Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwe zebym zabił mozliwosci o/c procka duzym pll voltage?? bo dzieje sie cos takiego ze go puszczam na 4ghz 1.32V i przechodzi orthosa ale komputer sie zawiesza i jest czarny ekran i tyle diody na mobo sie swieca wiatraki sie kreca ale komp nie reaguje teraz ustawilem na default zeby przetestowac, narazie nie zwiesił sie.

A tak z ciekawosci, moglbys podac napiecia na jakich kreciles go do 4,7GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jak zgasiles komputer :D

jakies 60-70 stopni pod karakorum na max obrotach, radiator byl lekko ciepły to teraz mam problem bo na default ustawieniach sie nie resetuje :mur: wiec jak mam oddac na gware, podepne jeszcze go pod inna mobo zeby sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to qpa :lol2: jeszcze zobacze na innym mobasie ale nie sądze zeby to cos dało :sad: no i jak z gwara zrobic przeciez nie powiem ze chce oddac na gware bo nie chce byc stabilny na 4ghz :mur: tzn jest stabilny w orthosie i intel burn test tylko przy byle okazji zwis i czarny ekran :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 60-70 stopni pod karakorum na max obrotach, radiator byl lekko ciepły to teraz mam problem bo na default ustawieniach sie nie resetuje :mur: wiec jak mam oddac na gware, podepne jeszcze go pod inna mobo zeby sprawdzic.

Ja na 1.38v i 4.3 GHz miałem pod intelBurn Testem ponad 70 st C :P - także jakoś nie chcę mi się wierzyć w te Twoje temperatury ;)

 

A co do ubijania procków to jakoś niezbyt mądre bo Intel juz się zastanawiał czy Nahalema nie zablokować do OC bo masę procków wracało zjaranych na gwarancję.Także proponuję trochę się zastanowić zanim się coś takiego zrobi ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, trafię teraz na dobrą sztukę E8600 do OC. Jednego już mam :lol: Średnio mnie zadowala B-) Byłbym wdzięczny za podanie informacji jakie teraz tygodnie wychodzą na E8600.

Edytowane przez rojb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze czujnik mam walnięty ale ja na wysokich czestotliwosciach nie zapusczalem orthosa ani burn testa tylko spi 16m i spi 1m takze zbytnio sie nie katowal :wink: a normalnie chodzil 4.05ghz 1.32V hmmmm moze mobas nie zwytrzymal duzego vnb i vfsb :unsure: w kazdym razie jestem w kropce bo jak go oddam na gware to sprawdza go na default i okaze sie ze jest sprawny wiec mi go nie wymienią :sad: a przeca im nie powiem ze chce zeby mi wymienili bo nie chce smigac na 4ghz 1.32V :blink: ch****a z grzybnia :sad: albo faktycznie mobas zakatowany bo proc na 4ghz 1.32V przechodzi bez problemu orthosa i burn test.

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze czujnik mam walnięty ale ja na wysokich czestotliwosciach nie zapusczalem orthosa ani burn testa tylko spi 16m i spi 1m takze zbytnio sie nie katowal :wink: a normalnie chodzil 4.05ghz 1.32V hmmmm moze mobas nie zwytrzymal duzego vnb i vfsb :unsure: w kazdym razie jestem w kropce bo jak go oddam na gware to sprawdza go na default i okaze sie ze jest sprawny wiec mi go nie wymienią :sad: a przeca im nie powiem ze chce zeby mi wymienili bo nie chce smigac na 4ghz 1.32V :blink: ch****a z grzybnia :sad: albo faktycznie mobas zakatowany bo proc na 4ghz 1.32V przechodzi bez problemu orthosa i burn test.

Wiesz ja bym się cieszył ze komp wogole wstaje :rolleyes: na swoim balem się zapodać 1.5V nie przekraczając 75 stopni na jajkach (woda :D) mogłeś samym napięciem zajechać tego proca nie wspominając o super PI :D takie V to nawet na 65nm już dość sporo jak na testy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien i juz trace nadzieje, trafily mi sie tak ch**owe pamieci ze glowa mala... 4ghz wszystko smiga, ramy 5-5-5-15, 1080MHz, 2.2V FSB:DRAM 5:6, PL9, ale jak tylko ustawie FSB na 470 i stosunek 1:1 co daje 940MHz na pamieci wszystko zaczyna sie walic, Orthos wywala po 5 sekundach, nie pomaga 2.3V, PL15, ani inne opcje, bo sprawdzalem chyba kazda mozliwa kombinacje z Static Read, Training, OC Charger, Ai Clock i PL. I o co chodzi? Dlaczego pamieci w 5:6 lataja na 1080MHz bez problemu, a w 1:1 i 940MHz PL15 od razu sie sypia? CPU w 4,3ghz przechodzi Orthosa na 1.336V (bo od tyle zaczalem) i Priority 10, a pamieci na 7 juz sie sypia...

 

A moze jest jakas opcja o ktorej nie wiem lub zapominam??? Jakies pomysly???

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czego można spodziewać sie po E8400 Q807a053 ???

7 tydzien żyleta :]

Spójż na moj sig to jest 7 tydzien wlasnie :]

ja mam jedynie koncowke A261 :]

 

Mam na chacie Q828 w małym pudełeczku, idzie do kompa kumpla ktory niestety nie ma dobrego chłodziwa a mi mojego sie sciagac nie chce :P

puszcze go na boxie i zoabczymy co z tego bedzie :]

 

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien i juz trace nadzieje, trafily mi sie tak ch**owe pamieci ze glowa mala... 4ghz wszystko smiga, ramy 5-5-5-15, 1080MHz, 2.2V FSB:DRAM 5:6, PL9, ale jak tylko ustawie FSB na 470 i stosunek 1:1 co daje 940MHz na pamieci wszystko zaczyna sie walic, Orthos wywala po 5 sekundach, nie pomaga 2.3V, PL15, ani inne opcje, bo sprawdzalem chyba kazda mozliwa kombinacje z Static Read, Training, OC Charger, Ai Clock i PL. I o co chodzi? Dlaczego pamieci w 5:6 lataja na 1080MHz bez problemu, a w 1:1 i 940MHz PL15 od razu sie sypia? CPU w 4,3ghz przechodzi Orthosa na 1.336V (bo od tyle zaczalem) i Priority 10, a pamieci na 7 juz sie sypia...

 

A moze jest jakas opcja o ktorej nie wiem lub zapominam??? Jakies pomysly???

podbij Vol. na NB , tylko to może coś zmienić

w moim przypadku sprawdza się 1,6 vol. przy FSB 500 i pamięciach puszczonych na 600 (1200)5-5-5-15 perflev 7 (OCZ FLEX 2) , mobo to DFI P35 LP UT

p.s.

Hanu w końcu pokaż gdzie raki zimują !

;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

podbij Vol. na NB , tylko to może coś zmienić

w moim przypadku sprawdza się 1,6 vol. przy FSB 500 i pamięciach puszczonych na 600 (1200)5-5-5-15 perflev 7 (OCZ FLEX 2) , mobo to DFI P35 LP UT

p.s.

Hanu w końcu pokaż gdzie raki zimują !

;-)

czym to chlodzisz i jakie masz tempy na nb ? rozumiem, ze moglbys zmienic vnb na nizsze i tez byloby stabilnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym to chlodzisz i jakie masz tempy na nb ? rozumiem, ze moglbys zmienic vnb na nizsze i tez byloby stabilnie ?

stoi sobie na grafice wolnoobrotowy wentyl 120 mm , chłodzi pamięci i NB

przy okazji sprawdzę niższe Vol./NB

p.s.

wątek do przeniesienia tutaj :

http://forum.purepc.pl/Pamieci-RAM-f29/Oc-...gb-t256336.html

valid E8400 E0

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=425073

i PI 1M

Dołączona grafikaDołączona grafika

cena/power jest OK w moim przypadku

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem.

Mam proca e8400 lekko podkreconego do 3200 (napiecie def).

Zmienilem chlodzenie na freezer 7 pro i problem jest taki, ze wzgledem boxa temperatura zmalala tylko o jakies 1-3 stopnie :/

Aktualnie w idle mam 41-43, a w stresie (orthos) dochodzi do 60 (na boxie w stresie bylo 61-62).

Temperatura mierzona core temp 0.99.3

Pasta to zalman zm-stg1.

Dotykalem radiatora to mozna powiedziec, ze jest letni, natomiast przy podstawie troszke cieplejszy.

 

Prosilbym tez posiadaczy freezera o wypisanie temperatur przy czestotlowosci okolo 3200.

Edytowane przez tip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i? czego ty sie spodziewales? temp jak przy tr ultra czy przy wodzie? jak na chlodzonko za pare zl to jest git :P sprawdz doscisk jak :P zdejmij chlodzenie i zobacz czy pasta sie dobrze rozpowadzila i czy stopa radiatora w calosci sie styla z procem jezeli nie to wez szybe wodne papiery scierne i jazda xD

 

ja mam na karakorum 38 w idle przy 4gh i 1,35v xD orthosa nie chce mi sie zapuszczac ale ok 55 bedzie napewno

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...