Skocz do zawartości
ryba

Yoto Ss

Rekomendowane odpowiedzi

Agregat powstal juz jakis czas temu, ale zbieralem sie z napisaniem tego tematu Dołączona grafika Ogolnie historia tego agregatu jest dosyc stara i oszczedze jej Wam, bo jest ciut przydluga Dołączona grafika

 

Ogolne zalozenia: mocniejszy SS od tego, co mial Myrddin. Takze bez zastanowienia i zadnych kompromisow, wybor padl na rotarke Dołączona grafika

 

kompresor: Toshiba PG165-X1C

parownik: jeden z tych piotresowych robionych u mnie

kapilara 0.8mm

skraplacz: 2 rzedowy, wentyl 10W

czynnik chlodniczy : R507

jakas tam podstawa + kolka

ekstra dodatki: expansion tank dla obnizenia cisnienia statycznego

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Agregat ogolnie mial wygladac tak, mozna by bylo sie klucic, ze ciut mniejsze mozna bylo zrobic, ale wymiary sa w sam raz.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pospawany i wypolerowany parownik

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tutaj agregat juz na podstawie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wlasciciel chcial, zeby parownik i ssaca byla w takim ukladzie jak teraz, czyli plyta glowna mniej wiecej 30 cm wyzej niz podstawa agregatu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Agregat juz poskladany i zaizolowany. Wlasciciel byl zadowolony z wygladu, trzeba jeszcze tylko przetestowac jak to pracuje Dołączona grafika, a wyniki znajduja sie ponizej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Temperatura Idle, na grzalce 180W, temp parownika po kilku godzinach utrzymuje sie mniej wiecej na poziomie -50 stopni. Agregat ogolnie jest wystrojony pod duze obciazenia. Zobaczymy co jeszcze Tomek napisze na temat tego chlodzonka tutaj i jego wynikow Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ryba
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, wersja "kieszonkowa", nie mylić z kszonkowa ;). To teraz jakiś quadzik i jazda.

Jak zajdzie potrzeba to się zakupi quada - na razie zdechł mi zasilacz i prawdopodobnie mobo ...

Poza faktem, że nieco dłuuuugo zjeżdża do nominalnej temperatury - później spisuje się wyśmienicie.

Nie wykłada się tak jak większość SS na Orthosie (jeden z agregatów które miałem w łapkach w 16M latał -44 a orthos /oczywiście mniej MHz na CPU/ zjeżdżał na -34 i wtedy dałem spokój :D)

Ten agregacik utrzymuje -50 dosyć łatwo (w Pi to w sumie mniej jak -52 to nie widziałem)

Jednym słowem - ryba zrobił DOBRĄ ROBOTĘ B)

 

Co do wyniczków - to na tym sprzęcie poszło to:

Dołączona grafika

widać że DFI nieco optymistycznie raportuje temp CPU

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...