Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

a ja chciałem spytać czy moja płyta bez problemu pociągnie Q9550. DFI Blood Iron P35. Bios chyba najnowszy, wgrywany z pół roku temu.

Na stronce dfi już chyba zapomnieli o mojej mobo i nie ma jej tam do wyboru, a jak wybieram tego proca u nich na stronce i daje żeby pokazało mobo które obsługuje to nic się nie wyświetla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem spytać czy moja płyta bez problemu pociągnie Q9550. DFI Blood Iron P35. Bios chyba najnowszy, wgrywany z pół roku temu.

Na stronce dfi już chyba zapomnieli o mojej mobo i nie ma jej tam do wyboru, a jak wybieram tego proca u nich na stronce i daje żeby pokazało mobo które obsługuje to nic się nie wyświetla :/

Sekcja zasilania niezbyt wyborowa ale pociągnie tylko na hardcorowe oc chyba nie ma co liczyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym się poradzić i prosić o pomoc w podkreceniu procka i płyty [ciach!]ej bo z tym mam problemy.

 

Chciałbym wycicnąć 4000 MHz z proca i z mobo duze FSB.

 

Oto posiadany przezemnie komputer.

 

Core 2 Quad Q9550

***

DFI LanParty DK X48- T2RS

***

Thermaltake V1

***

Tagan BZ PipeRock Series 800W

***

Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz

***

Radeon 2xCF 4850 512MB 2xDVI***Accelero Twin Turbo

***

Samasung F1 640GB

***

160GB Seagate

***

22" LG Flatron W2252TQ

***

NEC ND-4571A 2 LabelFlash

***

Hardcano9

***

DSL2->2 Mb/s.

***

Brother DCP-585cw

***

A4Tech Xgame G800

***

A4TECH x-750BF.

 

Może podam oznaczenia procka http://img188.imageshack.us/img188/8753/dscf3586.jpg

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze to musiałem poszukać biosu do mojej dfi by rozpoznał pełną nazwe procesora.

 

Co do DFI miałbym kilka pytań:.

Ze stronyhttp://us.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/X...l&mode=view wgrałem Date Code 2009-05-04 bios z pojemnością 445KB.

A czym rózni się bios o pojemności 784KB i jak go wgrać???

Jak się wgrywa te profile?http://us.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/X...l&mode=view.

 

Co do procesora jego ustawienie standartowe:

 

Dołączona grafika

 

Po podkreceniu V na auto i 8,5x400=3400MHz

1.

Dołączona grafika

 

2

 

Dołączona grafika

 

3

 

Dołączona grafika

 

4

 

Dołączona grafika

 

5

 

Dołączona grafika

 

6

 

Dołączona grafika

 

Może ktoś mi pomoże co i jak mam w biosie przestawić by dobrze tego procka podkrecić.

Nie moge sobie dać rady z przekroczeniem magistarli 430 zawiesza się na pasku ładowania albo po ustawieniu w biosie ładuje ustawenia i monitor sięnie zapala.

 

Oczywiście napiecie mu ustawiłem w miare by dana częstotliwosć zegara poszał ale [gluteus maximus].

 

Co to sa w biosie MCH to tez jakos ustawiam bo w poprzedniej wersji biosa tego nie miałem.

W nowym biosie CPU GTL najnizej mohe zejść do 0.620x a w poprzednim miałem do 0.61x ?

Ludzie podkrecaja procka na 4200GHz a ja tułam się na poczatku:(:(:(

Czy na mojej płycie da się jakośc dojąc do 500-550 MHz mi co się udało do 470 po pozniej miałe zawieche i nie odpalał komp po ustawieniach w biosie.

 

8.5x400=3400MHz V=1.120V Test OCCT 2godz poziom wysoki. http://img269.imageshack.us/img269/6664/3400c.jpg

Troszkę kombinowałem na 3740MHz i szedł ok w testach ale nie podobały mi się napiecia. Coś robie nie tak

 

Troszke patrzyłem na tą stronke http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...t%3D18%26um%3D1

 

Staram się wolne chwile przeznaczać na testy.

Tu 8.5x412=3500MHz 1.152 V ||woha|| ||jupi||. http://img196.imageshack.us/img196/6052/q95503500.jpg

 

Tak sobie testuje

 

Dołączona grafika

 

Tu testy w OCCT

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz idą ustawienia w biosie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam sie ostatnio nad nowym chłodzeniem bo to jakos chyba nie da mi się obawic.

Pakować sie w chłodzenie za 230 zł i znów powietrze no nie wiem.

Ostatnio znalazłem coś interesujacego i moze bym sie skłaniał do zestawu nr 1 bo jakoś z zestawu nr pompka w tym rezie mnie jakos nieprzekonuje. Oczywiście chodzi mi WC po głowie.

 

Czy takie chodzenie tylko na procesor pozwoli mi na coś wiecej niż powietrze?

 

http://mnp.net.pl/produktyProducent.aspx?g...tawy&pr=MNP

 

||olaboga|| ||olaboga|| ||hmmm|| ||hmmm||

 

Co mam pozmieniac propozycje porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże co i jak mam w biosie przestawić by dobrze tego procka podkrecić.

Nie moge sobie dać rady z przekroczeniem magistarli 430 zawiesza się na pasku ładowania albo po ustawieniu w biosie ładuje ustawenia i monitor sięnie zapala.

Ale sie napisales! :)

 

Wyglada mi to na FSB walla... Mialem sztuke ktora robila max 430...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem spytać czy moja płyta bez problemu pociągnie Q9550. DFI Blood Iron P35. Bios chyba najnowszy, wgrywany z pół roku temu.

Na stronce dfi już chyba zapomnieli o mojej mobo i nie ma jej tam do wyboru, a jak wybieram tego proca u nich na stronce i daje żeby pokazało mobo które obsługuje to nic się nie wyświetla :/

nowy bios i wio, na stronie jest ta plyta, tylko ze menu na stronie jest dosc ... mylne ... mialem ten sam problem :P sa tak naprawde 3 wersje te plyty, i jest t2rs elite i t2rs :P

 

link

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amd79

 

Podnieś napięcie NB Core Voltage, bo wydaje się sporo za niskie jak na takie podkręcanie. Ogólnie jak chcesz podkręcać Yorkfielda, to P35, X38 i nawet X48 mogą nie dać rady na FSB>430. Do podkręcania około 4GHz to tylko chipset P45. Czemu tak jest...niewiem. Mam Q9550, mam P35 miałem P5E@Maximus Formula i proc maksymalnie na nich do 3,6-3,7GHz wyciąga. Na byle jakim P45 robi 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym się poradzić i prosić o pomoc w podkreceniu procka i płyty [ciach!]ej bo z tym mam problemy.

 

Chciałbym wycicnąć 4000 MHz z proca i z mobo duze FSB.

....

Chłopie opanuj się z takimi postami...

 

Quad'y miewają fsb wall (jak wspomniano wyżej) i często nie chcą przekraczać jakiejś tam wartości. Możesz próbowac troche przenieśc tą bariere wyżej. Podnieś PLL i VTT.

Do osiągnięcia 4GHz potrzebujesz 470MHz fsb a czasem nie jest to możliwe. Ale warto próbować wspomnianymi metodami. Podnieś napięcie na NB też na próbe.

Ogólnie dobra zasada jest taka żeby zacząć od wyższych napięć jeśli pomagają powoli schodzić w dół zachowując stabilność.

 

Pozatym przeglądaj (użyj szukajki na dole) ten wątek, wiele konfiguracji było podawanych. Nie ma potrzeby powtarzać tych samych słów co pare stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest ale P45 a ja mam P35 :P

dobra ale przecież pójdzie proc :P dzięki za odp.

 

a co do sekcji zasilania, 4 fazy ale za to pewne :D no i założyłem na nie radiatory dodatkowo :]

ops, zagalopowalem sie ;)) my bad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amd79

 

Podnieś napięcie NB Core Voltage, bo wydaje się sporo za niskie jak na takie podkręcanie. Ogólnie jak chcesz podkręcać Yorkfielda, to P35, X38 i nawet X48 mogą nie dać rady na FSB>430. Do podkręcania około 4GHz to tylko chipset P45. Czemu tak jest...niewiem. Mam Q9550, mam P35 miałem P5E@Maximus Formula i proc maksymalnie na nich do 3,6-3,7GHz wyciąga. Na byle jakim P45 robi 4GHz.

Kwestia ustawien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze małe pytanko czy ustawienia na nastepujacym poziomie sa ok i czy nic zle nie wplynie na prace kompa...??

 

CPU V 1,34

GTL 0,65

PLL 1,9

VTT 1,6

RAM 2,1

 

nie szukałem jeszcze najnizszych i pytam w razie czego co najbardziej starac sie zeby bylo nisko???

 

i sory ze poza tematem ale czy wynik 16600 pkt w 3DMarku 06 to dobry wynik???

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze małe pytanko czy ustawienia na nastepujacym poziomie sa ok i czy nic zle nie wplynie na prace kompa...??

 

CPU V 1,34

GTL 0,65

PLL 1,9

VTT 1,6

RAM 2,1

 

nie szukałem jeszcze najnizszych i pytam w razie czego co najbardziej starac sie zeby bylo nisko???

 

i sory ze poza tematem ale czy wynik 16600 pkt w 3DMarku 06 to dobry wynik???

pll 1.9 :zonk: vtt 1.6 :shock: przecież to w krótkim czasie zabije procka na 99%

 

btw. zależy ci na wydajności w 3dmark 06 czy w grach :wink:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mamo! Przesadziłeś chłopie z tymi woltami...pare postów wyżej nie miałem na myśli maksymalnych jakie da się ustawić...

A wystarczyło poczytać ten wątek :rolleyes:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ok przeszukałem ale sa rozne opinie i wynika z tego to ze

PLL miedzy 1,5-1,6

VTT 1,3-1,4

NB 1,3-1,45

i SB nie moge ustawic wiecej niz 1,4 a niektorzy zaczynaja od 1,5

 

przy VTT 1,5 moj prpcek jeszcze jakos przechodzi prime na 4,0 ale ponizej to nawet nie zaczynam bo nie idzie... chyba musze sie pogodzic z tym ze jakas lipa mi sie trafiła...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie proszę Was. Zastanawiam się nad wymianą obecnego e2160 @ 3ghz na q9550..

Posiadam płytkę dfi p35 t2rs i martwią mnie 4 fazy. Wyczytałem również, że może być ciężko z wyciągnięciem 4ghz na p35..

 

Co byście doradzali:

1.Zakup q9550 (e0) i wyciągnąć tyle na ile płytka pozwoli

2.Zamiast q9550 kupić e8400(oc ~4ghz) i wymienić go za pół roku.. max za rok na q9550 (ewentualnie wtedy i5, i7)

3.Sprzedać obecne dfi i kupić jakieś konkretne mobo na p45 oraz q9550

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie proszę Was. Zastanawiam się nad wymianą obecnego e2160 @ 3ghz na q9550..

Posiadam płytkę dfi p35 t2rs i martwią mnie 4 fazy. Wyczytałem również, że może być ciężko z wyciągnięciem 4ghz na p35..

 

Co byście doradzali:

1.Zakup q9550 (e0) i wyciągnąć tyle na ile płytka pozwoli

2.Zamiast q9550 kupić e8400(oc ~4ghz) i wymienić go za pół roku.. max za rok na q9550 (ewentualnie wtedy i5, i7)

3.Sprzedać obecne dfi i kupić jakieś konkretne mobo na p45 oraz q9550

?

Za rok prawdobodobnie Q9550 juz nie bedzie na rynku jak nie dużo wczesniej,sprzedaj tą dfi i kup cos na P45 np Asus P5Qturbo za ok 380zł,wiecej nie ma co inwestowac w martwy socket 775 ,jesli nie chcesz juz inwestowac w S775 to pozostaje poczekac chwilke i przerzucic sie na i5.W E8400 juz bym nie inwestował napewno. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie proszę Was. Zastanawiam się nad wymianą obecnego e2160 @ 3ghz na q9550..

Posiadam płytkę dfi p35 t2rs i martwią mnie 4 fazy. Wyczytałem również, że może być ciężko z wyciągnięciem 4ghz na p35..

 

Co byście doradzali:

1.Zakup q9550 (e0) i wyciągnąć tyle na ile płytka pozwoli

2.Zamiast q9550 kupić e8400(oc ~4ghz) i wymienić go za pół roku.. max za rok na q9550 (ewentualnie wtedy i5, i7)

3.Sprzedać obecne dfi i kupić jakieś konkretne mobo na p45 oraz q9550

?

Bramka Nr1 mysle że najrozsądniejsza. :) Nawet gdybys miał "tylko" 3.6-3.8 to i tak wydajność w stosunku do E2160 skoczy masakrycznie.

A za rok i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kilka wersji abita ip35

 

Ogólnie powinno w miarę dawać radę, ale nie ma co liczyć na jakieś super OC, bardziej coś a'la 3,4-3,5GHz może

 

Z drugiej strony... czy warto dopłacać 200zł do innej płyty po co aby uzyskać 300Mhz więcej? Sam nie wiem

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...