Skocz do zawartości
kastamax

How ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy i troche ciemny w temacie Freon Cooling. Mam prośbę. Czy mógłby ktoś wykonać poradnik albo podać link do takiego poradnika jak wykonać zestaw freon cooling krok po korku tak by chłodził około -100 C i zgrabnie i ładnie wyglądał. Chodzi mi o takie coś by wszystko było krok po kroku z zdjęciami i opisami.

 

Wiem że jestem w tym momęcie dla was lamą, ale kręci mnie to choć i troche boje się to budować bo nie ma wielu dokładnych poradników w internecie i w dodatku jak widze niektóre zestawy to strach się bać. Chodzi mi o zestaw mały prosty a mocny. Znam paru elektryków i automatyków, którzy by mi w tym pomogli ale prosze o wyjaśnienie tematu chłodnic i jak to wszystko połączyć żeby czegoś nie rozwalić.

 

PS: Nie nabijajcie sie z tego co napisałem bo wiem że prawdopodobnie pisze to w nieodpowiednim miejscu dla takich jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj FAQ [w tematach przyklejonych] Kupo sobie części które są wymienione w schemacie kaskady, gaz an pierwszy stopien, etylen [zaraz po zakupie odkrec troszke by sprawdzic czy jest gaz w butli] połącz, polutuj, napełnij, włącz po kolei kompresoey i patrz co sie dzieje.

Prostsze niż myślisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy i troche ciemny w temacie Freon Cooling. Mam prośbę. Czy mógłby ktoś wykonać poradnik albo podać link do takiego poradnika jak wykonać zestaw freon cooling krok po korku tak by chłodził około -100 C i zgrabnie i ładnie wyglądał. Chodzi mi o takie coś by wszystko było krok po kroku z zdjęciami i opisami.

 

Wiem że jestem w tym momęcie dla was lamą, ale kręci mnie to choć i troche boje się to budować bo nie ma wielu dokładnych poradników w internecie i w dodatku jak widze niektóre zestawy to strach się bać. Chodzi mi o zestaw mały prosty a mocny. Znam paru elektryków i automatyków, którzy by mi w tym pomogli ale prosze o wyjaśnienie tematu chłodnic i jak to wszystko połączyć żeby czegoś nie rozwalić.

 

PS: Nie nabijajcie sie z tego co napisałem bo wiem że prawdopodobnie pisze to w nieodpowiednim miejscu dla takich jak ja.

Chcesz zyc? To pocwisz najpierw na mniej skomplikowanych ukladach. Pozatym elektryk raczej nie zrobi tobie ukladu chlodniczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi przedmówca, układy Kaskadujące to dosyć skomplikowana sprawa chwila nie uwagi i układ może wylecieć w kosmos... Najlepiej zrób SS a później coś więcej.

 

Ogólnie pierwszy raz widzę :P aby ktoś budował od razu kaskadę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj FAQ [w tematach przyklejonych] Kupo sobie części które są wymienione w schemacie kaskady, gaz an pierwszy stopien, etylen [zaraz po zakupie odkrec troszke by sprawdzic czy jest gaz w butli] połącz, polutuj, napełnij, włącz po kolei kompresoey i patrz co sie dzieje.

Prostsze niż myślisz

ŚWIETNY POMYSŁ! Najlepiej robić to bez użycia reduktora i wąchając jaki gaz wychodzi z butli. Super. Przy okazji palić sobie papierosa i stać w kałuży benzyny- hardcore to hardcore :lol:

 

Nie no nawet tak żartować nie można.....

 

@kastamax:

zrób sobie najpierw FC które robi -40.............

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Przekonaliście mnie do zrobienia SS. Po długich namysłach też tak stwierdziłem, ale teraz mam kolejne pytania odnośnie SS. Zaczaiłem o co chodzi w tym układzie i jak widze jest to dosyć proste.

 

Pytania

1. Myśle nad kupnem czynika R-404A. Czy to dobry wybór, na oko ma dobre właściwości i jest dosć tani. Co w na to ??

2. Na jednym z FAQ znalazłem odnośnik dotyczący zabezpieczania płyty głównej. Przeraziłem sie bo nie jest to dość jasno opisane i w dodatku po angielsku. Czy mógłbym prosic o jakieś porady i zdjęcia jąk ją zabezpieczyć. PS: Zdziwiło mnie np. używanie lakieru do paznokci na sockecie i zdjecie poklejonych nóżek procesora. Czy konieczne jest zdejmowanie pokrywy procesora. Dodam że chciałbym narazie pobawić sie tym chłodzeniem na Socket 478.

Pozdrowienia

 

PS:

A tak wogóle doradził by mi ktoś dobór sprzętu by utrzymać temperature około -50 w obciążeniu. Chodzi mi mmniejwięcej o długość kapilary, parownik (i gdzie go można zdobyć bo chodzi mi o chilly1 chyba że lepiej jest zrobic to samemu :D) oraz zawór.

Edytowane przez kastamax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć że masz sprzęt ale nadal mam pytania odnośnie tego doboru sprzetu jak napisałem wcześniej w PS :D

Głównie chodzi mi o to jak dobrać długość kapilary, jaką chłodnicę i inne by utrzymać niską temperature.

 

A co do gazu. Ma on jakies minusy ?? Może zna ktoś lepszy o lepszych właściwościach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć że masz sprzęt ale nadal mam pytania odnośnie tego doboru sprzetu jak napisałem wcześniej w PS :D

Głównie chodzi mi o to jak dobrać długość kapilary, jaką chłodnicę i inne by utrzymać niską temperature.

 

A co do gazu. Ma on jakies minusy ?? Może zna ktoś lepszy o lepszych właściwościach ??

skraplacz 0.5-1kw, kapilara ~2.4m 0.8mm, czynnik chlodniczy r507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kompresora ?? Co polecacie. I ostatnie pytanie odnośnie tych czynników. Który jest tańszy :D ??

 

Edit: Zapomniał bym jeszcze o zaworze. Jakiego użyc, tak by był tani a bardzo dobry bo TXV jest drogi z tego co słyszałem :mur:

Edytowane przez kastamax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kompresora ?? Co polecacie. I ostatnie pytanie odnośnie tych czynników. Który jest tańszy :D ??

 

Edit: Zapomniał bym jeszcze o zaworze. Jakiego użyc, tak by był tani a bardzo dobry bo TXV jest drogi z tego co słyszałem :mur:

Zawory rozprezne popularnie stosowane w ukladach:

- kapilara

- TXV

- CPEV/PZR (nazwy stosowane zamiennie)

 

Zdecyduj sie na jeden!!

 

R404 jest ciut tanszy od R507. A co do kompresora, wybierz jakis tlokowy (Danfoss, Aspera), 1/2HP, 12ccm na czynnik chlodniczy r22 albo r404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraziły mnie ceny kompresorów, które kosztują mniejwięcej 400 zł. Może zna ktoś coś tańszego. Albo i takiego samego ale za o wiele mniejsze pieniądze. Jak tak to pisać bez namysłu. Patrzyłem troche po starych lodówkach i chłodziarka ale wszystko na R134a. Cene gazu R404a i R507a bo można się z kimś zrzućić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraziły mnie ceny kompresorów, które kosztują mniejwięcej 400 zł. Może zna ktoś coś tańszego. Albo i takiego samego ale za o wiele mniejsze pieniądze. Jak tak to pisać bez namysłu. Patrzyłem troche po starych lodówkach i chłodziarka ale wszystko na R134a. Cene gazu R404a i R507a bo można się z kimś zrzućić.

(...)

odnosnie czesci to mam wszystko

wal na PW jakby co :wink:

czytaj ze zrozumieniem :) ewentualnie coś na złomie szukać, ale to różnie może być...

 

 

edit

literówka

Edytowane przez KrOOliK89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraziły mnie ceny kompresorów, które kosztują mniejwięcej 400 zł. Może zna ktoś coś tańszego. Albo i takiego samego ale za o wiele mniejsze pieniądze. Jak tak to pisać bez namysłu. Patrzyłem troche po starych lodówkach i chłodziarka ale wszystko na R134a. Cene gazu R404a i R507a bo można się z kimś zrzućić.

A co ty myslales, ze kaskade za 100zl sobie zrobisz? To nie jest tanie hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę że to nie jest tanie ale wole inwestycje w to niż w chłodzenie wodne.

 

PS !! : Powiedzmy że mam już gotowy układ, a właściwie nie gotowy, ale mam człowieka od chłodziarek który mi to wszystko zrobi oraz napełni gazem i przetestuje. Teraz proszę o najaśniejsze wtłumaczenie zagadnienia zabezpieczania płyty głównej. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę że to nie jest tanie ale wole inwestycje w to niż w chłodzenie wodne.

 

PS !! : Powiedzmy że mam już gotowy układ, a właściwie nie gotowy, ale mam człowieka od chłodziarek który mi to wszystko zrobi oraz napełni gazem i przetestuje. Teraz proszę o najaśniejsze wtłumaczenie zagadnienia zabezpieczania płyty głównej. :lol:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=105834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem jak zastosujesz cichy kompresor Danfoss to układ będzie dość wydajny i w miarę cichy.. jednak że nie będzie niesłyszalne zależy co dla kogo oznacza słowo cisza dla niektórych kaskada to cichutka bestyjka a dla nie których pasywne jest za głośne :P :P :P Prądu dużo nie zje jak na 24h dasz.

Edytowane przez wawroch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS !! : Powiedzmy że mam już gotowy układ, a właściwie nie gotowy, ale mam człowieka od chłodziarek który mi to wszystko zrobi oraz napełni gazem i przetestuje. Teraz proszę o najaśniejsze wtłumaczenie zagadnienia zabezpieczania płyty głównej. :lol:

To chcesz kupic czy zrobić ten układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czasem lepiej zlecenie komuś wychodzi taniej niz zrobienie samemu ?;] i do tego jeszcze wydajniej wiec wiesz... jak chce to niech płaci jego wybór częsci do normalnego Fc nie kosztuja grosze, gaz dobry drogi jest i sam sprzet do zrobienia jego swoje kosztuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...