Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzę już wiele razy oto pytano ale interesuje mnie jakie jest maxymalne dopuszczalne napięcie 24/7 dla E8400 lub E8600 chłodzonego przez Thermalright Ultra-120 eXtreme + Scythe S-FLEX SFF21E przy dobrze wentylowanej obudowie ?? Mogę dać 1.42 ?? czy to już zdecydowanie za dużo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem wczoraj chlodzenie na CPU. I jestem... wiecej, niz zaskoczony! :D

Temaperatury spadly z 42 do 27 i z 84 do 57 w stresie! Az nie moglem uwierzyc :D

 

Dołączona grafika

 

Natomiast jestem zaniepokojony roznicaw pomiarach temperatur. Z waszego doswiadczenia, ktory z programow jest blizej prawdy? Core temp, czy real temp?

 

Na moim pasku zadan widac uruchomione oba programy.

Roznica jest 10 stopniowa. Ze wzgledow bezpieczenstwa na codzien uzywam Core temp. Wole widziec o 10 stopni wiecej i hamowac sie z OC, niz o 10 mniej i spalic procka :)

 

A jaka jest prawda? Czy temperautry pokazywane w BIOS tez sa falszywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupic e8500? mam do kupna nówke w dobrej cenie z e0 serii. To dbrze to się kręci? Warto kupywać ? Interesuje mnie przyzwoite OC

Kupowac warto, a jak sie kreci... loteria, np moj E8400 kreci sie na 4GHz na 1.216V a inne potrzebuja 1.4V i wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie jakie polecacie chłodzenia na procka ?? oczywiście chodzi tu o chłodzenie powietrzem, mam zamiar bawić się troche w OC

 

I jeszcze małe pytanie: Czy jeżeli procesor (E8200) upadł mi z wysokości 1metra i potem włożyłem go i komp mi normalnie chodzi, komp sie normalnie odpala itd. (Proc upadł wczoraj, a juz dosyc dlugo siedze na kompie). Czy coś mogło się stać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu nozki? W procesorze? Sa w slocie na plycie, lol

no wlasnie tez sie zdziwilem :D

 

Ok a co z temperaturami ?

 

Ktory prog najlepszy ?

 

 

sprawdz czy ci sie nóżki nie wygły

chlodzenie to to polecam http://www.ceneo.pl/877363

hm no ale do tego nie ma wentylatora ??

 

czyli kolejny wydatek ??

Edytowane przez Zaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez sie zdziwilem :D

 

Ok a co z temperaturami ?

 

Ktory prog najlepszy ?

 

 

 

 

hm no ale do tego nie ma wentylatora ??

 

czyli kolejny wydatek ??

Podobno nie powinno sie przekraczac 70'c. Przed zmiana chlodznie podczas stresu mialem ponad 80'C :) Procek przezyl, ale stres byl nie tylko w procesorze...

 

Do tych zeber nie ma wiatraka, trzeba dokui osobno. Ale na rynku jest mnostwo innych. Taki Noctua (nie pamietam modelu) dostaje rewelacyjne opinie. I ma wiatrak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie powinno sie przekraczac 70'c. Przed zmiana chlodznie podczas stresu mialem ponad 80'C :) Procek przezyl, ale stres byl nie tylko w procesorze...

 

Do tych zeber nie ma wiatraka, trzeba dokui osobno. Ale na rynku jest mnostwo innych. Taki Noctua (nie pamietam modelu) dostaje rewelacyjne opinie. I ma wiatrak :)

a ten karakorum ?? widzę, że dużo osób go ma i cena przyzwoita, dobry jest ??

 

Tak w ogóle to o ile stopni jest różnicy pomiedzy nim a boxowym ?? wie ktoś może ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten karakorum ?? widzę, że dużo osób go ma i cena przyzwoita, dobry jest ??

 

Tak w ogóle to o ile stopni jest różnicy pomiedzy nim a boxowym ?? wie ktoś może ??

Dobry, u mnie w idle 10-15 stopni mniej, w stresie 20 mniej, temperatury podaje w przyblizeniu bo w sumie nie pamietam dokladnie ile mialem na boxie bo mialem go 1 dzien, ale byly duzo wyzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Karakorum i musze powiedziec ze jest to dobre chłodzenie 4.05ghz@1.36V w stresie na max obrotach 51-52 stopnie na minimalnych 55-56, ale Thermalright z dobrym wentylem rzecz jasna lepszy :wink:

w Karakorum jest to fajne ze dostajesz regulator obrotów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dochodzi mi do 90 stopni na procku przy oc E8200 ~ 3GHz to jest dobrze ?? 90 stopni gdy zapuszczam orthosa

 

temp mierzona core tempem

A jakie chłodzenie może niedocisniete do proca :wink: radzilbym sprawdzic mi dochodzilo do 90 stopni w linpacku (burn test) przy 4ghz 1.36V na boxowym wentylu.

 

Edit: a i jeszcze zapomnialem dodac na 45nm najbardziej miarodajny jest real temp :wink:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich.

Troszke się bawiłem i udało mi się uzyskać narazie coś takiego :rolleyes:

 

post-143376-1223655046_thumb.jpg

Zaniepokoiły mnie temperaturki. Proc jest chłodzony przez WC takie jak w sygnaturce.

Według mnie te temperatyry powinny być niższe. Podejrzewam że mam walnięte czujki w procku.

Test sensor w Real Temp pokazuje Core0:10 ,Core1:11 czyli niby sprawne :blink:

 

Co myślicie o tych tempach?? są w porządku??

 

Acha dotykałem blok proca ręką jest chłodny, chłdnice również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra więc tak chce zrobic OC E8200 ~ 3.00Ghz.

 

Tu sa ustawienia fabryczne na moim procku pokazane:

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=biosif3.jpg

 

Takie ustawienia wprowadziłem:

 

FSB - 375Mhz

Pci Express Frequency - 100

System Memory Multipliker - 2.40

Timingi - 5,5,5,15

vCore (napięcie procka) - 1.27500 V

 

Wszystko inne bez zmian, czyli ustawienia fabryczne.

 

Czy nie powinnienem na mniejszym napięciu uzyskać 3Ghz ?? bo przy nizszej wartosci vCore system nie chce sie zaladowac...

 

Może macie jakieś rady czy coś zmienić w tych ustawieniach ?? np. Timingi ?

Edytowane przez Zaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia to osobiście polecam Thermalright Ultra 120 eXtreme + jakiś wentyl 120x120 typu Noctua 800rpm czy jakiś xThermal . Osobiście na e8400@4.02GhZ w IDLE temp. 41-44C (real temp) przy grach i jakiś programach obciążających CPU nie więcej niż 58C . (dodam że przy puszczeniu orthosa na 24h , max temp zanotowana przez RealTemp 2.75 to 64C ) .

 

PS. Warto też pomyśleć o lepszej paście , ja wybrałem Metal Liquid Pro czy jakoś tak...

 

Pozdr.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w biosie na plytach gigabajta jest pokazany dzielnik FSB:DRAM ?

 

Do czego służy program Super PI ?? To jest to samo co Orthos, tylko w inny sposób obciąża procesor ??

 

Który z tych 2 programów jest lepszy do spr. stabilności systemu ?

Edytowane przez Zaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia to osobiście polecam Thermalright Ultra 120 eXtreme + jakiś wentyl 120x120 typu Noctua 800rpm czy jakiś xThermal . Osobiście na e8400@4.02GhZ w IDLE temp. 41-44C (real temp) przy grach i jakiś programach obciążających CPU nie więcej niż 58C . (dodam że przy puszczeniu orthosa na 24h , max temp zanotowana przez RealTemp 2.75 to 64C ) .

 

PS. Warto też pomyśleć o lepszej paście , ja wybrałem Metal Liquid Pro czy jakoś tak...

 

Pozdr.

Hmm ja na 4GHz@1,216V@BOX mam wg Real Temp 31-31cC (ale płyta główna leży na biurku bez obudowy a do tego w stresie na takich ustawieniach miałem 70oC).

 

PS. Co do pasty Metal Liquid Warto dodać, że ciężko się ją usuwa.

 

[...]

Do czego służy program Super PI ?? To jest to samo co Orthos, tylko w inny sposób obciąża procesor ??

 

Który z tych 2 programów jest lepszy do spr. stabilności systemu ?

Program SuperPi głównie służy do testowania wydajności, nawet licząc 32M próbkę ociążenie trwa dość krótko (chyba, że zapuścisz kilka SuperPi na raz. Orthos obciąża kompa na więcej czasu (choć oczywiście możesz przerwać)

 

Czemu dalej są pytania który program do temperatur lepszy? W sierpniu Intel oficjalnie podał żę Tjmax dla Penrynów to 100*C.

To już kompletnie nie wiem komu wierzyć, jedni piszą, że Real Temp jest bardziej wiarygodny(Tjmax -95oC) , a Ty, że Tjmax to 100oC dla Penrynów więc jednak Core Temp poprawnie wskazuje...

Mam takie pytanko, czy to jest prawidłowe, żeby była taka różnica temperatur między rdzeniami, czy może coler nie równo dociska?

Spróbuj jeszcze raz zamontować chłodzenie, ja na moim E8500 mam non stop 1oC różnicy. U Ciebie wyniosi ona koło 20% więc coś chyba jest nie tak...

W stresie też różnica wynosi koło 6oC czy jest większa? Bo jeżeli też to może po prostu jedna czujka jest walnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za noobowe pytania ale ostatnio mam mało czasu an siedzenie na forum niestety :(

TAKŻE POPROSZE LITOŚCIWEGO SAMARYTANINA O STRESZCZENIE KILKUDZIESIĘCIU OSTATNICH STRON TEGO TEMATU :P

Czy nowa rev weszła także do serii e8400 ?

Jak to rozpoznać po opakowaniu i jak z o/c ?

Trafiają się padaki czy widać widoczne różnice względem najstarszej rev ?

Po 3 z kolei 8400, który kręci się mocno średnio nie wiem czy rozglądać się za sztuką nr 4 czy poodkładać trochę i po nowym roku e8600 zapodać :wink:

 

pozdrawiam tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za noobowe pytania ale ostatnio mam mało czasu an siedzenie na forum niestety :(

TAKŻE POPROSZE LITOŚCIWEGO SAMARYTANINA O STRESZCZENIE KILKUDZIESIĘCIU OSTATNICH STRON TEGO TEMATU :P

Czy nowa rev weszła także do serii e8400 ?

Jak to rozpoznać po opakowaniu i jak z o/c ?

Trafiają się padaki czy widać widoczne różnice względem najstarszej rev ?

Po 3 z kolei 8400, który kręci się mocno średnio nie wiem czy rozglądać się za sztuką nr 4 czy poodkładać trochę i po nowym roku e8600 zapodać :wink:

 

pozdrawiam tomcat

Jest rev. E0 również w E8400. OC ok 10% lepsze niż C0, ale wiadomo z tym może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...