Skocz do zawartości
Roxas

[problem]coś Z Pci ? Może Karta Dzwiękowa? Niewiem W Kazdym Badz Razie Glosnik Charczy >.>

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego by tu zacząć >.> najlepiej od początku no więc tak siedziałem sobie wczoraj na moim sprzęcie i pod karte dźwiękową mam wpięte głośniki 5.1 z czego do karty dźwiękowej nie wpinam tylko głośnika centralnego (nie pytajcie dlaczego ;)) no i do tej karty mam jeszcze w wejście Line-IN wpięty kabelek który podpinam do mp3 playera czy psp (dźwięk przechodzi przez kompa i trafia do moich głośników 5.1). Niestety wczoraj spadł mi ten kabel za biurko (pod biurkiem idzie mi rura z centralnego ogrzewania) i prawdopodobnie wtyczka z tego kabla musiała tyknąć tej rury ponieważ głośniki zaczeły piszczeć i charczeć :/ ja trochę pokopałem z tylu kompa i wyciągłem ten kabel z za biurka i nastała cisza. Ja nieświadomy niczego dalej siedziałem na kompie aż chciałem obejrzeć filmik na kompie i zauważyłem że zamiast dźwięku z filmu z głośników wydobywa się pisk O_o wyłączyłem na chwile kompa, podociskałem wtyczki do karty dźwiękowej i włączyłem kompa po czym film...dźwięk był niestety

 

1. Był cichszy niż normalnie

2. i lewy głośnik charczy + dzwięk jest bardzo nieczysty w tym głośniku :/

 

sprawdziłem na słuchawkach i jest to samo, pomyślałem Sound Card is dead jednak dzisiaj wyciąłem tą karte z tego portu PCI i włożyłem do innego i gra normalnie tak jak grała wcześniej O_o dźwięk jest czyściutki i nic nie charczy natomiast kiedy włożyłem ją spowrotem do tamtego portu to problem się powtórzył <_< wiec wyjołem ją i włożyłem spowrotem do innego portu i teraz gra normalnie w innym porcie PCI tylko może mi ktoś powiedzieć co się dokładnie stało i co z tamtym portem (a może to jednak coś z karta?)??

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć co się dokładnie stało i co z tamtym portem (a może to jednak coś z karta?)??

Przypuszczam, że nic - i że po wymianie systemu [format] karta w tym porcie równieżpowinna działać normalnie (tak mi się przynajmniej wydaje).

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie doszło do przeskoku iskry elektrostatycznej miedzy rurą z wtyczka. Jak wiadomo takie rzeczy szkodzą elektronice, a pewnie komp nie jest podłączony do gniazda z bolcem uziemiającym.

W ten sposób mogłeś uszkodzić slot PCI na mobo, a format raczej Ci nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie doszło do przeskoku iskry elektrostatycznej miedzy rurą z wtyczka. Jak wiadomo takie rzeczy szkodzą elektronice, a pewnie komp nie jest podłączony do gniazda z bolcem uziemiającym.

W ten sposób mogłeś uszkodzić slot PCI na mobo, a format raczej Ci nie pomoże...

No sprawa wyglada tak poniewaz w pokoju mam tylko 2 gniazka w jednym miejscu i komp do sieci elektrycznej jest podlaczony tak Komp => Listwa => Przedluzacz bez bolca (przedluzacz wlasnej roboty (zrobiony solidnie na nawet grubym kablu z tym ze bez bolcow :/) => Gniazdko sieciowe. eh gdyby tylko ten przedluzacz mial ten bolec uziemiajacy bo tamto gniazdko normalnie ma bolec i listwa tez ma bolec :/

 

..:: UPDATE ::..

 

Prawdopodobnie poszło też wejście LINE-IN poniewarz jak wpiołem kabel i wyłączyłem wyciszenie to tak dziwnie cyka a jak podpiołem coś grającego to niegra tak jak ma (gra ciszej, niedokładnie z jakim szumem i lekkim charczeniem i gra tylko lewy głośnik) natomiast kiedy podpiołem kabel w wejscie od mikrofonu to wszystko jest normalnie >.>

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta dźwiękowa dobrze gra w innym slocie to ją tam zostaw.

Dla pewności mozesz sprawdzić w tym uszkodzonym slocie inną karte PCI ( sieciowa, TV lub inna ), jeśli bedą problemy to masz 2 wyjścia:

a) nic juz nie wsadzać do tego slotu i go po prostu olać ;)

b) kupić nową mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...