Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Na blood iron - 525 na AC... wyzej no boot :lol: i freeze by set fsb [cpu robi 600 na AC na Commando)

 

Co do 1 vs 2 jajek, do screena na 2 jajkach potrzebuje ~ 1.8v, do 1 jajka ~ 1.5 - 1.65v :wink: (zalezy od mnoznika, ustawien mobo itp.).

 

Jajka można wyłączyć w msconfig.

 

A czas będzie lepszy :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No tak tyle,ze wyniku takiego czy screena nie mozna pokazac,bo tak jakos nie teges a szkoda :)(mowa o hwbocie)

 

edit:no u mnie juz siedzi box,zobaczymy jak sie spisze,mam nadzieje ze duzo lepiej od tego es'a

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprzedawałem E8400 wyciskał jakieś 4,1Ghz na 1.45V. Zainteresowani proponowali mi kwoty rzędu 570 - 600zł odpuściłem. Kupiłem DFI X38 T2R. Pierwsze uruchomienie zmieniłem vcore odpaliłem vdrop control wyłączyłem eist i w sumie to wszystko, efekt 4,4Ghz 1.35V (2 godziny orthosa) Wysypał się dopiero przy 4,5Ghz 1.35V po 30 minutach. Wnioski nasuwają się same.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm wlaczyles vdroop kontrol??podobnoi jak jest wlaczone to wlasnie dziala vdroop i sa spadki :)

 

jakie miales mobo wczesniej??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wlaczyles vdroop kontrol??podobnoi jak jest wlaczone to wlasnie dziala vdroop i sa spadki :)

 

jakie miales mobo wczesniej??

włączył =wyłączył :D

pewnie jakiegoś gigusia lub asusa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był włączony w każdym bądź razie wcześniej był Abit IP35. A poniżej mała ciekawostka:

 

Abit - 4Ghz / 1.4V = 42C Idle 52C load

DFI - 4Ghz / Trochę poniżej 1.2V = 40C idle 52C load

wszystkie ABIT'y tak "mają" :wink: IP35-E nie wyrabiał z seckją zasilania przy Q6600 @3.8

 

Ktoś próbował maksymalne O/C z włączonym EIST ? intersuje mnie to bardzo bo nie zawsze u mnie pracuje proc na 100% a szkoda prądu marnować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie no szlak mnie trafi,dzisiaj kupilem boxa i nawet nia ma sznas na odpalenie go na ustawieniach na,ktorych wczoraj latal Esik spi32m

ja mam chyba pecha do cepow,z reszta zawsze mialem :(

Dostalem info od kolesia z hongkongu i napisal mi(koles z fabryki dfi),ze to mobo zostalo stworzone glownie do pracy z quadami i zebym sie nie zdziwil jak bede mial problemy z osiagnieciem fsb ok 550 na 45nm,wowczas moze pomoc tylko regulacja gtl i vtt,ktora jak narazie wogole mi nie pomaga,sczerze powiem,ze tak slabego dnia jak dzisiejszy nie mialem chyba nigdy :(

 

btw:chyba cos wieczorem wypije

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprzedawałem E8400 wyciskał jakieś 4,1Ghz na 1.45V. Zainteresowani proponowali mi kwoty rzędu 570 - 600zł odpuściłem. Kupiłem DFI X38 T2R. Pierwsze uruchomienie zmieniłem vcore odpaliłem vdrop control wyłączyłem eist i w sumie to wszystko, efekt 4,4Ghz 1.35V (2 godziny orthosa) Wysypał się dopiero przy 4,5Ghz 1.35V po 30 minutach. Wnioski nasuwają się same.

heh

ładniusio:)

mozna prosić o nastawy VTT i GTL przy tych 4,4 GHz i [1,35 BIOS-(około 1,37 real)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamierzam kupić teraz te cudeńko i nie wie gdzie :unsure: No fakt, 800zł to jest przesada....

poczekaj tydzień 2 są teraz opóźnienia do Polski :) jak dojadą do ceny będą normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

1,475 z biosa do 3DM2K1 (4,7GHz)

1,475 (4,6GHz) do 2K6

w sumie nie za bogato chyba, real z tych 1,475 to około złoty pięćdziesiąt

vcore mnie nie interesuje :),wiem,ze masz elo sztuke,ale jakie masz ustawienia vtt vs gtl???

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja była dość trudna na początku, bo musiałem poszukać inny procek na 775, bo abit z fabrycznym biosem na moim E8200 nie chciał wogóle sie podnieść, więc potrzebowałem procka niestety żeby wogóle bios upgrade'ować co już jest dużym minusem dla tej płyty, bo w końcu nie każdy ma dostęp do innego procka.

 

Poza tym chodzi stabilnie, jeszcze nie testowałem go programami żadnymi, ale odpalałem nowe pozycje growe i benchmarki typu 3d mark, i chociaż temperatury sprawdzałem po chwili od np wyjścia z gry, to muszę powiedzieć że nie uświadczyłem jeszcze na procku więcej niż te 50C...

 

Mój proc niestety (nie wiem czy z jego winy czy z płyty bo już jej troche nie ufam) kręci się maxymalnie do 3.0, ale jeszcze nie poświęciłem temuy dość skupienia żeby wykluczyć np płytę albo pamięci (ale jednak wsyztsko na to wskazuje że to procek bo napięcia podniosłem, ram zluzowałem troszke z timingami i nic się nie zmieniło)...

 

 

 

Jedno czego nie rozumiem to na 3d marku test CPU idzie mi jak największy slideshow nowoczesnej kultury, gdzie inne lecą bez zająknięcia.

 

w Viście procek ma najniższy wynik w tym rankingu komponentów całym bo 5.6, wszystko reszta mam 5.9...

 

 

Takwięc podsumowując obalam mit jakoby te proce się grzały, ale też legendę (prawie pewne) jakoby dowolne sztuki się kręciły do 4 GHz...

 

To tyle, może komuś się przyda jako opinia...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takwięc podsumowując obalam mit jakoby te proce się grzały, ale też legendę (prawie pewne) jakoby dowolne sztuki się kręciły do 4 GHz...

 

To tyle, może komuś się przyda jako opinia...

 

Pozdrawiam.

Kręcenie na tej płycie to nie taka prosta sprawa - u mnie po pierwszym OC proc nie wstał i nie chciał gadać.

Musisz wziąć pod uwagę fakt,że napięcie ustawione w biosie ma offset na poziomie 0.085v, do tego vdrop i daje Ci to wartość 0.117v. - tak jest u mnie i u większości userów.

Pobaw się również VTT i MCH - bez tego marne szanse na OC proca.

Dla przykładu powiem,że ja w biosie na 4GHz mam napięcie 1.485v, na VTT 1.31V i MCH 1.45V.

To nie wina proca tylko trefnej Mobo, którą z resztą zmieniam zaraz na DFI.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore mnie nie interesuje :),wiem,ze masz elo sztuke,ale jakie masz ustawienia vtt vs gtl???

4,7 GHz GTL 75-76-75 , VTT- 1,30

do 4,4 GHz 60-60-60 i vtt 1,28 Vcore 1,375

w zasadzie trzeba szukac na pałę bo nie ma w tym zadnego sensu :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się również VTT i MCH

 

gdzie to sie ustawia..? ja mam p5k pro i nic takiego nie zmianialem. wszystkie napiecia na auto i proc 1.38V 8x500(4GHz). nawet jakbym to znalazl... to nie wiedzialbym na ile przestawic ;//// niech ktos wytlumaczy jak sie bawi z tymi VTT, MCH, PLL co to w ogole jest? pomozcie noobom :D

 

wlasnie znalazlem na allegro:

8400 oem 570zl 2 sztuki: http://allegro.pl/item308566549_najnowszy_...m_od_reki_.html

swieza aukcja. jak ktos potrzebuje to niech szubko kupi :P

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

4,7 GHz GTL 75-76-75 , VTT- 1,30

do 4,4 GHz 60-60-60 i vtt 1,28 Vcore 1,375

w zasadzie trzeba szukac na pałę bo nie ma w tym zadnego sensu :unsure:

 

no wlasnie wiem i ciezko mi znalesc stabilnosc na 535x9,530x9 wlasnie leci i jak sie nie zwiesi bedzie ponizej 10m w spi32m ;)

tylko teraz mam gtl wylaczony,powiedz mi jeszcze jedna rzecz ta ostatnia zakladka z gtl jest od nb,bo dwie pierwsze sa do cpu i trzeba je mniej wiecej ustawic w polowie vtt(50-65% vtt)-dobrze rozumuje??

ale co z ta nb,mam sie sugerowac napieciem nb czy olac i tylko sie interesowac vtt?

oczywiscie podnoszac v na nb,bo bez tego slabo,ile masz na nb??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

stary,wiesz jakie ja mam problemy zeby wogole wejsc do windy na swojej mobo przy 545Mhz-kurde i to z ss na pokladzie praktycznie jest to niemozliwe

 

setfsb nic nie poamaga,no moze 2Mhz-smiech

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...