Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź ;) Wiesz moze ile mniej wiecej FSB jest w stanie wyciągnąć GB P35-DS3L ? Moje P31-DS3L konczylo sie w okolicach 360, w dodatku nie bootowalo po resecie...

 

400 na pewno, ale na szał bym nie liczył. To wciąż DS3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy na DS3R tyle nie mieli :D

 

Wrzucam screen z Orthosa :D do tego zestawu mam jeszcze 4gb GoodRAMów 2x2gb 800MHz i poki co przesiadke na LGA 1155 odkładam ;) A wynik osiągnałem za pomocą coolera kupionego na allegro za 30zł :D (pentagram hp-120alcu).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj pobawiłem moim E8500. Dobiłem do 4.4GHz ale przy dużych napięciach, a i tak okazało się, że w końcu są problemy ze stabilnością. W końcu ustabilizowałem na 4.2Ghz, ale napięcia wciąż były wysokie (1.4 vcore, 1.36 vtt i 1.4 vmch) więc jak miałem do wyboru to albo 4ghz przy napięciach stockowych, to nie zastanawiałem się długo i stanęło na 4ghz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagląda tutaj ktoś jeszcze? :)

 

Upgradeowałem minimalnie swój komputer częściami z kompa o rok młodszego od mojego, w tym procesorem E8400 i Scythe Ninja. No i coś jakoś kiepsko idzie mi podkręcanie...

 

Płyta Foxconn P35A-S.

Zasadniczo napięcie podniosłem już do 1,44 pod obciążeniem (bez niego pływa 1,40-1,44), odczyt z FOX ONE, jeśli dobrze rozumiem, to po uwzględnieniu spadku napięcia realnie będzie to o 0,02V mniej. Osiągnąłem stabilne taktowanie 3,82GHz, co, jak na napięcie i sam procesor wydaje się być kiepskim wynikiem. Podczas testów osiągam ciut ponad 60 stopni (tcase, rdzenie koło 80? Dużo, ale ponoć te procesory tak mają) Procesor nie powinien być zużyty, od nowości chodził na standardowym napięciu i taktowaniu i Scythe Ninja (z wiatrakiem) u kolegi, plus jeszcze obudowa miała wentylator 12cm :)

 

Chipset je sobie 1,35V, pamięci 2,2V (choć FOX ONE podaje aż 2,29V) 5-5-5-15 i taktowane są zamiast 1066 zaledwie 850MHz (jak były taktowane jakieś 1020MHz, to komputer osiągał max ok 3,6GHz). Pamieci to Corsair Dominator.

 

Dodam tylko, że niestabilność objawia się dość dziwne, a mianowicie różnymi BSODami i czasem zatrzymaniem "menedżera okien pulpitu", gdy Orthos niczego nie łapie (test "blend").

 

Jakieś podpowiedzi, rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam płytę ASUS P5QL-EM i CPU Intel Core 2 Duo i mam problem z podkręcaniem otóż gdy ustawiam FSB więcej niż 360 mhz to proc. nie chce się podkręcić tzn pisze OC failed nawet po przestawieniu FSB na 444 i VCORE na 1.2 nadal to samo przestawiałem już prawie wszystko, nawet kupiłem nowy zasilacz 600w ocZ nic nie dało nie wiem co robić, proszę o pomoc :/ 

Chciałbym także ogólnie zwiększyć wydajność PC-ta kupiłem ATI Radeon HD 6770, zasilacz i chłodzenie do procesora i do ram-u 

lecz nadal nie mogę podkręcić procesora myślę że może być to wina płyty jeżeli tak to jaką kupić żebym mógł wycisnąć z niego ok 3.8Ghz lub nawet 4 Dołączona grafika Jeśli nie ten dział to sorka Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

 

mam już od 4 lat E8400 @ 4ghz  i przydało by mi się USB 3.0  .  Jaki teraz jest tani procek który będzie lepszy od mojego obecnego @4ghz ?

 

czy może lepiej kupić kontroler 3.0 usb kosztuje około 50 zł.

 

jak myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Procesory z serii Core 2 Duo okazały się spektakularnym sukcesem Intela, który po mocno rozczarowujących Pentium IV zakasał rękawy i rozpoczął badania nad kolejną architekturą, czego efektem było wprowadzenie do sprzedaży modeli na rdzeniach Allendale, Conroe oraz Wolfdale. Jednostki AMD Phenom i Athlon stanowiły wówczas realne zagrożenie dla krzemowego giganta na rynku desktopów, mogąc pochwalić się dobrym współczynnikiem ceny do wydajności, aczkolwiek Intel nie zamierzał pozostawać bierny wobec konkurencji z Sunnyvale. Core 2 Duo było bezsprzecznie bardzo udaną i długowieczną inwestycją, dlatego rzesza użytkowników nadal korzysta z platformy LGA 775... powoli myśląc o wybraniu jej godnego następcy. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak Core 2 Duo E8400 i Core 2 Duo E8600, będące swego czasu jednymi z najchętniej kupowanych układów, wypadają w porównaniu z m.in.: Pentium G3220, Pentium G2120, Celeron G540, Core i3-3240, Core i3-4130, Core i5-661, Phenom II X2 550, Athlon II X2 265 oraz FX-4130. Zapraszamy na przegląd dwurdzeniowych procesorów AMD i Intel, jakie debiutowały na przestrzeni ostatnich lat, gdzie znajdziecie odpowiedź na pytanie - co wybrać zamiast Core 2 Duo E8000 pod Socket LGA 775?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podkręcić swojego E8500 (3,16ghz) na płycie msi g41-p33 combo i wychodzi wielkie ...nic, lekko podciągam CPU Base Frequency (FSB?) z 333 na 337 ale powyżej 3,2ghz już płyta nie wstaje, nawet po podrzuceniu napięcia na procu. Co ciekawe wcześniej E7200 z 2,53  wyciągałem do okolic 3,2ghz i było ok bez zmiany napięć, powyżej 3,2ghz też już płyta nie wstawała.

Kostki RAM mam ddr2 2x2gb Kingston 667mhz,w tej chwili idą na 845mhz z dzielnikiem 1:1.25, po wbiciu dzielnika 1:1 płyta nie wstaje.

Zasilacz Chiftec GPS-700A8 (700W) więc raczej wystarcza.

Wydaje mi się że płyta jest słaba do oc no ale bez przesady aby dało się podbić jedynie 40mhz? , E7200 ma podobny pobór mocy więc to chyba nie kwestia zasilania. Płyta nie wyrabia? Czy pamięci trzymają? 

Co zrobić aby sprawdzić choćby potencjalną przyczynę problemu?

 

EDIT:

PS.

Procek kupiłem używany, możliwe że jest tak zdegradowany że lata tylko na fabrycznym taktowaniu? :P

Edytowane przez quba102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo słaba sztuka. Miałem nowke ze sklepu e8500 to ledwo wyciągnął 3,8GHz na kosmicznych napieciach. Teraz na tej samej płycie mam e8400 i bez problemu 4GHz na lekko podwyższonym napieciu (realnie wychodzi def bo plyta zaniza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...