dotykalem radiator i tez jest ledwo cieply.

Przegladajac archiwum gg przypomnialem sobie, ze zaraz po kupnie kompa (prawie rok temu) temp w idle wynosil 32 stopnie z tym ze to bylo mierzone everestem, teraz everest wskazuje 38 stopni.

Jakies pomysly?

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...