Skocz do zawartości
Lagier

Dark Project By Lagier - Wc Rev 5.0 & 6.x -dużo Fot!

Rekomendowane odpowiedzi

thx aerial :)

 

p.s. widzę że jednak uznałeś temacik za galerię może być i tak :)

 

do rzeczy...

 

całe popołudnie pracy: poprawek lakierniczych, szlifowania, wiercenia, skręcania i czyszczenia...

 

Generalnie efekt oczekiwany bardziej niż bardzo :D aczkolwiek nie obyło się bez małych ekscesów. Kiedy wycinałem okno miało być ono wklejane i tak też było początkowo uczynione. Jednak średnio mi się to podobało z punktu widzenia estetycznego (wewnątrz było widać klej ;]) więc postanowiłem wszystko skręcić na śruby. Kupiłem imbusiki M6 na zewnątrz które z bliska prezentują się w następujący sposób:

 

Dołączona grafika

 

od wewnątrz zaś postanowiłem również jakoś ładnie zakończyć śruby więc nakręciłem takie oto nakrętki:

 

Dołączona grafika

 

wszystko wyglądało pięknie do momentu założenia ścianki... niestety ściane w stackerze się nasuwa i dwie ostatnie nakrętki to uniemożliwiały. Szybki tuning zwykłych nakrętek M6 (przecięcie 1 na pół) i niestety dwa mocowania wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

a cała ścianka od wewnątrz z kolei tak:

 

Dołączona grafika

 

stackerek zgodnie z założeniami cały, no prawie cały skręcony i wstępnie prezentuje się w następujący sposób:

 

Dołączona grafika

 

po wstępnych przymiarkach ścianek (nie są nasunięte ze względu na świeżość farby) prezentuje się tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

no i generalnie na tym się prace zatrzymują dalej jestem uzależniony od przesyłek które mają do mnie dotrzeć :(

 

mam jeszcze jedną zagwózdke z szynami po których jeżdżą boki budy... nie ma bata żeby się to nie porysowało i zastanawiam się czy nie nakleić jakichś gum/filcu/gąbek chyba że ktoś ma inną sugestie aby zapobiec uszkodzeniu lakieru?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a śledziki pomalujesz? ?:D

 

nie :> celowo zostana pochromowane karty rozszerzeń mają wszystkie świecące IMO gryzłoby się to ze sobą dlatego to zostaje jak jest. Osobiście mogę tylko zapewnić że jak cały sprzęcik zawita do obudowy to wszystko się ślicznie zgra ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci mowilem, z tym oknem to poszedles na latwizne ziomek ;) ale generalnie calkiem fajnie. Sledzikow dobrze ze nie malujesz,ja w swoim dragonie tez tak zrobilem i dobrze to wygladalo.Keep up !

 

Troche dawno juz tu nic nie pisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci mowilem, z tym oknem to poszedles na latwizne ziomek ;) ale generalnie calkiem fajnie. Sledzikow dobrze ze nie malujesz,ja w swoim dragonie tez tak zrobilem i dobrze to wygladalo.Keep up !

 

Troche dawno juz tu nic nie pisalem ;)

 

Banalne okno nie jest zle, ile mozna ogladac wycinane plomienie :P

 

Narazie wyglada ekstra, ale ocenie jak skonczysz :P BTW. mi sie wydaje, czy otwor na chlodnice jest troche krzywy? Przynajmniej tak na fotkach wyglada z perspektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedną zagwózdke z szynami po których jeżdżą boki budy... nie ma bata żeby się to nie porysowało i zastanawiam się czy nie nakleić jakichś gum/filcu/gąbek chyba że ktoś ma inną sugestie aby zapobiec uszkodzeniu lakieru?

czarna taśma izolacyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za komenty :)

 

@adasi

lubię proste okna bez wygibasów :)

 

@ryba

nie otwór pod chłodnicę nie jest krzywy :D na 1 stronce jest foto z bliska no jakby nie mierzyć to jest prosty :)

 

@bobson37

taśma izolacyjna spaprałaby chyba cały design dlatego będzie albo cieniutka guma albo cieniutka, czarna siateczka plastikowa

 

@Arni

THX Dodam iż właśnie dlatego nie mam oryginalnego okna a i sam stacker zyska na oryginalności bo takiego kształtu nigdzie nie widziałem tym bardziej w tej budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bata żeby się to nie porysowało i zastanawiam się czy nie nakleić jakichś gum/filcu/gąbek chyba że ktoś ma inną sugestie aby zapobiec uszkodzeniu lakieru?

Z pewnoscia musi byc to cos bardzo cienkiego, bo inaczej po zasunieciu bok bedzie odstawal od obudowy (bedzie to widac szczegolnie od gory)... Cienka guma (kondom :?: ;) ) mysle, ze nie zda tu egzaminu - faktycznie moze warto sprobowac z tasma izolacyjna scotch na budzie, ladnie przycieta w miejscach otworow w szynach... albo taka sama tasma na "szynach" w boku z oknem w miejscu, ktore trze sie z buda przy wkladaniu boku w bude (ale zamotane - mam nadzieje, ze wiadomo ocb)

(...) i dwie ostatnie nakrętki to uniemożliwiały. Szybki tuning zwykłych nakrętek M6 (przecięcie 1 na pół) i niestety dwa mocowania wyglądają tak: (...)

No to najwieksza lipa w tej realizacji... porazka na calej linii :blink: Jeszcze nie widzialem tak spapranego wykonania... :mur: :?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jesli to powyzsze mocowanie okna od srodka ma byc tym, co ma byc "wada" projektu, to moge postawic duuuzo na to, ze efekt koncowy bedzie BARDZO pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety projekcik nie zostanie ukonczony jednak tak szybko jak myślałem... :( części pozostałe mają pojawić się we wtorek dopiero ja w miedzyczasie nabawiłem sie zapalenia oskrzeli a praca mgr mnie goni więc obawiam się że przez dłuższy okres czasu nic się nie zadzieje.

 

póki co pochwalę się tym co dzisiaj przyjechało:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Swiftech MCW30 poleci na NB czyż on nie jest piękny? :D

 

całość chłodzić będzie TT Black Water 122

 

Dołączona grafika

 

nie wiem też czy jednak jeszcze raz nie rozbiorę całości i nie zmatuje i nie nałoże jeszcze jednej warstwy lepszego lakieru niż śnieżka. trochę żałuję że od razu tak nie zrobiłem może wtedy szyny nie rysowałyby się tak...

 

pozdroowki

Lagier

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tworzywa sztuczne ok na metal nie polecam sie tak nie ciesz ocenimy motipa :> :D

Daj dobry podkład do metalu i będzie OK (np. Motip ~10 PLN). Na zarysowania pomoże wyłącznie pomalowanie całości bezbarwnym albo oddanie do lakierowania proszkowego (przy zmianie WC tak pewnie zrobię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bedzie motip i zobaczymy :)

 

co do szyn zabezpiecze je dodatkowo jakos generalnie teraz mogłoby tak zostac bo tego nie widac ale jakos strasznie irytuje mnie fakt ze gdzies w srodku w budzie mam zarysowania ;]

 

Update:

Mimo choroby (w sumie już końcówki) buda ślicznie zmatowiona :) śnieżka okazuje się być nie taka zła. Generalnie najgorzej jest na elementach typu ranty końcówki itd. Tam lakier najsłabiej się trzymał. Ale nie ma tego złego teraz będzie wszystko rewelacyjnie zapodkładowane :) dzisiaj generalnie byłaby nałożona już 1sza warstwa jednak nigdzie nie potrafiłem dostać lakieru Motip. :/

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lakierów Dupli, to to samo. Jedna warstwa podkładu starczy w zupełności.

 

teraz juz jest jedna po sniezce ;] druga będzie motipu wyschnie i będzie wyszlifowana i jeszcze jedna dam profilaktycznie i potem ja spoleruje drobnym papierem i na to 2/3 warstwy lakieru czarnego i potem bezbarwny i powinno być miodnie :) nienawidze fuszery a podejzewam że snieżka po paru składaniach kompa by tak wyglądała ;]

 

istenieje jeszcze mozliwosc proszkowego pomalowania ciekawe ile taka przyjemność kosztuje i gdzie to ewentualnie można zrobić?

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed lakierowaniem sprawdź na puszkach, czy farby nie będą się ze sobą gryzły. Nie wolno na przykład na lakier bezbarwny (albo jego pozostałości po szlifowaniu) kłaść lakierów na bazie akrylu - porobią się pęknięcia i bąble, które cholernie ciężko jest potem usunąć.

 

W następnej odsłonie mojego WC będę lakierował budę proszkowo - ładna i trwałą powierzchnia, poza tym znudził mi się czarny kolor. Poszukaj w swoim mieście, na pewno jest kilka lakierni które zrobią to za niewielką kasę, tylko będziesz musiał rozłożyć budę na czynniki pierwsze, bo blachy trzeba najpierw odtłuścić, opłukać i wysuszyć. Może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed lakierowaniem sprawdź na puszkach, czy farby nie będą się ze sobą gryzły. Nie wolno na przykład na lakier bezbarwny (albo jego pozostałości po szlifowaniu) kłaść lakierów na bazie akrylu - porobią się pęknięcia i bąble, które cholernie ciężko jest potem usunąć.

 

W następnej odsłonie mojego WC będę lakierował budę proszkowo - ładna i trwałą powierzchnia, poza tym znudził mi się czarny kolor. Poszukaj w swoim mieście, na pewno jest kilka lakierni które zrobią to za niewielką kasę, tylko będziesz musiał rozłożyć budę na czynniki pierwsze, bo blachy trzeba najpierw odtłuścić, opłukać i wysuszyć. Może to pomoże.

jasna sprawa :)

 

raczej będę robił wsio sam ale z ciekawości podjadę do lakiernika swojego zapytać ile by skasował za coś takiego. Być może szkoda zachodu i pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij podać później tą cenę na forum :) Też mnie to ciekawi.

A co do klocków to kiedy ma dojść reszta ? Pamiętaj o fotach klocków jak przyjdą :D

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij podać później tą cenę na forum :) Też mnie to ciekawi.

A co do klocków to kiedy ma dojść reszta ? Pamiętaj o fotach klocków jak przyjdą :D

 

spoko :)

 

czekam na dostawę w cooling.pl rzekomo mają się pojawić w najbliższy poniedziałek zobaczymy co z tego będzie...

 

UPDATE:

Panowie zmieniła się troszkę koncepcja... Jakbyście widzieli stacka pomalowanego całego dosłownie całego na czarno? A może tak jak wygląda oryginalny stacker black? Zastanawiam się czy nie zmienić kolorku całej obudowy... Odpuszczam chyba malowanie samemu i obudowa prawdopodobnie zawita w lakierni :>

 

chyba się zdecydowałem poniżej fota poglądowa machnieta na szybko w PSie:

 

post-1186-1188163175_thumb.jpg

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowanie proszkowe czarny mat cena 50 zł za całość w ALIMECIE w Czestochowie. Jednak osobiście chciałbym czarny połysk szukamy dalej... :>

 

update:

czarny polysk firma Lamex w czestochowie również 50 zł czyli nie ma się co zastanawiać :) i paprać w domowe sposoby

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Lagier to Ci moge podeslac fotki stackera black ;) Wyglada bardzo stylowo, taki ladny i funkcjonalny mebel :) Obudowa juz swoje latka ma,a wciaz konkurencji na horyzoncie brak.

 

BTW- CALY (ten Twoj fotomontaz) stacker tez wyglada swietnie, ale pamietaj ze te listwy to drapane aluminium, moze byc dziwny efekt po polakierowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...