Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Kicha, dzięki za info.

Sprzedaje te pamiątki i tak, nie potrzebuje w tym momencie aż 8 gb ramu.

Ewentualnie dokupię jak będeę potrzebował, przydaję się to w ogóle do gier obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się osiągnąć 4 GHz :) czyżby trafiła mi się nawet niezła sztuka ?

Dołączona grafika

 

PS. Co myslicie o napięciach bo są ustawione na AUTO w Biosie i widze ,że VTT jest niższe od nap na procku ?, a ostatnio tutaj często piszą o tym VTT.

 

Gosu a jeśli to nie tajemnica to za ile będziesz puszczać te pamiątki bo szukam 2x2GB w rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego chcesz go używać? W grach będziesz miał spadek wydajności, bo tam liczy się głównie 1/2 rdzenie i jak najwięcej mhz. W pracy już o wiele lepiej spisze się quad, a w boinc to tylko quad. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha "niestety" :) Już sprzedałem pamiątki.

Zastanawiam się nad kupnem innych egzemplarzy (te nie chciały chodzić na napięciu powyżej 2.14 v)

Z tym że nie zauważyłem różnicy pomiędzy 4gb a 8gb.

Jest w ogóle sens ładowania się w 8gb ?

Na kompie głównie gram, oglądam filmy itp. -multimedialne zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nie zauważyłem różnicy pomiędzy 4gb a 8gb.

Jest w ogóle sens ładowania się w 8gb ?

Na kompie głównie gram, oglądam filmy itp. -multimedialne zastosowanie.

 

Nie ma to żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nie pisałem, gdyż nie miałem czasu się bawić w oc :). A teraz gdy mam nowy system,(seven) chciałem sprawdzić ile mój Intel E8400 pociągnie. Oto wyniki(słabe ale jeszcze popracuje obiecam):

 

E8400 @ 3700 @ 1.4V

SuperPi 2MB: 31.540s

 

http://img89.imageshack.us/i/spi2.jpg/

 

http://img440.imageshack.us/i/realtemp.jpg/

Edytowane przez dbexxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na boxowym chlodzeniu? nawet fpyte, ja na swoim boxie przy napieciu 1.3v ponad 3.6 nie wychodze a 3.7 na 1.4 stabilnie bierze, wkurza mnie to cpu :/ a może to wina rewizji? C0 a E0 różni się chyba właśnie możliwościami oc z tego co pamiętam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na boxowym chlodzeniu? nawet fpyte, ja na swoim boxie przy napieciu 1.3v ponad 3.6 nie wychodze a 3.7 na 1.4 stabilnie bierze, wkurza mnie to cpu :/ a może to wina rewizji? C0 a E0 różni się chyba właśnie możliwościami oc z tego co pamiętam?

 

TR 120 Extreme.

 

4 GHz przy 1,3V przechodzi wsio.

 

Ot taki średniaczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hheheh panowie ale jaja zmieniłem zasilacz i nagrywarke z IDE na Sata II i co się okazało Procek nie chce przejść Orthosa nawet 4 min na tych samych ustawieniach co w kilku postach wyżej gdzie dałem screena z OC na 4 GHz :lol2: . Dobre dobre czyżby wina leżała po stronie zasiłki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka:

warto zmienić z 7200 na 8200? zakładam podobne OC

moze inaczej, obserwuje aukcje wlasnie 7200 i 8200, gdzie 7200 z wiekszym oc niz moj proc wart polowe 8200, a ze musze 2 komp doskladac)z p31 gigabyte) to interesuje mnie eco i wydajność, nie wiem czy dla cache warto doplacac 2x wiecej( i byc moze dla wiekszego oc o 400mhz+

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o eco to opłaca się brać e7200, a jeżeli chodzi o wydajność to też się opłaca brać, e7200 fajnie się kręci, z dobrym chłodzeniem i przy odrobinie szczęścia poleci jak e8200 więc bierz e7200 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć o co chodzi ? Mianowicie zmieniłem zasiłke z sygnatury na Be Quiet DK 550W i nagrywarke DVD z IDE na SATA II. Porc na tych samych ustawieniach co wcześniej nie przechodzi Orthosa. Dowiedziałem się,że wine może ponosić DVD. Odłączyłem ale dalej jest to samo. Zmieniłem na starą zasiłke i podłączyłem DVD problem pojawia się znowu. Orthos wywala się po kilku minutach. Odłączam więc DVD i Orthos śmiga godz bez problemu-kiedy wcześniej miał problem z 3 min. Czyżby moja płyta nie lubiła Be Quiet'a ? i DVD na SATA II

?? Może mi to ktoś wytłumaczyć bo nie kumam o co kaman ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na oc E8400 ma wpływ tylko vcore czy vfsb też?

Wydaje mi się że na niższym vfsb potrzebuję dużo wyższe vcore dla uzyskania stabilności.

Lepiej wyższe vcore czy niższe vcore i podbite vfsb?

Czy vfsb wpływa tylko na cpu czy na mostki północny i południowy tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam (chyba?) problem z wlasnie zakupionym uzywanym E8400 E0 (od forumowicza ppc KonradGT) - mianowicie proc mocno sie grzeje - tak to wyglada:

 

Dołączona grafika

 

to jest przy wlaczonym EIST i w idle (6x333=2GHz). W load (np. w Prime95 czy Core Damage) tempy mam w stylu 75/75/75 - cpu/core1/core2 (0 oc - czyli na 3GHz).

 

Najbardziej dziwne jest dla mnie, ze temp. cpu jest wyzsza od temp. core1/core2 (co widac na obrazku); z tego co wiem (tak mialem na E2xxx 65nm), to powinna byc zawsze nizsza o te 5-15 stopni (plyta foxconn p35a). W ktorym miejscu jest mierzona temp. cpu i co ona tak naprawde oznacza i czy jest mozliwe by byla ona wyzsza od temp. rdzeni? W biosie to samo: temp. cpu zaraz po wejsciu ponad 50 stopni (tam z kolei nie dziala eist, a wiec @3GHz), i wentyl wchodzi na wysokie obroty .

 

Moj poprzedni proc, E2xxx 65nm byl chlodniejszy na tym samym chodzeniu (co prawda ~2GHz, a nie 3GHz), i w nim zawsze temp. cpu byla nizsza od temp. rdzeni o te 5-10 stopni (stad wentyl tak nie szalal).

 

Chlodzenie box od E2xxx (to stare wysokie, podstawka alu), pasta zalman stg1, cooler DOBRZE zalozony (docisk jest w 4 rogach).

 

 

Czy ta sztuka jest wlasnie taka goraca np. z racji dosc niskiego ViD (1.21V)? Kiedys cos slyszalem, ze sztuki z VID nizszym od standardowego sa wlasnie cieplejsze niz inne..

 

czy wysoki odczyt temp. cpu moze byc wina plyty czy procka? (przypomne, ze plyta wczesniej na E2xxx nie zawyzala temp. cpu).

 

z gory dzieki za pomoc/sugestie

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe...

Czy radiator jest cieply w idle czy zimny ?

Jak jest zimny to masz do wymiany paste lub zle dolega radiator do procesora lub sam radiator jest niewydajny.

Do e8400 powinienes zalozyc cos pokroju spartana albo flexa.

Moj tez sie grzal dosc dziwnie na 6 rurkowym radiatorze.

Poza tym e8400 mialy zawsze dziwne odczyty temperatur.

Bylo to nawet opisywane na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zapodałem sobie z allegro E8400 E0 i mam parę pytań. Wiem, że wszystko to było tu wielokrotnie wałkowane, ale dopiero zabieram się za czytanie topicu i trochę mi zejdzie zanim się w tym połapie, a korci mnie, żeby jakieś OC zapodać. No więc na początek puściłem go na 9*400 na standardowym napięciu z EIST i hula ładnie.

Pytanka:

1. Jakie jest max. bezpieczne napięcie dla tego proca do pracy na codzień?

2. Jakiego max FSB mogę sie spodziewać po mojej mobo?

3. Ile mogę podnieść w razie czego pozostałe napięcia na płycie?

4. Na co jeszcze ewentualnie powinienem zwrócić uwagę przy OC?

 

Z góry thx za wszelkie tipsy. Uwagi typu "co ja wróżka?" proszę sobie darować.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie jest max. bezpieczne napięcie dla tego proca do pracy na codzień?

2. Jakiego max FSB mogę sie spodziewać po mojej mobo?

3. Ile mogę podnieść w razie czego pozostałe napięcia na płycie?

4. Na co jeszcze ewentualnie powinienem zwrócić uwagę przy OC?

Z góry thx za wszelkie tipsy. Uwagi typu "co ja wróżka?" proszę sobie darować.

pzdr

1. 1.380 v

2. tego nie wie nikt, ale jak zrobisz 444 mhz fsb to procesor pojdzie na 4.0 ghz

3. tego tez nikt nie wie, dla tego odpowiedzi musisz szukac w przeprowadzanych samodzielnych testach

4. pamieci masz nieodpowiednie do OC procesora z szyna 333 mhz. Tutaj mile widziane memki 1066 mhz i wyzej lub zaczniesz z nizszego dzielnika.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi memki nie domagają :(. Jakie mogę im dać napięcie do pracy na co dzień, żeby drastycznie nie spadła ich żywotność? Defaultowo mają 2,0V. Dodam, że jest na nie puszczony nawiew pionowo z góry, co ładnie zbiera ciepło z radiatorów, dlatego temperatura nie będzie dla nich problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem geile ddr2 800 i szly na 2.15 volta bez problemowo.

Sprzedalem je i dalej pracuja u kolegi.

Co prawda przy 2.4 volta jedna kosc sfiksowala i musialem oddac na gwarancje, ale to byla moja wina, bo chcialem je wykrecic na 1100 mhz :mur:

Pamieci poszly na ~ 1032 mhz przy 2.3 volta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ja tak dużo nie będę potrzebował, bo FSB 500 mnie w zupełności uszczęśliwi, a po prostu nie chciałbym ich wymieniać i dopłacać do tego interesu, bo to przecież dobry sprzęt jest.

Dziwne jest, że żadna gra mi się nie wywala, a ORTHOS zawiesza kompa po kilku minutach jak zapodam ten test co ramu też używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ile na ramy mogę dać max napięcia? Dałem 2,20V i mi 900MHz nie chcą wytrzymać, co trochę dziwne, bo ludzie kręcą je w okolice 1000MHz. Czy mam rozumieć, że bios na ramach też źle pokazuje napięcie tak jak to jest w przypadku procesora? Powyżej 2,2V cyferki w biosie robią się czerwone i trochę się tego obawiam, bo producent zaleca 2,0V. Timingi poluzowałem do 5-5-5-15, ale dalej ORTHOS na ramteście mi kompa zawiesza :((. A szkoda, bo proc idzie na domyślnym Vcore=1,21V na 4GHz i śmignąłbym go jeszcze trochę do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam po dłuższym czasie z moim cepem. Wyniki takie sobie ale nie moim celem było żyłowanie go.

 

E8500 Box 65nm

 

Dołączona grafika

 

4 GHz, 1.32V (VID - 1.2250V)

 

CPU-Z Validator 3.1

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Testy stabilności w  toku.

Zaś zobaczymy co ten proc potrafi po większej zmianie VCore :)

 

max CPU na tę chwilę

 

http://valid.canardp....php?id=1183971

 

Proc na 99.9% pójdzie powyżej 4.5GHz na napięciu powyżej 1.48 V, ale nie chcę go stresować po to tylko aby zejść poniżej 10 sek. w SPI 1MB.

Edytowane przez Adonim85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...