Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

natomiast mój Bequiet 450W E5 wymiękał prawdopodobnie przy Q9550@4.0Ghz oraz GTX260GTX,dosłownie parzył i cały czas wywalało grafike,natomiast delta 250W radzi sobie z celeron E420@3.0Ghz oraz GTX 260 bez problemów :lol2:

U mnie jest to samo, ten sam proc , grafa , i zasilacz. Co prawda nie paży , ale dość ciepły jest pod obciążeniem i też mi wywala sterowniki grafiki. Za jakiś miesiąc powinienem już mieć nowy zasilacz. Ja sobie radze tak że obniżam taktowania grafiki poniżej domyslnych , a proca trzymam na 3.7 przy Vcore 1.25 V.

 

Niby zasilka chodzi i trzyma ten sprzet , ale z grafą po OC wywala sterowniki i jakby nie patrzeć wachania lini 12V są już dość znaczne ( sprawdzane miernikiem ). Przy tym konfigu co mam i PO OC to dla spokoju zasilacz z 33-35 A na linni 12V styknie bez problemu. Szkoda że mój BQ ma tylko 30A :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, ten sam proc , grafa , i zasilacz. Co prawda nie paży , ale dość ciepły jest pod obciążeniem i też mi wywala sterowniki grafiki. Za jakiś miesiąc powinienem już mieć nowy zasilacz. Ja sobie radze tak że obniżam taktowania grafiki poniżej domyslnych , a proca trzymam na 3.7 przy Vcore 1.25 V.

 

Niby zasilka chodzi i trzyma ten sprzet , ale z grafą po OC wywala sterowniki i jakby nie patrzeć wachania lini 12V są już dość znaczne ( sprawdzane miernikiem ). Przy tym konfigu co mam i PO OC to dla spokoju zasilacz z 33-35 A na linni 12V styknie bez problemu. Szkoda że mój BQ ma tylko 30A :/.

no to teraz jest w 100% pewien ze to była wina zasiłki,u mnie takze obnizanie taktów do 3.5,3.6Ghz rozwiązywało problem.Mam nadzieje ze przysla mi z wymiany wersje E6,ona ma troche wyzsza sprawnosc od E5 i byc moze styknie.Myslałem jedanak ze bequiet 450W E5 styknie do takiego zestawu bo szczytowa moc tej zasiłki to az 500W,a tu mała wpadka. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz jest w 100% pewien ze to była wina zasiłki,u mnie takze obnizanie taktów do 3.5,3.6Ghz rozwiązywało problem.Mam nadzieje ze przysla mi z wymiany wersje E6,ona ma troche wyzsza sprawnosc od E5 i byc moze styknie.Myslałem jedanak ze bequiet 450W E5 styknie do takiego zestawu bo szczytowa moc tej zasiłki to az 500W,a tu mała wpadka.

Szczytowa moc tak , ale patrząc na porównanie serii E5 Vs E6 to przy takiej samej mocy, obciążalność lini 12V jest większa. Tak samo jak maksymalne obciążenie linni 12V :

360W - E5

432W - E6

 

Stąd ta różnica , i to że jednak najnowsze procki w tym q9550 i grafiki w tym GTX 260 czerpią z linni 12V , tak jak wiekszość innych podzespołów w komputerze , chyba poza napędami i pamięci RAM . Więc o wpadce producenta raczej nie ma mowy, bo seria E5 ma już z 2-3 lata. A wtedy część podzespołów korzystała z 5V i 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę czasu mnie nie było i wypadłem z tematu.

Muszę kuzynowi złożyć komputer a raczej zamówić z jakiegoś sklepu na fakturę.

 

Stąd pytanie czy Q8200 da się chociaż trochę podkręcić na płycie GIGABYTE GA-G31M-ES2C?

Czy warto dopytać się o jakąś lepszą płytę główną? Jak tak to jaką do 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Q8200 ani ta płyta nie są za specjalne do podkręcania. Przykro mi. Jeśli chcesz dobrą płytę do 200zł na kręcenie, to szukaj czegoś na P35 (na allegro Foxconn P35A-S oraz Abit IP35 chodzą po 180-200zł).

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Q8200 ani ta płyta nie są za specjalne do podkręcania. Przykro mi. Jeśli chcesz dobrą płytę do 200zł na kręcenie, to szukaj czegoś na P35 (na allegro Foxconn P35A-S oraz Abit IP35 chodzą po 180-200zł).

Tylko to ma być kupione w sklepie na fakturę jak już napisałem. A do 250zł byłaby jakaś fajna płyta?

Ale Q8200 to padaka? Ile trzeba by dopłacić do czegoś wartego uwagi, albo ewentualnie jaki C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250 zł sensowne płytki to i tak P35. Powyżej 300zł jest już pułap P45. Zamiast Q8200 brałbym używane Q6600 z Allegro lub dołożył 100 zł i zainwestował w Q9400.

Przestańcie z tym allegro. Pisałem, że to na fakturę musi być i chcą z jednego sklepu całego kompa.

Ale Q9400 to ok. 150zł różnicy. Trochę dużo, ale może przy 9600GT by starczyło kasy.

 

A w razie czego to jaką dwurdzeniówkę polecicie do 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie z tym allegro. Pisałem, że to na fakturę musi być i chcą z jednego sklepu całego kompa.

Ale Q9400 to ok. 150zł różnicy. Trochę dużo, ale może przy 9600GT by starczyło kasy.

 

A w razie czego to jaką dwurdzeniówkę polecicie do 400zł?

Troszke pytania odbiegaja od tematu tego watku - polecam chocby ten artykul i ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie o jakiś obniżkach intela ? . Paradoksalnie teraz procesor tańszy jest wydajniejszy od droższego ( q9550 vs i5 750 ) . Miałem nadzieje na rychły spadek ceny po oficjalnej premierze ale się przeliczyłem :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy ktoś wie o jakiś obniżkach intela ? . Paradoksalnie teraz procesor tańszy jest wydajniejszy od droższego ( q9550 vs i5 750 ) . Miałem nadzieje na rychły spadek ceny po oficjalnej premierze ale się przeliczyłem :/ .

9550 769 zl

http://www.proline.pl/sklep.php?p=CORE2QUAD+Q9550+2.83

I5 750 735zl

http://www.proline.pl/sklep.php?p=CORE+I5-750+2%2C66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pcp o tutaj Click! po 720 . Niestety ja jestem uwiązany do 775 . Raczej mnie nie stać na wymianę całej platformy na i5 .

 

@Zieger69

 

No mi się wydaję że q9550 powinien potanieć nieco bardziej . W sytuacji gdy jego nowy konkurent i5 750 kosztuje 720 cena ~800 zeta jest nie na miejscu . Tym bardziej że jest wolniejszy .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pcp o tutaj Click! po 720 . Niestety ja jestem uwiązany do 775 . Raczej mnie nie stać na wymianę całej platformy na i5 .

 

@Zieger69

 

No mi się wydaję że q9550 powinien potanieć nieco bardziej . W sytuacji gdy jego nowy konkurent i5 750 kosztuje 720 cena ~800 zeta jest nie na miejscu . Tym bardziej że jest wolniejszy .

raczej nie i5 750 jest poprostu tanszy w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ju-rek

Teraz będę zasypiać szczęśliwy, lasy w Amazonii nie zostaną ścięte, pandy nie wyginą... kolejny Q9550 wycisnął 4GHz! :grin: Gratulacje!!

Jakie dałeś napięcia (NB, VTT, GTL i inne)?

 

@yacub10

To raczej nie procesor jest winien. Może to być płyta? Spróbuj zmienić mnożnik procka na 7 i zmieniając tylko FSB sprawdzić jaką stabilną maksymalną magistralę osiągniesz.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę zasypiać szczęśliwy, lasy w Amazonii nie zostaną ścięte, pandy nie wyginą... kolejny Q9550 wycisnął 4GHz! icon_biggrin.gif Gratulacje!!

No myślę :) Przy 4ghz : GTL 0,67/0,65 , VTT 1,26 , PLL 1,52, NB 1,24, DDR 2,00, SB 1,1 , LLC Enabled. Popróbuję jeszcze spaść z Vcpu i vtt no i zobacze ile pojdzie jeszcze.

Po testach:

450x8,5 - 3,82ghz - VCPU 1,24, VTT 1,22, PLL 1,52, NB 1,24, DDR 2,00, SB 1,1 i tak zostanie 24/7 więcej na razie nie potrzeba.

 

489x8,5 - 4,157ghz -Vcpu 1,31 Vtt 1,28 Vnb 1,26 wyżej nie pociągnę pamięci sie skończyły ( 1174 ), a na 1:1 nie chce w ogóle wstać. Koniec pieśni :)

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem zrobić z Q9550 zamach na 4 GHz. Muszę sobie udowodnić, że to możliwe, mimo że:

- chipset P35 niezbyt kręci Yorkfielda

- Foxconn P35A-S ma TYLKO 4 fazy :smoke: ... niektórzy uważają, że 4-fazy to za mało

- jeszcze nie jadę na biosie od MARS :|

 

Po kilku próbach osiągnąłem tylko 3825 MHz, co widać na załączonym obrazku:

Dołączona grafika

 

...ale to jeszcze nie koniec wojny o 4 GHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stichus

 

wlasnie testowałem na biosie beta i na najnowszym i tak samo na 400fsb nie moge utrzymac stabilnosci nawet jak dam wysokie napiecia - juz myslałem ze to pamieci i dawałęm im tak luźne timingi i 800mhz i nie pomagało albo prime albo linx wywalał po paru minutach - juz sam nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...