Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A ja odpadam;/

Mam E0 8400, juz tu kiedys screeny podawalem

8x500 1,1685 V

VTT 1,11

MCH 1,2

SB 1,5

DDR 2,2V

Tempy na karakorum 60 stres! (dobrze docisniety) cosik wysokie ale trudno....

Wiec bylem pewien ze na 4,5 (9x500) nie bedzie potrzeba wiecej niz 1,265 V (VTT 1,2) ale wywala mi orthosa...a wyzej V nie chce dawac bo tempy i tak do 75 skacza..

Czy mozliwe jest zeby byla az taka roznica miedz 4,0ghz a 4,5ghz? w napieciu? Skoro na 4 ghz potrzebuje tak malo i jest 100% stabilny...czemu pytam? Bo mi WC po glowie chodzi:D ale jesli nie da rady 4,5 24/h to wc mi nie potrzebne... i nie wiem jak sprawdzic te 4,5ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpadam;/

Mam E0 8400, juz tu kiedys screeny podawalem

8x500 1,1685 V

VTT 1,11

MCH 1,2

SB 1,5

DDR 2,2V

Tempy na karakorum 60 stres! (dobrze docisniety) cosik wysokie ale trudno....

Wiec bylem pewien ze na 4,5 (9x500) nie bedzie potrzeba wiecej niz 1,265 V (VTT 1,2) ale wywala mi orthosa...a wyzej V nie chce dawac bo tempy i tak do 75 skacza..

Czy mozliwe jest zeby byla az taka roznica miedz 4,0ghz a 4,5ghz? w napieciu? Skoro na 4 ghz potrzebuje tak malo i jest 100% stabilny...czemu pytam? Bo mi WC po glowie chodzi:D ale jesli nie da rady 4,5 24/h to wc mi nie potrzebne... i nie wiem jak sprawdzic te 4,5ghz...

Dlatego nie ma co sie podniecac prockiem ktory robi 4.0GHz na 1.1V bo moze nawet nie zrobic 4.3GHz... Niestety tak wyglada skalowanie (jest z d*) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60* w stresie to wg mnie calkiem zacne temperatury, a co do 4,5ghz to niestety tak to wyglada od pewnego momentu proc potrzebuje duzo wiecej papu i nic z tym nie zrobisz.

Może i zacne ale ludzie niekiedy przy napieciu o 0,1V maja mniejsze tempy na Karakorum;] ale nie wazne.

Co do duzo wiecej papu, ile bezpiecznie VTT i Vcore dla testu na karakorum w nocy, gdy chlodniej ustaiwc max? (jak nie pojdzie na takim to juz wogole nie pojdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i zacne ale ludzie niekiedy przy napieciu o 0,1V maja mniejsze tempy na Karakorum;] ale nie wazne.

Co do duzo wiecej papu, ile bezpiecznie VTT i Vcore dla testu na karakorum w nocy, gdy chlodniej ustaiwc max? (jak nie pojdzie na takim to juz wogole nie pojdzie)

Co Ty porownujesz? Napisales "ludzie niekiedy przy napieciu o 0.1V maja mniejsze temp. na karakorum" :| Owszem, ale nie przy ponad 4.7GHz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty porownujesz? Napisales "ludzie niekiedy przy napieciu o 0.1V maja mniejsze temp. na karakorum" :| Owszem, ale nie przy ponad 4.7GHz....

A co ty mi wciskasz? Gdzie napisalem o 4,7 ghz?

Napisalem ze u mnie przy 1,165V i 4ghz mam 60 na Karakorum, a niektorzy maja mniej stopni przy 4ghz i 1,26V na karakorum;]

o to chodziło;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty mi wciskasz? Gdzie napisalem o 4,7 ghz?

Napisalem ze u mnie przy 1,165V i 4ghz mam 60 na Karakorum, a niektorzy maja mniej stopni przy 4ghz i 1,26V na karakorum;]

o to chodziło;]

i to jest normalne. każda sztuka jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i zacne ale ludzie niekiedy przy napieciu o 0,1V maja mniejsze tempy na Karakorum;] ale nie wazne.

Co do duzo wiecej papu, ile bezpiecznie VTT i Vcore dla testu na karakorum w nocy, gdy chlodniej ustaiwc max? (jak nie pojdzie na takim to juz wogole nie pojdzie)

Papu to do krotkotrwalych testow to i pewnie z 1.5v mozna ale to tak do bardzo krotkotrwalych wg mnie, a tak na dluzej to max 1.4v - tyle jesli o vcore a co do vtt to pewnie z 1.3 - 1.35v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ciebie pomecze o orthosa przynajmniej godzinnego na prio 9 (Small) ;)

No OK.

Ustawiełem 460x10 i po 54S testu SMALL mam wysyp. Niezaleznie od ustawień w biosie i Vcore. Robiłem różne cuda i nic.

Zawsze 54s!!!!!!!!!!!

BLEND natomaist idzie bez problemu.

Jakiś dziwny jest to program. Kiedyś go uzywałem ale od kiedy pojawił się OCCT to przestałem.

Może E8600 mu nie pasuje? Sam już nie wiem.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK.

Ustawiełem 460x10 i po 54S testu SMALL mam wysyp. Niezaleznie od ustawień w biosie i Vcore. Robiłem różne cuda i nic.

Zawsze 54s!!!!!!!!!!!

BLEND natomaist idzie bez problemu.

Jakiś dziwny jest to program. Kiedyś go uzywałem ale od kiedy pojawił się OCCT to przestałem.

Może E8600 mu nie pasuje? Sam już nie wiem.

No to może linx? To jest porządny wygrzewacz i przy okazji dobrze wykazuje niestabilność. Co do opcji to na płytach asusa może przeszkadzać np. Load Line Calibration - ja się dzisiaj o tym przekonałem. :P Ale możliwości jest na prawdę wieele. No chyba że masz płytę z innej stajni...

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary "dobry" MAXIMUS SE na x38 po 3 naprawach w serwisie Asusa :)

Znam go na wylot.

Np tereaz płyta chodzi tylko na jednej kości RAM bo po włozeniu drugiej DET-DRAM na wyświetlaczu.

Chyba znowu jej wrzucę bios od RAMPAGE.

 

1.4V i linx to daje temp koło 85C. MINI WC wymięka.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary "dobry" MAXIMUS SE na x38 po 3 naprawach w serwisie Asusa :)

Znam go na wylot.

Np tereaz płyta chodzi tylko na jednej kości RAM bo po włozeniu drugiej DET-DRAM na wyświetlaczu.

Chyba znowu jej wrzucę bios od RAMPAGE.

 

1.4V i linx to daje temp koło 85C. MINI WC wymięka.

jacekcz i wlasnie ja zawsze testuje co najmniej orthosem na small'u ;) Juz sie wiele razy przekonalem kiedy cep robil OCCT przez 2 godziny a orthosa wywalilo po paru minutach (do tego sprawdzalem GTA IV itp i rzeczywiscie nie bylo stabilnie) wiec odpowiedz narzuca sie sama ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi cisze to można i tak passywnie na mugenie 2 i mało prądy ciagnie :) Dołączona grafika jak Myślice płyta gigabyte ep45-ds3 nie jest za słabo aby osiągnąć 5ghz?

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi cisze to można i tak passywnie na mugenie 2 i mało prądy ciagnie :) Dołączona grafika jak Myślice płyta gigabyte ep45-ds3 nie jest za słabo aby osiągnąć 5ghz?

Widze w tle Social Club czyli grasz w GTA IV wiec low clock u Ciebie raczej odpada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz i wlasnie ja zawsze testuje co najmniej orthosem na small'u ;) Juz sie wiele razy przekonalem kiedy cep robil OCCT przez 2 godziny a orthosa wywalilo po paru minutach (do tego sprawdzalem GTA IV itp i rzeczywiscie nie bylo stabilnie) wiec odpowiedz narzuca sie sama ;)

Testuj sobie czym chcesz.

 

460x10, ram OCZ 1GB D9, Bios od RAMPAGE, Vcore z nadwyżką.

LINX jak widać sobie śmiga a ORTHOS przeżył aż 57s.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wnioski wyciągnijcie sami. Jak dla mnie jest to potwierdzenie tego co napisałem wcześniej.

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linx ma sens tylko i w przypadku procesorów i7, gdyż rewelacyjnie testuje kontroler w środowisku 64 bitowym, gdy chcemy sprawdzić stabilność przy pamięciach 2000+, testowanie tym stabilności procesora mija się całkowicie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto dalszy ciąg mojej zabawy z prockiem. Kilka rzeczy mnie zadziwiły. ;P

1. Procek nie lubi wysokiego Vtt najlepiej jak dostaje do 1.24v i częstokroć kręci się dobrze na 1.1v.

2. Procek lubi Vdroopa, okazuje się że po wyłączeniu Loadline Calibration dostaje dodatkowego kopa. :D

3. Procek lubi mnożnik x8.5.

4. Zaraz zobaczycie...

 

W związku z tymi odkryciami udało mi się nieco lepiej go pocisnąć na 4.3GHz co mi daje znośne temperatury przy normalnej temperaturze otoczenia (25*C). Nie to co wcześniej, że nocka cooling. :D

 

Oto screen:

Dołączona grafika

 

Niestety dalej nie mogłem dojść do porozumienia przy 4.5GHz. Ciągle mi się wysypywał w orthosie rdzeń #1.

W związku z tym wpadłem na pewien pomysł, który przyniósł zaskakujący zwrot akcji i kolejne moje zaskoczenie.

 

Oto i on:

Dołączona grafika

 

Jak się okazuje cepik ma hipermocny rdzeń #0, to rdzeń #1 hamuje jego poczynania. Oczywiście temperatura otoczenia również 25*C. A jeżeli chodzi o poczynania solo core to procek chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. :D

 

Teraz mam niezły dylemat, którą opcję wybrać (i dogłębniej przetestować) jako ustawienie do 24/7?

Co byście na moim miejscu wybrali? 4.3GHz na dwóch rdzeniach czy 4.7GHz na jednym?? ;)

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4:| to pewnie po godzinie na kara (nawet w nocy przy otwartej budzie) proc z 90* wypluje:|

No to testowałem 1,3 V core i 1,2 VTT (bylem pewien ze jak na fsb 500 pracuje przy 1,1 to nie potrzebuje wiecej, bo zwiekszam mnoznik a nie fsb) i wlasnie to VTT mnie ograniczalo:D 4,5ghz pracowal 20min w orhosie stabilnie, niestety bylo za glosno:D

pora zbierac na WC:D

jutro porobie jakies screeny jak bedzie chlodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie. Potestuj OCCT.

A ty spróbój OCCT na small data. Powinien się wywalić. ;)

 

Edit:

Sprawdzałem OCCT i jest to samo co przy orthosie.

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga.

Wygląda, że przy OCCT u mnie problemu nie ma. LLC=ENABLED

 

Dołączona grafika

A jak zrobie stabilnie wiecej MHz na OCCT niz Orthosie to co wtedy Panie Jacku? :) Np. takie 4.8GHz bez podnoszenia V? W sumie nie sprawdzalem ile max na tym idzie bo mi sie juz nie chce czekac godziny czy wiecej ;) Tyle mi wystarczy ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja lubie obrazki :)

BTW moze wieczorem wrzuce jakies testy ;)

Testuj, testuj. Spróbuj wycisnąć 4.8GHz w orthosie. Myślę, że chyba stać na to tego procka. ;]

Mi się za to jakąś tam stabilność udało osiągnąć przy 4.5GHz i dwóch rdzeniach, ale napięcie już 1.400v no i nocka cooling. :lol2: Dzisiaj popróbuję zejść z vcore przy normalnej temperaturze ale może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj, testuj. Spróbuj wycisnąć 4.8GHz w orthosie. Myślę, że chyba stać na to tego procka. ;]

Mi się za to jakąś tam stabilność udało osiągnąć przy 4.5GHz i dwóch rdzeniach, ale napięcie już 1.400v no i nocka cooling. :lol2: Dzisiaj popróbuję zejść z vcore przy normalnej temperaturze ale może być ciężko.

Procek jak procek, nie wiem czy mnie bedzie stac na to... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...