Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dokładnie taki sam dylemat, ale musiałbym zmienić mobo na p5q deluxe do q9550, chyba się jeszcze wstrzymam. Wydaje mi się, że lepszą opcją byłby core i5 + msi gd65 (cena za ten zestaw identyczna jak za p5q deluxe i q9550) tylko dochodzi jeszcze koszt pamięci.

Mnie do tego jeszcze brakowało mocowania HRki także zostałem przy LGA775. Targetem jest ~FSB450 więc na chwilę obecna ( prócz chęci zabicia wszystkich w okół ) jest modlitwa o niski VID :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komukolwiek z tego forum uda się wycisnąć stabile FSB=475MHz z Yorkfieldem i P35 i przeliczy z tym pi 32M, to ma u mnie flaszkę. To jest absolutnie niemożliwe! Do tego potrzeba regulacji GTL a tego nie ma zaimplementowany P35 wogóle! (tylko płyty DFI niby mają regulację GTL na P35, ale to nie pomaga - sprawdziłem).

A np. mój asus ma regulacje gtl i co powiesz?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczę, że ta regulacja coś daje, to uwierzę. Nieoficjalnie można i na mojej płycie zmienić napięcie GTL za pomoca ołówka, ale jak dla mnie to hardcore. Po prostu w specyfikacji P35 nie ma żadnych danych na temat mozliwości regulacji napięcia GTL a jeśli już producent jakoś to zaimplementował, to niezawsze to działa.

Nie mówię tego przekornie i nie chcę się z nikim kłócic, ale bardzo chciałbym zobaczyć Q9550 wyciągajacego 4GHz na P35 (byćmoże dlatego, żeby zmotywować mnie do dalszej walki o wyciśnięcie tego na moim sprzęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problemy w wyciśnięciem wiecej niż 3.85GHz na mojej płycie. Mimo że jest regulacja GTL'i to nie wiem czy coś daje. Na 4.0Ghz kompa wstaje ale system już sie nie uruchamia. Może za jakiś czas jak będą wycofywać z rynku płyty na P45/X48 to pomyślę o zmianie mobo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszych testach moge powiedziec, ze moj proc wogole nie reaguje na inne napiecia niz vcpu. Stabilne 3.8 ghz robi dopiero przy 1.33 vcpu z biosu, niezaleznie od vtt/pll/gtl/... Przy takim voltazu temperatury juz przekraczaja 60 stopni w intel burn test wiec dalsze podnoszenie fsb sobie daruje ;/ Flaszka od Arroyo musi poczekac na mniej padacznego proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej to mobo ??. Jak z P35 to norma , jak na lepszym chipie to średnio tak.

 

Ostatnio miałem okazej bawić się Q8400 i Asus P5Q-e na P45 . I jednak OC procka na P45 jest lepsze niż na P35 . Nawet OC pamieci na moim P35 idzie gorzej niż te same pamięci na P45 . kurde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej to mobo ??. Jak z P35 to norma , jak na lepszym chipie to średnio tak.

 

Ostatnio miałem okazej bawić się Q8400 i Asus P5Q-e na P45 . I jednak OC procka na P45 jest lepsze niż na P35 . Nawet OC pamieci na moim P35 idzie gorzej niż te same pamięci na P45 . kurde.

Na Asusie P5k-e Wifi Ap, czyli tej samej co twoja z podpisu ;) Zastanawiam nad zmiana na P45 ale to wydatek rzedu ~400 zl, a niewiadomo czy proc pojdzie duzo dalej. Edytowane przez Quad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quad

Za 4 stówy dokładania, to opchnij to co masz, dołóż 4 stówy i rozpocznij przygodę z i5. Ja też miałem ten dylemat, ale jakoś po nieudanych zmianach P35A-S --> P5E@Maximus Formula --> spowrotem P35A-S stwierdzam, że nie warto zmieniać płyty dla 200-300MHz więcej (u mnie na P5E mniej). Skoro bariera psychologiczna 4GHz nie pęknię na P35 to pomyśl jak będziesz zawiedzony jak uznasz że 4 stówy poszły w płytę dla 1 sekundy mniej w SuperPI? Za 4 stówy wyrwiesz HD4870 lub kupisz 200 piw (pijam te tanie).

 

@Orgiusz

VID prawidłowo odczytasz, jak procka obciążysz. Teraz masz napięcie dla mnożnika x6. EIST i C1E włączone jak mniemam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arroyo

No raczej nie ma wiekszego sensu inwestowac dalej w te platforme. Zabralem sie ostatnio za OC proca bo planuje zmiane grafiki na cos mocnego pokroju hd5850/5870 i slabo by bylo, gdyby cpu ja ograniczal. No ale licze na to, ze to ~ 3.8 ghz na q9550 wystarczy a temperatury jeszcze jakos zbije.

Edytowane przez Quad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki sam dylemat, ale musiałbym zmienić mobo na p5q deluxe do q9550, chyba się jeszcze wstrzymam. Wydaje mi się, że lepszą opcją byłby core i5 + msi gd65 (cena za ten zestaw identyczna jak za p5q deluxe i q9550) tylko dochodzi jeszcze koszt pamięci.

Wcale nie musi to być P5Q DLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi to być P5Q DLX.

Ale w większości przypadków należałoby szukać P45.

Co do krętliwości będę chyba musiał wyciągnąć 2x512mb i poszukać na XS'ie ustawień dla tej płyty. Niby 450FSB poszło ale coś jest niestabilne przy

CPU Voltage: 1.24375CPU GTL Voltage Reference (0/2): 0.645CPU GTL Voltage Reference (1/3): 0.645CPU PLL Voltage: 1.54FSB Termination Voltage: 1.26DRAM Voltage: 2.1NB Voltage: 1.28NB GTL Reference: 0.64SBridge Voltage: 1.1PCIE SATA Voltage: 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak P45, ale niekoniecznie Deluxe. Po kij przepłacać.

Być może jeśli spojrzeć na to trzeźwo lepiej pakować się w i5...

Anyway - czemu LinX chce mi się wywalać? Kości pamięci, temperatura czy niedowoltowanie gdzieś? Teraz próbowałem na 1.28vcore i GTL 0.65 - 10000 wywalil przy 19 wyniku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jeśli spojrzeć na to trzeźwo lepiej pakować się w i5...

Anyway - czemu LinX chce mi się wywalać? Kości pamięci, temperatura czy niedowoltowanie gdzieś? Teraz próbowałem na 1.28vcore i GTL 0.65 - 10000 wywalil przy 19 wyniku :(

u mnie musze ustawic vtt 1.38 zeby choc 3.8Ghz(LinX) zrobił wiec jest lekka padaczka,podnies vtt a napewno bedzie stabilniej,ryzyko jest ale jak slaba sztuka to nie szkoda. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Planuję upgrade kompa - tj. procka rozważam żeby zakupić np. Q9550. Mam tylko obawy czy przy O/C np. w okolice 3,5-3,6GHz starczy papu dla całej platformy. Pytanie - czy szłuszne?

Pobór prądu Twojej 260ki jest identyczny z radkiem 4850, czyli w połączeniu z quadem zalecane jest 520-550W. Myśle że ten Tagan pociągnie ale będzie mocno obciążony. Co innego jakbyś ciągnął pod 4.0 wtedy może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest VID ? Dobrze rozumiem, że jest to napięcie, przy którym procesor pracuje ze swoim stock'owym taktowaniem ? Chodzi mi tu Q9550.

Inaczej, jeżeli VID wynosi 1.15v to procek powinien mieć 2.83 ghz przy tym napięciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

W najblizszym czasie mam skladać kompa dla młodszej siostry, i w zasadzie wpadłem na pomysł wymiany przy okazji swojego E8400 na Q9550, chyba że starczy funduszy to wymienie platformę na I5.

W każdym bądz razie zastanawiam się czy moj zasilacz pociągnie to co w sigu tyle że z Q9550@ 3,6-3,8ghz? bo myślę że to jest max co wyciągnę na swojej płycie.

 

 

Co do kosztów wymiany to będę mieć to za friko albo ze 2stówki dorzucę więc napewno wymiana jest opłacalna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

W najblizszym czasie mam skladać kompa dla młodszej siostry, i w zasadzie wpadłem na pomysł wymiany przy okazji swojego E8400 na Q9550, chyba że starczy funduszy to wymienie platformę na I5.

W każdym bądz razie zastanawiam się czy moj zasilacz pociągnie to co w sigu tyle że z Q9550@ 3,6-3,8ghz? bo myślę że to jest max co wyciągnę na swojej płycie.

 

 

Co do kosztów wymiany to będę mieć to za friko albo ze 2stówki dorzucę więc napewno wymiana jest opłacalna;)

Przykro mi ale nie jest tak do konca oplacalna. Jedyny plus tej wymiany jest taki ze quada drozej sprzedasz choc to tez nie do konca jest takie pewne. Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie jest tak do konca oplacalna. Jedyny plus tej wymiany jest taki ze quada drozej sprzedasz choc to tez nie do konca jest takie pewne.

Hm a dlaczego tak uważasz? zmiana E8400 które u mnie robi max 4,4ghz na Q9550 ma nie być opłacalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a dlaczego tak uważasz? zmiana E8400 które u mnie robi max 4,4ghz na Q9550 ma nie być opłacalna?

Powiedz mi jedno... Czy to 4.4GHz Ci nie wystarczy? Przeciez ten proc bedzie lepszy nawet od quada na 4GHz puszczonego... Nie wiem, grasz w scrapowane GTA? Nie bierz jej w ogole pod uwage. Widzisz ja np. nie zmienie tego proca na zadna i7 nawet bo dla mnie to nieoplacalne jest i tyle. To tylko moja skromna opinia. Quady sa wolne i tyle.

BTW zastanow sie dluzej i odpowiedz czy jest cos co nie dziala tak jak trzeba na obecnym procesorze

Pozdrawiam, czaban ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedno... Czy to 4.4GHz Ci nie wystarczy? Przeciez ten proc bedzie lepszy nawet od quada na 4GHz puszczonego... Nie wiem, grasz w scrapowane GTA? Nie bierz jej w ogole pod uwage.

A do czego Ci NIE wystarczy "tylko" 3.7-4.0GHz z C2Q z 12MB L2? Do bardzo przydatnego na codzień SuperPI? :lol2:

 

Quady sa wolne i tyle.

Powtrorze: w czym bedzie w praktyce wolniejszy 4GHz q9550 od 4.5ghz e8400? Bo nie wiem, za to wiem że w kilku przpadkach np wlasnie GTA4 quad sprawdzi się lepiej.

 

 

BTW zastanow sie dluzej i odpowiedz czy jest cos co nie dziala tak jak trzeba na obecnym procesorze

Pozdrawiam, czaban ;)

Ja tam nie jestem do końca przekonany do płynnosci GTA4 @full details + full hd na e8600 @4.55ghz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedno... Czy to 4.4GHz Ci nie wystarczy? Przeciez ten proc bedzie lepszy nawet od quada na 4GHz puszczonego... Nie wiem, grasz w scrapowane GTA? Nie bierz jej w ogole pod uwage. Widzisz ja np. nie zmienie tego proca na zadna i7 nawet bo dla mnie to nieoplacalne jest i tyle. To tylko moja skromna opinia. Quady sa wolne i tyle.

BTW zastanow sie dluzej i odpowiedz czy jest cos co nie dziala tak jak trzeba na obecnym procesorze

Pozdrawiam, czaban ;)

cieszymy sie z twojej fajnej E8400 ale wracaj do tematu o Cd2 bo to jest temat o Quadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił na dobrą sztukę i takie głupie pisanie ... Ciekawe ile sztuk zrobi te 4.8 przy względnie niskim napięciu. Prawda jest taka, że jakikolwiek C2D nie pociągnie GTA4 w takim stopniu jak quad, wiadomo 4 rdzenie. Można pisać, że gra jest pełna błędów itd ... ale fakt jest faktem, jest to prawie doskonała gra. Napiszę krótko, w tym momencie kupowanie E8400 to już całkowicie mija się z celem. Już wolałbym amd. A zestaw E8400 + GTX295 ? No nie wiem.

 

Sorry za OT.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...