Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens brać E7200 lub E8200/400 , w zamian za E2160 @ 3 Ghz (i to z hardkorowym bólem ?) do 8800GT + perspektywy do zmiany karty graficznej na coś nowego na koniec wakacji , czy pozbierać na jakiegoś starszego Quad'a. W sumie w gry wymagające nie gram, więc wydaje mi się, że powinny starczyć dwa rdzenie, ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z E3110 C0 na MSI P45 Neo2 FIR. Ciężko mi ustabilizować cokolwiek powyżej 3,6GHz. Na oko to kwestia GTLi (po przeczytaniu 105 stron tematu i kilku recenzji). Problem w tym, że najniższe możliwe ustawienia przy VTT 1,1 to około 65%/69%, a do 45nm powinny być chyba z dychę% niższe. Już nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem VTT 1.1, 1.2, 1.3 bez sukcesów. Przy testach na niższym mnożniku zauważyłem, że pomaga zabawa GTL. Czyt. zamiast BSODa podczas ładowania osiągnąłem załadowany system wywalający się przy superpi. Pamięci raczej pewne, bo na innym dzielniku (przy niższym fsb) przechodzą spokojnie linxa i hyperpi 32m na dwóch rdzeniach przy 460MHz.

 

 

Edit

[gluteus maximus] ze mnie. stolara, niestety miss. Wszystko rozbija się o GTL, tylko że wczoraj źle odczytałem poszczególne wartości.

Na auto jest tragedia, ale doszedłem jak ustawić 59/60/59 przy vtt 1.1 i coś tknęło :)

 

Fotosik pojechał po jakości

Jak wychodziłem z domu było 30min.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje się ktoś jak rozpoznać dobre sztuki E8200?

Na necie znalazłem tylko coś takiego:

 

Q744A736 = 4Ghz @ 1.208v (VID 1.0875v)

Q745A705 = 4Ghz @ 1.184v (VID 1.0750v)

Q745A706 = 4Ghz @ 1.216v (VID 1.0875v)

 

Wiadomo takich sztuk się nie znajdzie szukam takiej rozpiski dla większej ilości oznaczeń.

 

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 3,6ghz na 1.125v

 

Jaki batch i VID?:)

 

znalazłem jeszcze coś takiego:

Q740A621	4Ghz	1.21 Vcore		Jupiler		DFI 	Lanparty P35 TR2SQ745A705	4.2Ghz	1.29 Vcore		Chrish		Foxconn	MARSQ746A513	4Ghz	1.33 Vcore		Laragirl83		Gigabyte 	DS4Q746A513	4ghz	1.30 Vcore		Achill3uS		Asus	P5K3 DLXQ748A230	4ghz	1.26 Vcore		Tuvok_LR		Gigabyte 	P35DS3LQ748A230	4Ghz	1.21 Vcore		oniL		Asus	P5B DlxQ750A079	4Ghz	1.31 Vcore		Nidecker		DFI 	Lanparty P35 TR2SQ809A249	4.7Ghz	1.58 Vcore		Rol.co		Asus	Striker II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem polega na tym, że w jaką grę bym nie zagrał, to po kilku minutach wywala mi do windowsa i wyskakuje komunikat, że program ten i ten przestał działać. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do grafiki i wgrany najnowszy bios do Mobo.

Sam już nie mam pomysłów co z tym zrobić. Dodam, że jest to dla mnie sprawa ważna, ponieważ denerwuje mnie ciągłe wchodzenie do gry.

 

Moja konfiguracja PC :

- C2D E8400 @ 3.0 GHz (stock)

- ASUS P5Q - E

- G.SKILL PI 900 CL4 F2-7200CL4D 2x2GB

- GeForce GTX 260

- 1 x 320 GB WDC ATA i 1 x 640 GB WDC SATA

- Zasilacz Qoltec Storm 650 W

 

Coś czuję, że głównym winowajcą jest zasilacz, ale aktualnie nie mam innego, żeby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje CPU-Z. Wiem na jakich parametrach chodzą pamięci, bo sam je w biosie ustawiałem.

Pamiątki chodzą na 890 MHz, timingi 5-5-5-15 i napięcie 2.0 V. Producent podaje, że napięcie pracy to 2.0-2.1V

 

Dodam jeszcze, że nie rzadkością są BSODy, w których głównym winowajcą jest dxgmms.sys, ale nie tylko, inne też się zdarzają.

Edytowane przez sVd51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co ma to dać, skoro ...

 

Skoro nie wiem, pytam o rozwiązanie problemu to robię to co ktoś radzi.

Zdarzało się niejednokrotnie, że ddr2 szybsze niż 800MHz nie zawsze chciały robić swoje taktowanie, wymagały wyższego napięcia. Puszczenie pamięci na 800MHz, dodatkowo test Goldmemory pozwoliłby wykluczyć z dużym prawdopodobieństwem winę pamięci.

 

Tonący brzytwy się łapie, Ty nie chcesz spróbować wejść na tratwę. Widocznie spodobały Ci się te BSOD'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czyszczone systematycznie sprężonym powietrzem.

Dodam, że gdy wcześniej działałem na Xp wszystko było OK. Dopiero po przesiadce na Win 7 64 zaczęły się cyrki.

Edytowane przez sVd51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Nie wiem, które z tych działań pomogło, ale ogólnie teraz wszystko hula aż miło.

To co zrobiłem :

1. Instalacja kontrolerów SATA z płytki dołączonej do Mobo

2. Instalacja chipsetu

3. Instalacja najnowszego DirectX.

 

Jednak przedwcześnie się pochwaliłem. Dziś wywaliło mi BSOD'a, który spowodowany był przez plik win32k.sys

Klaus pytałeś o temperatury. Tutaj masz screena z everesta : http://imageshack.us/f/810/beztytuusse.jpg/

 

Jakieś sugestie ??

Edytowane przez sVd51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś podstawowe porady, jeśli mój e8500 robi 4ghz bez zmiany napięcia, a już 4.2 za cholerę nie umiem ustabilizować? Nawet wyraźne podniesienie wszystkich możliwych napięć (vcore, vtt, ich, mch itp) w ogóle nie pomaga. Próbowałem przy różnych kombinacjach mnożnika i fsb. Pamięci na pewno go puszczają bo robią do 960mhz bez problemu, a do testów skręcam je sporo niżej, temperatury jaknajbardziej ok. Sam nie wiem co mogę zrobić jeszcze?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz troche umarły ale nadal mam swojego E8200 i ostatnio mialem okazje zmienic MB z P31 na P35 Gigabyte, takze mam zamiar pokrecic co nieco. Mógłby ktoś w skrocie napisać o czym pamiętać? Jakie timingi i napiecia są kluczowe? Dawno, daawno nie bawilem się w OC i juz pozapominałem. Miałem zmieniac platforme na LGA 1155 ale G620 jak i Celek G530 to nadal wydajność taka sama lub mniejsza niz E8200 więc pozostaje z 775 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...