Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby Ci sie udalo zrobic CL4 to moglbys ustawic PL8.

Nie no geile nie pójdą tak ostro to jakby nie patrzeć 2x2 - w sumie 1122 to i tak ładnie przy cl5

 

Kolejne pytanko teraz leci to samo tylko przy mnożniku 7,5 więc mam 4,2GHz przy 1,41V myślę że bezpiecznie.

Jak sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj ostatni raz testuje 8400. Probowalem 533x8, ale tempy 77'C szybko zweryfikowaly moje zapedy :)

Na chwila obecna to wyglada tak:

Dołączona grafika

 

I jade dalej z testami.

 

Nic z tego. Dalej procesor dostaje czkawki :) Podbija nie napiecia do 1.41 tez nic nie daje. Pewnie na wodzie zaszedlbym dalej.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj ostatni raz testuje 8400. Probowalem 533x8, ale tempy 77'C szybko zweryfikowaly moje zapedy :)

Na chwila obecna to wyglada tak:

[img.]http://img269.imageshack.us/img269/7605/84009fsb470.jpg[/img]

 

I jade dalej z testami.

 

Nic z tego. Dalej procesor dostaje czkawki :) Podbija nie napiecia do 1.41 tez nic nie daje. Pewnie na wodzie zaszedlbym dalej.

Temp. go juz boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem procka E8400 steping A revizja E0 i powiem że jestem troche rozczarowany możliwościami OC i niepokoją mnie temperatury. Może powiem czym dysponuje:

 

  • Płyta główna - ASUS P5K/EPU
  • Zasilacz - BeQuiet 500W E6
  • Pamięci - Kingston HyperX 1066 2x2 (dają rade)
  • Reszta mało ważna w OC procka :-)

Proc chłodzony wodą, zestaw składa się z:

Proc daje rade na 470x9 @ 1,45V - ORTHOES ponad 2 godz temp 80 stopni coś jest na 100% nie tak :-(

z tego co tu widze to przy takich napięciach ludziska wyciskają ponad 4.5GH i temp jak na WC zdecydowanie zawysokie.

 

Co o tym myślicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przesadziles z V na CPU. Dokladnie taki mnoznik i FSB uzyskalem na V1.4 (BIOS) - wyzej jest moj screen. Chlodzenie to TrueBlack - czyli powietrze.

2. podnies napiecie na mostku, do takiego FSB V1.49. Koniecznie obniz VCPU

3 podnies CPU PLL Voltage 1.5

4. Podnies FSB Termination Voltage do 1.24v

5. Koniecznie Sprawdz docisk chlodzenia - bo takie tempy , nawet na AC sa niepokojace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest zaktualizowany (najnowszy ze strony producenta).

 

Zrobiłem mały test wydajności na

500x8.5=4250MHz pamięci 1000MHz (niestety nie są demonami OC i 1150 już dla nich za dużo :oops: )

i na

472x9=4248MHz pamięci 1132MHz

 

W SUPER PI drugie rozwiązanie okazało się szybsze o 11 sekund (po dwa podejścia na każdym z ustawień) przy próbie 32M.

 

Niestety ORTHOES wywala błąd po kilku minutach na drugim ustawieniu (pewno pamiątki nie dają rady @ 2.31V) :-(

 

Temperatury w okolicy 75 c - nadal wysoko.

 

Tak sobie myślę, że może z moim WC coś jest nie tak bo uprzednio miałem E7200 @ 455x8.5 @ 4.125V i na chłodzeniu powietrznym NINJA2 miał podobne temp jak na WC, konkretnie to nie było więcej jak 3-4 stopnie różnicy.

 

WC raczej działa bo mam też grafe zwodowaną to ta na powietrznym ledwo wyciągła 600/1500/1800 @ 750/1850/2000 i miała temp blisko 80 c po zwodowaniu idzie 840/2130/2080 i temp nie przekracza 50 c.

 

Może ten bloczek jest jakiś nieudany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę okiełznać swojego procka... Mam niby Q820 i jak narazie zrobiłem stabilne 3,6GHz na napięciu 1,275V... Wszystkie opcje na auto w biosie :P Co robić, żeby wyciągnąć go chociaż na 4GHz?

Zestawienie sprzętu macie w sygnaturce, na pamięci teraz mam ustawione 1000MHz i śmigają. Narazie temperatury ładne... max 50 C

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że te 2 opcje to nie wszystko... Tylko, że mnogość opcji w biosie jest przerażająca :P tzn przerażająca pod tym względem, że nie wiem kiedy co i do jakiej wartości podnieść :P Skąd wydrzeć nominalne wartości napięć dla mostków itd?

Poluzuj timingi na Ramie

Mam ustawione 5-5-5-15... schodzić z nimi bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz dalej... :)

BTW Chyba spac Ci sie nie chcialo :P

Niestety dalej już jest ciężko, proc się gotuje (gorąca sztuka, albo jakiś błąd w montażu), 4.4ghz 1.35v jeszcze zrobi przy otwartym oknie ale wyżej to już nie da rady... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej już jest ciężko, proc się gotuje (gorąca sztuka, albo jakiś błąd w montażu), 4.4ghz 1.35v jeszcze zrobi przy otwartym oknie ale wyżej to już nie da rady... :oops:

Moj proc tez jest 'goracy' ale wodzie to nie przeszkadza ;) Szkoda... Moze to by byla ciekawa 'sztuka' ;)

 

 

Moj nowy nabytek:

Dołączona grafika

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM: Jakie temperatury na tych taktach?

60C

 

Jakie oznaczenie tego procka? Wiadomo, że musi być E0, a dalej?

Cep z 2009 roku :) Tygodnia nie pamietam, nie che mi sie sciagac bloku teraz...

 

BTW to jeszcze nie koniec...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...