Skocz do zawartości
Gość zakinho

Renault Laguna Ii Dci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakinho

Witam

czy ktos maial doczynienia z forumowiczow z tym samochodem ? Mam samochod renault laguna II 1.9dci kombi 2001r. Moj problem, polega na tym ze od 2200 obrtow samochod przerywa do 3000 obrtowo a teraz od niedlugiego czasu zaczelo cos sie tak ajkby zacierac :/ czy moze to byc turbina ? Moj przebieg 150 tys km .

 

Z gory dzieki za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos maial doczynienia z forumowiczow z tym samochodem ? Mam samochod renault laguna II 1.9dci kombi 2001r. Moj problem, polega na tym ze od 2200 obrtow samochod przerywa do 3000 obrtowo a teraz od niedlugiego czasu zaczelo cos sie tak ajkby zacierac :/ czy moze to byc turbina ? Moj przebieg 150 tys km .

 

Z gory dzieki za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Nie mam osobiście tego auta ale 2 dobrych znajomych ma i są problemy z turbiną w tych autach. Jeśli nie wymieniałeś jej do tej pory to właśnie to podejrzewam jest przyczyną. Btw kiedy jeden ze znajomych oddawał swoją Lagunę do ASO na naprawę to tamtejszy mechanik powiedział że i tak długo się trzymała i nie ma co narzekać(a było to przy przebiegu ok.90k km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbinki w Laluniach lubią padać po 60-70 tysiącach, ty masz już 150 tysi więc może to być turbinka, podjedź do jakiegoś turbo-serwisu to Ci ją sprawdzą(radzę tak zrobić bo jeżeli to turbo to jak się rozsypię i łopatki polecą do silnika czeka cię szukanie nowego silnika), ale dziwne objawy bo turbo w tym silniku załącza się od 1800obr. ja bym też sprawdził wtryski - listwę wtryskową, filtr paliwa, EGR, te podzespoły też mogą dawać w dupę, aaa objawy padającej turbinki to ostre nie przyjemnie metaliczne gwizdanie, spalanie oleju, ostre dymienie (chociaż to też może być objaw padających wtrysków) no i odczuwalny spadek mocy.

Najprościej podjechać do dobrego serwisu - tylko nie ASO bo tam Cię zgolą z kasy równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak by turbina siadala to byl bral olej silnik nie ? a u mnie jak naleje nie uchodzi tak szybko

Nie wiem dokładnie jak to jest w renówkach ale jak podepną kompa to pewnie błędy wyrzuci, tak czy siak Cię to czeka a o ile nie da jasnej odpowiedzi to przynajmniej wskaże w którym kierunku szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer nie wskaże luzów na ośce turbiny, nie wskaże też niektórych problemów z układem wtryskowym, jedź z tym do mechanika a nie pytaj na forum komputerowym, takie samochody podpina się pod diaga jeżeli jest coś nie tak powinien wykryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...