Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A mój Q820 nawet na def V nie zrobi 3.6GHz :o Dopiero jak dam 1,26V to pójdzie... a o 4GHz mogę sobie pomarzyć przy rozsądnym V... próby na 1,33 spaliły na panewce ... poprostu krew mnie zalewa bo miałem nadzieję że trafiłem fajną sztukę. Moje mobo to P5Q... nie wiem, może coś źle robie?

 

BTW. mam na niej bios 0703... czy wgranie najnowszego może pomóc?

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz gdzies o tym programiku w temacie,

 

jak to w ogole wlaczyc ?

co trzeba wybrac w stess levels available ?

wybieram 1, pozniej enter the number of times ...(5 or higher)...biore 10 i wyskakuje jakis shit,

 

no runs is allowed....not enough memory albo mam appcrasha

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niestabilność proca może być powodem wyłączania się np. przeglądarki (firefox) albo gier (stalker, CS)?? Orthros pracuje pare godzin - żadnych błędów. Natomiast zdarzyło mi się już, że się sama przeglądarka wyłączyła lub gra. Narazie każdy się wyłączał po jednym razie. OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz gdzies o tym programiku w temacie,

 

jak to w ogole wlaczyc ?

co trzeba wybrac w stess levels available ?

wybieram 1, pozniej enter the number of times ...(5 or higher)...biore 10 i wyskakuje jakis shit,

 

no runs is allowed....not enough memory albo mam appcrasha

 

bylo ze 2 strony wczesniej

 

uruchamiasz:

1:y

2:(2 albo 4 i sam wpisujesz ile pamieci ma uzyc - daj tak 3/4 z tego co jest wolne)

3: podobno 8 minut Linpacka to jak 40h Orthosa/Prime'a

 

Generalnie swietny progs pozwala szybko wychwycic niestabilnosc. Orthos czasem przechodzil mi 5godzin i pozniej sie sypal, a w IBT kilka petli i wiadomo co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten programik jednak bardziej dojezdza procesor, a widac to po temperaturach:

 

orthos prio 10 - 65-67 stopni

intel burn - 71-74 stopnie

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym przypalaniem to ma dziwnie, czasem mam temp mniejsze niz w orth nawet o 5* a zdarzaja sie tez momenty ze przypali o 5* wiecej od ortha

jednak sam nie wiem czy to najlepszy wyznacznik stabilnosci, bo np robi mi 100% a benche crysisa sie sypia juz na wczytywaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 / E8500 FPO/BATCH Q821Axxx to juz stepping E0 czy moze byc jeszcze C0?

Wszystkie proce z baczem Q820 wzwyz sa E0 czy moze sie jakis trafic C0?

 

<Q20=C0

>Q20=E0 ?

Może Ci się trafić C0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem panowie czy wierzyc w ten intel burn test ale okazalo sie ze moj procesor jest dopiero stabilny na napieciu 1.35V gdzie orthos katowal 3 godziny na prio 9 i napieciu 1.293V i bylo ok

oczywiscie problemow ze stabilnoscia raczej nie mialem po tescie orthosem :)

 

 

przetestujcie sobie z czystej ciekawosci :D

 

ja ustawiam tak:

 

post-137564-1220810353_thumb.jpg

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem panowie czy wierzyc w ten intel burn tes

 

przetestujcie sobie z czystej ciekawosci :D

u mnie przeszło bez podnoszenia napięcia i ustawiłem wszystko dokladnie tak samo jak Ty, ale za to temperatura poszła do góry aż o 10 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuuu krew mnie zalewa przez mojego proca. Jego potencjał OC jest na żałośnie niskim poziomie. Wykręciłem 3.6GHz przy biosowym napięciu 1.275. O 4GHz mogę zapomnieć, komputer coprawda wstaje przy napięciu 1.375, wydaje się że pracuje stabilnie, orthros przechodzi 4h testów bez problemu, ale zdarza się że się przeglądarka wyłączy, to gra się wyłączy, a IntelBurnTest na 10 prób robi 2 dobrze... porażka. A jak chce zrobić nawet 3.7GHz to potrzebuje juz napięcia rzędu 1.3v :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... od rana się zawziąłem i postanowiłem osiągnąć te 4GHz... udało się to jednak na napięciu 1.375v spod biosu. Test OCCT godzinny, IntelBurnTest na 10 prób (100% wykonywalności) oraz 3h Orthrosa. Myślę że to oznacza stabilność :P Jeszcze popróbuję w grach. Myślicie że może zostać na takim napięciu mój proc? Max temperatura w OCCT/IntelBurnTest to 65*, w spoczyku 40*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...