Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za noobowe pytania ale ostatnio mam mało czasu an siedzenie na forum niestety :(

TAKŻE POPROSZE LITOŚCIWEGO SAMARYTANINA O STRESZCZENIE KILKUDZIESIĘCIU OSTATNICH STRON TEGO TEMATU :P

Czy nowa rev weszła także do serii e8400 ?

Jak to rozpoznać po opakowaniu i jak z o/c ?

Trafiają się padaki czy widać widoczne różnice względem najstarszej rev ?

Po 3 z kolei 8400, który kręci się mocno średnio nie wiem czy rozglądać się za sztuką nr 4 czy poodkładać trochę i po nowym roku e8600 zapodać :wink:

 

pozdrawiam tomcat

Tomcat ja np. kupiłem niedawno E8400 i chodzil 4ghz @ 1.32V ale krecilem za ostro z pll i troche sie zdegradował i teraz potrzebuje 1.36V do stabilnych 4ghz :sad:

 

rewizja E0

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh widzę nadal są tak delikatne- ja swojego 8400 nr 2 uwaliłem na 2 dzień testów :damage_wall: Tzn o/c spadło mu na pysk i max 3.7 stabilnie było.

Obecna sztuka na sensownym v nie leci wyżej niż 3.8v więc szukam sobie czegoś fajnego. Takie 4.2 na codzień było by miłe :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mala konkluzja, nie wiem po co wogole uzywac orthosow i zapuszczac go na kilkanascie godzin skoro u mnie orthos wywala sie po 2 sek :D a komp chodzi na takich ostawieniach chodzi juz z 3 michy i ani jednaj zawiechy ani przy 3dsmaxie [przy renderingu] ani przy photoshopie ani przy grani [crysis, cod4]. i tak nigdy komp nie bedzie mial uzycia 100% [w normalnych warunkach]. to po co go katowac napieciem zeby uzyskac stabilnosc w orthosie skoro przy duzo nizszym voltarzu takze chodzi stabilnie.

 

do stabilnego orthosa przy 4gh potrzebowal bym z 1,45v a u mnie chodzi przy 1,32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mala konkluzja, nie wiem po co wogole uzywac orthosow i zapuszczac go na kilkanascie godzin skoro u mnie orthos wywala sie po 2 sek :D a komp chodzi na takich ostawieniach chodzi juz z 3 michy i ani jednaj zawiechy ani przy 3dsmaxie [przy renderingu] ani przy photoshopie ani przy grani [crysis, cod4]. i tak nigdy komp nie bedzie mial uzycia 100% [w normalnych warunkach]. to po co go katowac napieciem zeby uzyskac stabilnosc w orthosie skoro przy duzo nizszym voltarzu takze chodzi stabilnie.

 

do stabilnego orthosa przy 4gh potrzebowal bym z 1,45v a u mnie chodzi przy 1,32

Jeden lubi się onanizować przy screenie z orthosa, inny woli korzystać z komputera ;) A tak serio - 8h orthosa tez nie gwarantuje stabilności. Podobną sytuację do tej opisanej przez Ciebie mialem na e4300 - orthos wywalal po 30 sek, a tak to system rock stable - przez 6 miechow zadnej zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz zamontować chłodzenie, ja na moim E8500 mam non stop 1oC różnicy. U Ciebie wyniosi ona koło 20% więc coś chyba jest nie tak...

W stresie też różnica wynosi koło 6oC czy jest większa? Bo jeżeli też to może po prostu jedna czujka jest walnięta.

A jak są oba rdzenie w stresie 100% to tempy są równe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co katowac napieciem? dla satysfakcji? ja wole miec 1,32v niz 1,45 i satyfsakcje [a za 3 miechy nie miec proca]. takie sztuczne meczenie cpu. i tak nigdy nie bedziesz mial 100% uzycia proca podczas normalnej pracy na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś napisze, że oszczędzasz proca. Tak źle i tak niedobrze.

Jakie V i jakie takty to każdego indywidualna sprawa. jak ktoś chce mieć 4.5GHz do netu i GG to jego sprawa.

Jak ktoś chce katować proca ORTHOS-em godzinami - proszę bardzo. Do tego te programy są.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nowy rekord w spi 1m :P

 

10.422s

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

jaki voltarz :E :P skracalem timingi na pamieciach, ale nie dawaly one zadnego skutku, wiec juz nawet screenow nie robilem :P 6-5-5-18 tez 10.422 na 6-5-5-15 takze, dalem sobie spokoj i stwierdzilem ze nie bede proca tak katowal :P

 

a tak z ciekawosci sprawdzilem ile wycisne mac z tych pamiatek i jakiez bylo moje zdziwienie kiedy poszly na 1100 na 6-5-5-18 1,9v [wiecej nie sprawdzalem ani nie zmniejszalem timingow, poprostu nie chcialo mi sie z tym bawic] ogolnie myslalem ze 1000 to juz koniec. moze jutro sprobuje 1200, chociaz watpie.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie Linpack jak do 10 testów nie robił błędów to już dalej nie robił. A czasowo nie ma co podawać bo w zalezności od ilości RAM-u i mocy obliczeniowej testy robi szybciej lub wolniej.

Tylko nie wybieraj wykrywania błędów, bo wtedy ci wynik pokaże dopiero na końcu, a tak na bierząco widzisz wynik każdego testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Linpack jak do 10 testów nie robił błędów to już dalej nie robił. A czasowo nie ma co podawać bo w zalezności od ilości RAM-u i mocy obliczeniowej testy robi szybciej lub wolniej.

Tylko nie wybieraj wykrywania błędów, bo wtedy ci wynik pokaże dopiero na końcu, a tak na bierząco widzisz wynik każdego testu.

 

Jakaś kicha, bo jak zrobie maksymalne obciążenie to bład jest na dzińdybry -> "Please chceck the Residual<norm>..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam właśnie zabawe w OC i o to pierwszy wynik :wink:

Co sądzicie na temat voltów i temperaturek, jest ok? Czy na mostkach nie są za wysokie tempy, do ilu tam może być temp?

Zastanawiam się jakie bezpieczne wolty można zapodać w moim mobasie na mostkach i innych bajerach, bo na razie jest wszystko na auto.

post-8799-1223806572_thumb.jpg

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam właśnie zabawe w OC i o to pierwszy wynik :wink:

Co sądzicie na temat voltów i temperaturek, jest ok? Czy na mostkach nie są za wysokie tempy, do ilu tam może być temp?

Zastanawiam się jakie bezpieczne wolty można zapodać w moim mobasie na mostkach i innych bajerach, bo na razie jest wszystko na auto.

 

Obiad gotujesz na grafie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat voltów i temperaturek, jest ok? Czy na mostkach nie są za wysokie tempy, do ilu tam może być temp?

Zastanawiam się jakie bezpieczne wolty można zapodać w moim mobasie na mostkach i innych bajerach, bo na razie jest wszystko na auto.

AUTO - na płyatch ASUSA to bardzo kiepski pomysł. Pisano już o tym wielokrotnie.

Twój proc widać ma potencjał tylko coś tempy marne. Daleko nie pojedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos wyjasnic jaki wpływ na o/c E8400 ma cpu gtl reference voltage zakres od 0.5x - 0.635 czy ustawienie tej wartosci na max powoduje mniejsze zapotrzebowanie cepka na vcore :rolleyes: ?? bo do tej pory mialem ustawione na auto i cepek potrzebowal 1.36V do stabilnosci na 4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...