Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to że jak zdejmuje radiator z proca to widać jak na dłoni że pasta objeła tylko 3 rurki cieplne. paste rozprowadzałem metodą folii na palcu. Mam wrazienie że to chłodzenie już nie wyrabia przy takiej ilości ciepła. Dziś podczas 5 min stresu Orthosem organoleptycznie sprawdziłem i faktycznie tylko 3 z 4 rurek cieplnych były gorące (aż parzyły!). Możliwe że ten Xigmatek z sygnaturki nie wyrabia??

 

Edit: Doszedłem już po bitwie z myślami że powinienem wymienić chłodzenie na cos wydajniejszego. Teraz pytanie bo naczytałem sie wystarczająco: Mugen 2 czy Thermal right 120 TRUE??

Thermalright jest lepszy ale mugen 2 jest też niezły, powiedziałbym więcej ale właśnie wróciłem z 3 dniowej eskapady po Wrocławiu i jestem wykończony % :wink:

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem Thermalrighta 120 True Bloack. W porównaniu z Xigmatekiem niebo a ziemia. Temperatury spadły na True do 42 C w idłu i 61 w stresie więc to był opłacałny zakup. W czasie demontazu Xigmateka zauwazyłem że na dobrą sprawe tylko 2 rurki cieplne stykały sie bezpośrednio z procesorem (oczywiście 2 środkowe). Wniosek jeden system montażu tego Xigmteka pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek:

 

Dołączona grafika

 

Batch: Q820A732

Vcore: 1.2V Bios / 1.166V Miernik

 

Niestety moje mobo pomimo wgrania najnowszego biosu źle wykrywa VID proca :/ Jest 1,1625 a powinno być 1,0625.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek:

 

Dołączona grafika

 

Batch: Q820A732

Vcore: 1.2V Bios / 1.166V Miernik

 

Niestety moje mobo pomimo wgrania najnowszego biosu źle wykrywa VID proca :/ Jest 1,1625 a powinno być 1,0625.

pokaz jak sie dalej skaluje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM bardzo fajna sztuka ile potrzebuje do 4ghz?? Jakie vtt potrzebuje do tych 4.0 i 4.4ghz?? Jaki vid proca??

 

Niestety ja nic więcej nie pokażę bo moje mobo nie chcę za bardzo dogadać się z E0. Zależnie od restartu zmienia mi się vid proca :/ Niestety DFI nie wprowadziło żadnego nowego biosu od roku z tąd ten problem.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM bardzo fajna sztuka ile potrzebuje do 4ghz?? Jakie vtt potrzebuje do tych 4.0 i 4.4ghz?? Jaki vid proca??

 

Niestety ja nic więcej nie pokażę bo moje mobo nie chcę za bardzo dogadać się z E0. Zależnie od restartu zmienia mi się vid proca :/ Niestety DFI nie wprowadziło żadnego nowego biosu od roku z tąd ten problem.

Ciepla sztuka wiec VID ma obnizony. Nie chce mi sie patrzec bo VID jest niewazny ;) Nie patrzylem na 4G bo mnie nie interesuje ;) Ja lece z grubej rury :D

Co do mobo to robie na niej stabilnie ponad 600FSB ;) VTT 1.12...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA ale to masz screena ze stress some ram :rolleyes:

 

ale i tak ładnie to wygląda, mój cep jakoś nie chce się polubić z linxem zapodaje mu 1.275V (bios) jest jakies 1.248 real i bum na 2 loopie, daje 3 oczka w góre (czyli jakieś 1.28V cpuz) i nic :lol2:

 

<_< a temperatury oczywiście ładnie się skalują i idą w góre czyli podchodzi pod 80 stopni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie zawsze z ramem bo to jest lepszym wyznacznikiem stabila ;) Jesli chcesz, puszcze Ci samo CPU i Ci udowodnie... ;) Mi zawsze na Large FFTS sie wywalal jak cos bylo nie tak a samego cpu robil po 9 godzin dlatego wole CPU i RAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prozbe sprawdzilby ktos z wcetem jakie ma tempy na e8400@4,3Ghz i v1.29? (cpu-z - orthos on v1,28, w biosie v1.29 na orthosie prior 9 stress cpu.)

 

Mnie na core tempie 0.99.5 podchodza do 62c i wydaje mi sie ze powinno byc mniej. (LC z podpisu)

 

 

Swoja droga moj robi narazie tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ok :) nie wiedziałem o tym że tak to działa, zawsze ludzie nawijali żeby dawać small ffts cpu więc tak robiłem :huh:

Testuj sam :)

 

Można użyć palców? Pewnie, że można :)

 

Dołączona grafika

 

 

To tylko tanie, dobre P5E... :) od XA... Chyba... Nie pamietam przez te % :)

 

Wysokie FSB zawsze wskazane :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj e8400 chodzi 24/7 na 4,2ghz na 1,4 w biosie w cpuz 1,39

temp max to 64*C na karakurum w te wakacyjne upalne dni :razz:

A puszczałeś linxa albo orthosa 8 lub 9 prio :wink: ??

 

Coś mi się nie chce skalować:

 

4ghz @ 1.208V

 

4.2ghz @ 1.280V

 

Dołączona grafika

 

(cpuz) słabo się skaluje :(

 

btw. jakie max temp na ac dla e8400 przy 1.28V ??

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na posty wyżej to mój e8200 to padaka :/ ale powoli się przyzwyczajam :D

 

e8200 vid 1.15 batch Q748A099 na razie chodzi na 1.35v i 3.9ghz (na 4ghz już nie wstał, a wyższe v mnie nie interesują, ale pocieszam się tym, że moja mobo zawyża napięcie i w sumie jest około 0,04v-0,05v niższe), tempy są w porządku screenów nie daję bo nie mam czasu

 

reszta napięć minimalnie podwyższona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak widze wasze sztuki to moj byly E8600 to tragedia. Robil 4.3GHz przy 1.36V load (mierzone miernikiem) i to absolutny maks. Czyzby nowe sztuki byly lepsze :?: Moze jednak nie warto kupowac Q9550 tylko 4 raz zainwestowac w C2D :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. jakie max temp na ac dla e8400 przy 1.28V ??

Co prawda nie AC ale WC - z tym, ze wiatraki na chlodnicy ustawione z V minimalnym potrzebnym do samodzielnego startu.

 

E8400 (ale C0) przy 471x8,5 @1,28 (wg. CPU-Z 1.52.1) daje temp 46stC na obu rdzeniach w CoreTemp (0.99.5.27) - przy pracy z kilkunastoma stronami Opery, Konnekt, Winamp, Total Commander, Outlook Express.

Pod obciazeniem Orthosem (small FFTs, prio=8) CPU-Z pokazuje juz Vcore=1,264 a w ciagu 10 minut CoreTemp pokazuje juz na obu rdzeniach 62stC +/-2

 

EDIT:

zapomnialem dodac, ze pompka Laing D5 Vario rowniez smiga na 1 biegu :)

 

post-2275-1250708369_thumb.jpg

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...