Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

moj na 3ghz hula na 1,15V a 3,6ghz robi przy 1,18V, następnie 3,8ghz przy 1,25 przy PL 8 a do 4ghz nie robiłem gdyz nie wiem na ile ustawic V FSB, NB itp jakies CPU o wartosciach 0,340-0,720, jak myslicie ile tak dac V na fsb, nb, sb itp przy fsb 450?

Edytowane przez luki24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj na 3ghz hula na 1,15V a 3,6ghz robi przy 1,18V, następnie 3,8ghz przy 1,25 przy PL 8 a do 4ghz nie robiłem gdyz nie wiem na ile ustawic V FSB, NB itp jakies CPU o wartosciach 0,340-0,720, jak myslicie ile tak dac na fsb, nb, sb itp ?

 

 

Gdzie sprawdzasz napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie leci na 3.74 ghz 1.25V spi 16m przeszlo a teraz orthos leci moze przejdzie :rolleyes:

 

Niestety to bylo by zbyt piekne do stabilnych 4ghz potrzebuje 1.35V

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo temperatury zapowiadaja sie dosc optymistycznie. Ja mialem rozne w CPU-Z i biosie wiec chcialem ostrzec 'jak co'.

tak wiem u mnie w windowsie pokazuje napięcia znizone o 0,02V do napiec w biosie

Edytowane przez luki24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wiem o co biega 4ghz 1.36V wywala sie po 12 minutach a na 1.37V po 5 :blink: o co chodzi?? (orthos)

za duza temperatura moze na procesorze,

testuj tez intel burn test,

 

edt:

jak najbardziej mozliwe ale skoro przy 1.35 bledy sa po 12 minutach, a przy 1.37 juz po 5 wiec mozliwe ze procesor dostajac wieksze napiecie bardziej sie grzeje i tym samym szybciej zaczyna sypac bledami

 

sproboj innymi programami jak napisal kolega nizej

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duza temperatura moze na procesorze,

testuj tez intel burn test,

Prawdopodobnie przyczyną niestabilności nie jest procesor. Weź inny test:  OCCT, prime ...

Sprawdź temp.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy to wina temperatur teraz dalem 1.4V co juz uwazam za extreme na E8400 i juz prawie godzinka mija bez bledu ale temperatura 77st, sproboje przetestowac intel burn testem na nizszym napieciu, a moze zdarzyla mi sie jakas dziura fsb na 446 teraz jest na 445 i dziala juz sam nie wiem musze to jeszcze wszystko przetestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie tego patrzac po Twojej randze.

A propos braku reakcji proca na zwiekszamie woltazu - wrzucilbym mu moze nieco wyzsze vcore, plus tak jak wyzej - zabawa gtl'ami.

Tak z czystej ciekawosci dalbym tez nawiew na sekcje zasilania mobo.

Edytowane przez caillain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dowale swoje 5 groszy

 

Po awarii dfi pod am2 przesiadłem się na intela. Kupiłem sobie E8200. Płyta główna raczej nieciekawa, kręcić specjalnie na intelu nie umiem (ogólnie chyba bo na amd też to szło koszmarnie). Sygnatura aktualna w momencie pisania. Przyznam się, że ani nie mam ochoty na wyższe napięcia, ani na wyższe FSB (z powodu recenzji egiełdy z infem o problemach z kręceniem 45nm procków).

 

Dołączona grafika

 

Wentylator jak w podpisie na CPU ledwo się obraca, stąd temperatury kosmiczne pokroju 70-80 stopni w stresie (bliżej 80 w IntelBurn teście, bliżej 70 w aktualnie lecącym orthosie na priorytet 8 blend). W idle z racji, że muszę all robić na przekór poradnikom i mam włączone patenty na oszczędzanie energii zegar spada do 475x6, z mierników wynika, że napięcie się nie zmienia i wtedy temperatury jak na zdjęciu. Z wentylem pracującym z 1200rpm temperatury w stresie przy zabawach orthosem były prawie 10 stopni niższe.

 

Jeśli są jakieś pytania to chętnie spróbuję odpowiedzieć. Za ewentualne porady jak męczyć proca dalej z góry dziękuje, choć pewnie z obaw o możliwości płyty i jej zwiechy (aka egiełda test) oraz hałas wentyla przy 1200rpm nie skorzystam. (na 500x8 przy napięciu w biosie 1.3 intelburn się wysypał, a płyta piszczała, że temp proca ponad 80 stopni przy wentylu ledwo się obracającym).

 

Inna sprawa, że chyba nie działa mi regulacja prędkości cpu fana w płycie. Czy opcja jest enabled w biosie czy nie co nie ustawie w et6 to i tak buja sie z 1200rpm, a to maks tego wentyla. Na dfi schodził poniżej 800rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 testow w intel burn test to malo,

mi tez na 5 nie wykazywalo bledow, przy 10 przeszlo tylko 7

ja robiłem 5 testów na low stress, jak szukałem min napięcie do uzyskania 4 GHz.

Zmniejszałem wtedy napięcie z 1.4v co 0,00625v przy taktowaniu 4 GHz.

 

Jak Ci przejdzie 5 testów to znalazłeś dobry punkt przy granicy stabilności.

Wtedy puść jeszcze ze 20 testów na max stress, żeby dokładnie sprawdzić stabilność.

Ja przy takiej operacji miałem 1 nie zaliczony, więc podniosłem napięcie jeszcze o 1 oczko i śmiga OK.

4GHz na 1.325v.

Orthosem bym się męczył parę dni, a super pi 32MB potrafi policzyć nawet jak mam zaliczone tylko 20% testów z burn testa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można traktować Intel Burn Testu jako wyznacznik stabilności - u mnie 10 testów zaliczył a po kilku minutach Orthos wywalił błędy.

 

Peve - mój 8400 potrzebował realnego 1.4v do stabilnej pracy i żadne VTT i NB nie pomagało - smutna prawda niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można traktować Intel Burn Testu jako wyznacznik stabilności - u mnie 10 testów zaliczył a po kilku minutach Orthos wywalił błędy.

Zdarza się.

Ja też po wszystkim zapuściłem orthosa na 9 godzin (jak byłem w robocie), ale przy próbach znalezienia optymalnego napięcia burn test jest dużo szybszy niż orthos.

Łatwiej można znaleźć "granicę" stabilności. Po podniesieniu napięcia o oczko w górę Orthos przechodził bez problemu te 9h. Gdybym od początku jeździł na Orthosie to by zeszło po kilka godzin za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się.

Ja też po wszystkim zapuściłem orthosa na 9 godzin (jak byłem w robocie), ale przy próbach znalezienia optymalnego napięcia burn test jest dużo szybszy niż orthos.

Łatwiej można znaleźć "granicę" stabilności. Po podniesieniu napięcia o oczko w górę Orthos przechodził bez problemu te 9h. Gdybym od początku jeździł na Orthosie to by zeszło po kilka godzin za każdym razem.

Ależ ja się z tym zgadzam i popieram, pisałem tylko,że nie można tego traktowac jako wyznacznik stabilności - prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem tą sztukę:

 

E8600

 

S-SPEC: SLB9L

 

Q825A582

 

Dobra sztuka będzie?

 

Wiem, że z 25 tygodnia, ale co znaczy A582, tego nie wiem :sad:

Również mam z tego tygodnia - kręci się jak głupi.

4.65GHz na luzie

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...