Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wroze Ci wynikow godnych umieszczania na hwbot. Skoro udalo Ci sie zrobic valid na 4GHz i > 1.4v to nic z niego nie bedzie.

Te 1.44V dałem na start w biosie mojej DFI bo tam jest trochę inny przelicznik i zas daje za duzo nieraz niz powinnem. Ręcze Ci że proc pójdzie na 4.3GHz i wyżej przy 1.45v bo już to patrzałem, ale jednak jak na razie nie zrobiłem Valida z tego. 

 

 

Ustalę maksymalne OC tego cepa przy jak najniższym oraz przy maksymalnym ale znośnym (1.45V max) Vcore, i wtedy się podziele wynikami kolego na forum.  :wink:

 

I nie neguj moich umiejętności bo nie masz o nich pojęcia <_< . A zakładasz że nie dam rady nic więcej zdziałać na tym E8500, ale się mylisz kolego Dołączona grafika

 

A pamietać też trzeba że to wersja "ES" tego procka.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie neguj moich umiejętności bo nie masz o nich pojęcia <_< . A zakładasz że nie dam rady nic więcej zdziałać na tym E8500, ale się mylisz kolego Dołączona grafika

nikt nie neguje twoich umiejetnosci, ale 1,44v i 4ghz to nie jest jakis przeokrutny selekt, ba, toz to nawet nie jest srednia sztuka. a z takim cepem nie wiele zdzialasz,szkoda go katowac. jezeli chcesz sie bawic w oc to go sprzedaj w diably i kup nowego :D

 

1,45v i 4,3 to tez slabiak. nie watro w tego proca inwestowac czasu, mozesz sie pobawic w lowcloku 4,5ghz o ile ten e85 tyle zrobi

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

A weź mu nawet nie tłumacz mobot.

Przecież gość nie ma pojęcia. Jak ledwo zrobił valida 4GHz na 1.44, bo w życiu nie zrobi stabilnego 4,3 1,45V, bo raz, ze nie ma pojecia co widac jesli jako "wstep" pokazuje valida z cpu-z ktory nic nie mowi. Jeszcze troche sie z niego posmiejemy, popatrzymy jak biedak sie mecz z tym 4,3 i moze sobie odpusci, wkrotce.

Ani to selekt, ani to średniak, jak dla mnie 4GHz 1,44V to tragedia ;)

No, ale czekamy na wyniki po tym "wstępie do OC".

Choć sądze, że całe życie przejedzie ten procek na stocku ;)

Adonim zanim odpiszesz jak dzieciak na konkurencyjnym forum, poprosimy o screeny prime/linx stable z twoim wielce zapowiadanym 4,3ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I FSB 600 miał?

Mial, potem mobo zdechla i tyle bylo z zabawy.

 

 

Te 1.44V dałem na start w biosie mojej DFI bo tam jest trochę inny przelicznik i zas daje za duzo nieraz niz powinnem. Ręcze Ci że proc pójdzie na 4.3GHz i wyżej przy 1.45v bo już to patrzałem, ale jednak jak na razie nie zrobiłem Valida z tego. 

 

 

Ustalę maksymalne OC tego cepa przy jak najniższym oraz przy maksymalnym ale znośnym (1.45V max) Vcore, i wtedy się podziele wynikami kolego na forum.  :wink:

 

I nie neguj moich umiejętności bo nie masz o nich pojęcia <_< . A zakładasz że nie dam rady nic więcej zdziałać na tym E8500, ale się mylisz kolego Dołączona grafika

 

A pamietać też trzeba że to wersja "ES" tego procka.  :rolleyes:

Nie neguje Twoich umiejetnosci oc, kazdy jakies tam ma, ale probuje Cie uswiadomic, ze zabawy z tym cpu to strata czasu. 4.3GHz @ 1.45v to nic godnego uwagi, ot taki sobie wynik i tyle.

 

A ponoc esy sie lepiej kreca :D A maksymalne i znosne vcore to takie, dzieki ktoremu temp nie ograniczaja oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam, bo jestem tu nowy.

 

Także więc dzisiaj ucieszony zamontowałem E8400 na taki sprzęt:

 

Foxconn P35AX-S

Radeon 4870(nieważne)

2x1gb A-Data DDR2-800MHz

Szefek 450W

 

No, wszystko działa, pasta nałożona, to teraz zabieramy się za kręcenie. Spread spectrum disabled, CPUTM wyłączam, pamięci na 4-4-4-12, FSB:DRAM 1:1 na DDR2-667 i jedziemy. I co się okazuje? Że z 1333 najwyżej poszedłem na 1410 (nie chce mi się podawać realnego fsb, piszę tak, jak to w biosie wygląda). Potem komp po prostu nie wstaje.

 

3.15GHz mnie nie zadowala, bo sprzedawca gwarantował co najmniej 4GHz na tym procu, sam zrobił 4.2GHz.

 

No to jedziemy dalej... 5-5-5-15, NB na 1.3V, pamięci na 2.2, a nawet 2.3. VCore na 1.32 i nadal nic. Nie wyjdzie poza te 3.15GHz.

 

Teraz tak.. co ja robię źle? Pamięci mnie ograniczają? Jeden z kolegów zasugerował spalone ścieżki na płycie głównej :/ Mogę zrobić zdjęcia biosu, jeśli ktoś chce. Oczywiście bios najnowsza wersja (maj 2009). Nie wiem czemu też, ale np. kolega na Foxie (P35A-S, czyli wersja niepokrojona) może ustawiać np. 2:1, 5:6 FSB:DRAM, a ja mam opcje 1:1, 1:2, 1:1.5, 1:1.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź mu nawet nie tłumacz mobot.

Przecież gość nie ma pojęcia. Jak ledwo zrobił valida 4GHz na 1.44, bo w życiu nie zrobi stabilnego 4,3 1,45V, bo raz, ze nie ma pojecia co widac jesli jako "wstep" pokazuje valida z cpu-z ktory nic nie mowi. Jeszcze troche sie z niego posmiejemy, popatrzymy jak biedak sie mecz z tym 4,3 i moze sobie odpusci, wkrotce.

Ani to selekt, ani to średniak, jak dla mnie 4GHz 1,44V to tragedia ;)

No, ale czekamy na wyniki po tym "wstępie do OC".

Choć sądze, że całe życie przejedzie ten procek na stocku ;)

Adonim zanim odpiszesz jak dzieciak na konkurencyjnym forum, poprosimy o screeny prime/linx stable z twoim wielce zapowiadanym 4,3ghz.

 

Dlatego nic teraz nie odpisze, tylko pobawie sie nim i dam zaś wszystko juz na cacy :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc powracam i powiem tyle:

 

Stare części miały iść do kompa rodziców, kupiłem więc też EVGA 650.

 

Okazało się, że Fox był coś walnięty, bo na EVGA zrobiłem 4.25GHz na tym procku.

 

Jeszcze krótkie pytanie.. czy 1.425V, 1.3VTT, 1.4VNB może zabić tego proca czy raczej potrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore puściłem na 1.4, śmiga na tych 4.2 GHz i to mnie zadowala.

 

Teraz tak, czujniki chyba są rąbnięte, bo speedfan pokazuje takie coś:

Core 0/1 44*, za to CPU ma już 55*. Co więcej, System pokazuje, że ma -65*.

 

I jeszcze jedno, czemu wg. Windy mam procesor 45Ghz? (tak, 45, bez przecinka).

 

edit

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1052521

 

Tak żeby ktoś przejrzał i powiedział, czy wszystko w porządku.

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT 1.20, zwiększyć?

 

A pll to co to jest?

 

edit

 

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file. Dokładniej taki error wywala Orthos.

 

Edit2

 

Zwiększyłem wszystko, VCore na 1.45 (vdrop na 1.42 jest niestety) i Orthos nadal coś nie chce trzymać się.

 

PS na Large FFT już działa ile chce.

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym Ci się wywalał Orthos?

 

Small FFT na priority 8. Blend działa minutę.

 

O dziwo po zwiększeniu napięć np. BC2 już nie zawiesza kompa (dzisiaj przyszło), wcześniej zawieszało.

 

Czy mogę liczyć na stabilność w grach mimo wszystko? Gry w końcu nie działają cały czas na 100% proca.. ;o

 

Może jeszcze dodam, że błąd zawsze wyskakuje na drugim rdzeniu.

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sypie, tzn. że nie jest stabilnie. Spróbuj z vtt ( skokami do 1.3 ), sprawdź też programem LinX ( prawdziwa grzałka ).

 

Ogólnie, im większą ilością programów testujesz ( linx, orthos itp., gry, 3d marki ) tym większe prawdopodobieństwo uzyskania idealnie stabilnej maszyny. Sam już męczę kolejny dzień swojego C2Q i powoli zaczyna wszystko chodzić. A z oc to nie jestem żaden fachura. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno.

 

Czy jak Vcore jest mniejsze, to jest większa czy mniejsza stabilność i ile powinienem dać Vcore na 4GHz?

 

edit, na 4GHz BC2 się crashnął. Co mam zwiększać- VTT, VCore, a może zmniejszyć jednak?

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...