Skocz do zawartości
bart_112

Asus Eee Pc 701 I 1001

Rekomendowane odpowiedzi

da sie - nie licz na ta cene w Polsce. w uk przykladowo ma kosztowac odpowiednio 199 funtow (za 7 cali) i 299 za wersje z pelnym ekranem (jak sie ukaze)

 

jesli chodzi o xp to tak - asus ma zapewnic sterowniki na stronie

 

ciekawa pozycja do internetu i przetwarzania tekstu - miejmy nadzieje ze inni producenci obniza ceny swoich produktow bo nie widze w tym momencie powodu do zakupu malego vaio na potrzeby biznesowe (no chyba ze reprezentacyjnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, szkoda, liczyłem że będzie to takie komercyjne OLPC, ale widać cena chyba raczej nie będzie aż tak niska. Ja liczę na 700 zł za podstawową wersje, wtedy byłoby ciekawie, kupujesz karte bezprzewodową do domowego PC i masz lapka w domu do pracy z netem. 512 Ramu + procek 900 MHz to do Offica czy Opery starczy. Gdzie znajde więcej inflo o tym? Na oficjalnej stronie jakiś pokaz slajdów tylko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, szkoda, liczyłem że będzie to takie komercyjne OLPC, ale widać cena chyba raczej nie będzie aż tak niska. Ja liczę na 700 zł za podstawową wersje, wtedy byłoby ciekawie, kupujesz karte bezprzewodową do domowego PC i masz lapka w domu do pracy z netem. 512 Ramu + procek 900 MHz to do Offica czy Opery starczy. Gdzie znajde więcej inflo o tym? Na oficjalnej stronie jakiś pokaz slajdów tylko jest.

Na razie niewiele wiadomo.

Jesli juz cos wiadomo to pojawia sie np tu: http://www.eeeuser.com/

Sam komputerek bardzo interesujacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie niewiele wiadomo.

Jesli juz cos wiadomo to pojawia sie np tu: http://www.eeeuser.com/

Sam komputerek bardzo interesujacy

Hm, instalka XP'ka to chyba z karty pamięci :D a tak mi sie wydaje w ogole że taniej będzie kupić 4 GB karte pamieci niż płacić za model o wiekszej pojemności. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wescie pod uwage pare czynnikow

 

1 kupisz karte ale bedzie ona wolniejsza od wmontowanej pamieci no chyba ze wydasz kupe kasy na super ekstra szybka pamiec co mija sie z celem (no chyba ze sie myle )

2 bez sensu jest na eee instalowac xp jak wszyscy wiemy eee zamiast dysku twardego ma pamiec, wesmy pod uwage ze xp jest bardzo specyficznym systemem na ktorym wystepuje defragmentacja danych (na linuxach tego nie ma chyba ze ponownie sie myle) nie mozna tez zapomniec ze pamieci nie sa jeszcze dostatecznie rozwinie i po ok 100 000 (czy jakos tak :P) zapisach na klaster nastepuje efekt utraty danych czytez uszkodzenia danych

 

czyli krotko i zwiezle xp syfi xp fragmentuje pliki wiec xp nie nadaje sie na dyski zbudowane z pamieci ktoe po okreslonej liczbie zapisow zaczynaja sie sypac a w eee nie da sie ich wymienic bo sa wlutowane w mobo

 

a tak poplatanie z pomieszaniem jest w wiadomosciach o ee raz pisza ze bedzie eee 8 8.9 i 10 cali innymrazem ze tylko 8 8.9 itp itd sam juz nie wiem co z tego wyrosnie

 

p.s. nie jestesm zwolennikiem linuxow ba jade od zawsze na windzie ale istalowac xp na eee bron was boze no chyba ze macie kasy jak lodu albo bedziecie go odpalac z taniej pamieci wsadzonej w czytnik

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...