Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakies 2 tyg temu ten sprzecik co w podpisie, nie mialem czasu na solidne OC ale cos tam sie pobawiłem. W biosie wszystko na AUTO zmieniałem tylko mnożnik na CPU:

 

450 x 9,5 = 4275MHz ~1,284V (z biosu 1,3V)

 

Tragedii chyba nie ma :) Dalej sie nie bawiłem bo w orthosie na prio. 5 procek łapał 73*C Niestety chłodzi go tylko Pentagram 100Cu+, narazie... Jak wpadnie TR 120 Extreme to 4600 przy max 1.35 musi paść :)

 

PS: E8500 rev E0 stepping A

Edytowane przez oswaldini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki pewny tego OC bo moze Ci sie byle jak pozniej cep skalowac i moze wyjsc ze nie wstanie nawet na 4.5GHz :)

Dodatkowo jak ma napiecia auto, to moze mu VTT wiecej niz Vcore ustawilo i zaraz procek padnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne? :

 

http://img704.imageshack.us/img704/8227/tempyv.jpg

 

Jak widać wszystko na standard. Test w stresie. w IDLE ma 39/37 'C na rdzeniach. Jak dam go na 4.2 GHz tempy skacza do 70'C. Układ zwodowany. Blok dobrze zabudowany.

Nie, u mnie przy 4-4,2 jest w stresie ~49-52 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz ustawić niżej niż 1.2v? Spróbuj wgrać nowszy bios jeśli Ci na tym zależy, ale nie widzę powodu dla którego miał byś obniżać VTT. 1.2v to przecież mało :P

udalo mi sie dojść do 4 ghz:

 

Ustawiłem:

fsb: 440

mnoznik 9

1:1.00 9ddr2-880)

cpu core: 1.1450V

ddr2: 2.2

cpu vtt: 1.2V

MCH : 1.39

ICH - nie ruszalem 1.5

CPU GTLREF - nie ruszałem - 63.0%

 

Teraz chciałbym próbować iść do 4.3 ale nie wiem od czego zacząć. Wcześniej kiedy próbowałem podnoscić napięcie na procku (przy fsb 500 x9) do 1.26 (tak pracował u poprzedniego wlascieila) i zwiekszalem na mch do 1.55 nie wstawał. Ile moge dac na MCH bo wydaje mi sie ze to to jest problemem lub napiecie na porcku w polaczeniu z vtt, pamieci sprawdzalem i dzialaja na 1000mhz przy 2.2v i zadanych opóźnieniach. Co moge jeszcez zrobić, jak Wy myście terz postąpili?

 

PS.

Drix jakiem masz chłodzenie i napiecie na porcku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Jak czytalem VTT nie powinno byc wieksze od Vcore...owszem procek moze i nie padnie:P od razu, co nie oznacza ze tak jest zdrowo.

To juz dlugo przerabiane i nieprawda ;) Za duzo czytasz ;) Wyjdz sobie na spacerek czasami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz dlugo przerabiane i nieprawda ;) Za duzo czytasz ;) Wyjdz sobie na spacerek czasami ;)

Fak...właśnie za mało czytam:D

procka mam juz jakis czas, wiem ze po 2 miesiacach jak jechalem na 4,2 (auto:P) zobacyzlem ze VTT mam wieksze niz Vcore...i jak doczytalem to zaraz zmienilem i OC spadlo do 4ghz:D

Od roku tak ponad jade (i tematu nie drąże:P) ale skoro mowisz ze to nie prawda...to zaraz robie 4,2 z powrotem ^^

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak...właśnie za mało czytam:D

procka mam juz jakis czas, wiem ze po 2 miesiacach jak jechalem na 4,2 (auto:P) zobacyzlem ze VTT mam wieksze niz Vcore...i jak doczytalem to zaraz zmienilem i OC spadlo do 4ghz:D

Od roku tak ponad jade (i tematu nie drąże:P) ale skoro mowisz ze to nie prawda...to zaraz robie 4,2 z powrotem ^^

Rob jak uwazasz. Cep nawet na defaulcie moze pasc. To 'za wysokie' VTT mozna nazwac tylko 'podwyzszonym ryzykiem' dla procka. Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Jak czytalem VTT nie powinno byc wieksze od Vcore...owszem procek moze i nie padnie:P od razu, co nie oznacza ze tak jest zdrowo.

Spokojnie spokojnie :) nie jadę cały czas na tym :) Używam go na deflaucie 3.16GHz, mówiłem że nie mam czasu, jak sie sesja skończy to siądę nad nim dłużej i poustawiam wszystko jak należy :)

 

Do skalowania to fakt, nie wiadomo jak będzie :/ Ale może dobije chociaż 4.5 na rozsądnym napięciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh niestety nie wiem, zapomniałem sobie zapisac przed założeniem cepa :/ Chyba ze da sie jakos softowo jeszcze sprawdzić ?

 

Wlasnie goni sobie orthos na PRIO 8 na ustawieniach:

 

VCPU..........1.25000V (win 1.232V)

GTL.............0.63

PLL.............1.50V

VTT.............1.20V

NB..............1.20V

SB..............1.10V

VRAM...........2.10V

Edytowane przez oswaldini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh niestety nie wiem, zapomniałem sobie zapisac przed założeniem cepa :/ Chyba ze da sie jakos softowo jeszcze sprawdzić ?

Na pudełku masz oznaczenie procka, te napięcia przy jakim fsb/mnożniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku masz oznaczenie procka, te napięcia przy jakim fsb/mnożniku?

No pudełka niestety też nie mam :)

 

To powyżej było na 425x9,5=4038MHz Mem 5-5-5-15 1060MHz Prio 8

 

Teraz poszedł 432x9,5=4104MHz Mem 5-5-5-15 1080MHz Prio 10

 

VCPU..........1.23750V (win 1.224V)

GTL.............0.63

PLL.............1.50V

VTT.............1.20V

NB..............1.20V

SB..............1.10V

VRAM...........2.10V

 

EDIT: Rozkraczył sie, po ok godzince, na stopien wyzszym napieciu już było OK.

 

Przy 4,3GHz już sie kiepsko sklauje :/ napiecia troszke wyższe a na CPU 1,30625V (Win 1.288V) i tak sie wysypuje po 10min :/ Dalej nie testuje bo mnie nie puszcza Pentagram QVC-100CU+ :/ Jak kupie Thermalrighta to sie znowu pobawie. Co można by poprawić aby poszedł stabilnie i wyżej ??

 

Przy 453x9.5 pracował tak:

 

VCPU..........1.30625V (win 1.288V)

GTL.............0.63

PLL.............1.56V

VTT.............1.28V

NB..............1.30V

SB..............1.10V

VRAM...........2.10V

post-14779-1265046507_thumb.jpg

Edytowane przez oswaldini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam C2D4300 z płytą ASUS P5B-E Plus. Chcę kupić C2D8400 i mam 2 pytania.

 

1. Czy da się bez problemu sflashować BIOS programem od Asusa pod XP?

2. Mam również wentylator Scythe Infinity. Czy dla 8400 będę musiał go zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie masz w zakładce Tools EZ Flash 2 !! Włącza Ci sie programik wybierasz tylko plik biosu i wio, pare sekund i po zawodach. Plik może być nawet na dysku !!

 

http://www.3dnews.ru/_imgdata/img/2008/06/...os_ezflash2.jpg

Edytowane przez oswaldini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne? :

 

http://img704.imageshack.us/img704/8227/tempyv.jpg

 

Jak widać wszystko na standard. Test w stresie. w IDLE ma 39/37 'C na rdzeniach. Jak dam go na 4.2 GHz tempy skacza do 70'C. Układ zwodowany. Blok dobrze zabudowany.

U mnie jest identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem że sprzęt chodzi na ustawieniach jak w opisie przechodzi ORTHOS bez problemu (priorytet10-3h)I jest fajnie. ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m najnowszego call of duty pogram chwile zwiecha i kompa trzeba od pradu odłanczac. I nie bedzie to problem z grafa bo przy ustawieniach 3,8GHz nie ma żadnych problemów. I teraz co ja probowalem

-ustawienia 4GHz chodza bez problemu bez ruszania zadnych napieć na mostkach wiec dla potrzeb gry podnosilem napiecie ICH do 1,45 a podnioslem nawet vtt do 1,235 (czy jakos tak) prockowi dałem nawet 1,405v i pamiatki nawet dostaly dodatkowo. I nic nie pomaga.

Poradźcie o co tu biega. Dzięki z góry.

 

P.S.

Może to bedzie istotne ale komp przechodzi także ORTHOS na 4,2GHz oczywiscie przy wiekszych napieciach niz na 4,0 ale gra i tak niszczy wszystko

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem że sprzęt chodzi na ustawieniach jak w opisie przechodzi ORTHOS bez problemu (priorytet10-3h)I jest fajnie. ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m najnowszego call of duty pogram chwile zwiecha i kompa trzeba od pradu odłanczac. I nie bedzie to problem z grafa bo przy ustawieniach 3,8GHz nie ma żadnych problemów. I teraz co ja probowalem

-ustawienia 4GHz chodza bez problemu bez ruszania zadnych napieć na mostkach wiec dla potrzeb gry podnosilem napiecie ICH do 1,45 a podnioslem nawet vtt do 1,235 (czy jakos tak) prockowi dałem nawet 1,405v i pamiatki nawet dostaly dodatkowo. I nic nie pomaga.

Poradźcie o co tu biega. Dzięki z góry.

 

P.S.

Może to bedzie istotne ale komp przechodzi także ORTHOS na 4,2GHz oczywiscie przy wiekszych napieciach niz na 4,0 ale gra i tak niszczy wszystko

Zapuść LinXa albo OCCP zamiast bawić się Orthosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem że sprzęt chodzi na ustawieniach jak w opisie przechodzi ORTHOS bez problemu (priorytet10-3h)I jest fajnie. ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m najnowszego call of duty pogram chwile zwiecha i kompa trzeba od pradu odłanczac. I nie bedzie to problem z grafa bo przy ustawieniach 3,8GHz nie ma żadnych problemów. I teraz co ja probowalem

-ustawienia 4GHz chodza bez problemu bez ruszania zadnych napieć na mostkach wiec dla potrzeb gry podnosilem napiecie ICH do 1,45 a podnioslem nawet vtt do 1,235 (czy jakos tak) prockowi dałem nawet 1,405v i pamiatki nawet dostaly dodatkowo. I nic nie pomaga.

Poradźcie o co tu biega. Dzięki z góry.

 

P.S.

Może to bedzie istotne ale komp przechodzi także ORTHOS na 4,2GHz oczywiscie przy wiekszych napieciach niz na 4,0 ale gra i tak niszczy wszystko

ICH nic nie daje, lepiej podnies MCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...