Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

E8500 9.5x333=3,16GHz @ 1.008V (1.03125 z biosu)

 

Znajde gdzies tu na forum zbiór wyników procków po OC/undervoltingu ?? Przy minimalnie niższym napięciu sypał sie po ok 1h teraz jest gitara. Orthos prio 8 + 2h filmek w tle. Chyba znośny wynik, jak sadzicie ?

 

Linx 50 powtórzeń, temp wzrosła do max 49*C wiec troszku wiecej niż na Orthosie

post-14779-1265569208_thumb.png

Edytowane przez oswaldini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8500 9.5x333=3,16GHz @ 1.008V (1.03125 z biosu)

 

Znajde gdzies tu na forum zbiór wyników procków po OC/undervoltingu ?? Przy minimalnie niższym napięciu sypał sie po ok 1h teraz jest gitara. Orthos prio 8 + 2h filmek w tle. Chyba znośny wynik, jak sadzicie ?

 

Linx 50 powtórzeń, temp wzrosła do max 49*C wiec troszku wiecej niż na Orthosie

LinX i OCCT dużo lepiej wygrzewają niż orthos.

 

I tutaj pytanie, na moim procu temperatura rdzeni natychmiast po włączeniu któregoś z tych programów skacze i osiąga około 75 a później ponad 90 stopni. Jakieś pomysły?? Mnie wydaje się że coś nie bangla, tym bardziej że te proce wykręcali na BOXie na 4GHz. U mnie dzieję się to już przy 3,5Ghz i napięciu domyślnym tj zmierzonym około 1,2V. Sprzęt jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pytanie, na moim procu temperatura rdzeni natychmiast po włączeniu któregoś z tych programów skacze i osiąga około 75 a później ponad 90 stopni. Jakieś pomysły?? Mnie wydaje się że coś nie bangla, tym bardziej że te proce wykręcali na BOXie na 4GHz. U mnie dzieję się to już przy 3,5Ghz i napięciu domyślnym tj zmierzonym około 1,2V. Sprzęt jak w sygnaturce.

Moze masz skopany czujnik w CPU, co pokazuje czujnik z mobo ? W ostatecznosci zmierz temperature jakimś cyfrowym termometrem, może jakiś kumpel ma Panel z czujnikami temperatury.

 

Mam takie nietypowe dosyć pytanie. Czy BOXowy cooler w E8400 jest taki sam jak w E4300?

http://photos05.allegroimg.pl/photos/orygi...51/73/914517386

 

Od E8500 jest to po lewej (niższe), wiec raczej jest to samo co w E4300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś zdarzył się samoczynny spadek napięć? Przed chwilą patrzę, a Vcore u mnie wynosi 1,06V (E8200), z tego co wiem domyślnym napięciem powinno być 1.2. Czy ja przypadkiem nie "głodzę" swojego proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sly44 ma racje, popatrz na mojego screena wyżej :) E8500 3,16GHz 1,008V dzieki czemu spadek temperatur niezły i proc sie nie męczy. Nie bój sie nie głodzisz go.

 

PS. TR Ultra 120 Extreme z Xthermalem już siedzi na cepie - wkoncu :) Tempy w spoczynku nie wiele niższe (ok 4-5*C) ale w stresie spoooooooro chłodniej i to na 1000rpm. Pasta tylko narazie badziewna (jakas 6-cio letnia srebrzanka) Jednak 4,5 nie wskakuje stabilnie nawet na 1,37V (cpu-z), w weekend kolejne boje

Edytowane przez oswaldini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś zdarzył się samoczynny spadek napięć? Przed chwilą patrzę, a Vcore u mnie wynosi 1,06V (E8200), z tego co wiem domyślnym napięciem powinno być 1.2. Czy ja przypadkiem nie "głodzę" swojego proca?

Moze masz EIST włączony. Załącz Orthosa lub coś podobnego i zobacz napięcie z CPUZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Model: G31M-S2L			   	BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG			  Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU	 E8400  @ 3.00GHz (2 CPUs), ~3.0GHz			 	Memory: 4096MB RAM Corsair 800Mhz 5-5-5-18		 	Card name: NVIDIA GeForce 9600 GT			Manufacturer: NVIDIA 	 		Chip type: GeForce 9600 GT 512mb		Power: Fortron 350WHardware monitor	Intel Core 2 Duo E8400	Temperature 0	43°C (109°F) [0x39] (Core #0)	Temperature 1	41°C (105°F) [0x3B] (Core #1)Hardware monitor	NVIDIA GeForce 9600 GT	Temperature 0	46°C (114°F) (GPU Core)Processor 1			ID = 0	Number of cores		2 (max 2)	Number of threads	2 (max 2)	Name			Intel Core 2 Duo E8400	Codename		Wolfdale	Specification		Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU	 E8400  @ 3.00GHz	Package (platform ID)	Socket 775 LGA (0x0)	CPUID			6.7.A	Extended CPUID		6.17	Core Stepping		E0	Technology		45 nm	Core Speed		3000.1 MHz	Multiplier x FSB	9.0 x 333.3 MHz	Rated Bus speed		1333.4 MHz	Stock frequency		3000 MHz	Instructions sets	MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EM64T	L1 Data cache		2 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size	L1 Instruction cache	2 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size	L2 cache		6144 KBytes, 24-way set associative, 64-byte line size	FID/VID Control		yes	FID range		6.0x - 9.0x	Max VID			1.250 V
Chciał bym podkrecic procesor na Boxowym chłodzeniu.

3 pytania

1.Czy sie oplaca na tym sprzecie?

2.Czy zasilacz spelni swoje zadanie?

3.I jakie wartosci zmienic W Biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie oplaca. C2d ida w granicach 4ghz i wyzej wiec sie oplaca. Napisz jeszcze jaka masz plyte glowno gdyz to bardzo istotne. Z tym ze ten zasilacz - na nim chyba bedzie ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie oplaca. C2d ida w granicach 4ghz i wyzej wiec sie oplaca. Napisz jeszcze jaka masz plyte glowno gdyz to bardzo istotne. Z tym ze ten zasilacz - na nim chyba bedzie ryzyko.

Ops zapomnialem o plycie

Nazwa płyty głównej - Gigabyte GA-G31M-S2L

co do pamieci to dokladnie te:

http://www.corsair.com/products/xms2/default.aspx

2x2GB

 

Właśnie zasilacz mnie najbardziej martwił, wiec ile bezpiecznie podniesc procek na tym zasilaczu bądz jaki zasilacz zamiast tego? Najlepiej tak przyszłościowo bo myśle tez o zmianie karty graficznej ale narazie skupmy sie na obecnej konfiguracji.

Edytowane przez aRed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ops zapomnialem o plycie

Nazwa płyty głównej - Gigabyte GA-G31M-S2L

co do pamieci to dokladnie te:

http://www.corsair.com/products/xms2/default.aspx

2x2GB

 

Właśnie zasilacz mnie najbardziej martwił, wiec ile bezpiecznie podniesc procek na tym zasilaczu bądz jaki zasilacz zamiast tego? Najlepiej tak przyszłościowo bo myśle tez o zmianie karty graficznej ale narazie skupmy sie na obecnej konfiguracji.

Płyta słaba ma tylko 3 fazowe zasilanie, ale proc powinien się pokręcić. Zasilacz też może nie wyrobić. Jak będziesz testował po podkręceniu proca, to testuj OCCT, a potem prześledź napięcia czy były w miarę stabilne. Do 4GHz powinno dać radę. Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zmieniłem FSB Stopniowo z 266 na 340 i zwiększyłem napięcie Core z 1.200 na 1.2623 mnoznik zostawilem 9 i wszystko fajnie ale cały czas mnożnik spada mi do 6 automatycznie, a wyłączyłem automatyczne wprowadzenie zmian. Czym spowodowane jest to ze mnoznik spada do 6 z 9?

Wiec powrocilem do standardowych ustawien lecz mnoznik nadal jest 6

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 2000.0 MHz (oryginalny: 3000 MHz)

Mnożnik procesora 6x

Procesor FSB 333.3 MHz (oryginalny: 333 MHz)

Magistrala pamięci 400.0 MHz

DRAM:FSB Ratio 12:10

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Taktowanie pamięci 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 2T

DIMM1: Corsair XMS2 CM2X2048-6400C5 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-13 @ 270 MHz)

DIMM3: Corsair XMS2 CM2X2048-6400C5 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-13 @ 270 MHz)

 

EDIT:

 

a teraz skacze z 6 na 9 to normalne?

Edytowane przez aRed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha poczytalem manual i sam znalazlem ale dzieki za to hmm nadwyraz dziwne pytanie.

 

jest 3.8Ghz a temperatura w OCCT dochodzi do 74-80 nie za duzo?

Edytowane przez aRed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę coś od siebie, postanowiłem kupić procesor E8xxx i natrafiłem na E8500 po jego kupnie szybko sprawdziłem jak się kręci na Air i zobaczyłem to:

Dołączona grafika

 

Więc wrzuciłem go pod SS i zobaczyłem to ;)

 

FSB sprawdzone bez żadnych specialnych przygotowań z napięciami.

Max FSB 630Mhz ;)

Dołączona grafika

 

Max Ghz

Dołączona grafika

 

Super pi 1M

Dołączona grafika

 

Czasu też nie miałem dużo na OC więc poleciałem po "łebkach"

Ale następnym razem przetestuje go dokładniej.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę coś od siebie, postanowiłem kupić procesor E8xxx i natrafiłem na E8500 po jego kupnie szybko sprawdziłem jak się kręci na Air i zobaczyłem to: .....

....Czasu też nie miałem dużo na OC więc poleciałem po "łebkach"

Ale następnym razem przetestuje go dokładniej.

 

Pozdrawiam

Kamil

ile dałeś za proca?

 

jakie masz chłodzenie ze przy 1.4v Ci się nie gotuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jakis orthos czy coś?? tempy?? superPi 1m to mało ;) daj 32 lub 16 ;)

Napisałem że nie miałem czasu i próbek typu Super pi 32M nie zrobiłem ale zrobię spokojnie ;)

 

ile dałeś za proca?

Tyle ile chodzą ;)

 

jakie masz chłodzenie ze przy 1.4v Ci się nie gotuje?

Ultra 120 Extreme po Lappingu.

Temperatura nie była wysoka pod prime95 max 52*C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra 120 Extreme po Lappingu.

Temperatura nie była wysoka pod prime95 max 52*C ;)

No way man, nie możliwe. Ja mam więcej na mniejszym napięciu. :razz:

 

----------

 

Dobra panowie się wkurzyłem. Czy w tym wątku mogę się podpytać o OC trochę? Bo chyba wszystkie E8xxx robią kolosalne MHz a mój jest najgorszy na świecie albo operator ma za mało wiedzy. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie się wkurzyłem. Czy w tym wątku mogę się podpytać o OC trochę? Bo chyba wszystkie E8xxx robią kolosalne MHz a mój jest najgorszy na świecie albo operator ma za mało wiedzy. :razz:

 

Podpytać możesz... o ile wcześniej przeczytałeś to, co zostało w nim już napisane [ ; : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytać możesz... o ile wcześniej przeczytałeś to, co zostało w nim już napisane [ ; : )

A gdzie tam, komu by się chciało tyle czytać. :wink:

 

A na poważnie, poradnik kręcenia 775 czytałem. Ale skrótowo:

 

- vid procka 1.1125 V ( tak pokazuje core temp );

 

BIOS:

- cpu vid + 175.0 mV ( jedyna wartość jaką zmieniałem ) / bios i cpu-z pokazuje cpu v jako 1.37v ( nie powinno być 1.1125 + 0.175 v ~ 1.29 v chyba że to nie o to chodzi :P );

 

Na 3.8/3.9 chce jeszcze więcej prądu, zwiększanie VTT, NB nic nie daje, on chce tylko i wyłącznie papu. A tempki mam na 3.6 już w okolicach 70 w linx.

 

Reszta ustawień:

- cpu vid - (+ 175mv);

- dram - 1.925v;

- cpu pll 1.55v;

- nb - 1.33v;

- cpu vtt - 1.1v;

- gtl ustawione na 0.67x

 

Aż taki cienki że takie napięcie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież zdarzały się słabe sztuki, więc nie dziw się;)

Patrz mój sig ; ) Do 4 GHz moja sztuka potrzebuje max dopuszczalnego napięcia / :

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? :lol2: Mój lata 4050MHz @ 1.35v bios i ma się dobrze. Niby Q820, ale co z tego. Wrzucam go pod SS dzisiaj/jutro (jak mi płytka przyjdzie). Na żadne cuda nie liczę, ale tak z 5,2GHz by mógł zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...