Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dziwne, przy takim fsb powinien spokojnie na standardowyvh wartościach iść. Spróbuj troszkę PLL dźwignąć.

 

PLL 1.64V i nic.

 

Na ile Skewy macie ustawione ?

 

Przy FSB 430 to on powinien na najniższych V polecieć a nie takie ceregiele.

Zaczyna brakować mi już pomysłów. Przed chwilą podmieniłem ramy z Reaperów na GSkille i to nie ramy.

 

Ponawiam pytanie:

Co daje zmiana Clockgen Voltage Control ?

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz VTT do 1,28V(w biosie)

Vnb daj 1,53V(w biosie)

Vmem to juz Ty powienines wiedziec ile i na jakim napieciu polecom memy

I proponuje dac GTL wszedzie 67.

Napiecie na procku tez za duze jak na takie FSB, wystarczy 1,3V na poczatek potem jak zabrknie to dodawaj

 

 

 

Co daje zmiana Clockgen Voltage Control ?

Clockgen Voltage Control Its significance lies in the frequency band can effectively reduce noise and provide a more precise locking frequency, possibly making for more stable overclocking. Clockgen Voltage Control is the actual Clockgen IC voltage, and adding this voltage may help increase the stability of a high FSB.

 

W skrócie może zwiększyć FSB ale uważaj bo zabawa Clockgenem może też zle sie skończyć :/

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkładałem ostatnio AT 286 aby wyjąć dysk do zniszczenia i obudowa nie miała żadnego wentylatora ;)

A jakie vcore miał 286? i Jaki TDP?

 

A miał chociaż 4 MB RAM?

 

A kartę graficzną chociaż 512KB?!

 

Jaka pojemność dysku?

 

A tak na poważnie, nawet z obecnych czesci da się złozyć kompa chłodzonego samymi radiatorami.... tylko jaka wtedy będzie jego wydajność?

 

Taki Q9550 z obniżonym napieciem i taktowaniem, do zrobienia na pasywce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz VTT do 1,28V(w biosie)

Vnb daj 1,53V(w biosie)

Vmem to juz Ty powienines wiedziec ile i na jakim napieciu polecom memy

I proponuje dac GTL wszedzie 67.

Napiecie na procku tez za duze jak na takie FSB, wystarczy 1,3V na poczatek potem jak zabrknie to dodawaj

 

 

Clockgen Voltage Control Its significance lies in the frequency band can effectively reduce noise and provide a more precise locking frequency, possibly making for more stable overclocking. Clockgen Voltage Control is the actual Clockgen IC voltage, and adding this voltage may help increase the stability of a high FSB.

 

W skrócie może zwiększyć FSB ale uważaj bo zabawa Clockgenem może też zle sie skończyć :/

 

Poprzestawiałem na każdy możliwy sposób napięcia i nadal nic... jakieś sugestie ?

 

Uprzedzam pytanie o temp, w stresie 54/46/48/48. Pierwsza czujka coś przekłamuję ale ogólnie przeciąg bardzo dobry w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie vcore miał 286? i Jaki TDP?

 

A miał chociaż 4 MB RAM?

 

A kartę graficzną chociaż 512KB?!

 

Jaka pojemność dysku?

 

A tak na poważnie, nawet z obecnych czesci da się złozyć kompa chłodzonego samymi radiatorami.... tylko jaka wtedy będzie jego wydajność?

 

Taki Q9550 z obniżonym napieciem i taktowaniem, do zrobienia na pasywce :)

4 MB miał

Karta Hercules :)

Dysk całe 40 MB

Wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzestawiałem na każdy możliwy sposób napięcia i nadal nic... jakieś sugestie ?

 

Uprzedzam pytanie o temp, w stresie 54/46/48/48. Pierwsza czujka coś przekłamuję ale ogólnie przeciąg bardzo dobry w budzie.

 

 

A próbowałeś przeskoczyć ten fsb i dac wiekszy ? ;> Nie wiem jak to jest dokladnie z quadami, ale w 2-jajowcach czasami pomaga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kluczowe okazalo sie vtt. Bo DFI niechcialo za cholere 430Mhz przelamac. Po dolozeniu 0.1V VTT jak reka odjal. Ale skoro tu widze, ze VTT 1.35V i nie ma skutku to strzasznie dziwna sprawa. Moze nalezy zablokowac na mnozniku x6 i zobzczyc czy dalej takie chocki klocki beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 i pojawiły się problemy, płyta główna Foxconn P35AP-S i do tej pory miałem na niej procesor E8400 (rewizja C0). Procesor nie był demonem podkręcania ale szedł te 3,8-4 Ghz na napięciu 1,36-1,37V. Z uwagi że znalazłem na niego kupca zakupiłem C2Q Q9550 i tu zaczynają się schody. Procesor jest dobrze wykrywany przez komputer ( bios P11 ) i jest to sztuka SLB8V , CoreTemp pokazuje VID 1,16 a, CPU-Z i bios płyty wskazuje że przy wyłączonym oszczędzaniu energii na 2.8 Ghz ma 1,12-1,13V. Te "schody" są przy próbie podkręcenia powyżej szyny 380 , gdzie E8400 pracował na szynie 500x8. Wszystkie ustawienia wprowadzane ręcznie nic na auto ( chociaż i tak próbowałem ) , napięcia na NB dawałem nawet 1,47V na procesor 1,37, VTT 1,27 i wtedy komputer wstawał przy 380x8,5 ale, LinX ubijał kompa w kilkanaście sekund. Nie mam juz pomysłów na kombinacje z napięciami i albo ten procesor to "kupa" albo sekcja zasilania płyty nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 i pojawiły się problemy, płyta główna Foxconn P35AP-S i do tej pory miałem na niej procesor E8400 (rewizja C0). Procesor nie był demonem podkręcania ale szedł te 3,8-4 Ghz na napięciu 1,36-1,37V. Z uwagi że znalazłem na niego kupca zakupiłem C2Q Q9550 i tu zaczynają się schody. Procesor jest dobrze wykrywany przez komputer ( bios P11 ) i jest to sztuka SLB8V , CoreTemp pokazuje VID 1,16 a, CPU-Z i bios płyty wskazuje że przy wyłączonym oszczędzaniu energii na 2.8 Ghz ma 1,12-1,13V. Te "schody" są przy próbie podkręcenia powyżej szyny 380 , gdzie E8400 pracował na szynie 500x8. Wszystkie ustawienia wprowadzane ręcznie nic na auto ( chociaż i tak próbowałem ) , napięcia na NB dawałem nawet 1,47V na procesor 1,37, VTT 1,27 i wtedy komputer wstawał przy 380x8,5 ale, LinX ubijał kompa w kilkanaście sekund. Nie mam juz pomysłów na kombinacje z napięciami i albo ten procesor to "kupa" albo sekcja zasilania płyty nie wyrabia.

niestety z tą płytą wiecej nie pociągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 kupiony wczoraj w sklepie KomBo , montowany dosłownie przed chwilą

jak widać VID 1.16 , FPO/Batch L848C436. Jeszcze nie kręcony :)

1.16v to bardzo dobry mój ma 1.25v ale na 1.15v w biosie działa bez problemu.

 

Czekam na wyniki z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do takiej nie ma sensu ładować Q9550 z zamiarem OC@3,6-3,8Ghz? Płyta ma układ 4-fazowy, ale taki solidniejszy tj, więcej kondziołow, wtyczka 8pin, ale nie wiem czy to cos da. Czy czasem nie jest tak, że słabsze OC dotyka użytkowników comba w postaci 45nm quad+P35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do takiej nie ma sensu ładować Q9550 z zamiarem OC@3,6-3,8Ghz? Płyta ma układ 4-fazowy, ale taki solidniejszy tj, więcej kondziołow, wtyczka 8pin, ale nie wiem czy to cos da. Czy czasem nie jest tak, że słabsze OC dotyka użytkowników comba w postaci 45nm quad+P35?

raczej chodzi tu o P35 gdzie na Q9550 bardzo trudno przekroczyc 4.0Ghz,natomiast 3,6-3,8 nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ta teze bede musial sprawdzic :P poniewaz kupilem q9550 i zobaczymy co na mojej MSI to potrafi

no to bardzo fajnie,daj znac jak to sie to kreci na tej płycie :razz:

 

PS gdzie zamawiałes bo sam jestem na kupnie Q9550.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisz na jakim biosie, v ,temperatury itp :) =YoGi= może się przyda ale wątpię raczej już będzie zmiana całej platformy przynajmniej u mnie zbytniej różnicy bym nie zobaczył co do kosztów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi w ręce Q9550 E0 VID 1,2875 niby VID taki sobie a jednak 8,5*450 (3825) robi na przyzwoitym napięciu 1,23v, dalej ogranicza mnie najprawdopodobniej chipset (P35), powyżej 450MHz FSB niestabilny mimo wielu prób z GTL, VTT, PL itp (nawet na obnizonym mnożniku do 6x). Na poprzednim procu (E8500) płyta robiła 530MHz FSB, ale to były tylko 2 rdzenie ;) Chyba trzeba poszukac czegoś na P45 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu będe miał możliwość przetestwania na P5Q-E i zobaczę co z tego wyniknie, może to jednak P35 ;)

Na koniec procesora chyba za wcześnie? Komuś się trafiło takie padło (E0) ?

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo fajnie,daj znac jak to sie to kreci na tej płycie :razz:

 

PS gdzie zamawiałes bo sam jestem na kupnie Q9550.

kupilem w Noteo.

 

Q9550 - SLB8V - L847C226

 

sprawdze w nastepny weekend jak bede w domu. dzisiaj dokupilem ostatni brakujacy element (grafe) i na weekend chcem zlozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze jezeli ma ktos podkreconego q9550 na Asusie P5Q Pro to niech poda swoje ustawienia z biosu. Probowalem juz chyba wszystkiego i gtl i Vtt nic nie pomaga...:/ i troche sie zastanawiam czy to moze jest wina zasilacza bo czasami jak urochomie komputer ponownie to dzwieki z glosniczka powiadamiają mnie ze to blad karty graficznej i wtedy wylaczam go guzikiem i odpala normalnie ale we wczesniejszych perypetiach z nowym kompem mialem problem z zasilaczem gdyz bylo to samo z ta karta graficzna piszczal ze blad karty tylko ze w ogole nie chcial sie wlaczyc... i tak mysle ze moze z tym nowym zasilaczem jest tez cos nie tak i procek nie dostaje odpowiedniego zasilania... nie wiem juz... a mozliwe jest ze winne jest np gniazdko w do ktorego mam wszystko podpiete jest wadliwe bo nie wykluczam takiej opcji... Pomozcie bo nie wydaje mi sie ze ten procek nie pojdzie wyzej...

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie na 3.78 Ghz poszedl na napieciu 1.306 w biosie, co daje 1,272 w systemie czyli chyba calkiem niezle... szyna jest na 445 i mnoznik 8,5... i Vcore 1.306 a wszystko inne na auto... bede probowal dalej ale znajac zycie nie uda mi sie przekroczyc tych 450 FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie na 3.78 Ghz poszedl na napieciu 1.306 w biosie, co daje 1,272 w systemie czyli chyba calkiem niezle... szyna jest na 445 i mnoznik 8,5... i Vcore 1.306 a wszystko inne na auto... bede probowal dalej ale znajac zycie nie uda mi sie przekroczyc tych 450 FSB

Napisz jaka masz reszte sprzetu, najlepiej zrob sobie sygnaturke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... szyna jest na 445 i mnoznik 8,5... i Vcore 1.306 a wszystko inne na auto... bede probowal dalej ale znajac zycie nie uda mi sie przekroczyc tych 450 FSB

Przedewszystkim próbuj te inne zmienić z auto na jakąs sensowną wartość, szczególnie PLL i VTT, może vNB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nastepujacy problem z Q9650 - bez wzgledu na to, jaka wartosc mnoznika jest ustawiona w biosie, pozostaje on caly czas na najnizszym 6. Podobny problem opisany byl pare stron wczesniej (na stronie 25) ale podane tam rozwiazanie ("pomoglo wyciagniecie baterii na plycie") u mnie nie daje zadnych rezultatów. Jakies sugestie co powinnienem zrobic?

 

Screen z CPU-Z: http://i29.tinypic.com/20k410.gif

 

Moja plyta glowna to Asus P5QL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nastepujacy problem z Q9650 - bez wzgledu na to, jaka wartosc mnoznika jest ustawiona w biosie, pozostaje on caly czas na najnizszym 6. Podobny problem opisany byl pare stron wczesniej (na stronie 25) ale podane tam rozwiazanie ("pomoglo wyciagniecie baterii na plycie") u mnie nie daje zadnych rezultatów. Jakies sugestie co powinnienem zrobic?

 

Screen z CPU-Z: http://i29.tinypic.com/20k410.gif

 

Moja plyta glowna to Asus P5QL.

pisane chyba setki razy, na plycie masz cos takioego jak eist i c1t, ktore podczas braku obciazenia procesora obnizaja jego vcore i mnoznik w celu zmniejszenia ciepla i zuzycia energi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...