Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Chlodne cpu widze macie, moj smiga na 4.5 z 1.25v ale tempy ma po 50C w idle na wc :( Na dobra sprawe nawet nie wiem czemu az tyle stopni. Testowany juz na 3 x rozne ac i teraz wc.

 

Wybrzuszenia/wgiecia hmm nie pamietam dokladnie, ale cosik chyba bylo na rogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej się skaluje? te 50*C w idle to rzeczywiście sporo, jakie temp w stresie?

Dalej leci tez calkiem ;) Do 4.8 potrzebuje siakies 1.32 i na takich taktach moge spokojnie benchowac. Dlatego tez jestem z niego zadowolony i nie kombinuje z szlifami ... W stresie max to jakies 75C, co jeszcze uznaje za rozszadna granice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymiekam..... jeszcze wczoraj 3.6 normalnie brał, a teraz 3.6 i już kombinacja z v (1.3 w biosie a 1.264 w Cpuz). Mam skromną nadzieję że to tylko tak na chwile mu odwaliło.... :) zobacze czy jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej leci tez calkiem ;) Do 4.8 potrzebuje siakies 1.32 i na takich taktach moge spokojnie benchowac. Dlatego tez jestem z niego zadowolony i nie kombinuje z szlifami ... W stresie max to jakies 75C, co jeszcze uznaje za rozszadna granice.

 

Fajna sztuka :), jakie oznaczenie procka?, mój robi 4.5 przy 1.32, temp w stresie ok 60*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dbexxi, głupi ma szczęście ;)

 

@DEVILEK, z jakim MHz liczy Ci max 1M ?

Na chwile obecna bedzie to siakies 535 x 9, brak plyty z odpowiednimi mozliwosciami w dziedzinie wysokiego fsb. W kazdym razie zapas napiecia jest spory.

 

 

edyta : na szybko sprawdzone 530 x 9 @ 1.28V pi 16M

 

Dołączona grafika

 

Siakies 535 bez kombinowania to koniec plyty.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk myślicie ile jeszcze mniej więcej czasu podkręcony do 4-4.5 ghz (albo i na stocku) E8400 pozwoli cieszyć się wydajnością w grach dzięki jakiej nie będzie trzeba go zmieniać?

Core I7 są konkret ale myślę że bezsensowne jeżeli ktoś nie kupuje nowego kompa albo nie ma przeżytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej leci tez calkiem ;) Do 4.8 potrzebuje siakies 1.32 i na takich taktach moge spokojnie benchowac. Dlatego tez jestem z niego zadowolony i nie kombinuje z szlifami ... W stresie max to jakies 75C, co jeszcze uznaje za rozszadna granice.

Gdyby to byl E8600 to na ln2 WRy wszystkie jak nic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już ktoś poruszył czy nie ale mnie wprowadzono w błąd odnośnie VTT czyli fsb termination voltage.

Otóż na forach (nie tylko tym) otrzymałem odpowiedzi że vtt ustawia sie dla 45nm 1.1 a dla 65nm 1.2.

Gdzie indziej usłyszałem że wolfdale maja 1.1 a jakieś inne 1.2

http://download.intel.com/design/processor...shts/318732.pdf - strona osiemnasta.

tak więc fsb termiantion czyli vtt ustawia sie w zależności od chipsetu jakie sie posiada a nie cpu.

pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że standardowo mobo dla 45nm powinno ustawić 1.1V, a dla 65nm 1.2V.

Co do vCPU > vTT to jest to mit, który był już wiele razy obalany. Sam na wszelki wypadek też ustawiam zazwyczaj do testów vCPU wyżej, ale nie bał bym się raczej ustawić odwrotnie. A na codzień i tak nie ustawia się vTT tak wysoko

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam e8400 i kilka dylematów mam go wykręconego na 3,3ghz boxowe chłodzenie napięcie o ile dobrze kojarzę 1,285V.

I kilka pytań:

- czy temperatura 40 stopni w idle i 60 w stresie jest ok? Wydaje mi się że nie, bo z tego co czytałem w idle powinno być około 25-30stopni.

- mam płytę gigabyte GA-EP35-DS3L - czy dobrym pomysłem jest bawienie się na niej w OC?

- mam Ramy A-data Extreeme edition 2x2GB 800mhz udało mi się je wykręcić na 1000mHz bez zmiany napięcia i było do tego stabilnie, z tego co wiem te ramy powinny mieć już obiekcie przy takim taktowaniu?

Jeśli moge spokojnie kręcić dalej taki zestawik, to czy wymieniać chłodzenie i na jakie jeśli chciałbym z procka wyciągnąć 3,8-4,0 GHZ? Najlepiej żeby było jak najtańsze ; )

 

na tej płycie bez problemu robię na 8200 3.9 Ghz a na 8400 4,3 Ghz wiec sobie odpowiedz czy tu chodzi o płytę czy o twe umiejętności

jak chcesz najtaniej to wystaw kompa na balkon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej płycie bez problemu robię na 8200 3.9 Ghz a na 8400 4,3 Ghz wiec sobie odpowiedz czy tu chodzi o płytę czy o twe umiejętności

jak chcesz najtaniej to wystaw kompa na balkon :D

Albo dziura w ścianie i rura nad wentylator cpu ;-) Kiedyś ktos wrzucał zdjęcia takiego modu... Oczywiście wszystko pod warunkiem że komp jest blisko ściany zewnętrznej.

---

Co do E8400 to 3,3Ghz na 1.285 to mało - bardzo mało ja mam aktualnie 8400 na 4Ghz i 1,25000@1,25625 i ja nie chłodzę boxem. Sprawdź vid procka bo różnie 8400mają. Core temp to pokazuje.

Co do Twoich temperatur uważam że jak na boxa są powiedzmy łapiace sie w granicach normy. Pewnie nie masz dobrej pasty tylko ten oryginalny szajs co jest na boxie...

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z Vtt. Przed chwilą próbowąłme podkręcać E8400 ale zatrzymałem sie kiedy Vtt defaultowo płyta ustawiła na 1.2 i nizęj nie mogę stawić a procek ma normalnie 1.125. Na początek chcaiłem dojść do 3.6ghz i mysle ze napiecie wystarczyło by na procku dać poniżej 1.2 ale boje sie bo vtt nizej nie ustawię. Co polecacie zrobić? (płyta to abit ip35).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...