Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie Linx na win7 chodzi bez kłopotu. Znaczy przywiesza aplikacje inne ale sam zasuwa.

Generalnie u mnie jest taki przypadek że na standardowych taktach mam na cpu w idle 43C a w stresie max 50C.

Czyli chyba ciepła sztuka.

Ale to na jakiej wersji, 32 czy 64 bit? Bo ja obecnie testuję wersję 32 bit'ową, chociaż na drugiej, dokładnie trzeciej ; ) partycji mam zainstalowaną 64'kę lecz jej jeszcze nie ruszałem, nic na niej nie instalowałem. A wracając do sedna, to właśnie drugi raz puściłem Linx'a, tylko tym razem wartość wykorzystywanej pamięci zmniejszyłem do 1600 MB [wcześniej testowałem na 1624 MB do których automatycznie ograniczył mnie program] i bez żadnych problemów przeszło 20 powtórzeń testu : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja w okresie wakacyjnym głównie wieczorami puszczam wszelakie programy testujące stabilność : ) No chyba, że trafi się chłodny 'zadzień' ; P no to wtedy wiadomo : )

 

Dzisiaj wieczorem ogarnę 64 bit'ową wersję i zobaczę jak na niej śmiga Linx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie co do temperatury E8400, mianowicie na którą mam patrzeć, temp. rdzeni czy procesora? Rdzeni pokazuje mi ok. 44-41, a procesora 27. Troszkę się zmartwiłem tymi temp, gdyż zamontowałem niedawno Mugena 2. Temperatury oczywiście w idle.

Program Core Temp i Everest.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 4ghz @ 1.208V - stress orthos 8 prio: do ~67 stopni na karakorum badziewnym :wink: więc 4.4ghz 1.4V i 58 stopni to nie chce mi się także wierzyć.

 

a nie sorry nie jest tak źle raczej do 65 stopni :lol:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest mozliwość ze procek o identycznym batchu zrobi identyczny wynik? Jeden z userow w tym temacie mial q820a749 (e0) i 4ghz @ 1,37v. Chce kupic cos z serii e8x00 ale jesli będzie identyczne oc to sobie go od razu odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest mozliwość ze procek o identycznym batchu zrobi identyczny wynik? Jeden z userow w tym temacie mial q820a749 (e0) i 4ghz @ 1,37v. Chce kupic cos z serii e8x00 ale jesli będzie identyczne oc to sobie go od razu odpuszczam.

Jakas tam mozliwosc jest i najczesciej wyniki sa podobne choc sa przypadki ze jeden kreci sie lepiej od drugiego o 200MHz albo wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam testować tym linxem?? zrobiłem test na ustawieniach domyślnych (20 powtórzeń) na cfg z siga, przeszło bez errorów :)

 

temperatury oscylowały wokół 67-68 stopni na karakorum 2000rpm czyli suszara :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw aby testowal korzystajac z maksymalnej ilosci pamieci jaka jest wolna - gdzies tam jest do tego opcja.

 

Pozatym 20 loopow to malo troche, ja dla pewnosci testowalem po 100 gdyz w moim wypadku dosyc czesto i gesto lubial sie wysypac po jakims 60-70 loopie.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić procek e8400 jak patrzę po opisach w sklepach to są 2 opisy

 

Opis Techniczny:

Kod Producenta BX80570E8400 895733

Producent Intel

Rodzina procesorów Intel Core 2 Duo

Typ gniazda Socket - 775

Liczba rdzeni w strukturze procesora 2

Nazwa kodowa jądra Penryn

 

Producent

Intel

Model

E8400

Rdzeń

Wolfdale

Typ gniazda

LGA-775

Gniazdo procesora : Socket - 775

 

trochę się pogubiłem wiec wole zapytać czy to jest to samo?Jeżeli nie to którego brać?

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku przy dosc srednim przewiewie - max ~ 65/66 stress @ 4.1ghz 1.31v, przy IBT jest oczywiscie troche wyzej :P

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny tydzień, powodzenia

A teraz szczere pytanie. Czy to była ironia??

Bo jeśli nie i naprawdę trafiłem świetny tydzień to dlaczego w spoczynku po OC na 3.9 Ghz 1.264 V mam ponad 50 C?? Już nie mówię o stresie gdzie temperatura skacze do ponad 80 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny tydzień, powodzenia

wyskoczył fajny filip z konopii

 

A teraz szczere pytanie. Czy to była ironia??

Bo jeśli nie i naprawdę trafiłem świetny tydzień to dlaczego w spoczynku po OC na 3.9 Ghz 1.264 V mam ponad 50 C?? Już nie mówię o stresie gdzie temperatura skacze do ponad 80 C.

a sprawdzanie powierzchni czapy i chłodziwa robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyskoczył fajny filip z konopii

 

 

a sprawdzanie powierzchni czapy i chłodziwa robiłeś?

Powierzchnie zarówno proca jak i chłodzenia sprawdzone ładnie dolegają, lecz moje chłodzenie łąpie sie tylko na 3 rurki cieplne z czterech zamontowanych w tym Xigmateku.

 

Jescze mała dygresja skoro czujnik zawyża temperature to jak go skalibrować żeby pokazywał prawidłową?

I czy Thermalright Ultra 120 Extreme sobie poradzi z odprowadzeniem takiej ilości ciepła??

Dla małego przypomnienia jak to wygląda:

post-151180-1249650493_thumb.jpg

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy " łapie się"? Czyżby cooler nie był centralnie umieszczony nad procesorem?

Chodzi o to że jak zdejmuje radiator z proca to widać jak na dłoni że pasta objeła tylko 3 rurki cieplne. paste rozprowadzałem metodą folii na palcu. Mam wrazienie że to chłodzenie już nie wyrabia przy takiej ilości ciepła. Dziś podczas 5 min stresu Orthosem organoleptycznie sprawdziłem i faktycznie tylko 3 z 4 rurek cieplnych były gorące (aż parzyły!). Możliwe że ten Xigmatek z sygnaturki nie wyrabia??

 

Edit: Doszedłem już po bitwie z myślami że powinienem wymienić chłodzenie na cos wydajniejszego. Teraz pytanie bo naczytałem sie wystarczająco: Mugen 2 czy Thermal right 120 TRUE??

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma/miał ktos sztuke z 40 tygodnia? (Q840) Jak sie kręci?

Mam E8400 Q842 i procek się kręci dosyć przyjemnie. 4.5GHz przy 1.38V (realnie), ale jak wiadomo różnie to jest z tymi prockami więc nie wiadomo na co się trafi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...